CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MamaMima711

Tolong tenangkan dan ajar aku cara utk redha.Aku x mampu

Close [Copy link]
pichee replied at 26-4-2016 08:14 PM
Mne hati i x sakit..i kne byr hutang die...die plak seronok2 ngn bini bru die (pmpuan simpanan die d ...

i see..tapikan berat tu tak bayaq hutang tu sebab kalau org tu meninggal dan dia dalam keadaan berhutang berat tu , so tak pa memang dia nampak happy dalam dunia tapi baguslah awak bagi reminder tang hutang tu ...Allah tu adil actually ...susah awak kat duani ni = sabar dan itu pahala dan itu kita tak nampak tapi akhira esok itulah yg nak beratkan mizan so kesian ta org yg buat negatif kat kita  ? so u knwo  bila pikiaq balik takutlah org yg kita nampak happy dalam keadaan dia berhutang tu ...

dewimalam78 replied at 26-4-2016 03:55 PM
Iyer chasey.
Bertahan sb kelemahan asben bukan sb dia kaki perempuan, malas keja atau kaki pukul. ...

Ayat reply aiol tu sebenarnya untuk aiol.

Cuz masa baca ayat kaka aiol fikior kalau la kaka tunggu 10 tahun untuk stabilkan relationship, berapa lama pula aiol kena tunggu? 10 tahun jua? Uah, lamanyaaaaaaa. Gituh.

CiliPadiSedap replied at 24-4-2016 02:51 PM
kalau ada dokumen lengkap hutang

boleh lantik debt collector

Adoiii...lega btol aku baca mesej nih..tolong lerr tt..kesian sgt dia..aku pun tak tahu camna nk tolong...buat malu kaum lelaki jeh...moga allah balas kebaikan puan!!!!!

It's sad when people you know become people u knew, when you can walk right past someone like they never a big part of your life before. How you used to be able to talk for hours, be together, so happy, but it has been totally change… you can barely look at them. it's sad how times change and people change. Nobody really cares if you’re miserable, so you might as well be happy, and not give everyone a DAMN....

tu lah...masa kita masih suami isteri, kita relakan dia pakai harta benda kita supaya suami kita ni tak susah.
kita sebagai isteri pun takmo suami kita hidupnya susah. bila tengok suami susah hati, kita pun susah hati kan? apatah lagi itu bapa kepada anak anak kita,

tapi memang jenis lelaki ni memang tak tau malu, tak ngenang budi.

kita pulak nak dikianati.

susah jadi perempuan ni

MamaMima711 replied at 24-4-2016 09:22 PM
Akk x fren dgn dia pun.hehe..akk stalk sbb post2 dia semua public

Dia setting public tu sbb dia tau u stalk dia & dia purposely nak buat u sakit ati...

Apakehei nye nak posting as public jenjalan sana sini? Melainkan mmg ada niat nak suruh "somebody" yang bukan friend list yang notice or tengok...

Follow Us
MamaMima711 replied at 25-4-2016 02:10 PM
Ntah la..aku belum mampu jd semulia itu utk anggap hutang tu sedekah..sbb aku brdendam dgn dia.mcm ...

Jangan halalkan.. Jangan anggap sedekah.. U bgtau je dia.. Semua hutang2 & nafkah yg dia tak pernah bagi tu , u tak halalkan sampai bila2... Anggap la tu hutang dia pada u & saham u kat akhirat.. Orang yang berhutang ni nanti kat akhirat penanggung dosa2 kita & pahala dia pun kita dapat...

Move on with your life.. Tak perlu nak paksa2 anak u bcakap or layan dia.. Budak tu dah besar panjang boleh pikir sendiri... Kalo bleh takyah bagi contact pun ape, he couldnt be bothered pun selama ni kan?

dewimalam78 replied at 25-4-2016 11:24 PM
Utk rs redha dan move on kena ada ilmu dan santapan rohani.
Mama, selain solat mengadu pd allah..cu ...

Tenkiu dewi.insya Allah akan cuba

adila39 replied at 26-4-2016 11:26 AM
Kesian TT.

Aku faham apa kau rasa TT, aku pun rasa mcm kau...dah nak 6 tahun. Aku ingat lagi tim ...

Tks adila...mmg sakit bila kt berdendam tapi tulah..payahnya nk maafkan dia.rs nya mmg x maafkan dia kot cuma nk lupakan dia je

pichee replied at 26-4-2016 08:14 PM
Mne hati i x sakit..i kne byr hutang die...die plak seronok2 ngn bini bru die (pmpuan simpanan die d ...

