CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9097|Reply: 13

Alasan Kenapa Berhenti Kerja Masa Interview !!

Tolong, nak bagi alasan apa nie..sekarang sy kerja dlm tempoh percubaan lagi. Tapi sy rasa tak happy kerja di sini, mungkin jugak sebab hari2 balik kerja akan migrain sebab stress kerja. Jadi sy bercadang nak cari kerja lain. Tapi sy risau nak bagi alasan apa, kalau di tanya masa interview nanti. Gaji mmg ok kt sini, cuma workload dia bikin stress hari2.

Sape yg ada experience mcm nie, apa alasan2 yg bley di terima oleh org yg nak interview tu nti. Perlu ke sy berterus terang je nti. Tapi klw terus terang, mesti org interview tu fikir negatif je kat sy.

Please klw ada yg segan nk komen alasan tu kat sini, bley pm sy

Aik? Nak resign pon takut?
Ok sblm tu, dh dpt offer baru lum tt?
Dah fikir masak2 utk berhenti?

zmn ekon susah gini u nk breti? mana ade kije yg x stress nOks!

baideway, org luar sana stress sakit kepala nk pecah migren pk psl xde kije utk kelangsungan hidup, uols ade kije pk pecah kpla sb nk resign?????

u dh pk habis2kah?

zaman aku keja dulu, aku lngsng x kisah pasal stress keja, jnji bulan2 aku tau brapa gaji yg dpt . x boleh mcm nk pntingkan diri sndiri sbb tau komitmen tiap bln mcm mana. tp sudahnya resign jugak..pgnant 7 bln masa tu & ada yg hati hitam nk main2 mandrem bagai kat ofis

kalau  nk resign jugak..better bila dh dpt kerja baru. nak2 skrg bukan senang  nk dpt keja. ramai kat luar yg ada kelayakan n pegalaman masih tanam anggur sbb x ada peluang keja..

kita ni, kalau dah dilahirkan dalam golongan marhaen, kenalah hidup cara marhaen dik, nak duit kena kerja, orang bagi gaji memang untuk buat kerja, bukan suruh relax.......aku tak tau nak cakap ape lah, ko belum pernah rasa duit ada 20 sen je dalam poket, time tu ko akan rasa kalaulah ade keje gaji ciput keje banyak pun tak kesah.......aku dulu banyak jadi panel interviewer jugak, kalau calon yg malas, awal2 lagi aku dah bagitau bos aku suruh pangkah, calon2 yg mengeluh pasal workload banyak ni lah......susah dik, bila orang kutuk ciri2 bangsa kita kita marah, tapi tak pernah nak check sendiri betul tak apa yg orang lain kata.......member cina aku pernah cakap kt aku "bro, lu tau tak parents cina paling takut apa? takut dapat anak malas bro... kalau bodo kita boleh kasi hantar sekolah, kasi pandai, tapi kalau malas, sudah tak boleh buat apa la.......time aku interview orang, ini aku guna, kalau calon underqualified tapi tengok bersungguh sanggup buat keje lebih, aku rekomen, yg malas, bye-bye, tak susah nak tau yg mana malas, tukang interview ko tu tau teknik nak cungkil rahsia dari calon pencari kerja..........nasihat aku, jangan resign, keje je lah terus, kat mane2 pun sama sekarang, majikan tahu keje susah nak carik, so diorang offer gaji rendah tapi kerja banyak...ko jangan percaya la cakap2 waktu ajak ko masuk kompeni baru....dah ko masuk sama jugak, keje banyak......

Follow Us
Betul tu sokong dgn pendapat di atas.
Sekarang ni je dh berapa ramai yg kna buang kerja. Syrkt yg hebat mcm PETRODAS, Boh ed Lumut, Kencahna Supra  pun terpaksa buang pekerja.Ni dah ada kerja ..pressure sikit dah nak berhenti..lainlah kalau dlm Malaysia ni ko srang je yg pakar...org lain bergantung dgn ko nak buat keje.
Aku kat kompeni skrg mmg suka buang orng..nmpk malas...tak datang kerja...semedang je sakit..mmg dlm senarai nak dikeluarkan. Nampak kejam..tp lebih baik duit gaji tu bagi pd org yang nak kerja dr org yg lembik..Ingat pusat kebajikan ke...

Edited by tagas at 4-4-2016 03:20 PM

Nape la org2 muda mesia kita ni mostly malay byk sindrom lazy n lembik

sket2 nak berhent la sakit badanla sket2 mc sket2 nenek sakit mak nak beranak lg la etc

faktor gaji kecik byk hutang ke cuaca el nino panas sgt ke smpai caused sindrom2 gini

ke mmg da budaya mostly malays gini smpai di cop pemalas oleh majikan ke byk sgt berpolitik smpai keje

satu hapah pun tak jalan

-aku melayu rajin -

Baru je interview td.i jujur je cakp tgh keje..baru je sebulan kerja tp saje nak try pergi interview.mane tau dapat lg elok.tp tadi company sekarang lg elok.so stay jela.

ramainya tak menjawab soalan..
hidup nih ada pilihan..kalau TT nak try cari keja lain biarlah dia
kalau forummer sume hati kebal dan suka nak stay tahan stress pon terpulanglah

bab menjawab time interview tu memang susah..
selalunya kalau dah lama keja mmg leh guna alasan nak luaskann pengalaman
kalau baru keja tataula mungkin boleh cakap jobscope tk sesuai ke

tapi kalau tak dapat kerja lain.. bertabah jela ye TT.. ekonomi skang tak bape elok
mungkin dah lama2 nanti dah bese dah ngan suasana opis

laaa... aku mati2 ingat... byk2 reply ni tolong jawab bagi alasan apa ... rupanya kaw2 TT kena... kesian adik ni

ginilaa dik... normal laa nak benti keja cari keja lain kan...

jgnlaa terus terang sgt ckp stress tepat keja lama

antara alasan yg boleh pakai:

- tempat keja skrang jauh... stress jem hari2... nak cari tempat keja dekat sikit (tapi kena betul2 laah mmg dekat sikit)

- nak cuba bidang baru (contoh: keja lama asyik kena buat keja admin je... jadi skrang nak try something else.. sbb boring, rasa otak tak berkembang)

- minat (cth: kerja skrang ni amik sbb tu je yg ada... jadi nak jugak cuba cari keja yg mmg betul2 kena dgn minat)

Ko search google boleh dpt dik

topik lama... tgk2 diri sendiri pon dah reply
camne TT masih di tempat lama ke atau dah keja baru..

Alasan faktor logistic pun boleh juga