CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: arwenn

Cookingware

kat KL lindt guna semua non-stick cookware.
kat sini brand Princess Gold, tulis kat bawah periuk designed in Solingen Germany...kat pemegang tepi periuk & knob tudung periuk tu ada sikit kunin2...24 carat gold...

Reply #1 arwenn's post

tak yah beli T fal.  beli yang kat ikea tu cukup.  ada yang 3 piece tu less than rm.  setakat nak memasak ni tak yah cari yang jenama sangat.  masa i study kat oversea dulu, macam2 jenis i beli kat mak.  yang bontot kuali kaler copper pun ada.  tapi kalau kena api lama2 dah hilang copper.
satu lagi pinggan mangkuk belilah corning ware/corelle. yang tak mudah pecah atau chipped.  last year angin dapat pergi US. nak cerita lah sikit.  tengok pinggan mangkuk dia semua murah2.  nak beli jenuh pulak nak angkut kan. lepas tu my manager kata nak shopping apa pun shopping je, nanti shipping company bayar.  bak kata pepatah, org mengantuk disorongkan bantal.  macam2 beli.  i survey kat parkson kalau nak beli 3 mangkuk corning tu rega dia abt rm300 tapi kalau kat us with latest corak baru usd30.  murah kan.

Rate

1

Reply #1 arwenn's post

tak yah beli T fal.  beli yang kat ikea tu cukup.  ada yang 3 piece tu less than rm.  setakat nak memasak ni tak yah cari yang jenama sangat.  masa i study kat oversea dulu, macam2 jenis i beli kat mak.  yang bontot kuali kaler copper pun ada.  tapi kalau kena api lama2 dah hilang copper.
satu lagi pinggan mangkuk belilah corning ware/corelle. yang tak mudah pecah atau chipped.  last year angin dapat pergi US. nak cerita lah sikit.  tengok pinggan mangkuk dia semua murah2.  nak beli jenuh pulak nak angkut kan. lepas tu my manager kata nak shopping apa pun shopping je, nanti shipping company bayar.  bak kata pepatah, org mengantuk disorongkan bantal.  macam2 beli.  i survey kat parkson kalau nak beli 3 mangkuk corning tu rega dia abt rm300 tapi kalau kat us with latest corak baru usd30.  murah kan.

Originally posted by anginutara at 29-11-2005 11:56 PM
tak yah beli T fal.  beli yang kat ikea tu cukup.  ada yang 3 piece tu less than rm.  setakat nak memasak ni tak yah cari yang jenama sangat.  masa i study kat oversea dulu, macam2 jenis i beli kat ...

angin, skrg ni corelle dah tak dapat rege tu lagi.pattern2 baru skrg ni pun dah tak banyak bunga2.dia org suka mix & match.tapi memang le berbaloi kalau dapat beli kat state.i memang enjoy kalau shopping kat state.banyak varities dan murah.

Kat umah, pakai Vision & Pyrex
Errr, masuk lam kategori cookingware gak ker???

Saya prefer masak guna non-stick pan sebab kurang guna minyak. So far saya beli non-stick pan je utk buat kulit popia & pancakes. Actually non-stick cookingware ni tahan lama kalau guna senduk/sudip kayu sp. warna hitam tu tak tanggal.

Rate

1

Follow Us

Reply #25 katak_kiut's post

kalau makanan tu boleh masak, kira masuk la kategori.

suke usya cookingware mewah2 kat parkson grand... cantik2 dan harga pun leh tahan mahal.. kalau beli tu kompom simpan dalam almari aje, nak guna sayang..