Samalah dgn apa i rs..sakit ati tgk dia bahagia sedangkan dia brhutang dgn dia..rs x adil sgt2 tp bila fikir blk..biarlah..Allah ada

green~tea replied at 28-4-2016 08:27 PM
Jangan halalkan.. Jangan anggap sedekah.. U bgtau je dia.. Semua hutang2 & nafkah yg dia tak perna ...

Mmg x halalkan pun...mmg x lah...biar dia terima balasan

Tks guys yg bg komen semangat...really appreciate it..sorry kalau x reply komen ke atau ada trlps pandang..agak busy sekarang.budak2 nk exam..my daughter lak x sihat,suspected fibroid so mmg few days sejak post thread ni mmg x ingat langsung kt ex atau sakit ati ke apa..x de masa nk fikir sbb busy
Fb pun dh x stalk so rasanya itu la reason nape  hati lbh tenang

Tau tape,mampu simpati je...aku bru kuar duit 5k,tp bile tgok suami cm x hrgai je aku mule cm na ngungkit,tp aku tahan je..skali jela aku tlg..da takdenya pasni...nanti lemak...
So,langkah aku adalah stiap kali duit lebihan shopping aku simpan,even dia da bg pun aku ttp tgu dia byr..aku simpan selit2 dmi kelangsungan hdup aku ngn anak aku .ta kirala samada cerai idup or mati..kena prepare..orang na mhencap aku selfish ke,mata duitan ke aku ta amek pusing...yang penting hidup anak aku nanti..aku pun ta bkerja...so tu yg zalim sikit..huhu

MamaMima711 replied at 28-4-2016 09:51 PM
Mmg x halalkan pun...mmg x lah...biar dia terima balasan

Semoga murah rezeki u sis lepas ni.. InsyaAllah.. Bykkan sedekah, supaya lagi byk rezeki kita dpt

Ada terbaca somewhere.. Rezeki ni ada 3 jenis..
Apa yang kita pakai, apa yang kita makan, apa yang kita sedekah.... Jadi utk jemput rezeki lebih byk, bykkan sedekah... InsyaAllah... Tak dpt bagi banyk, 5 ringgit pun jadi lah..

Ni amalan suami saya jugak.. Terutama masa company dia keje tengah kronik.. Ramai kena vss... Bila jadi camtu, suami sy accept je vss tu tp dia makin byk sedekah lah semasa susah tu & byk doa....  Tup2 application vss rejected and on top of it, dia promoted lg...  Sy doakan sis murah rezeki.. Byk2 kan doa & sedekah

Edited by mokcikKSKB at 28-4-2016 10:51 PM

Aku ada gak tlg hubby sikit.dlm 12k..konon nk bayar bila dpt bonus.ditakdirkan bonus ciput.so dia byr 2 k je dulu. Ni saje aku tulis sini bagi ingat sbb aku ni jenis lupa bab duit..kang tetiba plak dia kata dh byr habis x ke naya..haha.ni pon tiap taun aku dok ratib byr hutang kalau x aku jual brg yg dia beli pakai duit tu.aku ckp siap kat dia hutang tetap hutang kena byr.. tapi kan..yg dia hutang aku tupon duit dia bg aku tiap2 tahun each time dia dpt bonus.x kira hutang jugak!!!tt los ni insyaAllah ada sinar pelangi utk tt..td baca fesbut ebit liew. Dia ada kata solat tahajud tiap2 mlm doa apa yg kita nak.insyaAllah kalau kita yakin..allah pasti bg jalannya.

Mamamima,

Auntie baca page 1 & akhir jer. Mungkin nasihat auntie sama dgn yg lain.

- Belajar utk memaafkan, tak perlu utk melupakan pun. Then mamamima akan rasa lega selega-leganya.

- Belajar redha yg duit tu mmg bukan utk mamamima pun walaupun pd asalnya disalurkan ke dlm akaun mamamima. Yeah, I know easier said than done. Cuba selangkah demi selangkah.

- Jgn fikirkan lagi pasal hutang tu sbb sehingga hari ni pun, ianya masih belum berbayar & mungkin takkan pernah dibayar. Kenapa bazirkan masa utk memikir & membazir perasaan utk seorg EX. Spend more time fikirkan camna nak buat lebih duit, camna nak meng"handle" anak dara yg sdg meningkat remaja dan camna nak membahagiakan ibubapa, lebih berbaloi kot.

