CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 3bidadara

1001 kisah kami 3bidadara. #Update Kisah Bidadara 1- MIMPI [After 3 year tak up

best cte tt

best cte tt

Sat kang aku sambung. Semangat nak puase jap ni. kikikiki

CiliPadiSedap replied at 8-4-2016 10:15 PM
cuba tabur pasir kt partition tu

tengok bergerak tak?

Org kata letak kulit pisang

dulu duduk menyewa jgk sorang2 kt area ikip kubang buaya tu..kalau mlm suram je area situ..

Mne smbungan tt? Aku bulan2 pose ni je berani masuk board nih

Follow Us
Tt tumpang tred...

Beberapa hari sebelum pose ritu ( aku tak ingat hari apa) pertama kalinya aku kena kacau secara jelas dgn cik hantu ( tak pasti btol ke aku berhalusinasi je). Sebelum ni pernah je tp x de la sejelas beberapa hari lepas.

Sekarang musim cuti sekolah so aku balik kg la. Malam tu sebelum tertido aku tak tahu macam mana hati aku boleh terdetik ' hmm kalau kena kacau dgn hantu aku nak share citer dkt porem la'. Sebab dia terdetik je so aku buat bodoh je la. Aku langsung x de feel rasa seram seriau ke apa masa tu. Nak dijadikan citer masa tu aku uzur. Kalo waktu boleh sembahyanh pon jarang2 mengaji apatah lagi waktu uzur ni kan .
Sebelom masuk tdo macam biasalah aku akan kunci pintu bilik dari dalam. Maksudnya kalo org nak masuk mmg aku kena pergi bukak dulu kunci tu.so aku pon tdo la tanpa baca ayat kursi malam tu. Tp malam tu aku x berapa lena. Tdo2 ayam. Kejap2 tersedar... sampailah jam 4.30 pagi. Aku dengar ade org cuba bukak pintu bilik aku. Aku boleh agaklah tu mak aku sebab mak aku kena bngun malam tu untuk siapkan oder makanan dari org kg. Sebab masa tu baru pkol 4.30 pagi jd aku buat2 x dengar je. Anggaplah aku tdo mati ye mak. Aku cuba sambung tdo. Utk pengetahuan aku tdo bukak lampu sebab aku ni penakot dan mata aku tutup dengan kain sbb bilik terang sangat. Elok je lepas mak aku berhenti pulas tombol pintu dan mata aku cuba tertutup semula, tiba2 aku rasa ade org henyakkan punggung atas katil aku dihujung kaki aku. Aku pelik tp x de rasa seram pon. Pelik sebab macam mana mak aku boleh masuk bilik sedangkan pintu berkunci. X cukup dengan tu benda tu tiba2 baring sebelah aku pulak. Terus terang cakap aku x nampak apa2 sebab ada kain atas matakan, aku cuma rasa tilam aku dihenyak sahaja macam org baring tu. Yg kejinya hantu tu boleh pulak dia korek telinga aku wei. Aku xpaham kenapa dia pergi usik2 dalam telinga aku. Semestinya aku geli. Dalam2 geli tu aku masih x rasa seram n sibuk berfikir. Sapa ni? Adik aku ke? Adik aku balik kg ke malam ni? Tapi kalo adik aku sekalipon macam mana dia boleh masuk bilik sedangkan pintu berkunci. Motip adik aku main2 korek telinga aku? Sebab x tahan geli so aku pon cuba tolak tangan gatal itu. Mase ni baru aku sedar yg badan aku dah x boleh bergerak. Kena tindih. Aku cuba sedaya upaya untuk pulih dari tindihan. Alhamdulillah, lepas 3 kali aku sebut Allah ( ni je yg aku boleh sebut mase tu) terus aku terlepas dari tindihan. Lepas tu terus aku selak kain yg tutup mata aku dan pandang sekeliling. Tiba2 suasana rasa hening je. Mase tu baru aku rasa tkot dan seram sikit. X rasa seram sangat sebab aku tahu mak aku ade dekat luar bilik tengah masak ( bilik aku satu satunya bilik dekat dgn dapur).  Tak fikir lama aku pon keluar dari bilik nak pergi tandas sbb rasa nak terkucil yg amat. Bukak pintu bilik tngok mak aku tengah sembahyang dekat depan bilik aku. Baru rasa selamat dan kurang sikit rasa takot. Harap tt x marah aku mengacau rumah dia ni.

