CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinkyjuliet83

KIsah umah aku: xnak percaya tapi kena percaya jugak

Wah... sib baik ai x tlambat sgt folo story TT ni... mmg enjoy bace...
tp at the same time ai cuak plak rasa sbb dok menyewa bujang bertiga gak.

Tp so far ai dh duk tahun ke-3 kat umah ni alhamdulillah x de apa2 plak..  selalu ai mmg masuk tido lewat gak, paling lambat kul 1 pg gitu... kul 5:30 pg dh bangun bsiap gi keja.
Ai mengaku ai mmg penakut, sbb tu ai x suka tgk movie seram... nnt bleh tbyg2..

semoga tt dan keluarga di lindungi oleh Allah

Bileee nak nyambung nyee..menanti penuh setia ni

speckygirl63 replied at 4-5-2016 07:21 PM
Bileee nak nyambung nyee..menanti penuh setia ni

aku dh taip.. xsmpt nak post, tenet problem.... kna taip balik.... HUwaaaa

wak_lu replied at 4-5-2016 01:12 PM
semoga tt dan keluarga di lindungi oleh Allah

Tq. doa kan yg baik2 ye...

ok sambungan Siti berubat kat Putrajaya

Ok seperti yang dijanjikan. Khamis malam tu ayah aku, siti, Dee dan sorg lg adk lelaki aku jijie datang malam tu dari KL lps maghrib. Siti dikuarantin, so dia mmg xkeje mgu tu. Aku pegi keje cmbiase cuma balik keje tu aku kna la amik kazen aku kn. Aku xterus balik umah. Aku gi mkn dlu then lepak umah member aku jap sementara nak tgu diorg tu dtg.So lps isyak cmtu diorg smpi (termasuk ustaz).

Mase semua dh kt umah, ayah aku pon dh jmpe ustaz, dan ustaz pon dh terangkan kt ayah aku pe yg  jadi kt Siti.

Sesi perubatan dimulakan dgn scan ayah aku dlu, seperti yg dijangka, xde pape pon effect  kt ayh aku. Agak pelik la bg aku, Dee, Siti n Kazen aku. Nnt aku cite sebab ape ye. Lepas tu ustaz panggil siti. Scan.. then siti dh xsedarkn diri.. meracau cm biase.. tapi kali ni siti xbpe nak menjerit sangat... lite2 je.. he3 tapi ustaz ni sempat la beberapa kali tnye "dia" tapi xde jawapan. hanya senyuman manja je.

Malam tu, ustaz de la Pagar umah skali lagi. Malam tu jugak ustaz mintak aku tido kt umah tu... katanye nak tgk keadaan umah tu selepas DIPAGARKAN. Aku boleh tido situ tapiiii... adk aku kna tmn. Aku xnak tido situ kalo xde lelaki dalam umah tu. Giler kot. aku mmg xselesa la dgn u mah tu. Memang ade rse yang sukar aku nk cakap. Sape yg prnah kna je akan paham kot... So Jijie adk aku tu terpaksa la tmnkn aku n kazen aku malam tu disebabkan arahan ayah aku.. he3 kesian dia. tapi xpe. dia bukan kna g sekolah pon. br lps SPM...

Lepas settle sume tu, aku  mcm lega la cikit. Dengan harapan tiada lagi la gangguan tu kt umah tu. AKu dh penat. Tapi... Baru PERMULAAN kan... he3. Mse ayh aku nak balik bawak skali. aku turun jugak sebabnye si Jijie ni lapa. So aku bawak la dia g mkn kt mamak je. balik umah balik dalam kul12++. Aku sempat gak basuh baju malam tu. tapi nk sidai baju pon adk aku Jijie temankn. Kazen aku pon sama... he3...

Aku n kazen aku tido dlam bilik aku malam tu. Adk aku jijie tido kt ruang tamu sambil tgk tv. Aku xtau la bpe byk muvie dia tgk malm tu. Tgh syok je tido, Kazen aku tu kejut aku.. "kak.... tido rapat cikit ngan ita leh tak?" aku ni, dalam ati.. hurmm dh kenapa pulak... Badan si ita ni shacking beb.. mcm org demam kepialu... haishhh... dah kenape... aku tnye dia " Ita nape? Sejuk ke?" dia cakap "tak, xtau la nape".. ahhh... sudah... aku jerit pgl jijie.. "JIE..... amik kan air, bwk masuk bilik jap" aku pon xtau sebnrnye, nape aku xkuar amik sendiri air tu. Pdahal bukan jauh pon. Aku rse macam ade yg halang aku dari kuar dari bilik tu. Jijie pon masuk bawak air. "Air mne ko amik ni?" dia cakap " air dlm bekas pink" "hoiii... bukan air tu.. Air Yassin la.." Jijie kuar lik amik air Yassin. Pastu aku bagi Ita minum n paksa dia tido. Aku srh dia bce ayat kursi n 3kul jgn stop. bce sampi tido. Aku pon try la sambung tido. tapi xleh nk tido.. Mse aku nak tido2 ayam tu... aku dgr macm org jerit2 kt luar. Aku pikir mayb Jijie kot tgk muvie. tapi bunyik tu mcm xsma. Jijie cm tgk cite omputih. yang aku dgr ni mcm ckp melayu. aku dgr org jerit "KEluaRRRRR..... Keluarrrrrr" . aku mmg xbrani nk kuar dr bilik sbb nye kalo aku kuar aku kna angkut si Ita skali la kn.... hurmm... so aku text je JIJIE.. " JIe, ko tgk cite pe? " "Adk tgk cite Pirate of Carribean"  "OK"... OMG..... mmg benda tu sedang mengamuk kat luar la citenye ni... Sbb xleh masuk umah kn... Umah dh kna PAgar. last aku ttido jap la dekat nak azan subuh tu. Then aku bangun mandi, siap2 nk g keje. Pagi tu aku angkut Jijie g opis dlu. Sbb nnt ayah aku pick up dia kt opis aku.
Macam dalam sauna aku rse malam tu... Ujan tau tapi panass nak mampusss...   

