CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: incikyo

Aku Si Loser Dalam Kehidupan

relax lar... saya lg lar dr sekolah rendah sampai ke sekolah menengah semua nya perempuan dan duduk dgn parent..masuk Uni jadi culture shock sbb kelas mix dgn laki2...tp nasib pikiran waras lg haha buat kawan amik yang baik je dr dieorg yg buruk tinggalkan..

selalu2 keep in touch dgn mber2 Uni xpon sekolah, yelar nti nak beraya sng blh convoi hahah

jgn terkejut in fact saya yg dah keje nie pon rasa nak duk dgn parent jer..mana pon kita pergi sejauh mana pon tetap kita akan pulang jua kepada parent kita

relax lar... saya lg lar dr sekolah rendah sampai ke sekolah menengah semua nya perempuan dan duduk dgn parent..masuk Uni jadi culture shock sbb kelas mix dgn laki2...tp nasib pikiran waras lg haha buat kawan amik yang baik je dr dieorg yg buruk tinggalkan..

selalu2 keep in touch dgn mber2 Uni xpon sekolah, yelar nti nak beraya sng blh convoi hahah

jgn terkejut in fact saya yg dah keje nie pon rasa nak duk dgn parent jer..mana pon kita pergi sejauh mana pon tetap kita akan pulang jua kepada parent kita

ChildrenOfBodom replied at 30-3-2016 09:05 PM
mula2 aku nampak thread nie mmg aku rasa nk hencap ja hang ni dek, tapi memandangkan umoq hang baru  ...

Nak melaharku silakan,.... walaupun aku tahu aku bakal mental breakdown sebulan. Takpalah, dalam proses nak jadi mental kental juga ni nak hadapi kerja besok lusa.

Eniwei, insaf diriku kejap melihat kesusahan orang yang lagi susah. Nampak nau aku tak bersyukur selama ini. Thankyou for open up my mind.

shaykays replied at 31-3-2016 01:24 AM
Dik sebelum ko tinggikan social ko
Aku rase elok ko tingkatkan daya mengarang ko
Penulisan ko lema ...

Haha akhirnya ada orang perasan jua jenis penulisanku begini. Even aku bercakap pun kadang-kadang benda duk ulang-ulang. Orait

fariza90 replied at 31-3-2016 08:12 AM
relax lar... saya lg lar dr sekolah rendah sampai ke sekolah menengah semua nya perempuan dan duduk  ...

Woha!

Tahniah sebab umur-umur camtu masih lagi nak stay dengan family. Yela kan bukan ke bila dah umur-umur camtu kita rasa semua nak bebas? Awak camne ya?

incikyo replied at 31-3-2016 08:16 AM
Woha!

Tahniah sebab umur-umur camtu masih lagi nak stay dengan family. Yela kan bukan ke bila d ...

mmg lar nak rasa bebas rasa dah 6 tahun kot duduk asrama..rasanya x snggup nak hadapi dunia skung nie yg mcm2 benda blh jadi
in fact skung nie pon duduk rumah abg...

Follow Us
fariza90 replied at 31-3-2016 08:22 AM
mmg lar nak rasa bebas rasa dah 6 tahun kot duduk asrama..rasanya x snggup nak hadapi dunia skung  ...

Oh patutlah. It's good to have a quality time with your family sis. Ohyeah~

bottom....

incikyo replied at 31-3-2016 08:24 AM
Oh patutlah. It's good to have a quality time with your family sis. Ohyeah~

hahahah that right beb....

Apakah? Gay bottomkah?

incikyo replied at 31-3-2016 08:14 AM
Nak melaharku silakan,.... walaupun aku tahu aku bakal mental breakdown sebulan. Takpalah, dalam p ...

yes be thankful for what you have...sesetngah org hanya bermimpi dan berangan2 nk dapat apa yg kau dapat..and masalah yg aku nyatakan tu adalah real, genuine problem yg org sekeliling,yg dekat dgn aku aku hadapi.
masalah tak boleh nak fit in dgn so called cool kids tu adalah masalah normal utk BBNU yang seusia dgn kau.

aku pun mcm ni gak dulu... tp time tu tgh buat diploma... mmg mcm lurus bendul pun ada gak... tp tu la org kata.. x semestinya masuk u kita akan jadi automatik pandai dlm semua pkara.. pengalaman hidup tu la yang sbnrnya mendewasakan kita... it's how you learn from it and made the best out of it..

