CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinkyjuliet83

KIsah umah aku: xnak percaya tapi kena percaya jugak

silampumeja replied at 19-5-2016 02:36 PM
where are u tt? semalam anak sedara tu nampak pulak lembaga dlm rumah dia...kalini dah betanduk pula ...

tu la. Aku pon rse cmtu mse mlm jumaat last aku tido kt  umah aku tu. Menjerit-jerit kau kna air yassin ngan garam kan...

dah hbs ke? mcm tgntung je cita ni

dondangdendang replied at 20-5-2016 10:42 AM
dah hbs ke? mcm tgntung je cita ni

Pasal umah tu, sampai situ je. Tapi Siti n Dee xsehat kt umah. 2-2 kaki bengkak tetibe. Aku de jumpe bini jiran sebelah umah tu, sebelum ni terserempak laki dia je. Aku berkenalan la. Dia tnye aku pasal malam tu (malam siti menjerit2 tu), aku story la. Dia cakap mmg umah tu dh lme kosong. Setahun lebey gak la. Sebelum ni pon dduk xlme dlm 5@6 bulan cmtu. So no wonder la kalo tempat tu de penghuni lain kan. Dia pon de cite, mse dia dlm pantang aritu, mmg dia de dgr bunyik org bertukang, dia igt kn org btolkn umah aku tu, rpenye tidak..... benda lain yg bertukang.

Kire nye cite ni mmg last malam tu je. PERMULAAN bg aku yg dah tamat. Aku xnak amik risiko walaupon aku syg sbnrnye ngan umah tu. Sekarang ni kalo aku terjaga tgh mlm je mesti aku jadi takot, berdebar semacam. Sebelum ni aku xcmni pon...

pinkyjuliet83 replied at 20-5-2016 11:40 AM
Kire nye cite ni mmg last malam tu je. PERMULAAN bg aku yg dah tamat. Aku xnak amik risiko walaupon  ...

permulaan?? kira ada smbgn jg la ni nnti?

dondangdendang replied at 20-5-2016 01:40 PM
permulaan?? kira ada smbgn jg la ni nnti?

Dah xnak sambung.. PERMULAAN yang xsmpt nak mula. kalau aku stay lagi umah tu mayb ade la sambungan.

Follow Us
pinkyjuliet83 replied at 20-5-2016 04:29 PM
Dah xnak sambung.. PERMULAAN yang xsmpt nak mula. kalau aku stay lagi umah tu mayb ade la sambunga ...

Kontrak sewa sampai bulan berapa?tak pulang kunci lg ke?

pinkyjuliet83 replied at 20-5-2016 04:29 PM
Dah xnak sambung.. PERMULAAN yang xsmpt nak mula. kalau aku stay lagi umah tu mayb ade la sambunga ...

so dah stop cite ke ni...
x puas la nok

TT, kan ke ko ada cakap rasa2 macam ada orang antar je benda ni.memang betul ke?asal Siti request nak ayah ko balik?

no wonder la jalan masuk putrajaya kalo sebelah malam terasa suram je..

PRESINT 11 kalau nak ikutkan memang scary mary ...

antara kawasan yg boleh dikatakan keras :

- terowong P11 (penghubung ke p9) dekat area shoplot - selalu berlaku kemalangan dan kematian
- area kawasan kompleks sekolah P11 (1)
- jalan berbukit antara kompleks sekolah P11 ke trafic light simpang empat apartment
- apartment yg boleh dok menyewa tu (area apartment TT)
- simpang masuk ke fasa P11(A) dr arah rumah PM
- susur masuk ke P11 dr arah cyberjaya/lim kok wing university
- jalan kecil yg leh p tangki besar petronas
- Kompleks Kejiranan P11 ....especially kat area tenis court, swimming pool dgn bilik2 yg tak digunakan

presint 11, p9 dgn p8 pun ade rumours kata orang2 bunian dok tinggal c2...kalo jalan2 sorg2 malam hati2 lah kalo kene tegur dgn sumone ....sbb maybe yg menegur tu org bunian yg nak berkenalan ...

