CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: libragirlzod

AKU KECEWA!!!!

libragirlzod replied at 27-4-2016 10:52 PM
Ye awak.saya cuba seikhlas hati buat kerja.saya anggap tu semua amanah walaupun adakalanya hati in ...

Lain org lain cara handle problem kan. Saya mengaku dulu saya pernah desperate nak berbf. Asal berbf ja.. akhirnya diri sendiri susah. Muda lagi masa tu. Tapi skarang pon masih muda.. hehe

Jangan terlalu percaya, berharap & mudah syg cinta dekat lelaki. (Pengalaman sendiri sebab naif sangat & lurus bendul).

Baru2 kenal wat lek wat cool. Kalau dia betul2 nak kita dia akan betul2 berusaha. Kalau setakat hangat2 taik ayam tu.. hurm.. cari lain le.

patut dah banyak kali kena dump tu dah belajar la tapis or buat2 jual mahal..

Lelaki ni kalau dia tackle perempuan.. lepas tu senang jer dapat.. mesti dia rasa something wrong dengan perempuan tu..

Takyah pikir pasal lelaki dulu la, fokus diri sendiri dulu. Work hard play hard, xtahan gi tukar keje baru. Life's too short nak hadap benda u tak suka, enjoy!

mesmerize replied at 27-4-2016 10:53 PM
pasal kerja ko tu, akak rasa semua orang lebih kurang sama masalah ngan ko. akak pun kena juga. akak ...

ye saya setuju dgn akak ni.. org takkan faham selagi ko tak cakap.. so cakaaapp.. cakaapp.. (intonasi ahmad nisfu )

Ko nk attention, diorg nk something in return..psl kerja, adakah ko jenis bila bos bg kerja,ko accept then dlm hati ngomel2? Aku skrg klau x sempat,aku ckp direct je pd bos. X sempat! Bos nk projek a ke projek b?! Sambil bgthu projek a brapa lama masa aku perlu buat,projek b brapa lama. Betul yg org lain bgthu, communication penting, bukan telepathy

Pi amik wudhuk solat & baca Al Quran... Cari cinta Ilahi

Follow Us
irlene_hana replied at 27-4-2016 11:04 PM
Lain org lain cara handle problem kan. Saya mengaku dulu saya pernah desperate nak berbf. Asal ber ...

Mula2 nak kenal semu bersungguh2.saya memang jual mahal.tapi bila nampak kesungguhan saya pun terima la diorang.tapi diorang langsung tak hargai saya.saya kalau dah sayang memang betul2 akan layan sebaik mungkin dan hormat pasangan.say dah tak pandang orang lain.tapi inikah balasannya.

Rasa dah x percaya pada lelaki.tapi setiap kali ada lelaki menghampiri,saya beri peluang sebab kalau tak diberi peluang,mana kita nak tahu jodoh kita kan???

work smart dik... jgn work hard...

Frithe13th replied at 27-4-2016 11:24 PM
patut dah banyak kali kena dump tu dah belajar la tapis or buat2 jual mahal..

Lelaki ni kalau dia ...

Saya tak pernah berputus asa dalam mencari jodoh.sebab tu saya sentiasa beri peluang pada lelaki.tapi saya tak merendahkan maruah saya.

Bab kerja tu, berterus terangla. And don't compare kerja sendiri (or life sendiri) dgn org lain. Dah ko kata bukan jobscope diorangkan. Kalau rasa tak mampu cope up,bagitaula bos tu, tapi jgn badmouthing others lak sambil2 tu. Tbh aku kekadang geram tgk org dibuli dan biarkan diri dia dibuli. Nak nasihat camne pun kalau dah empunya diri tu taknak buat tak jadi gak.
Learn to say no.

tt ni keje gomen ker?

Dik, akak rasa akak paham perasaan hang. Akak dulu pun camtu gak. Keja menimbun, pakwe tadak. Memang la boring jugak.

Bab kerja:
Aku cadangkan ikut kata forumer yg lain. Bgtau bos yg keja hang menimbun, tak leh nak fokus kerja lain. Bos punya peel pun pelik gak. Kalau hang boleh setel kerja, maka segalanya dia akan lungguk kat hang.
Aku ajar junior kat tempat keja lama dulu. Jgn tunjuk sgt boleh buat semua kerja. kalau memang task seniri takpa, ni kena buat keja org lain. Org lain tu dok entertain client ja. Siang meronggeng, malam karoke. Tender, meeting dll semua org lain kena buat.

Bab pakwe:
Biasa lah tu, sebelum jumpa yg betul hang akan jumpa yg salah dulu (setgh org nasib baik, terus jumpa yg betul). Tu semua pengalaman hidup. Jgn putus asa.

Sabar wak..
Kita paham awak sedih dan nak rasa ada teman..

Tapi nak wat guana..susah nak cari lelaki yg bebetul jujur skang

Tabahla awak..buat masa skang kosentret keja..kalau ada jodoh insyallah ada la datang nanti ye wak

maya_mahsuri replied at 28-4-2016 04:04 PM
Dik, akak rasa akak paham perasaan hang. Akak dulu pun camtu gak. Keja menimbun, pakwe tadak. Memang ...

Terima kasih kak maya sebab memahami perasaan saya.sekarang saya belajar nak cakap taknak bila bos bagi kerja yg menimbun2 ni.sebelum ni just terima je apa yg bos kasi sebab saya rasa tanggungjawab nk selesaikan semua tu

CikguZara replied at 28-4-2016 06:37 PM
Sabar wak..
Kita paham awak sedih dan nak rasa ada teman..

