CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cik_Juju

Sukarnya mencari yang setia...

cik_Juju replied at 9-4-2016 11:04 AM
betul rmai je dkt pasaran cma yg boleh pakai tu sgt limited..
Xpelah ada jodoh adalh kn

ya betul semua atas jodoh

all the best ya cik juju

zhatul replied at 9-4-2016 11:25 AM
ya betul semua atas jodoh

all the best ya cik juju

tq zhatul..semoga kte smua bhagia dgn jdoh masing2

cik_Juju replied at 5-4-2016 05:42 PM
samalah kita makcik..sebelum ni pun anak ada tanya dekat lelaki ni "rasanya hubungan kita boleh pe ...

Tgok tt mmg tabah sesangt.. bagusnye attitude.
=D tp nk tnye, dgn zaman skrg, zmn laki menkn perasaan pp2 yg setia ni *sama ditingalkn sb bodoh setia pd org xhrgai* mmg patut ke kite tnye soalan psl nk kawan biasa atau lebih ni dekat org yg bru kite kenal 2minggu?  

Mcm sy, ade laki nk bkawan, atas rekomen org. N die da beri gmbr kt mak die. Inform awl2 kt mak die.. skrg tgh proses bkawan je. Patut ke kite tnye soalan2 gitu? Dikira rushing ke x?

ada la tu kriteria yg x cukup di mata laki2 yg pernah berkwn dgn ko...

mungkin ko x cukup cantik...

mungkin borak2 dgn ko membosankan...

mungkin ko x menarik dari segi penampilan diri dan pakaian...

mungkin ko ni sengkek suka kikis duit org...

mungkin ________________ (sila isi tempat kosong dgn kemungkinan2 yg mungkin jadi penyebab kwn laki ko x lekat dgn ko)

mungkin ________________ (sila isi tempat kosong dgn kemungkinan2 yg mungkin jadi penyebab kwn laki ko x lekat dgn ko)

dan tambah lagi sebanyak mungkin senarai kemungkinan2 yg mungkin jadi penyebab kwn laki ko x lekat dgn ko tu...

dan boleh la ko buat analisis pada setiap aspek dlm hidup ko melalui senarai kemungkinan2 yg ko dah sediakan...

insyaallah... jumpa la nanti jwpn bagi persoalan ko tu...

Woww so many possibilities

Anddd why not tt list down your positive traits too?
Takde la rasa down sgt tgk all those traits yg 'tak cukup di mata lelaki yg pernah kwn dgn tt'  tu

gem15 replied at 10-4-2016 06:03 PM
Woww so many possibilities

Anddd why not tt list down your positive traits too?

yes..aku skong kenyataan ko.klu tlalu fkir negatif pun xbole sbb ia akan menjatuhkn kita..
Why not kte move on..

Follow Us
Purlylilac replied at 9-4-2016 10:43 PM
Tgok tt mmg tabah sesangt.. bagusnye attitude.
=D tp nk tnye, dgn zaman skrg, zmn laki menkn per ...

klu sy ditempat awk, sy Xkn tanya dulu ayat tersebut. Tp kite bole nmpk klu laki tu serius atau tak dgn kita. Cara dia layan kita and dia akn kenalkn kite dgn kwn2 dia, family..

Tapi apa pun, tempoh pkenalan bukan ukuran suatu hubungan.Ada je yg lma kenal 5,6 tahun tapi Xkekal.Yg kenal baru 2minggu bole trus kawen..So smua bgantung pada individu tu sndiri.Nk serius or just main2..

Apa pun smoga jdoh korang bpanjangan..

terma2nkondisi2 replied at 10-4-2016 01:39 AM
ada la tu kriteria yg x cukup di mata laki2 yg pernah berkwn dgn ko...

mungkin ko x cukup cantik. ...

Xda manusia yg sempurna.Jgn jadikn kekurangan seseorg sbg ukuran dlm hbungan.Tp jadikan kelebihan diri kita utk menutup kekurangan pd pasangan kita..

Tp aku percaya satu je, klu kita try jd perfect pun dkt mata dia but if Xda jodoh tetap Xkekal jga..

Ada.

Try bercinta dengan Cina nerd macam @spiderman80.

Ini asyik cari Melayu jah. Sila tukar angin sekali sekala.

chazey replied at 10-4-2016 10:27 PM
Ada.

