CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Malikmalika

Patut ke berhenti kerja .

revoc replied at 30-4-2016 02:14 PM
bangang gila tempat camtuh....................dia buat mcam ko indebt kat derang,terhutang budi ka ...

macam nak bagi kita terhutang budi aku setuju ayat tu . macam2 masalah sini . tempat cantik bila kau paling bahagian pekerja , servis, bos memang hancus . first time aku masuk kerja depa bagi basic 650 je . tahun 2014 tak salah . waktu tu gomen dah kuatkuasa gaji rm900 . yang aku pelik takde siapa suarakan . bila aku yang baru masuk suarakan dikatanya bodoh sombong , rezeki terima jelah

wawa651 replied at 30-4-2016 02:30 PM
bagusla tt dah ada plan nak buat bisnes and dah start kumpul duit
klu tt nak keje mkn gaji jgk ...

hah memang sekarang dah masuk 3 tahun dah bisnes start dari sekolah dah minat berniaga , dari dropship sekarang boleh dah ambik stock sikit2

kambeng_masam replied at 1-5-2016 03:25 AM
kalau mampu bertahan, stay je. Kalau dalam masa yg sama ada peluang kerja kat tempat lain, barulah ...

akan ingat selalu pesan beng . mak ayah semestinya nombor satu . hehe saya mula2 bisnes dah pernah kena invest nie tapi sikit je rugi . alhamdullilah allah nak tunjuk . kena sekali menyesal dah . sekarang pun tengah belajar marketing semua tu tapi online jelah nak pergi kursus memang tak sempat . kerja hotel buat kita takde life walaupun muda takde komitmen . kerja 10 jam pkul 7 baru sampai rumah rehat kejap sambung side income punya kerja , bila off day memang off la tido sakan . kadang sebulan dapat 2 hari cuti , tak sempat nak enjoy tengok wayang , jumpa kawan

Airabelle replied at 2-5-2016 05:06 AM
aku pun ada masalah macam kau. terpikir-pikir patut ke aku berhenti kerja.

aku kerja dengan sedar ...

aku bukan nak cakap la . kerja dengan sedara mara adik beradik ni payah sikit . sebab aku pernah keje , depa bayar ala kadar je sebab depa anggap sedara punya pasal bayar sikit sudah lah tolong menolong . ok apa goyang2 dapat duit tapi kalau sikit tak berbaloi juga .

taknak try cari kerja lain ke ? takkan nak dok rumah je kot

Malikmalika replied at 3-5-2016 01:11 AM
macam nak bagi kita terhutang budi aku setuju ayat tu . macam2 masalah sini . tempat cantik bila k ...

perghh,aq aser ade bnyak lgi menda fuckup kat hotel tuh..........................kes kes abuse x de ker,kwan aku pnah keja hotel,dia kene peluk

aq aser,baeik tingkat kn lgi ko punya bisnes nih,smbil go on buat prangai,duit gaji hotel sume salur kat bisnes tuh.......kne pecat je.........24 hour tros bisnes tuh

ade ke patot kasi gaji 650,yg lain x de mulot ke nk bising

aq xpaham apa yg ko maksudkan nih,tempat cantik bila kau paling bahagian pekerja , servis, bos memang hancus?????????????

Malikmalika replied at 3-5-2016 01:23 AM
aku bukan nak cakap la . kerja dengan sedara mara adik beradik ni payah sikit . sebab aku pernah k ...

kan. memang payah. Sekarang ni dok cari kerja lain.

Follow Us
revoc replied at 3-5-2016 04:21 AM
perghh,aq aser ade bnyak lgi menda fuckup kat hotel tuh..........................kes kes abuse x d ...

hahaha maksud aku tempat memang cantik . pm aku kalau nak tahu kat mana tempat nie . tapi kalau tengok review dalam agoda tripadvisor memang hancus . dengan overcaj , dah la xsedap makanan . pekerja pula semua kaki kipas . bila vvvviip datang yg ada dalam office baru nak turun mula la taktahu apa , nak layan vip lagi nak layan budak office yang taktahu apa . kira bab management memang hancus la . betul juga cakap kau memang xpernah untung sebab banyak masuk poket sendiri .

abuse ? jangan cakap la memang ada tambah2 bila ada pekerja asing . aku pernah kena tapi kena makan penampor sekali xberani nak buat dah . tapi yang pelik yang banyak buat benda gitu pekerja asing islam tau . yang bukan islam tak pernah buat . dan aku pelik kenapa company nie tak ambik pekerja india dengan cina . yang penuh melayu,pekerja asing dan ada orang asli sikit .

general manager dengan operation manager sangat tua dan lembut . lembut bukan maknyah tu lembut macam xpernah nak marah dekat pekerja bawah2 nie . mengamuk pun direct manager department tapi kena sembur juga la lepas tu . bagi aku tak sesuai gm mcm tu nak manage hotel nie sebab main activiti banyak di hutan , air , extreme sikit .

Malikmalika replied at 3-5-2016 03:09 PM
hahaha maksud aku tempat memang cantik . pm aku kalau nak tahu kat mana tempat nie . tapi kalau te ...

best nyer,aq pun nk peluk ko gak....

revoc replied at 4-5-2016 01:28 AM
best nyer,aq pun nk peluk ko gak....

mai la nak dapat kaki tangan skali kat muka .

Malikmalika replied at 10-5-2016 02:17 PM
mai la nak dapat kaki tangan skali kat muka .

itu ajek???

lebih dari tu pun aku snggop klau dpat peluk ko ketat ketat,kihkihkihkih

memang tenggelam ler certain2 measurement body part kau lau aq dpat pelok,hahahah

update

masih bekerja tapi buat perangai sekejap datang sekejap tak . bos masih memujuk untuk extend kerja . aku dah bergaduh dengan semua senior . sekarang aku baru tahu kami punya penasihat hotel cadang nak buang 20 pekerja sebab pekerja dah ramai . ramai yang dah berhenti sebab kecewa dengan gaji .

12
Return to list New