CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jajamis

Latest pic anak2 fauziah latiff

Edited by sitisitu25 at 22-6-2016 06:56 PM
pichee replied at 22-6-2016 04:39 PM
Jgn sedih....ptt syukur sbb ko  x rse terbeban sgt...jz kuatkn semagat je...

Mcm aku kne cerai  ...

anak sorg pon senang nk move on..aku anak 2..sthn first je susah cket..nk biasakn diri nk jwb2 mulut org btnya..skrg da 3thn..actually da ada bf pon skrg n plan to remarried..tp ntah la..aku ke dia x ready xtau la..dr thn lps ke thn ni last2 thn dpn lak la. ..mcm2 aku pk smpi ke nk tuka nama umah2 ke nama anak2..takut bpk br xleh terima anak2 aku plus x puas enjoy jugek pon yer..br nk rs sonok ni enjoy with no worries..pk psl anak2..da ada..umah da ada..keta pon da ada..career pon tgh di puncak jua..boss atas aku da 53 n nk bersara 2thn ni..dia tgh handover keje dia kat aku cket2 dah skrg..smpi ada time bwk blk keje kat umah..nmpk mcm xharap kat org lain dah dia sb aku da keje ngan dia 5thn dah..tu aku duk pk..elok2 stable dah sume bnda skrg..tetiba aku nk buat slack dgn berkahwin semula..kne start all over again mcm br2 nk hidup bkeluarga..kne jga laki..kne jga hati mertua..ipar duai bgai..dah tu mau nyer peknen ade anak kecik blk..perghh..anak aku yg 2nd tu da 3thn nk msuk tadika dah kot..tu yg mcm hmmm..nnt dulu la..

hyie replied at 27-4-2016 10:48 PM
aku pon x faham lifestyle keluarga indot ni...kejap bukak puasa, kejap pegang hanjeng, kejap berbiki ...

Die dengan kerabat negeri 9 tunkus nakiuddin pun begitu. Ada tattoo, wine bagai. Tp ramadhan jgn dilupakan. Stalk jap u ols

https://instagram.com/p/BG1EXjutE5C/

hyie replied at 27-4-2016 10:48 PM
aku pon x faham lifestyle keluarga indot ni...kejap bukak puasa, kejap pegang hanjeng, kejap berbiki ...

Die dengan kerabat negeri 9 tunkus nakiuddin pun begitu. Ada tattoo, wine bagai. Tp ramadhan jgn dilupakan. Stalk jap u ols

https://instagram.com/p/BG1EXjutE5C/

sitisitu25 replied at 22-6-2016 06:52 PM
anak sorg pon senang nk move on..aku anak 2..sthn first je susah cket..nk biasakn diri nk jwb2 m ...

yup..bile da merasa anak2 da  besar n nak kena start semula anak2 kecik

owhhhh..malasnya....da sedap tido malam..kena bangun pula...nehi..nehii

congrates 2 u sebab da settle down n sukses...

marina indot dah berhijab ke? mcm penah tengok kat ig marina dah berhijab

koko2 replied at 3-5-2016 08:47 AM
ok...since jodoh sampai situ aja..better movekan..
patutla aku ada terbaca somewhere ko tulis dah ...

kat mana dia tulis? kt mana dia up posting? mana kau baca....
eh sebok plak aku tanya..
hihih bukan apa.. aku mcm terkagum dengan cerita cik sitititu ni.....

Follow Us
sitisitu25 replied at 22-6-2016 06:52 PM
anak sorg pon senang nk move on..aku anak 2..sthn first je susah cket..nk biasakn diri nk jwb2 m ...

Menikah dan bercerai adalah qada-qadr ketentuan dan bila ada rasa nak menikah lagi,  kebahagiaan masa depan menjadi taruhan. Allah sedang melimpahi puan dgn rezeki: anak dan harta, juga ada kerusi yg sedang berkira2.  Namun, di sebalik limpahan rezeki, nasib dan tuah tetap teruji. Bagi wanita yg mampu berdikari dan bermateri, antara mengisi kekosongan hati dan menimbang segala dugaan yg bakal ditempuhi, perlukan pertimbangan saksama dan teliti. Mengharapkan panas sampai ke petang, bersedialah jika hujan di tengah hari.  Dan kerana takdir insan di tangan-Nya, maka tuah nasib tak siapa dpt menduga. Allah jua yg menyimpan segala rahsia, maka kepada-Nyalah dimohon pertolongan iaitu dgn melakukan solat istiharah. Semoga diberi peunjuk dlm mengambil keputusan tanpa ragu. Kelak jika ada ujian yg menerpa, begitulah nasib, qada dn qadr  ketentuan-Nya.

atekome replied at 21-6-2016 10:15 PM
Dlu pnh dgr cte ms die ngn johan die pnh lupa kan kluarga..ala2 si tenggang gteww..tk taw lah btui o ...

gossip jer kot..setau aku gee sangat2 rapat dgn parent dia..masa bapak dia meninggal dia sangat down..setahun lepas tu siap dia kuar lagu dan tulis lirik lagi khas untuk ayah dia..dgn mak dia pon dia rapat...

cuma masa dia 1st kawin dgn syed budriz dulu jer dia belakangkan orang tua dia..kawin senyap2..

sapa tau kampung Gee yg kt pontian tu area mana? rasa mcm nk singgah beraya since iols balik ke pontian raya ni..dapat beramas mesra dgn kak gee

First time dgr lagu ni dh tau jee yg nyanyi..suara dia takde sape dpt copy kot..