misssakura replied at 9-6-2016 12:49 PM
Tt tumpang tred...

Beberapa hari sebelum pose ritu ( aku tak ingat hari apa) pertama kalinya aku  ...

Hahaha. Saspen jugak citer kau ni. takpe, meramaikan lagi dlm thread ni.

-bidadara 2-

pemilik niknem ni ade 3 org ke?
knape kejap bidadara 1, kejap bidadara 2.....bidadara 3 je belum lagi

edoraixora replied at 9-6-2016 01:44 PM
pemilik niknem ni ade 3 org ke?
knape kejap bidadara 1, kejap bidadara 2.....bidadara 3 je belum la ...

hehe. Ye betul.Ade 3 orang. Yg ketiga tu dia penakot.
Dia cuma bole citer, tapi taknak menulis. hahaha

- Bidadara 2 -

misssakura replied at 9-6-2016 12:19 PM
Mne smbungan tt? Aku bulan2 pose ni je berani masuk board nih

Satg aku sambung. Aku da baik punya taip, bole hilang pulak..
Sekarang aku stress nak kena taip balik. hahahaha
Tunggu ok.

- Bidadara 2 -

suspen ni tt... cpt sambung ya...

Edited by 3bidadara at 9-6-2016 03:42 PM
ramaramu replied at 9-6-2016 02:22 PM
suspen ni tt... cpt sambung ya...

Sambungan : Ular Kuil India 2

Tibalah hari untuk aku pergi berubat. Malam tu ibu dgn ayah bawak aku pergi ke rumah pakcik sedara ayah aku yg letaknya agak jauh sikit dari rumah kami. Pakcik sedara ayah aku ni aku panggil dia, Wak Parman (WP). Memang kalau da datang rumah sedara2 ni mesti nak ngobrol2 dulu kata org jawa. Tapi dalam pd dorg tengah borak tu, aku terperasan mata WP ni sekali dua dia ada tengok ke arah aku dan tersenyum mcm dia rasekan sesuatu. Habis je borak, dia panggil aku duduk sebelah dia. Maka bermulalah sesi untuk merawat aku.

Firstly, WP tanya aku keadaan ular hitam masa memula aku nampak tu sama ada ‘dia’ tengah melingkar kat satu tempat atau sedang menyeberang jalan?. So aku pun terangkan la ape semua yg aku nampak tu. Ular tu memang statik kat satu tempat je (line kanan highway kat tengah2 jalan. Bole fhm tak? ). Dan kepala ular tu memang tegak berdiri sambil kembang2 kepala dia. Tau kan ular kuil mcm mne?. Yg ade corak belakang kepala ular. Org panggil “KING COBRA” ae?.  Tapi yg peliknya takde pulak aku rase mcm terlanggar atau terase benda keras yg hentam kat bumper depan kete aku tu.

Lepas dari aku terangkan tu, WP tersenyum sambil terangguk-angguk phm dan bagitau :-
“Kalau kita nampak ular tengah menyeberang jalan, itu adalah haiwan yg memang betul nak lintas jalan. Tapi, kalau kau nampak ular tu melingkar kat satu tempat saje, maknanya itu adalah ‘tempat’ dia dan kau dah langgar ‘tempat' dia dengan dia2 sekali !.” Aahhhhhh sudahhhhh. Aku bukan sengaja ponnnnnn. Sape suruh dia lepak tengah jalan.

