CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: masdiana-ana

(SBS ) -2017- My Sassy Girl - Joo Won & Oh Yeon Seo

qis13 replied at 6-8-2016 12:18 PM
Cite shine or go crazy ke apa tajuknya... Best cite tuu...

nk cakap best tak delah
tp lakonan masing2 boleh tahan..
kurang berkenan prince wang wo tu

wima replied at 6-8-2016 12:37 PM
My sassy girl ni drama saeguk ke uols??

ye dibuat versi segeuk...

nie iols geram nie... nak jer suruh joo won tolak drama nie.. mcm dah jadi kacau ..diorg nie pakai ambil jer sapa2 jadi heroin..kim yoon hye plk dpt jadi leading lady drma nie..minah nie so so jer lakonan dia...iols dpt rasa drama nie mcm jadi antara drama joo won yg down.

Edited by manganini at 25-8-2016 02:55 AM
masdiana-ana replied at 24-8-2016 01:20 PM
nie iols geram nie... nak jer suruh joo won tolak drama nie.. mcm dah jadi kacau ..diorg nie pa ...

Huwaaaaaaa

Benci tau.. kenapa drama joo won jd mcm ni..
Kim joo hyun tu aku tengok ok dah.. aku tak berkenan oh yeon seo ..   sorang lagi tu biasa je tak nampak spesial pun.. ah nak tulis ni pun sakit ati.. apepun terjadi aku just sokong joo won..

manganini replied at 25-8-2016 02:08 AM
Huwaaaaaaa

Benci tau.. kenapa drama joo won jd mcm ni..

nini... akhirnya ko muncul juga....windu kt ko x boleh menjoyah kt tread joo won ko tak ada... byk lg isu yg fans joo won termasuk aku sendiri x puas hati.. tapi itu aku story kt umah joo won.. why joo won tak boleh dpt drama2 high profile mcm rakan2 sebaya dia yg lain..mcm cina bukit tue sapa lee jong suk  ..drama W..lee min ho drama baru dia the legend of blue sea..ji chang wok pun akan berlakon The K2..dahlah drama nie last drama sebelum dia join milatry..klau drama nie low rating memang giler lah haters dia kt sana kutuk dia...ok aku tawlah joo won tak femes tapi tak pyah sim nie pakai ambil jer mana2 heroin  mcm lepas batuk kt tangga.. aku agak heroin2 femes kt korea  tak nak kot watak nie pasal takut dibayangi watak jun ji hyun..pasal tue diorg casting heroin baru
.Kim Joo Hyun tue ok dah memang sesuai sangat dah watak nie pasal aku pernah tgk lakonan ..netizen pun puji lakonan dia kt moderm farmer tue.. Kim Joo Hyun pun memang antara peserta favourite joo won masa kt casting tue..memang dia dpt markah byk dari joo won dan juri ..masa ujibakat diorg tayang scane lakonan tue memang dia paling layak .masa dekat2 hari terakhir undian nk tutup tue kim joo hyun memang jauh ketinggalan dari persaing terdekat dia jung in sun..kt never jung in sun dahului undian.. tapi kitoag fans2 joo won FB kebayakkan dari oversean  tak nak jung in sun nie menang pasal dia tak sesuai dgn watak nie..so kitaorg pakat kumpul satu hari last day untuk mengundi kt Vlive pkat2 ramai2 tekan heart byk kali.. ko bayangkan dari buka posa sampai waktu nk sahur..aku x tido ..tekan benda alah tue..dan hasilnya kitaorg boleh kejar undian jung in sun yg berpuluh2 ribu heart kt Vlive..kt undian china netizen memang kim joo hyun lah menang.. undian dia cuma klah kt never jer..so ko rasa memang lah fans2 oversean rasa kecewa termasuk aku..dahlah penat mengundi..tiba2  SBS ,produser buat hal tak nak ambil plk kim joo hyun untuk watak nie..alasan kim joo hyun tak boleh handle tekanan..ko rasa mcm mana aku tak geram..benda kecil boleh atasi memang lah tekanan first drama dia jadi leading lady tapi aku tak rasa pasal tue dia tolak drama nie...

alih2 dengar story baru produser nk oh yeon seo plk jadi heroin...SBS nk heroin yg femes untuk terajui drama nie.. klau nak heroin yg femes baik ko tak pyah buat casting untuk bakat2 baru..tak pyah bazirkan masa fans untuk mengundi ..tak pyah bazirkan masa joo won untuk drama nie..boleh cepat2 dia shotting dan pergi military.. semlm plk ada news kt never watak heroin drama nie dpt plk kt kim yoon hye...

kim yoon hye memanglah dia nie bukan rockie actress tapi dia pun x adalah femes sangat.. dan tak pernah pun jadi leading lady untuk mana2 drama..drama terbaru dia pun..tak silap aku vampire detective tue pun watak sampingan.. pasal aku pernah tgk lakonan dia dlm movie steel cold winter 2013 dan aku boleh komen lakonan dia so so jerlah...dahlah muka plantik sungery..lakonan plk so so.. heroin mcm nie ko bagi kt joo won..aku rela lagi oh yeo seo dpt watak nie dari minah nie...sekurang2 oh yeo seo boleh berlakon tapi oh yeo seo plk mcm main tarik tali jer nk tak nak jer berlakon drama nie..

@manganini nanti aku story kt umah joo won..

Follow Us
masdiana-ana replied at 25-8-2016 12:39 PM
nini... akhirnya ko muncul juga....windu kt ko x boleh menjoyah kt tread joo won ko tak ada...{:lo ...

