CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: incikyo

Aku Si Loser Dalam Kehidupan

Pelindung replied at 2-4-2016 01:38 PM
kesian adik ni, naper banyak sangat fikir yg merepek2. gila. patut nko ni dah selevel org gila xpi t ...

Hahahahahahahahaha maaflah BBNU memang camni sedang kecelaruan identiti. Semua benda kalau boleh nak jadi cool je.

Okay nanti aku nak follow tips bayangkan orang lawo bawa tahi jua dalam badan so tak payah nak rasa down sangat. Self-esteem aku mesti naik nanti hahahahahaha. Ya, aku setuju the inner beauty is actually the real one definition of beautiful. Bila cantik didalam akan terpanchar jua diluar. Terima kasih chuols ;)

fire_place replied at 2-4-2016 03:36 PM
Pilih Kawan,pilih Kawan yg Baik,yg Mampu bawak Kau keluar dr zone selesa,
Mcm Kau antara lelaki Dan ...

Sebab itu saya mula beranikan diri campur dengan orang-orang porem untuk bukak sikit minda tempurung. Walaupun orang kata dalam porem benda kena kecam dah biasa infact orang kena kecam pun benda biasa hahahahahahaha. Alaaa itu yang takut tu kena kecam. Tapi heyyyy, sampai bila nak takut? Persediaan mental sebelum masuk dunia pekerjaan yang lebih mencabar nanti.
Tapi, saya suka strangers dalam porem sebab mostly datang dari macam-macam background dan experience. Syiok kenal walaupun in real life tak pernah kenal. Hahahahaha! kawan dengan acik-acik je sekarang pun boleh.

incikyo replied at 2-4-2016 09:03 PM
Sebab itu saya mula beranikan diri campur dengan orang-orang porem untuk bukak sikit minda tempuru ...

Dlm forum ni kita Boleh keluar kan sebahagian dr diri kita yg Malu kita tonjolkan pada org.
Personality Palsu ciptaan kita,mahupun personaliti sebenar yg x berani kita tampilkan,
Acik doakan ko berjaya ya nak..

Hi dik..Aku pun ade sikit sama mcm ko. Aku selalu rasa diri invisible,unknown. selalu rasa body tak lawa...etc. Aku Tak tau mcm mana nak nasihat Ko..sebab in real life, aku jenis pedulikan kata org.

mylmor replied at 3-4-2016 12:09 AM
Hi dik..Aku pun ade sikit sama mcm ko. Aku selalu rasa diri invisible,unknown. selalu rasa body tak  ...

In fact sampai sekarang ke rasa camtu wak? Cer citer apa yang buat ko rasa invisible unknown gituew. Myself sebab slalu compare life dengan orang lain. Tapi ye bangang juga saya nak compare dengan life orang-orang yang cool je. Tak beragak pun ada. Lebih baiklah saya compare dengan orang lebih susah. Insya Allah rasa syukur mula terbit di hati. Gituew hahahahaha alaaa takpe lah wak, ikut tips poremer sorang ni

"Engko bayangkan je orang yang kau rasa lawa tu jijik jua, bawa tahi dalam badan. Kita manusia semua sama." Gerenti woh awak mesti mula jadi konpiden semula. Saya dah cuba, it works woha!

jadi diri sendiri je, TT.. tak perlu bandingkan dengan orang lain..
tapi, kalo nak bandingkan juga, biarlah secara adil.. jangan bandingkan dengan yang molek2, bagus2 belaka.. nanti timbul penyakit hati.. cemburu, tak puas hati, tidak berkeyakinan, dengki, etc..

cuba bandingkan dengan orang yang kurang bernasib baik.. kita dapat belajar bersyukur dengan apa yang ada dengan kita.. perasaan belas dan ihsan.. lepas tu, cuba banding dengan orang yang ada2.. orang yang berjaya.. kita dapat tingkatkan motivasi diri kita untuk berjaya macam mereka.. yang penting, berfikirlah secara positif.. say no to negative aura.. mmm..

mm.. mm.. terasa macam nak taip panjang2.. tapi yang nih pun rasa macam dah panjang..
umo TT masih muda.. perjalanan masih panjang, Insya Allah.. so, tak perlu tergesa2 nak jadi matang.. tak semestinya bila claim matang, perlu matang dari segenap segi.. sisi childish itu pun penting juga..

hey, kadang2 kalo 24/7 matang pun penat, k!
btw, gud luck!!