Dan bermulalah bacaan ayatul Qursi dan 3 Qul. WP letakkan ibu jari tangan kat bawah telinga dan jari telunjuk tangan pula ditekan kat lubang telinga. Ini adalah di bahagian kanan telinga aku ye.  Dalam pada WP tengah baca potongan ayat suci Al Quran, kepala aku dah mula sakit. Telinga makin berdesing kuat. Sakit bisa tu, Allah je tahu mcm mne rasenya. Da takde dengar ape2 suara dari luar da. Tak tau nak explain macam mane. Ibarat mcm org cakap dgn kita, tapi suara org tu melantun lantun kt dalam gegendang telinga. Dia punya rasa mase kena tekan ibu jari tu, fuhhhh.. Panas bakhangggg . Tak lama pastu, aku rase mcm ade sesuatu yg bergerak gerak dari leher naik ke bawah telinga aku. Sakit !!. Dan penghabisan nya, WP mcm tarik sesuatu keluar dan terus hembus kt telinga aku. Dia bacakan ayat yg aku da tak bape nk ingat, pastu ditiup kat ibu jari dia & terus tekan kat lubang telinga untuk ‘tutup lubang’ yg benda tu da masuk. Barulaaaa aku lega & rase ringan.

Selesai saje merawat, WP pun bagitau la ape yg da jadi pd organ pendengaran aku. Difahamkan, ‘benda’ tu da pn sebesar ibu jari tgn org tua & da block kat urat leher kanan aku ni. Bentuknya mcm ‘ekor ular’. Dan WP bgtau lagi, nasib baik aku di bawak cepat berubat sebab benda tu bole memudaratkan aku sendiri. Ape yg mudarat tu, tak pulak diterangkan. Ular tu memang asal nye kat situ. Mungkin dulu situ ade bekas kuil lama sebelum tempat tu dijadikan highway baru. Wallahualam.. Alhamdulillah segala sakit urat sendi aku kat leher & kepala pn da hilang.. Yg penting aku tak pekak lagi & tak rase tongong bile org borak dgn aku. Hahaha

Tapiiii….tak habis takat sini je pasal ‘ular hitam’ ni.. Ade hal lagi…. Ade kesan dari kejadian ni.
Tunggu pasni ade sambungan sebab rawatan kedua aku di Darussyifa'.

-By Bidadara 2-

Heloo heloo heloooooo achewahhhh...puasa ke idok??

Nak bagi selingan pantas jap story dari Bidadara 1

Kisahnye aritu jiran sebelah rumah tegur aku laki bini..kami panggil die Pak Lurah..

PakLurah: Nak tanye ni haaa kamis malam jumaat tu ari korang balik kol bape yek?

LakiAku: aduhh tak ingat pulak kawan nii tapi rasanye ade dalam kol 11 lebih cam tu..nape bang? Ade kes curi ke ape?

PakLurah: ehh takdelah kes curi cuma nye aritu anak2 abang sibuk call sebab kate dorang dengar suara orang menangis tapi tak pasti perempuan dewasa ke  budak! Aku suruh keluar tengok dah takut pulak masing masing  hahahaha...Aku cakap mungkin tu suara anak awak nangis gaknye...tapi anak aku pulak bagi tau korang belum balik rumah lagi..

Aku: Ishhh ada orang buang budak ke ape bang? risau pulak saya ni *padahal dalam hati aku da tak sedap

LakiAku: Bebudak rumah ni jarang menangis bang kalau tepekik tu ye mak die pun sama naikkk..kawan memang balik lambat hari kamis tapi masa balik takde pulak nampak budak budak main tepi lorong atau depan rumah lagi pun da malam tu..

PakLurah: Tu lah yang abang tanya nak kepastikan betul ke korang balik lambat malam tu..ye lah risau jugak kalau ada orang buat perkara tak baik kat sini kan..okay lah sorry kacau

Beberapa hari yang lepas atau lebih tepatnya 2 hari sebelum puasa...tengah aku layan candy crush soda kat handphone ni telinga aku menangkap suara tangisan halus jeee baikkk punya menusukan kat lubang telinga ni....