Try bercinta dengan Cina nerd macam @spiderman80.

hahaha..akan difikirkan

cik_Juju replied at 10-4-2016 07:44 PM
Xda manusia yg sempurna.Jgn jadikn kekurangan seseorg sbg ukuran dlm hbungan.Tp jadikan kelebihan  ...

lerrr... bukan ke di post #1 tu ko ckp yg ko tertanya-tanya kenapa perhubungan yg boleh pergi jauh pun 6 bulan je....

so mesti la ada aspek negatif pada diri ko yg menjadi punca hubungan tu x boleh pergi jauh kan... bukannya aku suruh ko sentiasa berfikiran negatif...

aku bagi cadangan supaya ko boleh buat analisis dlm menjadi punca kenapa hubungan x berkekalan...

listkan semua kemungkinan2 yg ada then insyaAllah ko akan jumpa puncanya... dan punca itulah aspek negatif yg ada pada diri ko yg perlu diatasi dan ditukar menjadi aspek positif...  

terma2nkondisi2 replied at 11-4-2016 10:05 PM
lerrr... bukan ke di post #1 tu ko ckp yg ko tertanya-tanya kenapa perhubungan yg boleh pergi jauh ...

tula punca sebenar laki lari dari TT..EGO....cuma TT ni xfhm2..pastu dok tny2 lagi..org bagi nasihat xmo dgr..ade je jawapan dia..nak laki dtg menyembah..pastu laki lari..ckp la takde jodoh..laki mmg betul2 xminat,sbb tu lari...bla,bla,bla...alasan cliche..

ulam_raja replied at 12-4-2016 09:15 AM
tula punca sebenar laki lari dari TT..EGO....cuma TT ni xfhm2..pastu dok tny2 lagi..org bagi nasih ...

Bkn ego, indenial... Lgpun susah sesetgh manusia nk terima kekurangan diri. Apatah lagi kekurangan orang.

Kuat betul cerpen ko ni

sbb dorang bukan jodoh tt..

mgkn as they get to know u.. dorang realize korang tak serasi ke..

better kena tinggal skrg drpd lepas kawin kena tinggal sbb husband rasa kita membosankan.. kurang general knowledge.. buat lawak tak menjadi ke.. etc

atau u dah ter friendzone dorang.. dorang ingat u tak interested..

tp sperti @melukut ckp lah. dorang boleh minat u tp kalau dorang bukan jodoh u mmg tak boleh go juga.. ur time will come my dear. nanti bila jodoh u sampai baru u sedar sbnarnya watak2 yg sblm ni xpenting pun. bila u jumpa ur special guy u sendiri akan feel the difference.

sambil2 tu cuba perbaiki diri lagi.

terma2nkondisi2 replied at 11-4-2016 10:05 PM
lerrr... bukan ke di post #1 tu ko ckp yg ko tertanya-tanya kenapa perhubungan yg boleh pergi jauh ...

Iye..bkn aku xpernah terfikir apa kekurangan aku smpai hubungan aku Xpernah kekal.TP ia xbanyak membantu sebab aku Xtahu apa yg diorg fikir tentang aku. Dan bila aku tanya balik apa kekurangan aku dkt laki tu, dia ckp so far aku memang Xda kurang apa pun.
Sedangkan masa dengan dia, aku dah cuba jadi yang terbaik. Tp mungkin ada perangai aku yg ignoing yg aku xprasan itu aku xpastilh.
Klu sebab aku Xcantik jd kekurangan diri aku, aku xboleh nak ubah lah sbb tu ciptaan Tuhan. Xkan aku nk buat pembedahan plastik plak..huhu

Tapi apa pun, terima kasih atas cadangan ko, aku akn cuba perbaiki diri based my experienced..

ulam_raja replied at 12-4-2016 09:15 AM
tula punca sebenar laki lari dari TT..EGO....cuma TT ni xfhm2..pastu dok tny2 lagi..org bagi nasih ...

Aku bukannya EGO, dan aku bukan jenis xdengar nasihat org. Aku pernah juga fikir apa kekurangan aku dan perbaiki apa yg perlu tapi nk bt mcmne hubungan kami still Xkekal. Aku tahu ko akan ckp aku ni xnk mngaku salah tp tulh kenyataannya.

Tapi dengan cara tinggalkn aku di sbbkan kekurangan aku tanpa bgth salah aku, ko rs betul ke tindakan mcmtu?? Aku xminta pun laki datang menyembah aku tp jgn lari mcm tu je.
Klu xminat or bla,bla,bla...bgth awal jgn sampai kita dah selesa dengan dia, dia bt hal..

Innrukia replied at 12-4-2016 10:02 AM
Bkn ego, indenial... Lgpun susah sesetgh manusia nk terima kekurangan diri. Apatah lagi kekurangan ...

setuju sangat..

mystica replied at 12-4-2016 10:13 PM
sbb dorang bukan jodoh tt..

mgkn as they get to know u.. dorang realize korang tak serasi ke..

Betul, at least sy blaja dr pengalamn lepas. Tq so much nasihat yg diberikan...
Sy akn cuba perbaiki diri sy lepasni..

Susah cari yg setiaaaa

Susahhh cari yg berimannnn

Susah cari yg akhlak.muliaaaa
Susah cari yg hormat pompuan.n orang tuaaa, susahhhhh susahhhh,yg senang nya bentuk.diri sendiri kendian.opposite will attract, tu namanya hidup ni ujian