CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koliba

UMRAH & HAJI VOL. 15, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH

DARSITA replied at 27-8-2019 01:12 AM
Terimakasih.

Saya plan nak pergi dgn anak lelaki sebab bulan Dec sekolah cuti dua minggu (C ...

Sis.. amalkan ini

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Semoga dipermudahkan urusan dan umrah mabrur.. inn syaa Allah

Ribuan terimakasih atas perkongsian ini.

Salam nak tanya.. Siapa ada oengalam umrah yg dekat dgn masjid? Travel agen yg mana?

DARSITA replied at 26-8-2019 05:27 AM
Terimakasih atas tips.

Saya Insya Allah pergi bulan Dec nanti. Cycle period selalunya 22/ ...

Saya pun in shaa Allah akan buat umrah dgn keluarga masa cuti krismas bulan december.. patut date saya pergi sehari dua lepas habis period, tapi seram jugak takut period terlambat pulak dec ni.. aritu saya call doctor.. mintak ubat delay period, dapat primolut... Kena makan 3 hari dari expected period date.. harap2 period datanh on time la tak perlu makan pil bagai..

Saya dah kena masa umrah 2013, ditakdirkan Allah rezeki saya hari kami ke Mekah tu saya period. Pulak tu tak de spare pil ke ape...cuma syukur masa tu period cepat habis sempat jugak menunaikan umrah..

Apepun kita doa dan usaha la kan.. selebih nya Allah tentukan

chippotato replied at 29-9-2019 02:51 PM
Salam nak tanya.. Siapa ada oengalam umrah yg dekat dgn masjid? Travel agen yg mana?

Waalaikummussalam.. saya dulu pernah ambil dengan persada oasis.. dekat mekah stay di pullman zamzam dalam clock tower.. sesuai sangat kalau bawak org tua sebab dekat sgt depan al haram.. tp rasa mcm persada oasis x de dah pakej hotel ni sekarang

Follow Us
chippotato replied at 29-9-2019 02:51 PM

wa'alaikumsalam..

hampir semua travel agent ada pakej di clock tower / safa tower yg berdekatan dgn masjidil haram. ni berdasarkan kajian dan pengalaman saya

1. TH travel - ada beberapa pakej .. yg paling mahal rm11,190 - topaz di hotel movenpick - makanan buffet asia 3 kali sehari di mekah dan madinah, Nilam - hotel swiss al maqam 80m .. sama juga makan 3 kali sehari,
Ruby - hotel rayhan rotana 50 m - makan cuma breakfast shj (personally, i suka hotel ni tapi disebabkan makan cuma disediakan breakfast, i tak pilih)

2. JAD travel - retaj al-bayt (bilik duplex ) - tak sesuai utk kalau sekumpulan warga emas - hanya breakfast

3. Andalusia - hotel di hilton tower .. bukan di clock tower .. nampak mcm ok ... cumanya jauh sikit jika nak masuk ikut king abdul aziz gate

4. dan banyak lagi

stroberi79 replied at 1-10-2019 12:59 AM
Waalaikummussalam.. saya dulu pernah ambil dengan persada oasis.. dekat mekah stay di pullman zamz ...

Ok. Terima kasih atas cadangan

selamat pagi semua aii ada berita gembira ... semalam (9/10) period aii dtg semulajadi. Tak makan ubat ubatan pun. Syukur pada Yang Esa.

Mufti Wilayah sarankan banyakkan qada solat yg pernah kita tinggalkan dulu2 sewaktu di berada di Tanah Haram,

Ust Muhadir Hj Joll juga pernah pesan perkara yang sama dlm Rancangan TV Tanyalah Ustaz

DARSITA replied at 10-10-2019 10:27 PM
selamat pagi semua aii ada berita gembira ... semalam (9/10) period aii dtg semulajadi. Tak makan  ...

alhamdulillah.
perbanyakkan berdoa dan saya semasa dapat tawaran haji, setiap kali solat saya amalkan doa 'Ya Allah, aku datang atas jemputanMu, maka permudahkan lah urusan ku".

airisa replied at 1-10-2019 05:55 PM
wa'alaikumsalam..

hampir semua travel agent ada pakej di clock tower / safa tower yg berdekatan ...