Hmmm....sah lah "erempuan" ni punya suara sama seperti bayangan yang aku nampak haritu....

OkBYE!

-Bidadara 1-

Edited by 3bidadara at 1-11-2016 04:42 PM

-edited-

3bidadara replied at 26-7-2016 08:44 AM
Pertanyaan : Pasal mistik-mistik yang ada pada member baik aku.

Yeah! Singgah sini  

Sebab tu lah cerita cerita dekat rumah setinggan aku tu tak letak nama sebenar & tempat kejadian. Risau lah jugak kot kot ada orang yang diceritakan ada dalam kalangan forummers Cari ni, tak ke menyinggung perasaan?

Terutamanya senior senior yang aku anti tu masa sekolah asrama. Hihihihi...
Aku apply husnudzon je dalam apa yang diorang cerita (sebab tak jadi pada aku), tapi kalau dah bosan sangat, masuk telinga sebelah keluar telinga sebelah (unless benda tu penting pada aku)       

9teen replied at 26-7-2016 01:50 PM
Yeah! Singgah sini  

Sebab tu lah cerita cerita dekat rumah setinggan aku tu tak letak nama s ...

Kahkahkah. Kennnsss. Aku ni gila2 otak aku ni, in shaa Allah aku cover semua sekali.
Tapi kalau pasai senior hanat aku ni kadang, menyirap gak. Pegi la mampos.
Hahahahahaha

Edited by 3bidadara at 2-8-2016 03:14 PM

Kisah 1 (Bidadara 1): Siapa Puteri Berbaju Kebaya Kuning yang Bersanggul 5?

Kisah ni diceritakan oleh Bidadara 1 (B1) kepada aku (Bidadara 2) dan kejadiannya masih baru lagi. Pada tanggal 18 Julai 2016 iaitu masuk hari ke 13 Syawal, saudari B1 telah kehilangan salah sorang ahli keluarganya. Berita pemergian Abang Sulong kepada B1 betul2 memeranjatkan kami. Usia arwah masih muda dan mempunyai 3orang cahaya mata yg umurnya diantara 9tahun, 8tahun dan 6tahun. Paling sayu apabila dikhabarkan kakak iparnya kini hamil anak ke-4 dan usia kandungan baru mencecah 3bulan. Allah...berat dugaan mereka..

Sebelum tu, sesi pengenalan sikit pasal B1 ni. Dia ada 3 orang adik beradik. Arwah ni abang yg sulong. B1 pulak anak yg ke-2 and last sekali adik perempuan dia. Fyi, adik last B1 ni ade kelebihan. Mata dia telus. Haa, tu pun ada kisahnya. Tapi tunggu permission dari Tuan Badan dulu. Baru boleh kami ceritakan pasal tu. Agak sadis sikit penceritaan masa hijab adik B1 ni terbukak. Dan B1 ni pun ada kelebihan dia jugak. Tapi bukan mata telus. Dia boleh rasakan kehadiran 'something' atau apa2 petanda yg nak datang dengan imbasan yg terlintas di mata dia. Macam ada paparan skrin la dekat mata dia.