Huhu sori aku baru masuk forum.. aku keciwa. aku takde semangat nak tengok drama ni.. atau nak ambik tau pasal pembikinan drama ni.. tapi aku akan tengok jugak la bila dah tayang nanti.. harap2 ok le hasilnya..

manganini replied at 2-11-2016 01:57 PM
Huhu sori aku baru masuk forum.. aku keciwa. aku takde semangat nak tengok drama ni.. atau nak amb ...

sama x mood nk layan drama nie.. tapi tgk bts kt set joo won so manly ok pakai baju segeuk..dengar cite ada scane aksi.. itu jerlah..oh yeon seo ok jerlah berlakon aku ada tgk drama come back mister.,.aku rasa dia x ada masalah nk berlakon watak nie.. cuma aku x tawlah ada chemistry ke tak..

masdiana-ana replied at 2-11-2016 02:09 PM
sama x mood nk layan drama nie.. tapi tgk bts kt set joo won so manly ok pakai baju segeuk..deng ...

huhu.. sian kan kita.. ko la lagi kesian sebab pulun mengundi kim joo hyun hari tu.. aku tak vote tp dia memang peserta pilihan aku.. lakonan, muka dan gaya dia memang sesuai sangat utk watak ni.. peserta lain pun ok lakonan cuma aura sassy girl tu kurang menyerlah mcm KJH..

kalau dari awal memang watak tu bagi kat OYS maybe ok la jugak.. tp bila tuka last2 minit aku rasa frust menonggeng mcm org putus cinta ..

aku pun setuju OYS lakonan dia bagus tp chemistry aku tak boleh nak agak.. bagi aku muka dia nampak garang & tua dari usia, kurang menyenangkan mata tengok dia sebagai heroin mana2 drama.. aku harap mimpi ngeri tengok joo won berlakon dgn heroin L7CS tidak berulang kembali..

jap aku baru nak bukak thread joo won ni.. mcm banyak sangat benda yg aku dah tertinggal..

manganini replied at 2-11-2016 03:00 PM
huhu.. sian kan kita.. ko la lagi kesian sebab pulun mengundi kim joo hyun hari tu.. aku tak vote  ...

kan.. nasiblah jadi diedhard fans joo won.. terpaksa gigih juga nk tgk walaupun heroin x sepadan.. tgk kt set pun joo won pun mcm x ada mood jer masa awal2 shooting tue.. dulu ada juga gigih dia upolad pic dgn heroin drama dia berlakon.. la nie aku rasa joo won mcm terpaksa berlakon jer.. dahlah filem nie yg my sassy girl 2 gagal box office .. klau drama nie rating kureng atau chemisry hero-heroin x ada terpaksalah aku tunggu comeback dia lepas military..

manganini replied at 2-11-2016 03:00 PM
huhu.. sian kan kita.. ko la lagi kesian sebab pulun mengundi kim joo hyun hari tu.. aku tak vote  ...

joo won tue kesian betul.. umpama cinta terputus tengah jln.. aku baru jer nk ship couple jo-jo nie tapi kapal dah karam wei.. nie semua sbs punya pasal.. kim joo hyun tue nampak ada chemistry plk dgn joo won masa diorg interview sama2 kt live chat..siap manager joo won dok usik2 lg diorg berdua..joo won pun mcm malu2 jer..harap ada jodoh dpt tgk diorg berlakon bersama .. khj jadi pembantu pun xpa..

December 27, 2016

Drama Remake Of “My Sassy Girl” Finalizes Broadcast Schedule

The drama remake of “My Sassy Girl” starring Joo Won and Oh Yeon Seo has finally revealed when it will premiere!

According to a source from the drama on December 27, “My Sassy Girl” has been confirmed to air in May of 2017 as SBS’s Monday-Tuesday drama.

Dramas that will air before the start of “My Sassy Girl” include “The Accused” (working title) — which will air after “Romantic Doctor Kim” — in January, and “Whisper” (working title) in March.

“My Sassy Girl” is a love story set in the Joseon Dynasty unlike the original film. Joo Won plays the character Kyeon Woo, who has a unique brain and rough personality. Meanwhile, Oh Yeon Seo plays Hye Myung, who travels on the daily. The cast and crew have already started filming since this is a pre-produced drama.

Are you looking forward to this drama?

credit: soompi

joo won dah pergi military ke belum..aku lama x jenguk IG dia..

Comelnya joo won. Iol akan gagahkan diri tngok cter ni demi joo won

masdiana-ana replied at 30-12-2016 06:24 PM

belum lagi.. dia masih filming my sassy girl..
ni aku tepek jadual joo won siap2 utk kau..

esok dia attend sbs award..

masdiana-ana replied at 30-12-2016 06:24 PM

gi la jenguk ig dia.. joo won baru je update tadi.. dia cakap thanks sebab kim tae hee hantar food truck utk my sassy girl filming ..

misssakura replied at 30-12-2016 08:53 PM
Comelnya joo won. Iol akan gagahkan diri tngok cter ni demi joo won

sama2 kita menggagahkan diri

manganini replied at 31-12-2016 12:28 AM
gi la jenguk ig dia.. joo won baru je update tadi.. dia cakap thanks sebab kim tae hee hantar food ...

Wah dia masih berhubung lg dgn nonna kesayangan dia... ok nanti aku jenguk..melihat jadual joo won lambat lg dia pergi military..

punya la gigih buat casting  utk actress..last2 Oh yeonso yang jd heroin