CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: libragirlzod

AKU KECEWA!!!!

hakak dulu tak pernah ada boyfriend sebab dah letakkan syarat pada diri sendiri, takkan berkawan dengan lelaki melainkan untuk tujuan kawin je.  Tak de tempat nak mengadu?  Adik takde kawan2 perempuan ke?  Takde family, emak atau kakak?  

Ada beberapa kali juga terasa,  kes orang yg sepatutnya dimatchkan dengan hakak terus tukar fikiran lepas tengok gambar hakak.  Takdelah seteruk adik kot,sebab tak sempat berkenalan pun lagi.

Masa husband approach dulu, hakak suruh dia datang meminang terus kalau betul lah dia suka kat hakak, hakak tak cakap pun nak terima dia atau tak.   Oh dia sangat hensem dan jadi pujaan perempuan2 kat ofis kami.

Dia kata akak gila, tapi 2 minggu lepas tu keluarga dia datang meminang.

aurorae replied at 29-4-2016 07:44 AM
hakak dulu tak pernah ada boyfriend sebab dah letakkan syarat pada diri sendiri, takkan berkawan den ...

Oh sweetnya perkenalan akak auro.saya pun mengimpikan pertemuan sedemikian.tapi apakan daya,setakat ni jumpa yang tak ikhlas.ada yang bersungguh2 untuk komited dlm perhubungan,tapi saya bukanlah pilihan mereka.uwaaaa.sedihnya.semacam dah give up untuk mencari lelaki budiman dan jujur seadanya.

Kawan2 mudah je bertemu jodoh. Tapi saya macam2 lelaki dah jumpa,masih belum yang betul2 sudi mengambil saya sebagai isteri.

libragirlzod replied at 29-4-2016 07:25 AM
Oh aunty saya phm maksud aunty. Tapi saya tak pernah meletakkan ciri lelaki idaman saya. Kalau dia ...

Libra, sebenarnya Libra telah pun meletakkan ciri2 lelaki idaman Libra seperti yg Libra tulis tu....

Ciri2 yg Libra pilih, auntie boldkan => "Kalau dia ikhlas sayangkan saya,kerja tetap,hormat orang tu dah cukup bagi saya".

Sedangkan dlm Islam pun kita digalakkan utk membuat pilihan berdasarkan 4 ciri2. That's why auntie dah cakap jgn buat cheap sale. Jenuh penat makbapak membesarkan kita, lepas tu kita dgn sewenang2nya nak pilih lelaki sembarangan menjadi teman hidup sepanjang hayat (insya Allah).

Kelilingilah diri Libra dlm golongan kawan2 yg mempunyai ciri2 sedemikian jika nak mendpt jodoh sedemikian. Libra tulis yg Libra ni suka bersendirian, so mcm mana nak jumpa potential kalau gitu? Tapi heran yer, ada gak Libra mendpt teman2 lelaki walaupun tak semengah. Jumpa kat mana? Pejabat? Kenalan kwn2?

Byk hikmah bila Libra berjumpa dgn lelaki yg tak semengah, at least Libra boleh buat proses elimination. Jika diaorg yg tinggalkan Libra, bersyukurlah sbb Allah bukakan hati mereka utk meninggalkan Libra. Cuba bayangkan jika salah seorg masih couple dgn Libra & curang sehingga alam perkahwinan. Lagi haru kan.

Betul cakap forumers yg lain, count your blessings (byk2 bersyukur, cari hikmah2 yg tersurat & tersirat) dan doa adalah senjata(asset) org Islam.

Dik, kiranya hang sedih takda teman kan. Aku paham perasaan tu, sebab tu fitrah manusia. Nak disayangi dan menyayangi.

Awal2 kawan, hang jgn bagi sepenuh perasaan kat depa. Aku ni pelbagai jenis manusia yg aku jumpa. Yg betul2 bercinta  ada 3 org ja. Lain2 baru fasa berkawan nak ke fasa bercinta (hang paham kot noo). Ada yg nak duit aku, suruh aku buat loan, nak share gaji dgn aku, ajak aku tidoq, nak meraba, penipu dll. Ada la lebih 10 org kot yg aku jumpa.

Yes, kena jual mahal sket. Tapi aku paham lah, kita niat nak kawen maka kena la bagi peluang utk diri seniri. Lagipun hang pun dah kerja, bukan la bbnu. So sgt sesuai la utk berteman.

Tu mcm auntieagony cakap, "adik akan tahu jenis lelaki mcm mana yg sesuai dgn Libra. Itu yg dikatakan shop around but not on sale okay."

Tu semua pengalaman dek. Jgn terlalu kecewa. Skrg ni, enjoy your life. Pi holiday ka, buat aktiviti lasak or apa2 yg hang minat.

TT ada tak cermin diri? Pernah terpikir kalau2 ada apa2 sebab asyik kena dump? TT nih jenis orang yg needy ke? Yg memanjang unhappy ke? Negatif aje? Terlalu naif?