Terima kasih cikgu. Tapi tu la saya sedih. Dah banyak kali jumpa lelaki asyik tak berjaya dalam perhubungan. Lelaki yang baik2 dah pupus agaknya.tinggal yg mangkuk hayun je la kan?mulut manis tapi hati hitam.huhuhuh

maya_mahsuri replied at 28-4-2016 04:04 PM
Dik, akak rasa akak paham perasaan hang. Akak dulu pun camtu gak. Keja menimbun, pakwe tadak. Memang ...

Bab longgok kerja tu betul. Aku ganti tmpt staff ni sorg,dia berenti. Dia pesan,klau x blh buat,bgthu sbb masa dia kje dulu workholic siap take over kje org lain..bila ada masalah, bos x pandang pn semua tu. Last2 bye bye la member tu

libragirlzod replied at 27-4-2016 09:22 PM
mungkin ini permulaan kehidupan yang mencabar yang akan saya lalui hari2 mendatang. tapi saya nak  ...

Takda la sesak jiwa raga sangat masalah ko bagi akak dek.

At least (barangkali),

Ko bukan anak luar nikah.
Ko tak pernah kena rogol oleh stranger.
Ko tak pernah kena rogol oleh bapak sindri.
Mak pak ko bukan penagih dadah.
Ko tak merasa baru nikoh 4 bulan dah dimadukan.
Ko belum merasa buka fon boipreng tiba2 jumpa gamba ngan video dia bermukah dengan pompuan lain.
Ko tak merasa lagi dimaki big boss di khalayak ramai sampai menangis masa mesyuarat.
Ko tak merasa lagi ko mati2 buat keja tapi bos bagi kredit kat orang lain sebab prejudis ngan ko.
Ko tak merasa pregnant luo nikah dan satu kampong tau cerita ko dan pandang hina kat ko.
Ko tak merasa dipukul sampai separuh mati oleh suami sindri tiap hari.
Ko tak merasa diperhambakan oleh keluarga mertua. Suami pula dayus tak mampu pertahankan ko.
Ko tak merasa hilang 50k cash dalam sekelip mata sebab peti besi ko kena rompak.

Dan lain-lain lagi.

Cerita2 di atas ni dilalui kawan2/akak sundri.

Sebab tu akak kata masalah ko ringan saja banding orang lain.

Meka dah lalui banyak kepahitan, namun mampu jah survive hidup cam normal seolah tiada masalah gitu. Hakikatnya Tuhan jah tahu.

Ko banyak2 la baca thread kat board masalah peribadi, perbincangan keluarga.

Akak yakin otomatik ko akan bersyukur dengan hidup sambil2 ambil iktibar gitu.

Btw, hal keja tu - tak boleh bincang dengan big boss/keliq cari jalan penyelesaian supaya ko tak terbeban sensorang?

Hal cinta pula - sapa suruh ko desperate? Semua lelaki yang test market ngan ko, ko layan? Sebab tu ko balik2 kecewa, dah ko sindri tak buat tapisan?

chazey replied at 28-4-2016 10:40 PM
Takda la sesak jiwa raga sangat masalah ko bagi akak dek.

At least (barangkali),

Iyer akak chazey.mungkin masalah saya tidak sehebat masalah org lain.tapi hati saya ni mudah tersentuh,cepat down.org bagi kerja tak sampai hati nak tolak.bila lelaki datang menagih cinta,simpati dan kesian nak rejek.sudahnya,diri sendiri merana. Orang selalu cakap buat baik dibalas baik.tapi hingga kini hanya penindasan sbg balasan.yang paling sadis dianiaya lelaki. Selalu je kena dump. Nak kata saya ni bodoh alang,saya masih tegas dlm berkawan.tapi kalau lelaki yang datang pujuk rayu dengan kata2 manis,mudah sgt sy percaya.bila dah lama kenal,slowly hilang dan tinggalkan terus.

Adakah hidup sy ni takde ruang untuk berteman dan berkeluarga

Ada ler hikmah jumpa lelaki spesis hampeh tu... Jadi Libragirlzod (panjang benor, auntie nak tulis Libra jer laa ) akan tahu jenis lelaki mcm mana yg sesuai dgn Libra. Itu yg dikatakan shop around but not on sale okay.

Mungkin ditemukan dgn lelaki2 spesis hampeh dulu sebelum Allah temukan dgn D'one (insya Allah).

Muhasabah diri (tengok diri sendiri) - kenapa lelaki spesis hampeh ni yg nak bercintan-cintun dgn Libra? Kenapa bukan lelaki spesis ciri2 idaman Libra? Contoh - Libra idamkan lelaki yg komited kpd perhubungan, tetapi sering bergaul dgn mereka2 yg masih nak enjoy life, taknak commitment, tak serious. Atau Libra nak a one-woman-man tapi tertarik dgn lelaki yg agak peramah dgn ramai wanita... Ada faham? or am I confusing u further...

auntieagony replied at 28-4-2016 11:56 PM
Ada ler hikmah jumpa lelaki spesis hampeh tu... Jadi Libragirlzod (panjang benor, auntie nak tulis L ...

Oh aunty saya phm maksud aunty. Tapi saya tak pernah meletakkan ciri lelaki idaman saya. Kalau dia ikhlas sayangkan saya,kerja tetap,hormat orang tu dah cukup bagi saya. Tapi tu la,tak semua yang kita nak dalam dunia ni menjadi milik kita