CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong_II

Ceramah Dr Zakir Naik yg mengukuhkan keyakinan para ateis bahawa TIADA TUHAN

alasala replied at 14-5-2016 10:57 PM
Sedang tunggu jawapan "sebenar" dari saya ke? Hehehehe.

TUHAN TIDAK WUJUD, SYURGA & NERAKA ITU PEMBOHONGAN SEMATA2

Acong_II replied at 14-5-2016 11:00 PM

Ada lagi yg nak diulangkan?

alasala replied at 14-5-2016 11:04 PM
Ada lagi yg nak diulangkan?

amin.........   

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

kalau fakta macam ni dibuat hujah....  samalah levelnya kalau orang yang sama kata Allah tak wujud.

ibnur replied at 17-5-2016 04:30 PM
kalau fakta macam ni dibuat hujah....  samalah levelnya kalau orang yang sama kata Allah tak wujud ...

abis tu yg cipta agama ko tu level apa?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Follow Us
Acong_II replied at 17-5-2016 08:56 PM
abis tu yg cipta agama ko tu level apa?

Tak ada manusia cipta agama Islam.  

ibnur replied at 17-5-2016 09:24 PM
Tak ada manusia cipta agama Islam.

nabi ko tu bukan manusia?  

Acong_II replied at 17-5-2016 09:31 PM
nabi ko tu bukan manusia?

Nabi Muhammad tak ciptakan ugama.  

ibnur replied at 17-5-2016 09:34 PM
Nabi Muhammad tak ciptakan ugama.

ko tak faham soalan? nabi ko tu bukan manusia kaa?  

Acong_II replied at 17-5-2016 10:15 PM
ko tak faham soalan? nabi ko tu bukan manusia kaa?

kau hanya memutar mutarkan statement.  Nabi Muhammad adalah manusia dan dia tak cipta agama.

ibnur replied at 17-5-2016 10:17 PM
kau hanya memutar mutarkan statement.  Nabi Muhammad adalah manusia dan dia tak cipta agama.

mana ko tau bukan dia yg cipta konon2nya itu wahyu tuhan?  

kenapa tak percaya pd ayah pin?  

Acong_II replied at 17-5-2016 10:28 PM
mana ko tau bukan dia yg cipta konon2nya itu wahyu tuhan?  

sebab dalam quran sebut tak ada lagi nabi selepas nabi muhammad s.a.w.

apa buktinya kau kata dia cipta quran?  kau sendiri tak boleh nak buktikann hujah kau.  kalau kkalau boleh bukti, baru kita sambung topik ni.

ibnur replied at 17-5-2016 10:31 PM
sebab dalam quran sebut tak ada lagi nabi selepas nabi muhammad s.a.w.

apa buktinya kau kata di ...

apa bukti ko nak kata dia tak plagiat kitab taurat & kitab injil palsu?  

Acong_II replied at 17-5-2016 10:38 PM
apa bukti ko nak kata dia tak plagiat kitab taurat & kitab injil palsu?

kau sendiri dah bagi bukti.  poster pasal nabi ibrahim buat korban tu ajer dah jadi bukti.  cerita poster tu dari injil palsu.  dalam quran punya cerita lain.  tak sama pun.  kalau plagiat, mesti sama.  ni tak da pun yang sama.

@Acong_II

Mari kita mulakan perbincangan topik ni.  

Soalan yang Zakir tak sambung jawab.  Ulasan aku: sebab evolution masih lagi di letak theory jadi tak berguna nak didebatkan.  Walau macamana saintis dapat fakta baru, selagi teori evolusi tak ditukar jadi Law of Evolution, tak guna lah nak jidal.  Esok lusa saintis tukar lagi pendapat.

Aku nak bagi satu contoh; Hypothesis Continental Drift (Wagner) menjadi fakta saintifik Plate Tectonics, Plate movement dan bagainya dalam masa tak sampai 50 tahun.  Dari Hypothesis ke fakta.   Teori evolusi dah berzaman, Darwin pun dah reput dalam kubur.  Belum lagi jadi Law of Evolution.  Ini hakikat.

Okay.... tu lepas....

Kita mulakan soalan dari aku......