Edited by sitisitu25 at 24-6-2016 03:37 AM
nolya replied at 23-6-2016 11:20 AM
Menikah dan bercerai adalah qada-qadr ketentuan dan bila ada rasa nak menikah lagi,  kebahagiaan m ...

everyone has their hardship before the sunshine comes..same goes to me..before jd 'senang' cket mcm skrg rasa susah dulu..pernah je kne let go umah kesygan ms br2 berpisah..umh yg i beli dgn deposit n byr pon guna gaji n epf sdiri (ex husband goyang telur je masuk)..spjg kawen dia cuma tlg bayar bil2 elec n air n jugak taska anak..lain2 nye duit kete n umah yg besar2 tmsuk renovate umah duit sy..berapa thn jugak la sy tahan jd bread winner baju pon xbertukar sb nk tlg 'suami' kekdahnya..tp bila pisah dia dpt jugak portion jual umah tu sb umah ada nama dia..even dia xbyr pon..bukan cket2..rm50k dia mintak..kalau x, dia xmo sign..ok fine..amik la..sy amik la balance whatever it left..janji dr umah tu terlelong begitu saja..bkn senang woh nk bg duit byk tu dgn org yg kita x syg pon..tp dr bertekak 2-2 xdpt apa2..bg jugak la..alhamdulillah..htg sy x byk n leh setel dgn duit jual umah tu..balance tu jugak leh beli umah lain atas nama sy sorg( umah x besar mcm mula2..tp xpe la..jnji ada)..assuming berkat la kot..even cket dpt jugak setel mslhkan..bkn tu aje..ex jugak x bg nafkah anak2..dia nk bg rm200 je utk 2org anak sbln( by logic ckup ke?)xpe..xlarat nk naik turun mahkamah syg kan cuti sb tau dia xkan dtg..n sy akan rugi cuti..teruskan hidup dgn gaji sdiri sara la anak2 sorg..nsb baik la ada jugak edu kan..duit tu la mampu sara anak2 n bukak acctg firm..spjg bpisah pon nobody cares perit jerih harung bela anak2..tp alhamdulillah..tuhan lorongkan rezeki gaji naik tiap thn..senang citer..spjg dugaan dr awal bcerai smpi skrg..sy xnangis n redha je ex buat apa kat sy..dia nk amik duit jual umah even dia xde byr..ok amik la..sy amik balance..dia xmo bayar nafkah anak2..k fine..sy kerja plus buat bisnes lg nak sara derang..kalau dia xnak tlg xpe.tuhan sentiasa tlg..by end of the day..mmg nmpk la the power of redha tu..ex husband or mertua buat bodo je pon im still survived..ms peknen 2nd im alone dr kandungan 3bln smpi bersalin n abis pantang..ex n mertua xdtg jenguk pon..bg duit jauh sekali la..siap ckp ank 2nd ni bkn anak dia..walupon baby tu kuar sebijik muka dia ..
tp bab jual umah n kne pisah jap dgn anak2 tu..not everyone can bear with smiling face tau..la ni klu org ajak kawen pk berpuluh kali..tp sy punya hati lum tertutup lg..br 32 nk tutup camne? hehe..cuma skrg nk merasa dulu pakai baju cantik2 sb dulu xdan nk merasa..sibuk tlg laki kekdahnya..nk merasa pi bcuti sana sini dgn anak2..nk blk beraya umah mak sy je tanpa perlu gilir2..dulu susah nk blk kg sdiri..tiap kali blk sure nnt famili mertua questions..mau duit asik xde je..kerap sgt blk kg..now xde org layak nk q kan..2mggu sekali blk kg no hal..hee..nak beli bj kat mak sdiri 10helai pon xde org kisah dah...

sb tu to my bf..sy ckp tggu gaji dia sama dgn sy br kawen ( dia kurang beberapa ratus je dr gaji sy) tp still sy nak clear cut before kawen..kne mampu unless nnt menyeksa bini..sy bole je nk tlg..tp xkan mcm dulu la..umah n kete dia wajib byr..kalau rs xmampu nak byr umah n kete alone lg..dia x mampu nk bela anak org sbnrnya..

balakkampung replied at 23-6-2016 02:21 PM
gossip jer kot..setau aku gee sangat2 rapat dgn parent dia..masa bapak dia meninggal dia sangat do ...

dgn syed budriz kawen senyap2 je..time dgn johan dia xlayan famili dia n dgr gossip smpi bapak dia meninggal pon x blk..lps bcerai dgn johan br dia bebaik balik dgn famili dia..ni aku baca kat suratkabar ke urtv ke mangga ntah dulu..dulu2 gosip lg berdesing telinga compare skrg tau..skrg xleh nk fire direct para artis sb byk la ustazah n ustaz jadian keyboard warrior..media pon mcm good2 je nk buat gosip  

sitisitu25 replied at 24-6-2016 01:23 AM
everyone has their hardship before the sunshine comes..same goes to me..before jd 'senang' cket mc ...