Andalusia - Makkah Tower & Hotel, sebelah clock tower. 50 mtr dari masjidilharam

ENWHY replied at 22-10-2019 02:08 AM
Andalusia - Makkah Tower & Hotel, sebelah clock tower. 50 mtr dari masjidilharam

Masuk ikut King Fahd Gate... Dekat sgt...

DARSITA replied at 9-9-2019 08:39 AM
Terimakasih.

Ho la besar besar belaka doh :-)

Allah jemput kita di masa yg paling terbaik utk kita .. syukur dgn segala aturan yg telah diberikan ...

Insya Allah, i akan ke tanah suci end of nov ni ..

Salam nk tnye sape ade Pengalaman g umrah bln disember? Sbb parent nk g 2/12 nie..nk tau Dr segi pkaian tu nk beli yg mcm mane.. Cuaca mcm mane.. Tq

sy pun pergi 5dec ni... musim sejuk tu.. ni pengalaman pertama saya

kelip2_07 replied at 24-10-2019 12:10 PM
Salam nk tnye sape ade Pengalaman g umrah bln disember? Sbb parent nk g 2/12 nie..nk tau Dr segi pka ...

insya Allah saya akan pi hujung nov ni sampai awal dec. sejuk sikit di madinah. tak perlu baju tebal, cuma mungkin kena pakai baju sejuk ketika di madinah waktu malam & subuh. masa lain, insya Allah mcm kat malaysia je (25degree)

airisa replied at 24-10-2019 05:14 PM
insya Allah saya akan pi hujung nov ni sampai awal dec. sejuk sikit di madinah. tak perlu baju teb ...

alhamdulillah dan tahniah.

betul tu, cuaca melalui pengalaman saya tahun lepas (28 Nov - 2Dis)....cuaca biasa je.
dan saya sendiri masih berpeluh terutama di Mekah sebab solat satu level dengan mataf, kipas angin tak buka.
dan bukan saya seorang yang boleh rasa panas, jemaah lain pun kata serupa.

cuaca sejuk dari pengalaman saya adalah bulan Feb...tapi itu pun cuma masa kita gerak ke masjid waktu subuh dan balik waktu isyak.
waktu lain...cuaca nyaman lagipun kita banyak bergerak/berjalan.

DARSITA replied at 27-8-2019 01:12 AM
Terimakasih.

Saya plan nak pergi dgn anak lelaki sebab bulan Dec sekolah cuti dua minggu (C ...

Sekarang rakyat 49 negara including Malaysia & USA dah boleh umrah menggunakan tourist visa, yang requirementnya jauh lebih mudah. Saya baru balik dari Jeddah pagi ni, masuk menggunakan tourist visa dan saya pergi sendiri aja, cuti tak ada so pergi 6 hari aja. Alhamdulillah mudah urusannya.

airisa replied at 1-10-2019 05:55 PM
wa'alaikumsalam..

hampir semua travel agent ada pakej di clock tower / safa tower yg berdekatan ...

Ya, most travel agents ada pakej di clock tower / safwa tower. Pakej-pakej ni pun dah murah sekarang.

Saya secara peribadi prefer Dar al Tawhid, direct depan King Fahd gate yg lebih tenang berbanding Safwa / Clock tower yg padat.. terlalu banyak hotel yg berpusat di King Abd Aziz gate tu. King Fahd gate ni pun biasanya tak berpusu sgt, especially pintu sebelah yg menghala ruang bawah tanah yg biasanya banyak ruang.

About food ni - ni pendapat saya berdasarkan pengalaman2 saya haji dan umrah. Sewaktu haji, pakej saya full board, dan saya rasa sangat excessive bila menghadap buffet 5* hotel 3x sehari - susah untuk kita tak makan banyak. Jadi untuk umrah baru-baru ni, saya hanya ambil hotel dengan breakfast. Biasanya breakfast ni tahan sampai petang, ye lah kita makan mcm2 kan. Petang lepas asar baru rasa lapar, cari aja food keliling banyak. Lagipun bila kita buat gitu, kita dapat rasa mcm2 food. Saya ingat  lagi  masa haji, bila hari2 buffet 3x sehari muak juga.