CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maya_mahsuri

Personal Loan

kaka nak share ye

kalau kawan2 cari forum beli rumah

lepas tu tak mampu bayar dan bank nak lelong boleh PM kaka

kenapa lelong rumah tak bagus??

1 ) kalau rumah di lelong tak de buyer , kos mahkamah atau lelongan awam pihak owner rumah akan tanggung kos

2) harga lelong makin lama makin murah sekiranya tak de buyer contoh kawasan rawang bukit beruntung

3) sekiranya ada buyer beli lelong tapi harga lelong masih tak mampu cover hutang rumah? jadi automatik si bank akan minta hutang or muflis

jadi nak mana? jual rumah atau masuk lelong?

sebaiknya jual rumah daripada kena lelong

kalau ada tunggakan buyer takkan beli rumah nak2 lagi kena lelong

kalau dah terjadi macam itu?

akak ada ready cash buyer berduit sudi beli rumah anda

minta dijauhkan ye rumah daripada kena lelong

ada masalah pasal rumah kewangan boleh pm kaka.

kaka sudi membantu 24 Hour

Edited by tiramisuu at 27-4-2016 12:40 AM

Masa ni yelah ckp berkira, lps kawin nnt byr kete+ byr loan..lebihnya byr bil je..pastu nafkah ko pn xde jgn buat loan, brapa je simpanan tunang ko/ brapa saving sbln..loan ni utk majlis belah dia ke utk hantaran? Kalau gagal merancang kewangan skrg, mcm mane ko blh yakin dia blh merancang kewangan lps kawin?

Aku masa bertunang dulu...bila tanya hantaran...wakil keluarga tunang bley plak ckp " suka hati nk beri brp"....patut la masa aku tanya dia dulu..dia cuma ckp.."takyah fikir la...bagi la brp2...takpun buat yg wajib jeh"....ujung2 aku cakap...kalo dia mintak lebih 10k..aku takder duit...max 10k jeh...last2 lpas wedding ...wife aku pulang kn balik 5k...."kita guna buat  joli sakan p honeymoon la...." Tersengih2 aku mcm nk koyak mulut...

Aku memang sebolehnya nak elak loan pun. Tu kiranya jalan terakhir la.
Btw, thanks semua

tunda la dulu kawin tu. jangan la buat personal loan. bergaduh kang korang

janganla sesekali amik utang utk nak kawin. jenuh nak membayar sampai beranak pinak. nanti jadi punca gaduh. kalau sanggup ala kadar, nikah guna berapa RM yg ada; kenduri ala kadar. kalau xsanggup.. tangguh la.

Follow Us
Abe Lox tengah cari bini nomo 2 ni.... duit mmg cukup..abam bagi elaun lagi sebulan 3 ribu tolong picit2 abam.

ko dah kenapa belum nikah sudah redi memikul biawak mau buat hutang atas nama ko, kos kawen itu tangjawab bakal suami. lebih baik ko buat loan rumah dari buat personal loan utk nikah wang hangus. try la tangguh 3-5 bulan. hidup lepas nikah lepas beranak lagi byk pakai duit.

Gaji sikit Sgt ko tetap nak kawen dik,??

Tt mcm ni aku nasihat sbgai seorng yg dah brkahwin & pernah bt loan utk kawin perit nya xtau nk ckp..alhamdulillah semua dah setel laki aku byr selama 3 tahun

If xcukup duit majlis belah TT buat kecilan saje la akad nikah n jemput tetamu xpyh ramai sgt..nk sanding boleh je lps akad nikah terus la naik pelamin.bt pelamin murah2 je..

Belah lelaki bt la majlis doa selamat sikit2..Hantaran berdulang2 semua tu xpyh la tt..

As salam..

sbb apa nak perlu duit loan tuh?  utk hantaran ke? atau utk buat kenduri..atau untuk hanimun?

kalo tak cukup utk hantaran...kurangkan la sikit ....toksah bgtau family yg lain...cukup la parent je yg tau..

kalo tak cukup utk kenduri....buat la..ala kadar...je..tok sah fikir apa nt org cakap..fikir la..apa korang nak makan nt lepas kawin...org2 yg byk kutuk tu..bukan nak membantu pun nanti....korang gak yg bergaduh jek..

kalo utk hanimun...err..hanimun dlm bilik je la...

masa sebelum kawin ni la...byk ujian...tgk cam ne...boleh tak bertolak ansur...tgk kesungguhan...

kalo masa ni pun dah tak dpt cari jalan penyelesaian...baik batalkan je la kawin tuh...nt lepas kawin..sure asik gaduh2 jek...tp anak tetap berderet....dan akhirnya melahirkan generasi yg mental yg tak stabil..

maya_mahsuri replied at 26-4-2016 04:56 PM
Baiklah. Aku akan cuba utk elak dia buat personal loan. Harap duit dia cukup la utk belanja kawen nt ...