mcm aku, lps kehilangan bff aku masa di akhir sem diploma tu buat aku pikir panjang... apa hala tuju aku lps ni? selesakah aku dgn kehidupan yg ketika tu mcm katak di bawah tempurung? dari situ aku start bangkit.... dare diri sendiri utk buat benda yg aku x pernah buat.. kalo dulu takut pegang jawatan, lps tu mmg semua aku sebat wpun xde terer mana pun... sbb bila dah pegang tanggungjawab, i learn a lot.. x kira lagi bab dpt kwn2 n networking... aku masuk aktiviti yg scr berkumpulan, di situ aku belajar cara bergaul dan improve tahap confidence diri sendiri... bila dah start kerja, semua ni smmgnya memudahkan aku... memula mmg payah nak keluar dr kepompong selesa tu... tp bila paksa diri sendiri, after a while, it will become much easier...

Assalamualaikum..
bestnya 21. rasanya mcm umur aku tahun lepas - cepat btul masa berlalu.

• setiap org ada rasa down memasing - pada masa2 tertentu aka mood swing.
  • zaman umur mcm nie mudah terpengaruh n dipengaruhi oleh keadaan alam sekitar.
  • org yg hidup aktif sprt: james bond, agent mulder & agent scully, ahli secret society, x-men, gaji 5~6 figures dll. mengalami masalah yg sama pada masa2 tertentu.
  • begitu juga org yg kerja2 office/kerja2 majority, dll.
  • bagi org yg mempunyai kehidupan penuh xtreme/adventure/risky akan wish - kenapa la life aku x normal/biasa2 mcm org lain.
  • bagi org yg mempunyai kehidupan normal/average akan wish -  kenapa la life aku bosan gilerr x de adventure.
  • sama ada life penuh adventure atau kureng, ambillah Quran sbg manual/guidance/rule book/tips n hints.
  • aku jenis yg x dpt absorb/akan retaliate sekiranya x de tujuan/x faham. eg: time blaja maths, accounts; dan termasuk jugalah time ngaji Al-Quran.
  • segala maklumat yg perlu utk menjalani kehidupan ada dlm Al-Quran - diterangkan dgn jelas.

aku pakai the miracle quran al-Quranulkarim 15 in 1, dlm tu ada word by word translation, tafsir, huruf2 jawi/sebutan rumi, peta2 lokasi sesuatu event, footnote, dll. rujukan lain, aku masuk quran.com

fahamkan tujuan hidup, n how to contribute/assist lain2 kehidupan - berdasarkan Al-Quran.

been there, done that.

biasa la umur2 18-23 ni memang lain macam sikit BBNU dia..sebab ko baru lepas dari parents, lagi2 la ko tak pernah sekolah asrama kan.. nasihat aku ko enjoy life dik.. aku yang duduk asrama dari umur 13 sampai la dah dekat 30 ni rasa macam ruginya beberapa tahun aku tak duduk dengan parents.. lagi2 lepas arwah bapak aku meninggal..

aku selalu jeles kawan2 aku yang sekolah harian.. 17 tahun dengan parents.. aku 12 tahun je.. sebab aku anak bongsu tapi sebab parents aku tegas bab2 pendidikan ni dorang paksa aku masuk sbp walaupun tak berapa nak sbp sangatla result spm aku.. tapi aku redha je..sebabnya sekarang aku tau kenapa Allah tak bagi aku jadi doktor.. sebab aku pernah kerja sub medic pun aku tak sanggup dan aku lari.. so sesekali aku muhasabah diri, memang perancangan Allah tu cantik..sekarang aku keje kat tempat lain yang lebih dekat dengan jiwa aku..

bab kawan2 tu biasa la brader.. makin tua ko idup makin kurang la kawan ko.. aku dengan kawan2 sekolah rendah sorang dua je kontek.. sekolah menengah pun 2,3 orang je yang aku selalu jumpa..itupun setahun sekali.. budak asrama ni satu la, dah habis belajar selalu rasa macam united sangat.. padahal aku rasa poyo je sume tu..belakang2 ko mengata gak.. tapi aku banyak kawan rapat masa uni.. in fact sekarang dah habis belajar pun still lepak2 lagi.. weekend ni nak gi piknik dgn geng2 uni..sebab kat uni banyak habis masa sama2, join program sini sana, jadi committee tu committee ni, join sukan uni.. pastu kat kelas muka tu gak yang aku jumpa... so memang rapat la.. kawan kerja memang sekadar kat office je la.. and tak pernah communicate lepas office hour ke ape ke.. sekadar hubungan professional je..