Seperti yg diceritakan oleh B1, arwah meninggal akibat serangan jantung. Pada pukul 8.15pagi, pegawai perubatan yg datang dengan ambulans ke rumah arwah mengesahkan bahawa arwah memang dah sejam lepas takde (meninggal dunia). Memandangkan anak-anak arwah masih kecik, jadi si B1 ni la yg uruskan semua benda pasal urusan jenazah bersama-sama kakak ipar dia. Ahli jemaah surau pun da di bagitau. Saudara mara dan ahli keluarga yg jauh termasuk adik B1 yg duduk kat Melaka pun da sampai. So, urusan disegerakan. Bila sampai part nak mandikan jenazah, salah sorang pakcik B1 minta tolong ambikkan gayung ngan baldi preparation nak memandikan la ni so si B1 ni dalam kelam kabut mengemas bagai tecari cari la gayung dan baldi kat dapur takde, toilet bawah pun takde! haihh buntu ni mane pulak nak cari da lah rumah orang B1 nak tanya kak ipar dia tapi nampaknya kak ipar dia pun busy menguruskan hal jenazah so nak tak nak B1 meredah naik ke bilik atas tanpa sempat mintak izin pada kakak ipar dia (nak masuk bilik orang mestilah mintak izin kan privacy tuuu)

Kisahnya bermula disini. Sedang Si B1 nak naik ke atas, baru je sampai pertengahan tangga rumah, tetiba B1 dengan secara semi-jelasnya nampak imbasan keadaan di dalam bilik master, seakan seorang puteri cantik berbaju kebaya kuning di rambutnya tersemat 5 cucuk sanggul sedang duduk kat birai katil arwah dalam bilik tu (kedudukan bilik masa tu sebelah kiri B1). Disebabkan si B1 ni tengah busy, diabaikan je imbasan tu walaupun dia rasa meremang bila masuk dalam bilik arwah. Tanpa menoleh kiri kanan atas bawah, dia pun turun balik ke bawah sambil memikirkan sape puteri yg dia 'ternampak' sekilas lalu dalam pandangan mata dia tadi. Difahamkan keadaan bilik tu memang nampak 'gelap' & 'suram'.

Alhamdulillah..jenazah selamat dikebumikan pada pukul 12 tengahari. Segala urusan berjalan dengan lancar, senang dan terpelihara. Selesai saja pengebumian, dorang pun balik semula ke rumah arwah untuk stanby majlis Tahlil lepas Asar nanti. Sampai je kat rumah, Si B1 ni ajak adik dia teman pergi toilet atas sebab dia dah tak tahan nak membuang air besor. Tapi.....adik B1 ni macam teragak agak nak masuk bilik (master room) tu. Oleh sebab B1 da tak boleh nak tahan lagi, adik B1 pun temankan laa jugak berserta muka yang paling annoyed sekali!.

Masuk je dalam dalam bilik tu, adik B1 pesan 'nak membuang tu membuang jek takyah tutup pintu toilet'. Adik dia cuma duduk kat birai katil depan pintu toilet. Tapi, bila je si B1 mula nak duduk kat toilet bowl tu, tetiba pintu toilet dihempas kuat (tertutup sendiri). Masa tu si B1 ni memang terkejut gila. B1 pun cakap la, "Kalau ye pun kau ni nak cakap apa2 dengan adik aku tu, silakan!! Tapi tak payah laa kunci aku dalam jamban ni!!." Marah benoo gamaknya si B1 kat 'benda' yg kacau dia nak ek ek. Lepas je B1 buang segala mak nenek punya hajat, cecepat B1 keluar dr toilet then adik B1 terus ajak turun bawah cecepat.

Adik B1 ada cerita ape yg dia nampak & ape yg ade dalam bilik tu termasuklaa si Puteri Berbaju Kebaya Kuning ni. Sape agaknya ek Puteri yg tak diundang ni? And apa hajat dia sebenarnya.. Tunggu sambungan dia.. Aku nak closing sat harini

- Bidadara 2 -

RE: 1001 kisah kami 3bidadara. #Updated Kisah Bidadara 1 - Misteri Penjaga Keris

Updated seperti di atas...

Sambungan sebentar nanti

3bidadara replied at 1-8-2016 01:19 PM
Kisah 1 (Bidadara 1): Siapa Puteri Berbaju Kebaya Kuning yang Bersanggul 5?

Kisah ni diceritakan  ...

Misterinya sang puteri kebaya kuning...
Mcm citer zaman dahulukala