CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MamaMima711

Tolong tenangkan dan ajar aku cara utk redha.Aku x mampu

Close [Copy link]
ajinomotonosuga replied at 25-4-2016 04:08 PM
Abe dok kpung, parang ada 4 , berkilatttt aku asahhh

Napa ko gelak.pasu?  Ko takmo.jumpe abe aj ...

pakcik dan adik aku ada la geng2 mcm pekida tu...hahahaha tp aku x nk la guna kekerasan..ex aku pun ada kwn pengaruh besar,geng2 kerabat diraja..aku x nak la jd isu polis lak.

fatehana replied at 25-4-2016 03:00 PM
xtaw nk kata apa sbb dah ramai yg bg input
nk suh TT redha pun x leh sbb diri sendiri pun susah nk  ...

Tenkiu fatehana

Edited by mbhcsf at 25-4-2016 08:02 PM

assalamualaikum Puan,

Hutang tu , uan berhak minta dan minta dan ingatkan supaya - dia  kena hormati hak Puan, ( ini bukan berkira tapi ini being sensible) dan Puan hanya membantu dia sahaja tapi diambil kesempatan. Di sini  yg suami puan dah tak betul ni - sepatutya suami yg baik tak membebankan isteri dalam aspek kewangan sebab ini memang  tanggungjawab dia.

dan lagi satu kot kot nauzubillah - kalau dia meninggal isk beban hutang tu ...

u know , so hak Puan actually untuk ingatkan dia tentang hutang

tang part redha - ni ni memang payah dan i guess pun cuba pujuk hati - tentunya Ada keistimewaan Puan yg Allah tahu and He wants you to realise something - your strength, you patience ( ni memang kita tak sedar tapi may be in  yearsss to come reflect balik or sometimes bila rakan kita reflect sama sama then benda yg dia ujarkan tu  like tingggg...u did not realise this ) so u know ....

nak redha - sematkan dalam hati - yg insya ALLAh di sebalik kesusahan ada kesenangan insyALLAH  ( surah al insyirah tu kan Allah ingatkan kita silih ganti )
nak redha - just smile and believe strongly that insya ALLAH Allah is taking care of you and related affairs
nak redha - syukur yg suami puan tak buat lebih banyak damaged lagi instaed of apa yg dia buat sekarang
Puan yakin dia insya ALLAH ada hikmah dan mereka yg berbuat jahat atu zalim ni memang  u know tak lepas dari Allah dan kesian kat depa yg depa buat lagu tu kat diri depa ...so
they are in the most sorry  state - yes puan nampak mewah etc etc tapi ini dunia ....ini bukan kekal...

sabar tu i rasa you dah sabar ...dan i know sabar pada pukulan pertama tu payah tapi tak pa
mujahadah  and you just focus jer onhow to improve the situation , mohon bebetul kat Allah suh tolong you ...and  tak pa  it is okay...

Oo.. French Nigger..

Terrorist sangat abe haji ni.

Menggunakan kekerasan itu bukanlah penyelesaian sesuatu masalah bang.

Kepada TT, sabar dan redha la kak. It is not the end of the world. Keep calm and move on. (Ceh cakap senang la )

Sy ni kahwin pun belum lagi kak. Tengah menunggu jodoh yang tak sampai lagi. Huhu.

Follow Us
Utk rs redha dan move on kena ada ilmu dan santapan rohani.
Mama, selain solat mengadu pd allah..cuba amik bbrp minit utk membaca buku2 agama yg berkaitan atau dgr tazkirah pendek dlm radio atau tv.
Ini yg saya selalu amalkan dlm menghadapi pancaroba hidup berumahtgga. Kesabaran dan rs redha pd kelemahan suami akhirnya membuahkan hasil positif slps 10thn hidup bersama.

dewimalam78 replied at 25-4-2016 11:24 PM
Utk rs redha dan move on kena ada ilmu dan santapan rohani.
Mama, selain solat mengadu pd allah..cu ...

10 tahun...

Lamanya nak tunggu.

macam2 zaman skrg semua mau duit jah. u tgk le beliau 5 tahun 10 tahun 20 tahun lagi apa jadi dgn beliau. u patut sukurla kerja gov ada pendapatan, ramai lagi janda2 tak bersekolah tak pernah bekerja ditinggal begitu jah ketika umur hampir 40 tahun ketika anak2 sedang bersekolah tiada rumah tiada pekerjaan tetap ada juga sanggup kena lempang janji x mo cerai

Ex ko mesti lawakan kak? Ank ko mesti cun..mix ler katakan..fuh....