sbb ade anak member dah terkena ....sampai nak kawin dgn org bunian tu ...  dia kenal masa jalan sorang2 nak pi shell P8 ...sbb ikutkan rumah dia ngan shell tu dekat je ...jalan kaki ....and lampu jalan terang benderang... then masa dia nak balik dr shell (beli barang ke....beli top up tak silap).....ade someone tegur tanya nak ke mana ...yg tegur tu naik basikal  je.... yg anak member tu siap layan lagi ...bukan ade perasaan takut ke apa...maybe dah kena pukau.... sampailaa start dr permulaan teguran tu hingga berkenalan dgn mesra.... rupanya lama kelamaan baru tau yg menegur tu orang bunian sbb dia nak bawa anak member tu jumpa mak ayah dia ...(ke kawasan perkampungan bunian) ....dan bunian tu mengaku yg dia adalah org bunian...at first tak caya ....siap bgtau kena tunjuk bukti...then bila kena cabar tunjuk bukti tu yg bunian tu ajak anak member tu ikut ....  

sampai kena berubat la juga nak bg hilang penangan... sbb lepas perjumpaan tu terus anak member tu hilang arah...dah kena guna2 dgn bunian tu kot sampai nak kawin dgn makhluk tu...

taji2906 replied at 19-4-2016 04:24 PM
nk tny tt... umah ko selalu berabuk x? atau dah sapu tp cepat sgt habuk2 halus tu ada blk?

pastu, ...

alamak! kalau cepat berhabuk tu apa maknanya?

daisy_dukes replied at 24-5-2016 02:05 PM
alamak! kalau cepat berhabuk tu apa maknanya?

macam aku jawab sebelum ni... kemungkinan rumah cepat n kerap berhabuk tu ada besar kemungkinan benda lain dok ada menumpang... salah satu tandanya la.. pengalaman aku gitu, dan ustaz sharhan pun pernah cakap gitu...wallahualam..

Tt dah habis ke? Fuhh khatam jua. Tapi cerita macam tergantung je. Apa disebalik kisah siti panggil ayah balik tu?

qqOfficial replied at 24-5-2016 12:18 PM
PRESINT 11 kalau nak ikutkan memang scary mary ...

antara kawasan yg boleh dikatakan keras :

presint 11 mmg scary pon

Siputjelly replied at 24-5-2016 08:02 PM
Tt dah habis ke? Fuhh khatam jua. Tapi cerita macam tergantung je. Apa disebalik kisah siti panggil  ...

Pasal umah tu mmg dh abes.. tergantung sbb aku dh xstay umah tu. Aku balik amik barg je. Tu pon mlm nye xleh tido kalo aku sgh jap umah tu.

zura_zara replied at 23-5-2016 04:38 PM
TT, kan ke ko ada cakap rasa2 macam ada orang antar je benda ni.memang betul ke?asal Siti request na ...

Aah.. mmg ktorg adk beradik speku de org yg hntr. Termasuk sedara mara ayh aku. ktorg mmg tgh ikhtiar sekrg ni. Hope dpt la selamatkn ayh aku.

zeed replied at 21-5-2016 11:46 AM
Kontrak sewa sampai bulan berapa?tak pulang kunci lg ke?

Lom serah lg kunci. Aku syg nk let go umah tu sbnrnye. Pephm je la, kt Putrajaya ni ssh nk dapat umah sewa.

pinkyjuliet83 replied at 26-5-2016 09:00 AM
Aah.. mmg ktorg adk beradik speku de org yg hntr. Termasuk sedara mara ayh aku. ktorg mmg tgh ikht ...

tulah tu. pasal org hantar benda kat ayah ko, tapi ko kata ko terkejut ayah ko 'bersih' time scan kan?

misteri rumah dah habis... tapi nanti ko sambung2 la citer apa jadi kesudahannya dengan benda yg dihantar tu