CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koliba

UMRAH & HAJI VOL. 15, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH

dellashrill replied at 26-3-2023 08:36 AM
kaka raya di mekah ke madinah tahun lepas? saya di Madinah. pukul 12 pg dah penuh org masuk masjid ...

Saya raya di Madinah last year. Ya pagi2 jalan2  berdekatan dah penuh padat dengan jemaah melimpah ruah. Saya duduk di Hilton last year, jalan antara Hilton dan Shaza tu mmg padat org tunggu solat Aidil Fitri.

Insyaallah tahun ni nak raya di Madinah sekali lagi.. Dah book flight dan hotel tapi belum apply visa. Website macam buat hal. Malaysia dah boleh buat VOA since Feb haritu tapi mcm rasa lebih senang hati kalau bawak siap2 visa.

Dengan perkembangan keadaan Haramain yang padat dari awal tahun, tak tau lah guane keadaannya raya tahun ni

antiQue replied at 26-3-2023 11:36 PM
Saya raya di Madinah last year. Ya pagi2 jalan2  berdekatan dah penuh padat dengan jemaah melimpah ...

saya pun beraya di madinah lasr year. tahun ni Insya Allah, akan beraya di Mekah pula.

alhamdulillah selamat sampai Malaysia 26hb mac.
di mekah duduk Swissotel dan memang rezeki sungguh setiap kali solat dapat spot menghadap multazam. masuk ikut king abdul aziz gate , ada masa mcm tawaf kita dibuat dek askar tu.

di madinah ddk movenpick, sepanjang masa di sana solat duha je dpt masuk dlm masjid. lain semua solat dkt dataran....alhamdulillah juga dpat masuk raudah 2x....guna visa lama dan yang baru.....rezeki.

solat terawih entah kenapa, mata mcm kena gam....astarfirullah...
sempat lah 3 malam di sana....yg best nya cepat je imam baca...

Edited by forselab at 12-4-2023 11:33 AM
dee556 replied at 31-3-2023 02:27 PM
alhamdulillah selamat sampai Malaysia 26hb mac.
di mekah duduk Swissotel dan memang rezeki sungguh s ...

Kak Dee, Movenpick Madinah tu tiap2 hari sy lalu..masuk ikut gate 338...sbb hotel sy ODST Hotel blkg skit je dr Movenpick...tp itula, jadual kita berselisih...tak dpt nk jumpa...

sy dpt buat umrah sekali je...lps tu terus "red flag"..tak dpt rebut peluang buat umrah pd bln Ramadan...

hari terakhir sblm balik sy menyelinap masuk ke Bkt Safa..berdoa di situ byk2 & berzikir sebelum dihalau polis..

forselab replied at 12-4-2023 11:30 AM
Kak Dee, Movenpick Madinah tu tiap2 hari sy lalu..masuk ikut gate 338...sbb hotel sy ODST Hotel blk ...

masa pergi raudah ada jumpa jemaah yg ddk ODST tu....ikut insaff travel.dari menara jam pun boleh nampak kaabah sebab King Abdul Aziz gate dah buka....kami keluar masuk ikut situ je.
alhamdulillah kali ni memang rezeki sungguh, hampir tiap kali dapt solat mengadap multazam

Hari ni genapla sebulan pemergian abah sy ke rahmatullah..utk pengetahuan semua abah sy meninggal di Madinah pd 20hb Mac lps..sehari seblm kami masuk ke Mekah...
Alhamdulillah urusan dipermudahkan..dia meninggal pd subuh 20hb & dikebumikan selepas Asar di Perkuburan Baqi...Al-Fatihah utk arwah abah..

Follow Us
forselab replied at 20-4-2023 08:37 AM
Hari ni genapla sebulan pemergian abah sy ke rahmatullah..utk pengetahuan semua abah sy meninggal di ...

semoga dosa2 arwah diampunkan..

rezeki arwah dapat tempat di Baqi sebab sekarang meninggal di Madinah tak semestinya dapt di Baqi macam dulu..

forselab replied at 20-4-2023 08:37 AM
Hari ni genapla sebulan pemergian abah sy ke rahmatullah..utk pengetahuan semua abah sy meninggal di ...

al fatihah buat allahyarham abah forselab.

dee556 replied at 25-4-2023 09:34 PM
semoga dosa2 arwah diampunkan..

rezeki arwah dapat tempat di Baqi sebab sekarang meninggal di Mad ...

