CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: liliadam

POLITIK KERJA YANG MENYEKSAKAN

idakamaruddin replied at 8-4-2016 10:25 AM
aku ni dh 10 thn keje...dh alah bisa tegal biasa xde nk beriya buat kawan kt opis..kawan sebenar2 ak ...

Aah idakamarudin. Boss saya ok je dgn saya. Dia percaya dengan keputusanmya. Banyak kali saya beritau masalah ni pada dia, tapi dia suruh saya ignore dan fokus pd kerja aje. Saya malu kalau semua orang bercakap bukan bukan pasal saya sedangkan saya x buat semua tu. Lebih2 lagi mulut beberapa senior yang tak puas hati tu. Sampai buat muka bila lalu depan saya. Sampaikan staf lain pun perasaan. Tapi takde pula yang bercakap perangai buruk mereka tu. Hal saya pula yang dijadikan gosip utama.

lazim replied at 8-4-2016 11:54 AM
tu la ko bt hal sendri je. xpayah berkawan kat opis. hal2 opis kena hati kering

Sekarang baru tahu perangai masing masing. Masa di bawah, semua orang senang dengan kita. Sebab kita tak ade apa2 power dan dipandang sepi je. Tapi bila kita kat atas,maka ramai lah yang cuba nak jatuhkan sebab hasad dengki.

shaykays replied at 8-4-2016 09:51 PM
Stended semua tempat keje mmg gitu dik
Kalau ko tuka tempat lain pon ko jumpa camni gak, ntah2 lagi ...

Yup betul betul. Saya perhatikan kalau sesiapa yang berani dan selalu bercerita hal hal staff lain, dia akan diangkat sebagai hero.  Maka ramailah yang akan berbaik baik sebab takut akan diceritakan hal bukan bukan tentang dia. Maka sebab itulah masing masing cuba nak jadi reported tak bertauliah dok bergosip sehari hari.
Oooh inikah dunia pekerjaan??

alieyrina replied at 8-4-2016 11:37 PM
Aku pun x rapat n tak cdg nak lebih2 dgn sesapa kt tempat keja...tapi aku suka keja dgn cina..yg mal ...

Memang selama ni saya buat hal sendiri je. Tak ade masa nak fikir pasal orang lain. Tapi bila dah jadi macam ni, rasa sedih dan down sangat. Geram pun ada pada mereka yang cakap buruk pasal saya. Ada sorang senior yang dulunya peramah dan baik dengan saya, tspi sekarang langsung x bertegur sapa. Kalau call atas urusan kerja, jawab pun semacam x ikhlas. Bila whatsapp tnya pasal kerja(sebab department saya banyak berurusan dengan dept dia),2 jam baru replu. Very simple reply,ok,tq. Punyalah panjang sepatah tu ke dijawabnya. Dia nak tahu yang dia tak suka saya naik pangkat. Menyampah pun ada cara orang yg berpelajaran ke macam tu. Pergi haji dah,pergi umrah dah. Tapi hati masih kotor.

mcm ni je la ko buat je ko. yg penting apa yg ko buat tu btul & ikut SOP. ada sesetengah kawan2 di tempat keje, mentang2 kita kawan dia merangkap ketua dia, buat keje main langgar SOP. bila kita tegur, dia igt kita nk berlagak bagus. mula la ckp2 belakang & ajak org lain boikot kita. lagi satu ko kena ada skill & cara bila nk arahan kt org bawahan ko tu lagi2 kalau dorg tu senior, lagi berumur ataupun dia tu dulu kawan2 ko. mula la nnt dorg tu igt ko saja nk tunjuk kuasa. sb tu bila naik pangkat biasanya pindah branch, pindah jabatan atau pindah bahagian. berkawan dgn kwn2 di opis biar abis kt opis ke. x payah nk tahap bff. nnt ko jgk yg kecik ati bila dorg pulaukan ko.

zuri154 replied at 13-4-2016 04:28 PM
mcm ni je la ko buat je ko. yg penting apa yg ko buat tu btul & ikut SOP. ada sesetengah kawan2 di t ...

Btl kata awak.kawan ofis hanya sekadar di ofis.kadang2 depan semuanya baik tapi di belakang kita sesedap rasa mengumpat.pantang ada silap mesti heboh satu dunia. Sedih jugak bila takde yang hormat kita as officemate.lebih2 lagi bila dalam keadaam mcm ni.terasa mcm dipulaukan.yg ketara senior senior yang teruk menghentam saya.betapa iri hati melihat kejayaan orang lain.