Don't find a partner in order to be happy, but find one because he can make you happier. Bukan tanggungjawab BF untuk buat TT happy ye, sila maklum. Orang yg happy akan attract partner yg happy.

Enough with the sulking and self loathing rants, improve yourself, love yourself, be happy and only then you'll meet the right one.

Lagi satu, jangan cepat2 nak kahwin, kenal dulu hati budi lelaki tuh, kawin awal tanpa betul2 kenal naya nanti lepas kahwin.

kesian ya
mari lah berkawan dgn abgwahab sahaja

Follow Us
bos hang gagal kontrol pekerja dan gagal agih beban kerja kah, elokla cari kerja lain.  hang kerja company cina ka company melayu. gaji berbaloi tak dgn beban kerja. kalau tempat kerja x best markah <50% eloklah cari/pindah company jah.

ninja boy replied at 29-4-2016 08:19 PM
bos hang gagal kontrol pekerja dan gagal agih beban kerja kah, elokla cari kerja lain.  hang kerja c ...

Dalam hal ni saya tak salahkan bos.normal lah kalau bos nak tugasan disiapkan dengan cepat dan sempurna.utk capai semua tu bos akan suruh staf yang dirasakannya boleh diharap.dalam kes ni saya yg jadi mangsa sebab dari awal saya dapat setelkan apa je yg diberi.so pda saya lah dia berharap

yprat replied at 29-4-2016 11:06 AM
TT ada tak cermin diri? Pernah terpikir kalau2 ada apa2 sebab asyik kena dump? TT nih jenis orang yg ...

Saya berpendapat saya ni seorang yang naif.saya sentiasa buka hati saya utk mana2 lelaki mengenali saya.dengan harapan itulah salah satu usaha saya untuk mendapat jodoh.
Saya perlukan teman untuk saya mengadu.adat hidup di dunia tak blh lari dari fitrah untuk berpasangan dan saling support each other.

Mungkin ada yg berpendapat saya desperate,tapi saya tak pernah fikir negatif sebegitu.asalkan saya tidak serahkan wang ringgit dan body itu sudah cukup untuk mengatakan saya bukanlah desperate. Saya hanya mencari cinta dari seorang lelaki untuk menjadi peneman hidup saya. Namun apakan daya,kecewa je kesudahan perhubungan.

Adakah saya tidak berjodohan di dunia

1. lelaki bukan tempat mengadu (utk saje2, tanpa solution with action)
2. banyakkan menyertai aktiviti kebajikan/kemasyarakatan/memberi bantuan kpd org lain - Allah akan hantar bantuan kpd anda berganda ganda.

libragirlzod replied at 29-4-2016 10:17 PM
Dalam hal ni saya tak salahkan bos.normal lah kalau bos nak tugasan disiapkan dengan cepat dan sem ...

sampai bila bos asik suh kita setelkan kerja dan staf lain aman2 aja kerja berilek2. kalau dibayar gaji/bonus/ot lebih dari staf lain takpe juga.

bila kerja tengah bertimbun memang rasa macam tu..

iol pun selalu gak rasa macam tu..tapi apa yang iol biasa buat kalau jadi mcm tu..

iol akan list out semua yang kena wat..

then kalau ada yang penting n kena siapkan cepat..iol akan wat yang tu dulu..then iol akan wat yang senang senang dulu..

yang paling susah memang last lah..even kalau penting pun..kalau boleh tangguh yang tu memang iol akan tangguh..

sebab benda susah n makan masa ni sangat membebankan nak wat n perlu fokus kan..

then setiap ari iol akan set target nak siap kan berapa banyak..

auntieagony replied at 28-4-2016 11:56 PM
Ada ler hikmah jumpa lelaki spesis hampeh tu... Jadi Libragirlzod (panjang benor, auntie nak tulis L ...

kena positif kan auntie.... at least dikecewakan n blum kawin.... itu org kata hikmah la.... bygkan kawin ngan laki tak guna
buat TT.... enjoy je.... mslhnya TT tak ramai kawan ni..... family mcm mana.... ade doa utk mak ayah.... hulur duit tiap2 bln? doa mak ayah penting yea adik libra.... membahagiakan org tua... InsyaAllah hidup bahagia juga.... so libra bertenang2 n pkir kembali ade apa kite buat silap.... takyah pkir org lain....

libragirlzod replied at 28-4-2016 11:04 PM
Iyer akak chazey.mungkin masalah saya tidak sehebat masalah org lain.tapi hati saya ni mudah terse ...

Elakkan terlalu bergantung emosi dengan orang lain dek.

Learn to stand on your own.

Sebab tu juga ko kena buli di tempat kerja - hati ko lembut sangat.

Cari kawan pompuan yang berfikiran positif dan jenis independant - banyakkan buat outdoor aktiviti, bagi keluar peluh tu banyak sket supaya negative vibe tu pun ikut kuar dari badan ko. Ko kerap bersenam, ko rasa sihat, automatik minda ko pun jadi positif. Cer try.

Kalau ko bergantung harap dengan lelaki saja untuk isi kekosongan jiwa ko, memang ko akan kecewa seumur hidup.