- Stop stalking his FB. Pandai dia pastikan bhw mamamima masih mempunyai perasaan utk dia, walaupun perasaan negative, masih tetap perasaan...

- Let bygones be bygones.... Find a new partner. Hidup lebih indah.  Insya Allah & aameen.

mungkin dah ada yg bg nasihat yg sama.  saya tiru forumer sebelum ni... dia buat dlm bentuk points, saya guna nombor

1. awak taukan dlm dunia ni hampir semua benda kena bayar? jadi pahit mcm mana pun, terima lah susah payah awak tu sebagai 'harga' tindakan bodoh yg awak buat dulu. nama pun ex,  dah tak ada apa yg menghubungkan awak dgn dia pun. tak perlu nak kesian patutnya. tp dah terjadi, jadi terpaksa lah juga terima akibatnya

2. tak perlu halalkan tp tak perlu mengharap. mmg hak awak hutang tu tapi jgn sampai menyeksa diri sendiri semata-mata nak kutip hutang. stalk fb tu salah satu drpd menyeksa diri pada saya. sbb hutang tak dapat pun. hati awak aja yg sakit tgk hidup baru dia

3. berhenti kesian pada diri sendiri & anggap diri mangsa. walaupun pd hakikatnya mmg awak mangsa tp jgn tgk diri sendiri mcm tu.  tak guna awak bersedih atau merintih fikirkan duit tu atau nasib awak. tak akan ubah apa-apa pun. bangkit bina hidup baru dgn semangat baru. awak ada anak. itu sebenarnya harta yg perlu awak fikir. ex awak hidup senang dgn isteri baru? tak apalah, awak bina hidup yg gembira dgn anak. jgn nampak lemah dgn org yg 'jatuhkan' awak

4. rezeki Allah yg bagi. yakinlah ada kebaikan dan hikmah Allah 'tarik' balik rezeki (duit) awak tu. mungkin sebagai panduan pd awak agar lebih tegas & berhati-hati pd masa akan dtg. mungkin juga Allah nak bagi rezeki yg jauh lebih baik pada awak tp sebelum tu awak diuji dulu. pinjam prinsip kawan saya - 'berbaik sangka lah dgn apa saja ujian Allah bagi. Allah tak mentakdirkan benda yg salah'. kalau awak rasa sedih / geram, ingat prinsip tu

5. saya faham awak dah usaha utk minta dgn cara baik. mungkin mmg betul dia tak mampu. hidup senang pun sebab isteri baru. mungkin mmg dia sengaja tak nak bayar. Allah aja yg tau. ada ustazah pernah ajar saya & kawan saya amalan baca qunut nazilah sbg ikhtiar bila dizalimi & tak ada keupayaan nak buat apa-apa. mungkin awak boleh cuba amalkan

maaf ya kalau nasihat / pendapat saya ni terkasar bahasa. moga Allah memudahkan perjalanan hidup awak

lilcountess replied at 3-5-2016 11:06 PM
mungkin dah ada yg bg nasihat yg sama.  saya tiru forumer sebelum ni... dia buat dlm bentuk points,  ...

Tq
Sokay ..sy terima semua nasihat awk dn forummer awk lain.
Thread ni act dibukak ms sy tgh sgt2 stress dan serabut..tp skarang dh ok..x fikir langsung pun psl hutang atau ex...maybe sbb busy dgn rutin harian

CikguZara replied at 27-4-2016 08:30 AM
tu lah...masa kita masih suami isteri, kita relakan dia pakai harta benda kita supaya suami kita ni  ...

Ye kevsusah jadi pompuan?

Ostad kazim.kata mudah masok.sorga pompuan ni

Pada aku jadi lelaki lai susahhhhhhh

Pompuan tak wajibbbbbb koje cari.makan tauuu

Klo sapa kata wajib , dia sesat !!!!  Hahaha

Lelaki wajibbbbbbb cari makan, wajibbbbb jaga orang tua walo.dia dah de koge haaaaaasss

2 tu je ramai da kantoi tu lom.cite wajib nafkah.isteri yg dia ceraikan haaaa

Klo tak napa nabi kata klo di izin tuhan mau dia suruh isteri sujud pada suami haaaa kenapa????

auntieagony replied at 28-4-2016 11:39 PM
Mamamima,

Auntie baca page 1 & akhir jer. Mungkin nasihat auntie sama dgn yg lain.

Tks auntie..sekarang mmg 100% lupa psl dia..sakit hati biar Allah je balas.mmg dah x nak fikir dah