Bani Adam (dalam bahasa Islam) adalah spesis Homo Sapien (dalam bahasa sains).  Sila beritahu, sudah ada tak bukti bahawa Homo Homo Sapien ini hasil evolusi salah satu dari spesis hominid samada Neanderthal, Cro magnon, Australthicus, atau lain-lain jenis Hominid?

Tolong jangan divert topik ni dengan menyamakan istilah homosex.

teori sains dlm koran sudah lama kena debunk  http://www.atheistrepublic.com/blog/lee-m/science-quran

Acong_II replied at 18-5-2016 02:44 PM
teori sains dlm koran sudah lama kena debunk  http://www.atheistrepublic.com/blog/lee-m/science-qu ...

Kau mengelak untuk jawab soalan aku tu ke?  ke engkau memang tak ada ilmu.  cepat jawab soalan aku tu.

Link yang kau bagi tu pun aku berani debunk satu persatu.  Cuba kau bawa point dia satu persatu kat sini.  

Ada berani ka?  Tak ada telor?  Atheist tak ada telor!!

Edited by monyet_2015 at 18-5-2016 03:24 PM

Acong dan Ibnur jangan menegakkan yang masing masing adalah benar.semua betul...aku sudah mencapai peringkat tertinggi dalam mencari Allah,Sebenarnya Agama adalah betul dan Athies pun adalah betul..
bagi yg tak percaya Allah,..Allah sebenarnya wujud..tapi tuhan tak wujud..dan Allah bukan tuhan..aku kenal Allah pada peringkat kenal..jika kamu seorang beragama apakah pegangan kamu salah? jawapannya Tidak..apakah jika kamu Atihies pegangan kamu adalah salah? jawapannya Tidak..kenapa???? sebab kehidupan adalah TAKDIR..jika kamu tak faham apa itu takdir aku boleh buka satu topik khas mengenai takdir..takdir yg di percayai dalam konsep agama adalah terpesong...aku boleh cerita pada peringkat awal penciptaan alam jika kamu mahu..apa itu sebenarnya TAKDIR..alam ini sebenarnya  satu gegelung, tiada awal, tiada akhir, tiada masa..tiada kewujudan, alam sebenar adalah kosong...kosong...satu titik seni yg lebih seni dari kosong....tiada apa apa...tiada masa..tiada kewujudan....satu satu yg wujud adalah Allah....
siapa sebenarnya Allah? namun tuhan adalah ADA tapi TIADA.... jika kamu pegang tuhan adalah ADa kamu betul dan jika kamu pegang tuhan adalah TIADA kamu juga betul...

siapa tuhan??? aku buka sikit sahaja..sebuah kereta...kereta di perbuat dari besi dan getah...besi dan getah tak akan bergabung dengan sendiri menjadi injin, casis dan tayar menjadi sebuah kereta..kereta itu mesti ada pembuatnya..yg mengadun besi dan menjadi injin dan casis dan mengadun getah menjadi tayar...maka itulah tuhan..tuhan kereta adalah manusia....maka tuhan wujud,

tak percayakah kereta ada pembuatnya? ada!!atau kamu percaya kereta terjadi dengan sendirinya?... kereta ada pembuat nya, pembuat makhluk bernama poton saga   bernama Proton, pembuat makhluk  vios   bernama Toyota...apakah Toyota dan Proton adalah Tuhan kerana mencipta  makhluk proton saga dan Vios? jawapannya tidak..apakah proton dan toyota wujud? tunjukkan kepada ku dimana proton dan toyota? apakah proton dan toyota tak wujud?..betul ke proton dan toyota tak wujud..jika proton dan toyota tak wujud kenapa proton saja dan vios wujud?proton saga dan vios bukan terjadi secara ghaib..proton dan toyota   hanya pembuat kereta bukan tuhan .....maka tuhan adalah TIADA.. siapa pembuat kereta jika tuhan kereta tiada?? jika tuhan kereta tiada apa kah kereta wujud dengan sendiri?..apakah setelah bilion tahun..sel getah dan sel besi menjadi bijak dan bergabung sendiri menjadi kereta? jawapannya tidak...sel besi dan getak tak menjadi pintar dengan sendiri untuk menjadi kereta..sama konsep dengan sel manusia...
dalam konsep kereta siapa sebenarnya tuhan? tuhan adalah minda yg memberi idea bagiamana mencipta kereta...dalam kes kereta apakah tuhan wujud??ya wujud tuhan kereta adalah Henry Ford..apakah henry ford yg mencipta proton saga dan vios? tidak....apakah proton saga dan vios mesti sembah tuhan kereta iaitu henry ford? jawapannya tidak...
siapa sebenarnya Tuhan? Tuhan adalah Yang mengajar Nama benda benda..tapi dia pun bukan tuhan sebab dia pun berada dalam gelung kehidupan..fahamkan ayat ini..tuhan adalah ada tapi tiada

