CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aina

[MERGED] Susu yang terbaik utk baby

hmmm... maybe susu tu masih ade walau dah tinggai 3 months tp amonnyer sket je kot...
macam yen dulu... stop nyusu sebulan pasal yen kene chicken pox... so my baby i htr balik kg...
after a month i bg die susu badan, mmg die isap... tp susu tu dah tinggal sikit sgt... lama2 die fed-up dan tak moh isap dah...
paksa2 pon die tak moh... sudahnyer nangis lerr.. pasal tak kenyang kot!

so... akhirnyer... stop dah la bg susu badan ni...
ape pon... mmg sedih... pasal hajat hati nak bg die susu bdn at least smp kurang2 setahun...

insyaallah second baby ni... yen berazam dan berdoa dapat breastfeed my baby sampai setahun...

tahlah titot tapi banyak dengar anak-anak yg guna enfa A+ ni  aktif ckit, cepat dapat tangkap apa yg dia nampak,  cam anak saya dah pandai pasang VCD, buang sampah, lap lantai guna tisu macam2 lagilah. tapi anak org lain cam tu jugak kot.ehehheh.
Enfa A+ ni mhal cikit dr Enfa biasa, mgkin sebab bahan2  tak sama kot, DHA, ARA dan SA agaknye.

tumpang tanya... ada sapa yang pakai dumex mamil tak? my son mula s26, s26 gold, then promil, promise.. sustagen... enfagrow A++ ... tapi bebaru ni ada ahak tu cakap dumex mamil ni bagus... eden maso kocik dulu ado la minum dumex...

mamaHazim This user has been deleted
kakak ipar mama bagi kat baby dia dumex mamil,tu pun hospital tmpat dia besalin yg sediakankan dulu.skali 6 tin rasanya kakak ipar mama tu dpt.tgk baby dia pun ok je,bdn cepat berisi,tido lasak.tgk minum pun nmpk sedap semacam,blum sampai 1 bulan dah 4 onz skali minum.

anak mama lak tak mau susu formula lgsg.tukar susu dah,tukar puting pun dah.dua dua tak mau.jadi mainan, disembur sembur plak susu tu.:puke: mama nak ajar ckit2 psl mama ingat nak smbg study.tp mcm xbleh je.kene tunggu setahun lg kot.hahaha...cian anak mama.(anak mama baru 6 bln)

kalau tak keje ok lah... i mean kalo tak kena out station...  boleh bagi dia nenen.. rasa cam bahagia aman damai je kan bila bagi anak nenen nih...

(sib baik my hubby bole jugak ikut bila kena keje luar tapi kenkdang tu masa kena pi sensorang mula ler sibuk nak balik umah... mula ler wish kalaulah laki aku bole bagi 2 ribu sebulan bersih... he..he..he.. )

Originally posted by Mentos at 28-4-2004 11:15 AM:
baby mentos umur 6 bulan berat around 7 kg gitu ..
bukan ape.. bila balik kg sumer org komen baby dah 'seroh', nampak panjang, dah hilang katam2 kat tangan n kaki tu ...

alamak...!!! aku mmg suka baby banyak katam2 nih!!!!
isk...miss anak aku masa kecik...
takleh orang bole challen dia nyer katam!!!

Follow Us
katam ni amende ek? aku blur lak ari ni

ek ele deli...selalu ko pick up bagus!!!!!

akupon tatau la katam tuh apa dalam bahasa malaysia formal, maupun ormal english...hehehehe...

ala....budak gemok kan...banyak katam...isk...macam katun michellin tuh!!!! dulu anak aku kawan aku anggil michellin!!!! hahahahhaalol:lol

mamaHazim This user has been deleted
katam...dlm loghat trgn 'katang'..
bahasa lainnya...berketak ketak..atau berisi..

hahaha....

Originally posted by nautilus at 15-5-2004 22:45:
Susu best ialah "susu cap Gantung"  atau breast milk. Ia adalah
-percuma
-bersih
-dibekalkan dengan suhu yang tepat
-bolih diberikan bila2 masa
-mengandungi antibodies untk mencegah  ...

kalo boleh mmg nak kasik breastfeed sampai anak tu sendiri takmo. tapi apakan daya :cry:, on my 42nd day, susu kering berenti sendiri....

baby saya, saya kasik S26-gold. baru 2 1/2 minggu nie dah meniarap, dah tumbuh gigi taring satu, lagi tiga coming. ntahkan faktor susu ke atau genetik tak tau la....:hmm:

my doter s26gold  takleh..panas..ruam..pastu muntah2..last2 kasik jer susu dumex..sampailah skrg..saya tak bf sbb dia tanak isap..melalak tanak ...mebi betui gaks kata nurkasih....ade something ker...entahla...sbb rmh yg tgh dok skrg nih pun ade something...

