CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Legasi_aira

Berikan aku kekuatan

Suami baru lepas whtsapp aku tanya barang apa yg aku nak kt rumah ni.Aku jawab barang yg aku beli guna duit sendiri.dia suruh senaraikn tapi aku x senaraikan sebab dorang tu ada akal yg panjang merosakkan barang2 orang maklumla dendam kesumat kuat sangat.

Takkan aku nak merayu2 cakap taknak keluar dari rumah tu.aku cakap kalo rasa x boleh tunggu aku ambik,bakar je la semuanya.Dia cakap dia okay je.

Aku tanya dia setuju la nak pisah cara baik sebab dah banyak kali suruh aku angkut barang.Dia diam..padahal dia tengah online
Dia ingat aku main2 ke nak pisah??lepas tu dia kol ,aku memang block no dia hehehe.Rasakan la,dia ingat aku main-main agaknya.Kalo dia diam tak jawab apa,aku teruskan dengan fasakh.huhu.

Edited by Mannak at 12-5-2016 05:19 AM
Legasi_aira replied at 12-5-2016 12:40 AM
Tak jugak bunny,aku bersyukur dgn apa yg aku ada.
Dorang je tak bersyukur ,semua nak diubahnya.su ...

Dah habis 4 laman tred ini hang telanjang kan laki hang...baru perasan termengumpat????

Legasi_aira replied at 11-5-2016 10:51 PM
Malam pertama tu aku mimpi aku bergaduh dgn anak2 dia.
Malam kedua aku mimpi bergaduh lagi dgn an ...

Dalam mimpi hang tuh....awat hang tak ikut arwah bapak hang pergi bersamanya bila dia melambai hang??? Kan settle semua sengsara hang dalam dunia Nie???
Atau the only reason dia tak ajak hang sekali.......only because he knows hang can fight to stay on in the marriage????

Hmmmmmm

Legasi_aira replied at 11-5-2016 11:09 PM
Aku je sorang yg mengalah tak guna jugak.semua kena mengalah tapi benda tu takde dalam rumah tu.ma ...

Ko angkut sme jadi isu idup tu yg kalut

Sabar bukan makna jadi tunggul

Ko ikhtiar usaha gak, selagi mende ko  buat molek bagus lah

Fokus apa ko buat SAHAJA, wat per kisah apa pun depa buat, nk nak klo bukan salah ko

Ko sendiri tau mende tu benar dan ko yakin tuhan maha tahu so???  Nk kecoh pe lai

Ni masalah ramaiii pompuan , bukan ko je

Aku paham.pangai pompuan, depa bukan nk SOLUTION pun, depa nk di dengari, di hargai

Tadak sapa leh tolong ko kecuali ko sendiri faham aku cite ni

Mcm macik soang tu, dia nk bekas laki dia rada sakittttt hati camna dia sakit hati tgk kete kancil dia dah jadi roti jala haaaa

Sedangkan pada aku sme kete walo ferrari.pun BESI BURUKKKKK  ajeee ok ?

So bila otak.aku set cam tu, aku susah nk emosional bab kete, hatta bab sapa pun mati

Btuiii, dah mati pi cepat tanam je laaa nk apa lagi??

Program lam.otak tu penting dan klo pompuan susah nk buat aku tak kisah sebab dominan emosi depa powerful tp klo jantan jadi emo cam.pompuan abissss laaa idup ni hihihihi

yg di katakan  amal or perbuatan itu ialah APA KO BERI PADA DUNIA ni, bukannnnmmm apa ko dpt

To give  or giving pada aku ialah ultimate kepuasan, tak caya??? Tanya sukarelawan sme tu,keje tadak upah gaji or mekacih pun napa masih mampu senyum

Sebab depa YAKIN  sooner or later hidup akan balas apa ko beri !!!  Tak yah soal bilaaaaa, berapaaaaaa, takyahhh , beri aje dgn ikhlas dan biar hidup ni misteriusli balas pemberian ko

Tapiiii KO PERCAYA  ke aku kata sme tu hihihihi

nasihat aku kt TT satu je, klu ank tiri x suka ko n ko dah buat mcm2 utk ambik hati die tp still xjalan jgk.
ko buat xtau jela and klu dah tahap camtu laki ko hina ko better ko move on je TT.

meh aku story sket pasal makcik aku. kisah die dulu pakcik aku ni kawen lain, n bercerai dgn mak cik aku tgal anak 3 org.