Bes gile bce story sis. Btw, I m speed type of person tu. N still happily married with my husband. Cuma dia a bit slower but nnampak usaha dia. Smbil bdoa n bsangke baik pd urusan Allah , at the same time jugak secure kan mcm2 utk my baby. Huhu. Syg , syg jgk. Kene syg diri dlu..org kate 80% syg n still kne simpan sikit rse syg hanya utk diri.

soy_beans replied at 24-6-2016 02:16 AM
Bes gile bce story sis. Btw, I m speed type of person tu. N still happily married with my husband. ...

yg pntg ada income yg on your own..laki mmg lembab cket bab2 speed nk cr duit ni..my bf pon lps jumpa i br merasa jump keje gaji byk cket..sb resume dia i yg betulkn..pi iview pon i yg ajar nk ckp camne..pdhal kitaorg sebaya..qualification pon sama..and again..umur x define kematangan..pengalaman hidup yess..
ade jugak kwn2 yg divorce tp duk meratib x abis2 sb xde income..sume harap laki sblm ni..yg keje tp gaji so-so sb edu xckup pon sama gak..xleh survived sorg2..xlps nk byr umah byr kete sorg2..last2 meroyan je tgk ex laki da move on..
i pn ms kawen dulu smpi dip je..tp pulun smbg belaja demi kehidupan lbh baik..xleh imagine tgh pknen n dlm pntg pi kelas dulu..dlm ms sama keje lg nk tlg laki..tp bila jd camni..berbaloi la sakit2 dulu..senangnya kemudian..duit bergantang akan abis..tp ilmu n cert kita ada tu..tu je mampu tlg diri sdiri xyah meroyan klu kne tggl..huhu..unless kalau tetiba jatuh sakit paralyzed ke..itu beyond kita punya control..nk buat mcm mana kan..tu citer lain plk la..huhu

sitisitu25 replied at 24-6-2016 03:53 AM
yg pntg ada income yg on your own..laki mmg lembab cket bab2 speed nk cr duit ni..my bf pon lps ju ...

Sure masa kawen dulu Tak buat Kerja Rumah ke macam masak, Basuh baju , kemas Rumah etc

yg pntg ada income yg on your own..laki mmg lembab cket bab2 speed nk cr duit ni..my bf pon lps ju ...

Wow, thumbs up.

terpukau dgn cerita u sis..so inspired..hopefully i  xdiuji begitu sebab rasenye im not tough enough for that..tp semua qada n qadr kan..

everyone has their hardship before the sunshine comes..same goes to me..before jd 'senang' cket mc ...

Sis nyer cerita mmg best btul2 salute ngan kehidupan sis sye pun ade wat bisnes kecik je bleh la tuk tambah2 belanje n tlg hubby gak.. Hubby so far take care kat sye n anak2 die wat 2 keje maksud nyer keje part time pun ade gak die ambik die kata kat sye Abg keje bukan tuk abg but keje tuk sye n anak2 sye pun mcm terharu la nngan die bler die ckp cm tu but yg forummer ckp tu syg2 gak cume Syg tuk diri tu kene lbh

sangat setuju dgn u ... beza minded org da matang ngn belum matang..... klu me jd mcm u pun pikirin jutaan kali nk remarried.....

aina_shaira replied at 24-6-2016 05:12 AM
Sure masa kawen dulu Tak buat Kerja Rumah ke macam masak, Basuh baju , kemas Rumah etc

sape yg xbuat? i ke? kalau i..buat lorr..masak kemas umah sume buat..kalau ex laki tlg buat..mmg xkan jd perpisahan la..i da penat2 cr duit..baya itu ini..tetiba dia tlg masak kemas umah n jaga anak..mmg i pun manusia biasa..ade hati perasaan..akan rs kesian kat dia..xkan mintak cerai..sb ade give n take kat situ..ini sb xde..mcm keldai pun yer..sape tahan..

kalau suami pun..penat2 blk keje cr duit..bini duk umah suri rumah..goyang kaki tgk tv je..ade suami tahan ke? kalau suami tu tahan..maybe suami tu ialah nasa suami marion caunter..hahaha..kalau suami marhaen comfirm xtahan kan..same goes to me..

tp skrg mmg malas..baju pun anta dobi..makan pun hari2 masak spaghetti..sb duk sorg..hehe..kete pun suh bf tlg anto basuh..and mmg skrg da kurangkan cket sifat independent tu...sb laki mmg suka pompuan independent..senang nak suruh sume sdiri kan..so i ubah sikap..dgn bf skrg..almost sume bnda suruh dia buat decision..kdg2 saja2 buat2 bodo nak suh dia betulkan