Rate

1

a'kum wbt

nak share jugak ngan kengkwan pasal  periuk belanga niee.....masa mula-mula kahwin me ada satu set non -stick periuk2 nie....pastu pakai  selalu terlupa nak pakai senduk kayu/plastik... dan die tercalar.....bila tercalar die tak tahan lama.... lama -lama kuar mcm apa ehh nak panggil... berkarat......selalu pening kepala pasai periuk....pastu me beli lain....pun sama gak....mcm tak der penyelesaian.

pastu me beli yg non-stick...yg stainless...nampak cantik.....bila pakai lama sket, die calar-calar kat dalam...dan hitam2 luar tu susah nak gosok....susah nak hilang, tak leh api panas sangat..........pun tak tahan lama....harga boleh tahan jugak satu set dlm 400lebih....selalu pening kalau pikir pasal periuk...

at last skrg saya beli  vision...senang ...nak cuci pun senang, tak derlah nak sental teruk-teruk kalau hitam,tak der calar balar....rasa dah terurai segala masalah ngan periuk. kalau idak dulu mesti pikir nak beli periuk baru.....yg tinggal hanya kuali non-stick....yang lain habis kubuang....sebab dah berkarat...:love:

Rate

1

kalau periuk, suka pakai vision & corning. best sebab periuk tu berat. tak goyang-goyang. kalau kuali, suka kuali cap buaya sebab puas hati aku nak menggoreng. siap boleh ketuk2 kuali tu dengan sudip.

Rate

1

dulu kita pakai kuali cap boya tu...bontot die sampai hitam keladak....... bila dah lama-lama lagi susah nak sental.......

cookingware...

Nak le berkongsi experience I ngan kengkawan pasal cookingware ni...

I ni memang pengemar Tefal... sejak ikut hubby pi keje overseas dulu.. rasanya set tefal yg I ada ni dah lebih 6 thn pakai... masih elok, terjaga baik n berkhidmat dgn cemerlang...

Betul kata arweenn... beli kat overseas ni byk choices... bila dh blik msia ni... kekadang i rajin gak survey tefal ni.. byk juga desing yg I ada tak de di jual di Msia... limited choices le... tapi idak le membeli lagi sebab dah byk sgt.. dr yg sekecil2 hingga hingga besar...

Set pinggan mangkuk basahan pulak saya guna luminarc/arcopal.. set ni ada yg beli di Paris or London... murah giler masa tu... set of 6 consist of dinner plate, sup plate, cup n plate.. baru dlm RM70... kt sini mau 300++... tu yg masa tu terus beli banyak... Saya beli 2 design... 4 & 6 dozen.... Satu 2 design dia macam correlle yg buah plum 2.. Saya ada gak survey kat kedai arcopal kat sini.. ingatkan nak tambah set yg ada... tapi depa tak de design yg saya ada...

Pinggan yg class sikit saya beli Wedgwood... sapa yg pernah dok UK sure tahu Stock-On-Trent... giler ngok pinggan mangkuk kat sana.. ada royal albert, royal doulton, portmario, wedgwood.. I beli set of 6 kira complete set... termasuk mangkuk, lasagne plate etc... baru dlm RM1500... kat KLCC i ngok... piring cawan minum air je.. dh 1 - RM100+.. nasib baik le dah beli dulu... kalau tak menyesal eden masa pi London selalu dulu kalau tak beli...

Kalau utk set menghidan... saya guna Queen Anne... I beli set of 10... kat UK mat kedai Shahjehan tu panggil... Malaysian Dinner Set.. dlm RM1200... kat msia i dah survey.. kalau nak beli set yg macam me ada dlm RM5000...

So for those yg ada chance pi overseas.. or plan nak stay kat overseas.. beli le set pinggan mangkuk yg branded2 ni kat sana... murah giler...... jgn nanti balik msia menyesal tak sudah....

Rate

1

memang le kat oversea murah. masa my uncle pi sana, wife dia pun dok borong. mak pun kirim sama. tapi masa tu kita sekolah lagi. sekarang ni baru nak beli sikit2. tapi memang mahal le. pas tu design kat sini tak latest.

agak2 kat labuan boleh dapat murah tak? kat langkawi murah jugak kan? kalau kat labuan leh dapat murah sikit, nak jugak kirim dekat member.

ahaks..

sebut pasal cookingware ni...aku haprak pon takde lagi...hehehe
yg pakai sekrg ni..pon balance2 periuk mak aku...1 beso..1 kecik..
kuali plak...tah brand apa tah aku beli...(sbb kuali mak aku tak tinggalkan..so kene la beli..hehehe)
color itam all da way...memang tahan lasak
pehtu ada satu lagi...kuali yg mcm wok with yan tu...konon2 non stick...
mcm amizaa gak...wa terlupa...gi bedal dgn sudip besi..abihs calar2..adoi la..