Pagi tu aku tnye Jijie...  Sbb aku tau dia tertido jap.

AKU: JIe, cmne mlm td? ko leh tido ke?"
JIJIE:  Ermmm...x jugak
AKU: nape?
Jijie: adk kna kacau la.
AKU: Erk.... kna cmne?
Jijie: Mse adk tgk tv tu, dia main lari2 depan adik.
Aku: HUh?!? lari2? OMG...
Jijie: kak.. ko tau tak kucing main2 langsir? cmtu la adk kna.

OMG.... giler seram.... kalo aku yg kna xtau la...

Aku: dah tu? nape xmasuk bilik?
Jijie; adk malas nak layan. Pastu dia main grill sliding door tu. Adk tau akk dh kunci. tp macam dia bukak.
AKu: MAk aiih... ko ni dik. seb baik xjadik pape.
Jijie : Pastu kan kak. agaknye dia marah adk xlyn xtakot kot kt dia. Dia hempuk nye sangkar Stella (Stella adalah hamster belaan Siti) PAstu adk tido trus sbb adk rse dia de dkt ngan adk...

Aku xtau nk cakap cmne. Sejak malam tu mmg aku xde tido umah tu lagi dah. AKu pegi time lunch hour utk amik baju aku. Stella n 2 lg rakan dia pon aku tinggal. xsempat nak amik.  

De satu hari tu... Aku balik lunch hour. aku nak amik barang. buka pintu aku tgk bersepah giler.. Stella xde dalam sangkar....!!! aku dah cuak.. kemana pulak gi STella ni.. aku panggil2 xde. jejak pon xde.. xkan la dia amik makan Stella kot. yang lain tu aku tgk lesu je. aku bagi makan kt diorg. pastu tabur makanan jugak kt keliling sangkar. kot2 Stella lapar kn. De 1lg... aku de bela ikan puyu. Mak aku yg srh bwk balik aritu. Yela, org tua2 cakap ikan puyu mcm leh avoid kn benda2 setan ni. Tapiiii.... ikan puyu aku pon mati.... jauh lak tu jmpe bangkai dia... aku xtau nak cakap.  pastu aku clear umah tu then cabut masuk opis. Aku cakap kt SIti pasal Stella.... Nangis siti... "adk tau ni mesti benda tu... sebab adk mimpi dia amik Stella" . AKu diam... xcakap nnt dia tau jugak kn.
Next 2day aku balik lagi amik barang. bukak pintu... nampak kesan darah... mcm kaki Stella.. Stella luka korang... telinga cm sopak... jari putus... kesian stella... So aku amik Stella n kwn2 dia bwk lik opis dlu. Ptg tu aku bawk lik KL. YG herannye cmne STella leh kuar sbbnye cage dia tu jenis yg leh lock ssh nk bukak. Sebulan lebih umah aku tu kosong. sekarang ni pon de lagi barang aku kt umah tu. tapi aku xdduk la. SIti n Ita dah abes Pratikal. So aku sorg2...

Nanti aku sambung cite mse aku angkut barang Siti n Ita. Siti jejak lagi kaki kt umah tu. tu last.

Follow Us
setia menanti

Pergh..hardcore..

Takutnya saya....

thanks for update

stella pun dia nak haruk sekali..
dia x bersalah langsung kot..

ikan puyu akan lompat2 bagai nak rak kan kalau ada benda nak jadi?
tu agaknya dia melompat2 sampai terkeluar dari bekas..

cik.puan replied at 9-5-2016 10:43 AM
stella pun dia nak haruk sekali..
dia x bersalah langsung kot..

tu la pasal... AGaknye dia tau Siti tu syg sgt kt Stella kot. Ikan puyu tu aku xtau nak cakap. Sebabnye aku ltk dlam akuarium plastik mcm kt pasar mlm tu. Punutup tu bagi aku agak kemas jugak la. Tapi katakan ikan puyu tu lompat2 mayb terbuka jugak kan...

nnt kta update lg. tapi xbanyak dh nk cite.

pinkyjuliet83 replied at 9-5-2016 11:31 AM

Salam TT. Boleh ke TT share number ustaz yang ubat kan TT? Risau ada benda nak "kawan" dengan anak

ikan puyu n puyu tu mungkin melompat la tu..maybe sebab dia punya penutup tu. dulu aku kena gakmacam tu...

aku rasa kan boleh la panggil member2 yg sibuk cari hantu macam @skeezotone @survniff eh itu ke nama dia .. suh diorang duk uma tu time weekend..

ikan puyu n puyu tu mungkin melompat la tu..maybe sebab dia punya penutup tu. dulu aku kena gakmacam tu...

aku rasa kan boleh la panggil member2 yg sibuk cari hantu macam @skeezotone @survniff eh itu ke nama dia .. suh diorang duk uma tu time weekend..

hest replied at 9-5-2016 12:25 PM
ikan puyu n puyu tu mungkin melompat la tu..maybe sebab dia punya penutup tu. dulu aku kena gakmac ...

ha3.. kalo diorg nak, xyah tgu weekend.. sekrg pon aku leh bagi... he3

ninalee replied at 9-5-2016 12:17 PM
Salam TT. Boleh ke TT share number ustaz yang ubat kan TT? Risau ada benda nak "kawan" dengan anak ...

boleh... PM tepi eh..

Welkam...

ok thanks TT