Follow Us
Omg..loser sbb x keep in touch n x independent sbb x ddk umah sendiri tu yg d pgl loser ke?bsyukur dgn apa yg ko ade skrg..parents yg concern,ddk x pyh byr,ko bkn x bole jln2 dgn kengkwn kn tanpa parents? G la gym ke ape,after keje g la lepak minum2..yg penting be positive,bright,confidence n relax. join volunteer works, back pack ke bangkok lihat khidupn org lain or else,since umah ko dekat ngn uss,g la sana ngn kwn2.klu dorg xnk, g la sorg2.. For god sake,u just 21..enjoy every moment dgn parents bcos once you r married,lain dik. Gain ur confidence n everything will be alright.

incikyo replied at 3-4-2016 08:05 AM
In fact sampai sekarang ke rasa camtu wak? Cer citer apa yang buat ko rasa invisible unknown gitue ...

Sebab study average je. Muka pun biasa2 je. Tak suka amik port pasal org dgn harapan org x amik port pasal aku.pastuh zaman u sampai lah dah kerja. Memang tak suka geng yang ramai2. Thats y selalu rasa invisble. Tapi im comfortable with it.

Nak kata low self esteem...x jugak. Sebab masa zaman study..memang relax je bagi presentation. Cuma suka jadi invisble kot.

baru 21 dik..rileks la... jauh lg perjalanan hidup..bakal banyak lagi dugaan dan pengalaman hidup lepas  ni..

teringat kata2 dalam movie lego

"kita rasa istimewa, kalau kita fikir kita istimewa, kita akan dapat lakukan apa sj kita mahu walau susah sebab kita dah fikir kita istimewa"

Merangkak ler dulu baru berjalan

Jalan dulu baru berlari , baru melompat

Takut jatuh?  Jatuh pastiiiiii ada, tp.mati ke? End of the world ke?
Kenapa mudah emo? Sebab orang muda lacks REALITI hidup, depa penuh ANGAN MIMPI dan ingat sepatutnya hidup.mcm.mimpi angan fantasi depa, so.bila bukan.depa emo sebab otak.kosong dgn realiti program, bukan realitI tb yg menipuuuu tuu tp.real yg hakiki!! Tau ke camna nk kenal? Sure tatau kan?  Hahaha

byk2 lah bergaul..

mylmor replied at 3-4-2016 11:32 PM
Sebab study average je. Muka pun biasa2 je. Tak suka amik port pasal org dgn harapan org x amik po ...

eh sama la kita. aku pun tak suka nak amik tau hal orang... aku sampai alam kerja gitu jugak. Lagi2 kat ofis aku sorang je pekerja dok opis. memang tak ada kawan. cari kawan dalam forum je la.

x loser pun

nanti ko ade keje ngan handsome salary.....................bru life starts awesome

nak gaji ceo petronas

Airabelle replied at 19-4-2016 01:28 PM
eh sama la kita. aku pun tak suka nak amik tau hal orang... aku sampai alam kerja gitu jugak. Lagi ...

Ha...sama lah. Aku pulak branch aku..aku sorg Jek. Hahaha...

1st thing kau kena ada nikmat syukur. Kau rasa diri camtu sebab takde syukur la tu.tak rasa berharga nikmat yang Allah dah bagi kat kau. Take for granted je. Tu yang sikit2 down sikit2 down. Padahal Allah bagi nikmat minda kalau kau tau guna, kau akan boleh pergi jauh punya.

Ibarat seorang petinju yang kuat, tapi bila dalam ring dia tak gunakan pun kekuatan tu.last2 kena belasah je. Padahal kalau dia gunakan kekuatan tu dia boleh menang. Camtulah kau. Kau tak sedar bahwa kalau kau guna minda kau dengan cara betul, cara berfikir dan sebagainye kau boleh pergi jauh lebih dari yang kau boleh bayangkan.

Cuba kau try google pasal teknik2 menguatkan minda untuk jadi positif. Banyak kot contoh cam terapi hipnotis, neuro linguistic patern dan sebagainye. Pilih je mane yang kau rasa sesuai untuk kau dan amalkan. InsyaAllah boleh berubah punya.
Kalau ade duit lebih cuba la pegi jalan2 kat luar negara, tgk camne negara lain, culture diorang, pemikiran diorang, tu pun boleh meransang minda gak untuk kau think outside the box.  Nak nasihat lebih2 pun aku bukannye pro sangat tapi semoga kau dapat gali potensi diri kau lagi untuk jadi lebih positif insyaAllah