ni dah nak masuk umah sendiri ni..nampak gaya kene la ada set2 periuk belanga ni...adoii la

Rate

1

baru nak start kumpul bebenda nie semua...hehehehe...baru kawin....

anakperantau This user has been deleted
Originally posted by long at 29-11-2005 02:31 PM
Long dah 8 tahun pakai Caphalon hard anodize...x suka non stick cookware sebab leceh nak menjaga..lama2 lapisan atas  periuk tu boleh tanggal.  InsyaAllah tepekkan gambarnya..(kalau x luper)

Thread ni dah lama dilupakan.. hari ni teman jenguk balik... berbalik kepada cooking ware ni.. teman setuju dgn long. Teman pun tak suka non-stick, sebab leceh nak jaga, kena pakai senduk plastik or kayu lah.. memanglah tak melekat. dan satu lagi teman pun dah banyak sangat terbaca dan juga tengok kat TV tentang kelemahan non-stick ni.. kat malaysia hard anodized ni sure mahal long.. teman datang us ni baru tahu pakai hard anodized.. even kat us ni pun masih mahal hard anodized ni banding non-stick.. teman dah beralih kat hard anodized ni, pun by Caphalon..  selain hard-anodized, teman juga pakai stainless steel, kedua2nya senang nak jaga.. dan tahan lasak gitu. Vision, corning - kurang minat sebabnya berat. Tak pernah beli, ada orang hadiah masa wedding, masih kat kotak jer..

Rate

1

jarang beli cookingware ni...dah lama tak beli yg baru..
still pakai vision, maxim...dah lama masih tahan so takde nak tukar2...
hari tu tukar stem kat giant dpt satu royal doulton....cukuplah.

Originally posted by anakperantau at 16-7-2006 08:53 PM

Thread ni dah lama dilupakan.. hari ni teman jenguk balik... berbalik kepada cooking ware ni.. teman setuju dgn long. Teman pun tak suka non-stick, sebab leceh nak jaga, kena pakai senduk plast ...

:setuju: kak noor punya pun selalu bermasaalah.. tapi kalau takde langsung pun susah juga.. biasanya kak noor akan beli 1 je.. ni guna untuk goreng cekodok pisang.. supaya dia garing di luar dan juicy di dlm.. mesti pakai non stick ni..

kalau buat roti jala pun suka pakai non stick.. senang sgt2..

Reply #34 xette's post

hehe..ada gak org mcm aku..buat ms skang nak beli byk2 pun aku tatau nak ltk mana..anak teruna aku asyik dok kutip periuk cap boya buat drum n main masak2 jek..biler ntah nak balik kg igt nak gak usha vision ka..corningware ka..sbb leh serve terus...

dulu2 time study pakai tefal saja, sbb tu antara yg OK ish quality and murah kat sini..

tapi baru2 ni saja angkut piuk le creuset, stainless steel, piuk tu ada lifetime guarentee, so ok la kot..

tebal gak piuk tu, ada 3 lapis, lapisan luar and dalam, stainless steel 18/10, tgh2 dia buh alluminium untuk conduct the heat, lum test lagi..harap2 ok la

tapi saya x beli satu set, sbb x suka piuk yg ada tangkai2 tu, so beli loose

tgk piuk lagostina lagi lawa, tapi harga lagi mahal la..tak sangka plak lagostina ni made in italy, sbb rasa macam x gelemr sgt belah2 sini :hmm:

yg buat saya suka kat piuk le creuset ni, sbb tepi2 tu dia design supaya bila kita tuang kuah, x meleleh, pehtu dia ni stackable, lagi satu, tudung piuk tu, bila kita masak,kalau takmo tutup tudung, kita leh tenggek kat tempat pemegang tu, pehtu lka, tempat pemegang piuk tu, dia design supaya kita leh letak senduk..