BF aku dulu buat personal loan gak under bank islam. ikat 3 taun interest bape ntah. bulan2 6++ gak bayonye tp dia xda komitmen ape2 la. tgl lg setaun lebih je nak bayo ni hehe, sian dia.

ninja boy replied at 27-4-2016 08:33 PM
ko dah kenapa belum nikah sudah redi memikul biawak mau buat hutang atas nama ko, kos kawen itu tang ...

aku bukan la menanggung biawak hidup. Dia keja ja skrg. And loan tu bukan lah atas nama aku.
Ni seandainya takda cara lain utk dapatkan duit ja. Aku pun sebolehnya nak elak loan

Aku harap rezeki semakin luas lah dekat2 nak kawen ni demi elak loan

Btw, cemana nak tukar password kat cari ni haa..??

CiliPadiSedap replied at 26-4-2016 09:41 PM
kaka nak share ye

kalau kawan2 cari forum beli rumah

Kaka ni ahlong ke?

kalau lelaki tu nak ajak kawin..belah pmpn kene la permudahkan..dah nak jgk suruh amik loan kalau duit xckup nak buat hape...amik loan nak buat hape?duit belanja majlis belah kawin pmpn?keluarga pmpn patut sediakan..tggjwb ayah pmpn..kalau ikut islam..kalau ikut melayu..mmg duit laki la yg kene santak..kalau tak mampu,share la duit hantaran..dah nama pun perkongsian hidup..

kaka agent property, tanah rumah resort hotel.

kaka bukan money lender

kalau debt collector tu kaka pernah tahu sebab collect hutang kaka dekat ulu yam, simpang pulai, jb.

lawyer, polis semua ada untuk legal debt collector.

tapi pastikan yang nak di kutip hutang tu berduit

selagi bole, elakkan buat personal loan utk kawen. perit nnt nk byr lps kawen. lps kawen lagi byk duit nk pakai. pecaya la.

tiramisuu replied at 27-4-2016 12:34 AM
Masa ni yelah ckp berkira, lps kawin nnt byr kete+ byr loan..lebihnya byr bil je..pastu nafkah ko pn ...

Aku pun dr tadi pikir camni. Sebelum kawin dah nampak laki tu gagal rancang kewangan. Gagal kumpul duit smpi nk loan. Skg tunang dia takde kereta, xde harta, now nak buat loan lagi. Tt pulak dah ada rumah n keta, x mustahil lepas kawin tt yg bayar2 semua2 bil rmh dorg, bayar sekolah anak2.. belnja dapur etc.. etc.. mcm yg byk terjadi  kes2 dlm forum ni. Tanggungjwb nafkah kluarga letak kat bahu si istri.  Laki rilek2 buat bodoh. Tt rajin2 la baca kes dlm forum ni ekkk.. maaf sebab bersangka buruk dgn tunang tt. Tapi laki skg mmg berjuta spesis gini

Pencerahan:
- duit hantaran tu bukan la guna utk belanja kenuri. bab kenuri tu makpak sponsor. segala baju pengantin (belah aku), aku la tanggung. duit tu sekadar utk hantaran jaa.. kalau letak 5k kang, mcm murah sgt pulak

Pasal gagal merancang kewangan tu, mcm aku cakap sebelum ni, dia baru tukar keja. Basic banyak tu (tak termasuk claim). Pastu aku tak rasa nak tanggung perbelanjaan keluarga kot nanti sebab aku jenis kedekut sket. Mcm kawan aku ada yg share duit hantaran. Aku awal2 dah cakap takmau share (walaupun dia tak pernah sebut). Err takpa kan camtu.

Aku pun sebolehnya memang nak elakkan dia dari buat personal loan. Sebab dlm kepala otak aku ni fikir mcm2 nak buat. Takpa lah, aku malas fikir lah pasal duit tu. Pandai2 lah dia nak cari mana.

Btw, terima kasih atas pandangan semua