so far, susu dumex nih...tulang dia kuat...dah ade 2 btg gigi dah...gigi bawah...depends pd baby masing2..ikut kesesuaian baby pd susu berkenaan..saya takleh la nak kata susu jenama nih..jenama tuh... bagus..or kurang bagus....ikut baby masing2 dan kemampuan...hehehehehe....

anak bayam minum susu enfa a+ jugak.. so far ok...tapi my son bagi susu apa pun dia makan..sekarang dah setahun 2 bulan.. ada gigi 6 btg..rasanyer serasi kot susu ni dgn dia..

jarang dengar nama Frisolac..?? takde rsaper2 ker forumer dlm ni bg anak mrk susu frisolac...? aku pun tak ahu camner leh bg susu frisolac pd anak aku slps 6 bln... sehingga sekrg anak sulung diberi frislac 2 dah.. tin pink.. masa friclac 1 dulu tin biru...mmm.. tak famous tak bererti susu tu tak berkualiti kan..?? ker any comment from u all about this jenama?

Assalamualaikum..

di sini ada link kalo2 ada kawan2 yang berhasrat nak menyusukan kembali baby yang dah lama tak menyusu badan: http://susuibu.com/modules/newbb ... id=124&forum=9. Kalau orang yg BF ni biasanya akan buat banyak stok susu. So, tak jadi masalah la kalo kena g outstation cumanya baby yang dah biasa BF ni akan susah bila berjauhan dengan mamanya sebab tak dapat 'bau' original mamanya.

Originally posted by zaliza at 1-9-2005 01:11 PM
jarang dengar nama Frisolac..?? takde rsaper2 ker forumer dlm ni bg anak mrk susu frisolac...? aku pun tak ahu camner leh bg susu frisolac pd anak aku slps 6 bln... sehingga sekrg anak sulung diber ...

i bagi my son minum frisolac... masa lahir dekat hospital, diorang yang introduce susu nih so just continue saja...

Originally posted by zaliza at 1-9-2005 01:11 PM
jarang dengar nama Frisolac..?? takde rsaper2 ker forumer dlm ni bg anak mrk susu frisolac...? aku pun tak ahu camner leh bg susu frisolac pd anak aku slps 6 bln... sehingga sekrg anak sulung diber ...

abg bg anak dia minum frisolac... dah nak masuk 3 thn pun... selama dia minum frisolac, kira ok la... takde masalah apa2...  cuma yg dia perasan, berat anak dia cpt sgt naik... sekrg dah tukar susu lain, tp x ingat la jenama apa...

anak Rin lepas lahir rin bagi enfalac A+ dgn susu rin sendiri tapi masuk bulan kedua susu
rin dah kurang so dia minum susu formula jer..tapi masuk 2bulan setgh baby kena cirit
birit so Dr suruh tukar pada isomil...after 3 minggu tukar balik pada enfalac A+...
alhamdulillah..dari baby lahir sampai skang nih dia tak penah kena demam walaupun lepas
injection..i umur dia 5bulan skang ni berat dia dah 8.3kg..maklum ler masa lahir pun dah 3.9kg...tapi ingat masuk 6bulan nanti nak tukar susu lain plak..at least bila baca
threat nih ble gak bagi idea pada rin nak bagi susu apa pada baby...

waaa...rin br 5 bulan dah 8.3kg!! cuba paste gambar baby...sure montel..hehehe..... saya kat sini siang baby minum susu COw & Gate..pernah dgr tak nama susu ni?

bila saya ada je,jgn harap susu formula laa...cap gantung pilihan baby!!

annasharlina This user has been deleted
baby anna plak masa dlm pantang dlu bagi susu cap gantung n susu formula NAN1. NAN1 tu sampai la skang ni dia dah masuk 3 months. ari tu ingat nak tukar ke dutch lady. skali hubby tersalah beli dumex plak. dia tak mo minum sbb dumex tu cam pekat sket. mak anna kata bole buat baby sembelit. tapi skang sesekali tu kasik gak dumex sbb tak nak membazir.

Zu baru 2 ari try tukar susu dia. Sebelum ni minum S26gold, tengok mcm susu ni panas,,abis naik ruam kat mulut dan badan dia,,so skrg try snow...ingat nak ambik isomil, ntah camna terambil snow....so far tengok mcm sesuai ngn dia,,,dah kurang muak dan tak naik ruam. Sekarang ada setin besar lagi S26 gold kat umah,,rasa mcm nak jual ja..siapa yg duduk area sunway ke subang lehlah pm kat zu...