pastu pakcik aku ade la ank dgn bini baru. tup2 gila talak kt makcik aku, n bercerai dgn bini baru. then kawin balik la dgn makcik aku ni. one day tu ank pakcik aku dgn ex wife nye aka ank tiri makcik aku tu skt teruk and ex wife pakcik aku tu serahkan hak penjagaan anak dkt pakcik n makcik aku.

so bermula lah episod makcik aku ni membela anak tiri, ulang alik kuar masuk hospital, kuarkan segala saving, bergolok gadai brg kemas, kerja siang mlm demi menampung ank tiri n expenses utk ubatkan skt anak tiri die tu.
laki makcik aku ni plak jenis xberapa kerja sgt. so makcik aku la pulun cr nafkah utk besarkan ank sdiri + sekor ank tiri die ni.

al kisahnya mse ank tiri skt, makcik aku dgn sepupu2 aku jaga budak ni smpai tahap bila xboleh jalan makcik aku gendong ank tiri kt ats belakang. pernah makcik aku jatuh masa dukung ank tirinya itu ye.

to make it short, bile dah besar panjang n dah sihat, mak cik aku dah bg pelajaran kt anak tiri die tu smpai ke universiti, pastu kawin la ank tiri die ni. lepas kawin, terus blah dr rumah makcik aku ikut laki die sampai skarang xpernah jejak kaki kt rumah mak cik aku. dh 10 tahun berlalu. sedih mak cik aku Allah je yg tau. aku kesian dgn makcik aku. berpuluh2 tahun jge ank tiri melebihi ank sdiri. smpai skrg ni ank tiri die x habis2 burukkan makcik aku everytime terserempak dgn sedara mara or sapa2 yg berkaitan dgn makcik aku ni.

nasihat aku dkt TT, xpyah harapkan sgt ank tiri. baik camana pun ko buat, die tetap bukan ank ko n bg dorang ko bkn mak dorang. jurang tu ttp ade. just chin up, n move on.

Meenrose replied at 12-5-2016 05:38 PM
nasihat aku kt TT satu je, klu ank tiri x suka ko n ko dah buat mcm2 utk ambik hati die tp still xja ...

Mlm masih muda...soon enough blh tgk la anak tiri x sedar diri tu dpt cash. Bapak dia aka pakcik ko yg bijaksana tu x ckp apa2 kat anak tu? Mak kandung langsung buat bodoh binti bangang je kat anak ye?

Follow Us
Meenrose replied at 12-5-2016 05:38 PM
nasihat aku kt TT satu je, klu ank tiri x suka ko n ko dah buat mcm2 utk ambik hati die tp still xja ...

Astaghfirullah..sedihnya baca...
Moga m cik u dapat balasan yg terbaik..

Pada me takat anak2 dia xterima..biarkan je...

Tapi bila hb pon sampai tahap sebelahkan anak n hina kita sbg isteri..bye2 la jawabnya...

mommymonster82 replied at 13-5-2016 03:08 AM

Tapi bila hb pon sampai tahap sebelahkan anak n hi ...

Jika suami hina isteri, jawabnya bye bye aja ler....hmmmmmmmm

Nie cikgu, kitak nak bertanya......kalau sang isteri pula membangkaikan maruah suaminya dgn perlakuannya yang menjengkelkan dalam forum( membangkaikan mulut habis citer skandal kawan dia punya laki, entah benar entah tidak, dia bukak dalam forum).bagaimana??? Adakah suaminya itu boleh dikategori sebagai suami dayus jika a) tidak menegur perbuatan isteri, b) bertepok tangan dari belakang tanda menyokong perbuatan isteri?

Belum masuk bab suami bye bye kan isteri kan cikgu?????

Hmmmm......

...welkambing to FD cikgu........

beldandy replied at 12-5-2016 11:40 PM
Mlm masih muda...soon enough blh tgk la anak tiri x sedar diri tu dpt cash. Bapak dia aka pakcik k ...

Pakcik aku lg teruk diaibkan. Ank tiri makcik aku siap canang kt sedara mara ckp pakcik aku pinjam duit dgn laki die. Aku xsedap dgr org bercerita, aku confront pakcik aku tnye kisah sebenar sbb sepupu2 aku xberani nk tnye bapak dorang. Pakcik aku smpai tahap bersumpah xpernah pinjam walau satu sen pun. Buat keje kawen pun, budak xsedar diri tu xkuar duit satu sen pun. Baru abes blaja blom keje lg dah nk berlaki, mana nk ade duit. Mmg btul2 marah org tua tu smpai dia x halalkan setiap sen hasil keringat die yg dah ank xsedar diri tu mkn selama ni.