betul tu Kak Dee...perkataan pertama yg keluar dr mulut doktor/medic di hospital adalah "Tahniah..!" ini menurut apa yg diceritakan oleh Mutawif...doktor kata " Tahniah..! jgn sedih2..arwah akan dikebumikan di Baqi..ucap syukur Alhamdulillah..."

lepas tu Mutawif cerita ditakdirkan 2 minggu sebelum tu, Gabenor Madinah keluar Pekeliling mengatakan sesiapa yg meninggal di Madinah akan dikebumikan di Baqi...Alhamdulillah rezeki abah saya dapat di situ...sebab seperti yg Kak Dee cakap tu la, sebelum ni sesiapa yg meninggal di Madinah tak semestinya dikebumikan di Baqi...akan dikebumikan di perkuburan lain sekitar Madinah...

Bestnye dapat puasa / raya kat Haramain..
Ya Allah.. semoga aku juga dapat merasa bulan Ramadhan di haramain sebelum aku mati.. Aaamiinn

takde sesiapa di sini yg dpt panggilan haji thn ni..? skrg ni tiap2 mlm layan Panggilan Baitullah di TV1...rinduuu...

forselab replied at 21-6-2023 12:43 PM
takde sesiapa di sini yg dpt panggilan haji thn ni..? skrg ni tiap2 mlm layan Panggilan Baitullah di ...

akak tengok live di Youtube.
siap buat laporan dkt kakak ipar yg tengah buat haji

ada kawan husband kami dpat tahu dia buat haji pada pagi raya...
terkejut kami dua orang....dia cerita guna visa mujamalah

InshaAllah saya akan mengerjakan umrah october nanti bersama TA. Umrah pertama.. Gembira, teruja dan sedikit nervous sbb pergi sorang tanpa ahli keluarga. Boleh bagi cadangan telekung putih kain kapas yang tak jarang selain SK? SK saya dah ada, nak try jenama lain pulak..

nirose replied at 4-7-2023 09:44 AM
InshaAllah saya akan mengerjakan umrah october nanti bersama TA. Umrah pertama.. Gembira, teruja dan ...
alhamdulillah .. mesti tak sabar kan ... bykkan berdoa dari sekarang minta dipermudahkan segala urusan
try nanee's telekung

airisa replied at 6-7-2023 05:30 PM
alhamdulillah .. mesti tak sabar kan ... bykkan berdoa dari sekarang minta dipermudahkan segala urus ...

Thanks.. will check nanee’s telekung.. ya tak sabar. Banyak tips dlm ni.. skrg sedang perbaiki diri, belajar jaga lisan jaga hati..

nirose replied at 7-7-2023 10:16 PM
Thanks.. will check nanee’s telekung.. ya tak sabar. Banyak tips dlm ni.. skrg sedang perbaiki di ...

kalau akak lebih gemar tudung labuh je, telekung biasa bawak satu je
pergi umrah ni jika melihat bukan dengan mata fizikal saja, insyallah akan ada perubahan pada diri kita
lihat dan ambik pengajaran sebab tiap satu perkara Allah jadikan untuk kita belajar....tak ada yang sia2  Allah hadirkan pada kita
antara kita nak ambik iktibar atau tidak saja

semoga perjalanan umrah nirose nanti dipermudahkan...

Salam, ada sesiapa yang dah dpt surat tawaran untuk Haji 1445H ke?

Boleh ke anak menunaikan haji bersama ibu...anak dlm umur 16.. macamana prosedur untuk mohon cuti dengan pihak sekolah... anyone has ideas???

tukul replied at 19-11-2023 09:10 PM
Boleh ke anak menunaikan haji bersama ibu...anak dlm umur 16.. macamana prosedur untuk mohon cuti de ...

saya rasa tiada masalah untuk anak ikut sama menunaikan haji bersama ibubapa.
ramai je yang dah pergi...
saya rasa yang utama perlu kemukakan surat tawaran haji untuk mohon cuti sesi persekolahan
boleh rujuk dengan sekolah anak tentang prosidur yang lebih tepat

dee556 replied at 30-11-2023 11:22 AM
saya rasa tiada masalah untuk anak ikut sama menunaikan haji bersama ibubapa.
ramai je yang dah pe ...

TQ Dee...dah call TH ..TH minta datang aje ke mana2 cawangan nanti bila ibu dah dapat surat tawaran...TH akan buatkan...lega dengar...