GUNDUT replied at 25-4-2016 08:21 PM
Oo.. French Nigger..

Nope..dia bukan nigger..mak dia white..ayah dia yg mix mcm2..trmasuk blck tp x nampak black pun.

bunnyhoney replied at 26-4-2016 03:04 AM
Ex ko mesti lawakan kak? Ank ko mesti cun..mix ler katakan..fuh....

Biasa je pun.. x ensem mana sbb dia dh mix byk.
Anak aku pun comel2 gitu je lah...ada gak iras melayu

MamaMima711 replied at 25-4-2016 05:55 PM
pakcik dan adik aku ada la geng2 mcm pekida tu...hahahaha tp aku x nk la guna kekerasan..ex aku  ...

dia ada kiing kong kee cicak man ke rosmah mansur keee,,, dulik apa

ko di pihak benar so kalo di pihak benar ada sapa ? Allah swt haaa

kalo dah benarrr.. omputih pun makan penampo aku ..tuiiii, badan dia lai besor tapi dah dia salah, sure tak melawan

ko tak kisah bab duit aku tauu..ko nak dia rasa apa ko rasa, cam kete kancil ko tu

alaaaaaaaa..duniaaaaaa je seme tu...besi buruk..bio tuhan balas perbuatan dia

ko redha je dah, halalkan, nanti tuhan balas berkali ganda

syukur ko dapat anak tu haa..tu pelaburan terbaik..buat dia jadi soleh, jangan ajar dia derhaka walo ayah perangai hampassss.. kene taat dan haormat

ko kene lepassssssssssssskan seme...anggap seme tu bangkai dunia aje...apa ko nak bawak bekal amalan lepas mati tu lagi utama

bior ler dia  dan dunia dia, ko pun da anggap dia mati kan? toksah belek belek fb ke apa..toksah amik boipren baru walo nigga ka bangla, tes baru gitu

belajo how to detach, detachment, make sure mende lepas tak lut kaco emosi ko hari ini esok dan selamanyaa, sure boleh

bina idup baru,buku baru, jgn ajo anak benci ayah..respek but berhati hati, toksah ungkit2, apa leh tolong kalo mampu tolong, kalo tak cakap jek jgn takut

yg buat manusia takut ialah sebab jahil, kejahilan

bila kita jahil kita akan musuhi apa saja haaaa tauuu? kalo kita tahu esp kita di pihak benarrrrrrrrrrrrrr... sapa pun kita tak takut kecuali Allah swt haaa

matii? so mati ler , mati tu cuma tidoq panjanggggg jek... kang kiamat abis kene mangunnnn aaaa  pi padang mashyar nak di adili..so apa nak bawak????

takat dunia seme ni tahan berapa lama..? berapa lamaaaaaaaaaaaaaaaaaaa laki ko tu nak sonok2 cam tu...20 taun? 30? alaa kasik 100 taun pun lama ke?

akhirat tu kekal haaaaa..selamanya pas tu...mana nak duduk??? smee nak sorga ahahaha btui dakkk? tapi keje malass..sama cam di dunia, nak senanggggg nak mudahhhhh bebankan isteri cam ko..pas tu buat bodoooo carik lobang lainnn...takkan ko tak tau ragam idup laiii...btui kan?

sabor je laa..halalkan seme...fokus idup baru haaa.buat tudung baru ke lawan fareeda hahahahahaa lai berbaloiiiii....

nie pengalaman aku alami sendiri....org pnh berhutang dgn aku belas2 ribu...tak byr...mmg lah aku marah....lama2 bila aku redha, duit tu bukan rezeki aku....lps tu aku dpt balik duit tu malah lebih lagi....dpt bukan dari si dia yg berhutang, tapi dari org lain...

Skrg nie ko kena redha dulu....selagi ko tak redha, selagi tu rezeki ko akan tersekat...

Kesian TT.

Aku faham apa kau rasa TT, aku pun rasa mcm kau...dah nak 6 tahun. Aku ingat lagi time aku mintak hutang2 aku dia boleh maki aku haram jadah dan anak haram. Peliknya aku terdiam dan xble nak bercakap masa tu. Masa tu aku ngandung 4 bulan..kau bayangkan mcm citer melayu letak tepon and nangis kuat2 aku terkejut org yg aku sayang dan org yg aku banyak bg semangat maki hamun aku....time dia susah sembuyik2 aku pinjamkan duit..aku sanggup bagi semua duit aku sbb nak tlg dia...dah ini yg aky dapat.