.aku berhenti setakat ini dahulu...ini pengajian peringkat tinggi...jika mahu belajar aku boleh ajar sehingga kamu muntah hijau..
Acong aku seorang makhluk tinggal di planet pluto ...aku tak percaya Proton dan Toyota itu wujud...tunjukkan kpd ku bukti yg proton dan toyota benar benar wujud...proton dan toyota itu apa? tuhan kah? aku dengar mereka ini boleh cipta benda yg di panggil kereta..bolehkah kamu cerita kpd aku bagaimana proton dan Toyota mencipta kereta? mereka buat kereta dengan tangan merekakah? kawan aku cakap Proton dan toyota cipta kereta dengan menyebut " Kun"..bila sebut je..tiba tiba jadi kereta... Proton dan Toyota ini tinggal kat mana kat bumi tu? mereka ini di perbuat dari apa? apakah proton dan toyota boleh di pegang? acong.. aku dengar proton tinggal kat tempat yg dinamakan Tanjung malim..betulkah acong?aku dah pergi kat tanjung malim tu aku tak jumpa proton..yg aku nampak ada tulisan yg tulis PROTON, tapi itu bukan proton itu tulisan pada signboard dan ada banyak bangunan.  Bangunan2 itu proton ke acong?....kat shah alam pun ada juga tulisan proton sebenarya proton ini tinggal mana acong? heran aku dengan proton...mana tah dia tinggal...tapi org cakap dia ni hebat pandai cipta kereta..dah lama aku cari tapi tak jumpa jumpa.

Edited by monyet_2015 at 18-5-2016 03:42 PM

Nak tahu tak hakikat kehidupan.
Sebenarnya jika kamu  seorang athies kamu tidak salah..dan jika kamu seorang yg beragama pun kamu tidak salah..
kenapa?? kerana kehidupan adalah TAKDIR...kehidupan kamu telah di aturkan sama ada kamu menjadi islam, kamu kristian kamu budhha atau kamu athies..kamu tidak dihukum sebab pegangan kamu...kerana agama kamu telah di aturkan..jika kamu aties pun kamu telah diaturkan..jangan risau siapapun kamu..dan apapun agama kamu..kamu tidak masuk neraka sebab agama kamu atau kepercayaan kamu...tapi kamu percaya tak jika kamu membunuh kamu akan di hukum gantung? bergitulah konsep kehidupan ini..jika kamu percaya syurga neraka tak apa kamu tak salah..dan jika kamu tak percaya syurga dan neraka tak apa kamu tak salah...tapi kamu akan dihukum jika melakukan kezaliman walau kamu percaya atau tidak percaya syurga dan neraka.....
kehidupan ini dibina dalam asas "Tidak seorang pun boleh dizalimi demi kesejahteraan orang lain" - inilah sebab mengapa syurga dan neraka belum tercipta.jika kamu mahu tahu lebih lanjut aku boleh cerita..jika makhuk atau manusia melanggar asas ini..neraka akan dicipta..jika nak tahu neraka adalah TAKDIR..iaitu tulisan..faham tak perkataan takdir? takdir adalah tulisan..
maka terbitlah " Berbuat baiklah kamu sesama insan sebagaimana Allah berbuat baik terhadapmu"
jika kamu melanggar ini kamu akan dihukum..kehidupan kamu ditulis berserta tulisan neraka..faham? ke tak faham???