Manusia takleh pakai untuk dijadikan tempat pergantungan. Manusia akan sentiasa mengecewakan ko. Sebab tu awal2 akak nasihat, elakkan la terlalu bergantung emosi dengan orang lain. Lagipun akak sendiri tak suka orang camni - sorry ya namun terus terang akak cakap orang cam ko buat akak rasa lemas. Ko kelihatan seperti seseorang yang too needy dan too clingy bagi akak. Mungkin itu salah satu faktor lelaki sering tinggalkan ko.

bagitahu boss...

sambil tu tgk diri sendiri... jenis berdisiplin tak.. ada rutin kerja yg teratur tak?

contoh ada fixed time yg uols akan buka email n reply satu2.
ada buat list panggilan yg uols kena buat haritu.
selalu ambil mc?
selalu masuk kerja lambat ke..
meja uols bersepah tak..
uols ada suka delay2 tak.
ada buat to do list kerja yg uols target nak kena siapkan dlm haritu.

semua ni benda2 yg boleh menjejaskan prestasi kita.

dan juge mcm forumer lain2 cakap bila bos nak tambah lagi kerja ckp je yg uols ada kerja lagi tak siap dan yg ni kena hold dulu kalau nak suruh uols buat.

"mungkin hal2 kerja saya boleh bersikap positif. saya boleh cuba ikhlaskan diri untuk buat kerja ssehabis baik. tapi bab lelaki macamana? saya sentiasa berpikiran positif pada mana2 lelaki yang nak mendekati saya. saya beri peluang pada mereka. saya ikhlas dengan mereka. tapi mereka tak pernah hargai saya. hanya suka ambil kesempatan ke atas kenaifan saya. kenapa saya selalu jumpa orang yang macam ni? tak boleh ke hormati perasaan saya? kenapa nak mainkan perasaan saya"

Dek, sy pnh terbaca lbh kurang gini maksudnya: bila kita letak manusia, harta benda, nafsu dll sebagai keutamaan dan pusat perhatian, maka itulah yg akan menjadi punca merosakkan hati termasuklah isu dikecewakan lelaki. Mungkin lps ni, ubah ckit perspektif tu, kejarlah cinta Allah, tak pernah kecewa. Pastu mintak dgn Dia supaya berikan lelaki yg baik2 lps nih. In sha allah hati lebih tenang walaupun belum bertemu mr right.

miniusb replied at 30-4-2016 08:28 PM
"mungkin hal2 kerja saya boleh bersikap positif. saya boleh cuba ikhlaskan diri untuk buat kerja sse ...

Say tahu say bukanlah seorang yang alim.tapi saya tak lah terlalu jahil dan masih berpegang pd nila2 ajarsn islam.cuma mungkin ada benarnya apa yg akak mini katakan itu,selama ni saya terlalu mencari cinta sang lelaki. Saya lupa yg cinta Ilahi mengatasi segala2nya.oh sekali baru tersedar dari lamunan dan cita2 yg belum pasti itu. Tapi sebagai manusia biasa yg Allah ciptakan,saya tetap mahukan cinta dan kasih sayang dari seorang insan bernama lelaki. Huhu...sayu dengar luahan insan teraniay spt saya.

hayati_soraya replied at 30-4-2016 04:32 PM
bagitahu boss...

sambil tu tgk diri sendiri... jenis berdisiplin tak.. ada rutin kerja yg teratur ...

Saya bukan lah nak membanggakan diri,tapi sebab disiplin dan komitmen saya maka bos menaruh kpercayaan pd saya.memang sy rasa bangga bila diberi kepercayaan utk siapkan tugasan. Dan saya akan buat dengan sebaiknya.bila bos bagi kerja baru saya tak sampai hati nk menolaknya.mungkin selepas ini sy kena cuba slow2 berkeras utk tak ambk tugasan baru dan berterus terang dengannya.

Saya tak sampai hati nak katakan tidak sebab bos sy ni sangat baik dengan saya.dia akan layan saya mcm anknya sendiri.selalu nasihatkan saya dlm hal2 kehidupan memandangkan dia sah byk asam garam dlm hidup ini.bos saya ni x kedekut.dengan staf memang tak berkira.2 bulan sekali dia ajak kami semua mkn2. Memang sporting habis.tapi tu la dlm bab kerja saya plk yg jadi mangsa.dh bos sporting maka staf pun ambik kesempatan dan krja sambil lewa.
.lagi 2 tahun dia akan bersara dan say sebolehnya nak balas jasa baiknya pd saya selama bereeja di sana.

libragirlzod replied at 1-5-2016 12:20 AM
Saya bukan lah nak membanggakan diri,tapi sebab disiplin dan komitmen saya maka bos menaruh kperca ...

baguslah kalau uols mmg jenis teratur..

xpe la boss tu kalau baik mesti boleh terima bila uols terus terang sama dia. lgpun unhappy worker akan produce result yg tak bagus sbg bos mesti dia taknak mcmtu.

paling sadis kenal sebab nak seks

revoc pun nk kenal libra bab seks

jum pm?