Aku smpai pujuk pakcik aku tarik balik ape yg die ckp tu. Tp die kata die x berganjak dgn apa yg die dah ckp. Sedih aku tgk makcik pakcik aku smpai mcm tu skali. Mungkin ank tiri makcik aku berani buat camtu sbb die tau tu bkn mak die. Setakat mak tiri, apelah sgt. Tp aku kesian kt makcik aku. Lame gak la berendam air mata teringat kt ank tiri. Mmg btul2 dia syg budak tu.

Mak kandung budak tu lg la xleh pakai, dlu mse mula2 ank die sakit kt hospital, die dtg campak birth cert ank die depan muka makcik aku. Die ckp ko bela la budak ni. Die dah cacat, nti mnyusahkan aku je. Mak aku pun ade saksi kejadian. I can't believe masih ada manusia perangai mcm tu.

Meenrose replied at 14-5-2016 09:19 PM
Pakcik aku lg teruk diaibkan. Ank tiri makcik aku siap canang kt sedara mara ckp pakcik aku pinjam ...

masya allah...dah macam dalam drama pula
aku pun x sangka wujud lagi manusia mcm tu
kadang2 org mcm ni buat aku lagi nak tau update jln hidup dia
nak sgt tau bahagia ke dia dgn laki dia
senang ke hidup dia
tenang tak hati dia
dah dpt anak ke belum
cemana agaknya pangai anak tu bla bla bla

besar betul harga pakcik ko terpaksa bayar
padahal dia kawin lain tu pun bukan la haram pun...mmg di bolehkn dlm agama pun
tp ujian yg dia dpt...cukup besar.

beldandy replied at 16-5-2016 10:16 AM
masya allah...dah macam dalam drama pula
aku pun x sangka wujud lagi manusia mcm tu
kadang2 org  ...

Subhanallah bukan MASYAALLAH....gunakan perbendaharaan yang betul please.....

Thank you....

Dah dapat kekuatan ke TT?

Dah sejak seminggu lalu  amalkan minum jus TONGKAT Ali, diminum 3 Kali sehari.....

Kembali kuat sekarang...ALHAMDULILLAH???.

Meenrose replied at 14-5-2016 09:19 PM
Pakcik aku lg teruk diaibkan. Ank tiri makcik aku siap canang kt sedara mara ckp pakcik aku pinjam ...

apa sebab sebenar si anak tiri tu jadi mcm gitu?

aku rasa emosinya berkecamuk.. dia x dpt terima hakikat yg ibu bapa kandungnya bercerai.. dan mungkin perkara yg betul2 dia x dpt terima hakikat adalah ibu kandung neglect dia dan perempuan lain pula yg betul2 jaga dia...

kesiannya TT.. bertabahlah..

mommymonster82 replied at 13-5-2016 03:08 AM

Tapi bila hb pon sampai tahap sebelahkan anak n hi ...

itula pasal.. kena bawak bincang ler patutnya

Tak semua kawin duda bermasalah...
Akak janda anak 4
suami duda anak 6...
memasing ader rete sendiri..
janda dia xkeje dan berlaki polis pencen jadi bini kedua..

Bila nak kawin ngan akak
akak cakap akak nak dia dok ngan akak.. anak dia dah besar dan berkerjaya dan ada yang dah kawin..
So bila tinggal dengan kita.. rumah kita.. x ada isu karut marut.. sebab anak2 akak terima dia macam akak sayang dia... tiada masalah timbul..
Dan kami sepakat supaya rumah dia...
bagi janda dia duduk ngan suami baru....
bersama anak2 ....

Anak2 sana kalu boring boleh jer ke rumah akak.. dah kami juga 2-3 bulan sekali akan ke tempat mereka.. dan alhamdulillah akak berjaya buat suami dan bekas isteri dan suami berbaik dan boleh berbual seperti sahabat.. demi anak2.. syukur..

لا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ إِلا بِالله
“There is neither might nor power except with Allah”

dkzue replied at 17-5-2016 03:39 PM
Tak semua kawin duda bermasalah...
Akak janda anak 4
suami duda anak 6...

salam kak zue. masih aktif lagi? apa cerita sekarang?