Follow Us
idakamaruddin replied at 8-4-2016 10:25 AM
aku ni dh 10 thn keje...dh alah bisa tegal biasa xde nk beriya buat kawan kt opis..kawan sebenar2 ak ...

setuju with u

just go with the flow

You must be top performer therefore you deserve for promoted. Well done lily..jika you berada di pihak yg benar...you tak perlu berjumpa dan merayu kpd semua org utk membuktikan yg you benar...sbb hakikatnyer..kebenaran itu sendiri yg akan menunjukkan diri. Juz do your part..kije rajin2..you kna yakin that you deserved...becoz you better than them...

Keep it up lili...

Edited by CikNano at 17-4-2016 05:55 AM

pedulikan kata2 org lili benda ni berlaku dimana2 tempat kerja pon. kenapa i rasa bila u jadi leader u jadi leader yg agak pasif n amat peduli dgn kata2 org sekeliling. lili jdkan kata2 org negatif diorg tu sbagai kata2 semangat utk u perform dgn kerja u. jadi leader yg tegas & berani kerana benar. jgn jd tempat org lain utk membuli u. kdg2 u kene jd kasar skit dr segi fikir & bkata2. chill ok lili  

adoiii...mcm mana nak berjaya kalau u lead ur life n success based on what ppl say and how many of them yg suka u...come on jgnla jd mcm 20 tahun dulu dik.

nak keje ke nak meramaikan kawan....tiru mcm Kakak ni...i sorang2 je keje and lain di HQ i ok je xd kawan org tak suka ke cakap pa ke i dont care i just do my job and i make sure i am 10 step ahead them..barula boss trust kita ...

buck up adik jgn toya sangat boleh...

fadbulous replied at 15-4-2016 02:36 PM
You must be top performer therefore you deserve for promoted. Well done lily..jika you berada di pih ...

Thanks fadbulous. Saya bukan seorang yg perfect dan hebat.saya pun ada kekurangan. Tapi setiap kali diberi tugas saya sentiasa buat yg terbaik.sampaikan ada yg cemburu dengan saya.

Diorg jeles je dgn ko..biasa la tu..mana2 pon ada mcm tu jugak..kalau ko mmg buat keje dgn baik..doesnt matter diorg tu..kalau dia xnak bekerjasama buktikan ko boleh..aku pon jenis gitu.. asal keje aku siap sudah.

hurmm aku teringat masa aku dinaikkan pangkat jd team leader.. mmg perit.. staf tmpt keje aku ckp aku staf kesayangan bos.. bos naikkan aku sbb tgk cara aku bekerja.. so aku lak time keje tak suka buang masa.. dan yg aku tau.. staf2 tmpt keje aku mmg tak suka aku..maybe sbb aku tegas..dan aku bkn staf  yg kurang ajar ..aku ade  rasa  mcm aku dipinggirkan pun ye.. tapi tu ler..kita tak leh wat semua org suka kat kita.. aku rasa aku dah create ramai pembenci..kdg2 aku tertanya dgn diri aku ade wat salah ke..???tapi aku pikir positif dan sabar gak.. atas nasihat dan pendpt kwn bg semangat kat aku..kwn aku lak keje  tempat lain.. dan aku amat bersetuju.. dekat tmpt keje nih tak pyh nak  kwn2 sgt,, cukup le kita dah ade kwn diluar tmpt keje yg amik berat pasal kita.. kalo kwn satu tmpt keje tuh jenis perangai ok.. tak bwk bende  negatif..ok le gak.. aku kt tmpt keje mmg sorg2 je..tp takde le sampai tak berckp lansung dgn sape2.. just borak2 biasa je..rapat sgt mmg takde..tp untung gak sorg2 nih..kdg2 tak sangka ade  sorg staf dtg kat aku bg luahan tak puas hati dgn staf2 lain kat sini.. kiranya kalo tgk  secara luaran diorg nmpk rapat.. tapi tuler  belakang2 mengutuk ..ape kes??? so aku tak nak terjebak dlm hal diorg.. time masa rehat..aku bantai tido.. telinga aku sumbat  earphone...keje kalo dah siap.. cukup masa balik..di samping itu aku ade  apply keje  kat tempat  lain.. kalo dpt aku blah je.. bg surat resign..

ala TT, kisah apa orang cakap apa?

Dalam bekerja ni, just dont bite the hand that feed you. So ko kena jaga hubungan between ko dgn boss ko. Kalau ko okay dengan boss ko, KPI ko achieved, ko tak perlu nak kisah bab lain.