satu pesan aku the less friend u have, the less drama u will get..ko jgn ingat laki ni takde drama dik.. kat group wasap tu dok bergaduh siapa lagi alim la, anak sape lagi comel la.. tumbuk satgi baru tau

yang penting ko enjoy life..jangan buat maksiat, jangan berzina, jangan bawak awek masuk umah sewa, jangan tinggal solat... panjang lak aku bebel.. ko taknak baca pun takpe lol

kesian adik ni, naper banyak sangat fikir yg merepek2. gila. patut nko ni dah selevel org gila xpi tak. kira ok lah tu. paling penting nko tanamkan sifat bertanggungjawab. tanpa sifat ni, nko akan jadi org yg menyusahkan org lain. ibarat kecil2 taknak mampus sudah besar nyusahkan org. nko jgn takut cuba benda baru asalkan tak melebihi had dan merosakkan diri nko. rasa rendah diri tu sebab nko anggap kecantikan luaran terlalu penting padahal bila berak.. semua tahi busuk. setiap insan selawa mana pun.. sehebat mana pun.. tetap bawa tahi yg busuk dalam badan. cuba nko bayangkan model2 hebat berjalan, nko bayangkan mata nko tu x-ray..  nampak lah tahi tu bergerak2 dalam badan model tu. Eeeee..

Pilih Kawan,pilih Kawan yg Baik,yg Mampu bawak Kau keluar dr zone selesa,
Mcm Kau antara lelaki Dan perempuan Kau selesa berkahwin dgn jantina mana?

Aku sendiri 28 Tahun,sbb Kisah Silam aku ni Jd Jenis mcm bergantungKat orang,sikit2 xberani.
Sebenarnya tu Alasan yg kita cipta sendiri untuk ikat kaki kita dr keluar dr kepompong zon selesa kita,

Aku pemalu juga,tp aku jumpa Kawan Dlm forum ni,yg ajar aku,pippin aku supaya keluar
Dari zon selesa aku,ajar aku supaya berdikari,hingga aku rasa perubahan Dlm diri,
Mcm Lebih berani Gitu,Dan Kau pun pasti Boleh yg penting Cari sorg Kawan yg Boleh Bantu Kau.

ChildrenOfBodom replied at 31-3-2016 12:25 PM
yes be thankful for what you have...sesetngah org hanya bermimpi dan berangan2 nk dapat apa yg kau ...

Ya, aku rasa aku dah terpengaruh oleh life-life so cool kids dalam instagram sebab itu aku mudah rasa life aku tak se'cool' mereka. Walhal takde benda pun kut benefit yang aku dapat kalau try to in ada life macam tu.

Tenkiu sedarkan aku!

makkenits replied at 31-3-2016 03:44 PM
aku pun mcm ni gak dulu... tp time tu tgh buat diploma... mmg mcm lurus bendul pun ada gak... tp tu  ...

Dah tak sempat lak nak masuk mana-mana activity di tempat belajar sebab tengah nak tunggu convo je ni tahun depan. Hihihihihi best pengalaman awak!

mziskandar replied at 31-3-2016 05:21 PM
Assalamualaikum..
bestnya 21. rasanya mcm umur aku tahun lepas - cepat btul masa berlalu.

The one komen yang paling deep aku rasa. Betul waktu-waktu tengah darah panas ni memang akui slalu leka dengan urusan dunia. Tenkiu ingatkan. Muga kita semua diberkatiNya.

sipendiam replied at 31-3-2016 07:09 PM
been there, done that.

biasa la umur2 18-23 ni memang lain macam sikit BBNU dia..sebab ko baru le ...

Oh jadi ini semua adalah normal lah rasa macam tak best je masa umur-umur BBNU camni? Ok aku paham sekarang hahahaha.

Let's enjoy the life sebab kelamaan nanti dah takde dah masa lapang camni. Itu jam baru nak merasa menyesal pulak.