Kesudahannya skrg aku tgk dia mcm ok je life, bini baru dan duk kat obersea timur tengah...aku tgk dia happy je...tp knowing him and his attitude ntahla...aku doakan xlah bini  baru dia merana sbb dia.

Kadang2 mmg kita akan berharap sgt sbb keadaan kita yg terdesak. Tp apa guna kita mengingatkan org yg aniaya kita dan terus terusan berharap dia bayar hutang....lainla kau pasang kakipukul threaten dia.haa tu maybela dapatkan....tp kan...aku rasa kau kena maafkan ex kau ni...bukan untuk dia tapi untuk kau TT.

Aku dah maafkan dia dan aku doakan yg baik2 dan muga dia ditunjukkan jalan benar. Tp itu je la kasih dan sayang dan respect mmg aku dah humban jauh..

AKu redha dan aku move on..duit tu hanya duit..duit boleh cari ...kau nak senangkan hati kau mcm ni....kau ingat bila esok masa kita dah sampai kehujung usianya....hanya amal dan apa yg kita tinggalkan utk anak kita , ilmu, agama...itula harta kita...supaya esok2 anak kita xlupa doakan kita bila kita dah takde....bekalan kita semoga di permudahkan urusan disana.

So jgnla kau siksa hidup kau..hutang ni hutang bank...kau buatla semampu boleh...melainkan hutan dgn org kenala usaha bayar...kau kena ingat allah maha adil.

sebak plak aku...tapi...aku kuat...so TT jgn sedih and lupakan..move on!!!

Mesej2 phone tu takleh jadi bukti ke? Kira dia acknowledge dia berhutang dgn TT.

Akak, doa lah bagi dia terbuka hati utk bayar hutang. Maybe boleh solat hajat utk dilembutkan hati dia utk bayar hutang.

chazey replied at 26-4-2016 01:19 AM
10 tahun...

Lamanya nak tunggu.

Iyer chasey.
Bertahan sb kelemahan asben bukan sb dia kaki perempuan, malas keja atau kaki pukul.
Just berkira bab duit dan ego.

Tt..

I pity of u...based on my experience juga..my ex pn x byr hutang kt i...dlu kte la susah sng ngn die..tp ble dh xnk sng2 je dorg campak kte mcm kain buruk...
My ex hutang ngn i ( personnal loan yg die srh i buat..die jnj nk byr tp x byr2 pn..tme ni still hsbd n wife..) lps cerai..i tuntut la hutang ni..die ckp xde duit..nk muflis la mcm2..i sabar je..even nafkah eddah pn die ade x byr lg..nafkah anak die byr.. mula2 tu je die x byr...
I mmg sakit hati sgt..i mmg sumpah die mcm2 tp dlm hati je la...
Agak2 dlm 2 yrs ktorg divorce..(i dh kawin lain..6 bln lps tu i dpt tau die pn dh kawin) tme tu bru la i tuntut hutang nafkah eddah n hutang personal loan kt die..pastu die ckp nnt die byr..lme lps tu bru la die byr nafkah eddah kt i..tp personal loan die x byr..i mmg bengang sgt..mmb i bgth die mcm dh mewah skrg..asyik check in kt fb mkn mhl2..honeymoon kt oversea..

Mne hati i x sakit..i kne byr hutang die...die plak seronok2 ngn bini bru die (pmpuan simpanan die dlu)

U tau x..i mmg benci kn die smpi i doakn yg bukan2 kt die..i mntk die ssh..papa kedana..die xkn ade anak ngn betina jht tu..tp mak i jmpe die (tme die ambik anak) nmpk wife die pregnant..

I mmg xkn halalkn hutang die tu..i xkn mntk selalu..tp once a while mmg i akan mntk..bg reminder kt die..tp mcm xde harapan je nk dpt blk duit tu..
U tau x...kdg2 i rse Tuhan x adil..sbb i tgk die mcm happy je ngn life die..tp hutang kt i x byr..tp i fkr positip je..nw i ade new life yg membahagiakan..i appreciate current life i..yg ade dpn mata i..nk ikut sakit hati..dh lme i pegi serang die..