Betulkan niat ko bekerja tu. Ko nak kerja ke nak berkawan? Kalau ko nak betul-betul bekerja, naik pangkat, earn good money, abaikan jer laa benda-benda remeh ni.

Daripada cerita ko dan work history, aku rasa ko mmg tak ambitious and eager to please other. Ko tak ada cita-cita nak jadi somebody dalam line of work, ko tak kisah kerja biasa-biasa asalkan ko happy. Maybe kelangsungan hidup bukan masalah bagi ko.

Aku penah kerja dgn GLC. Baru 3 bulan masuk, boss aku dah bagi aku jadi Team Lead padahal aku ni antara orang paling muda dalam company tu. Ada 3-4 orang yg lagi dalam team tue. Siap belakang aku duk jaja cerita buruk yang kononnya cara aku tak betul laa, aku tak paham style company laa, aku buat cara tak betul laa. Siap hasut department lain utk bencikan aku.

Haram aku tak kisah! KPI aku achieved, client happy deal dgn aku, boss happy dengan aku. Department lain pun dtg kat aku, ckp yang policy & SOP yang aku introduced menyenangkan kerja diorg. Yang duk mengata-gata aku tu menang bab popularity di kalangan ofis mate jer laa.

Check balik niat ko bekerja tu..

kpd TT, akak nasihatkan, fokus pada KPI dan hubungan dgn bos, yg lain tu, anggap je cam nyamuk, diorg menyalak sakan dengki dngam ko, lama2 haus la diorg tu, tak larat nam menyalak dah...

bolayan je, mulut2 jahat ni ko kena buat donno, fokus pada kerja, niat nak kerja tu, adalah utk cari rezeki, cari pengalaman, bukkannya berdasarkan pada kawan2 ko

akak dah rasa dah dek, pengalaman kena kutuk caci belakang2, last2 akak perform, management suka, tapi akak dpt offer tempat lain, sebelum akak pergi tempat baru, baru diorg recognised kerja akak... now akak kat tempat kerja baru as HR practioner, rakan2 yg pernah ngumpat akak belakang2 tu mintak akak tlg cari kan kerja baru utk diorg, mintak tlg akak, sorry la... akak takde masa nak tlg, sal akak ada t/jawab lain..., lagipun akak dah kenal attitude kawan2 akak tu, buat apa akak nak recommend diorg kerja kat tempat lain, nanti bawak masalah kat tempat baru lak

kawan2 ko kat ofis tu, takde nya nak beri KPI pada ko, so, be brave, kuat kan semangat

akak doa the best for you......

masa untuk build team ko

lau ade staff baru msuk,ko trus snatch

brainwash dulu................baru bole identify sape yg busuk hati tu

aku rasa,seorang jek individual denki ngan ko tuh.......dh aim lama dh jawatan tu,tup tup,ko yg dapat.......x dek dier,xdek ah masalh

octavianus_83 replied at 25-4-2016 01:06 PM
hurmm aku teringat masa aku dinaikkan pangkat jd team leader.. mmg perit.. staf tmpt keje aku ckp ak ...

semua orang bnci pengawas

ko penah kenal pengawas x?

revoc replied at 2-5-2016 11:46 AM
semua orang bnci pengawas

ko penah kenal pengawas x?

Pengawas sekolah ke?? Tapi dulu aku takde le benci sgt pengawas..haha..dulu kat sekolah aku penah jd pengawas perpustakaan..Hehe biasa le jadi ketua mmg dibenci.. Tapi aku Tak kisah nak benci..benci le..sbb aku menjlnkan tugas..  Bila ada staf baru masuk keje..aku siap beri nasihat.. Tapi tu la mula2 je baik..pastu perangainya sama naik gak dgn bdk2 lain.. Pengaruh kwn tuh kuat sgt...

octavianus_83 replied at 3-5-2016 01:43 AM
Pengawas sekolah ke?? Tapi dulu aku takde le benci sgt pengawas..haha..dulu kat sekolah aku penah  ...

aq aser,bnda ko bole giveup........ngalah jek..........x yahh strict sngt

kcuali mnde bab pecah amanah aper,x leh ar tolerate,kang nama ko yg naik,kes polis apa,naya jek

aq aser gak,elok ko x dek jwatan,sma jek ngan org lain,x yah govern orang lain,x sakit pala,tapi,gaji plak murah

lily xpyh hiraukan apa org ckp...bukan dorg yg menilai kerja lily tp bos lily yg nilai kerja lily...so...xpyh lah nk sedih2 dgn mende yg xde faedah 2...ok...???

12
Return to list New