CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-SFG

Kenapa Ramai Yang Benci Pelancong Dari China

Edited by koliba at 6-5-2016 07:52 AM

edit.....tersalah thread

Edited by koliba at 6-5-2016 07:53 AM

edit, salah post, salah thread

korang percaya la......dlm train kat china tu melambak iklan sivik contohnya, bg tempat duduk pada yg tua, ibu mengandung n beratur. TETAPI itu hanya kisah dongeng ok.

dari yg kecik smpai la ke yg tua nak mampos perangai hauk nawa naw tu mmg sebati.
haruman badan pulak....pergh. pitam

kencing, berak tak tutup pintu adalah perkara biasa. sila la tengok.....kalau lalu

setakat ni xde masalah dgn prc.. time g HK & Macau alhamdulillah xde pengalaman buruk.. klau g tavel biasanya cina Msia @ Spore yg rajin tegur iols.. boleh sembang & gelak2 lg cam dah lama jumpa.. tak kira laki ke pompuan.. time kat HRC Tokyo sorang mamat cina spore tgn penuh bertatu (tp quite hensemla ) gigih senyum & tegur i yg bertudung ni..

minta sgt moga x terserempak ngan perangai tak senonoh prc ni!

iklan jap,

kat airport palembang, i pernah beratur tunggu turn nak masuk toilet. sekali perasan satu pintu tak tutup rapat. maka i dgn kompiden la rasa tempat tu kosong. maka i gigih la tolak daun pintu utk masuk. sekali.....

nampak acik paleembang ni tengan kencing kat lantai tandas. seat duduk tu elok je cantik kat sebelah dia LOL

i tak jadi nak kencing, geli la pulak nak pijak lantai org baru lepas kencing.......

Follow Us
penah kena dulu cina prc tetiba potong que..aku maki je dalam bm ckp babi punya betina tua..tetapi dia tetap dgn selamba meneruskan pemotongan que itu

potong queue ...asyik dorang je nak bergambar kat tourist spot2 yg cantik, pentingkan diri la tu...klu boleh memang mengelak sangat bertembung dgn geng ni

Biasa kena dgn prc ni, cakap macam pakai mikrofon. Kuat sangat. Cakap pulak mcm feeling2 marah2. Diorg ni ada sifat kiasu yang tak dapat dibendung.

swayne replied at 5-5-2016 03:23 PM
masa i pergi Genting dulu bertembung dengan group depa ni kat toilet. toilet penuh, so i tunggu depa ...

ppuan ker

nak tngokkkkkkkkkkkk

x payah la hadap duit tourist nih

block ajer..........x yah kasi masuk dah plancong plancong nih.....org bagi kite seposen,pastu berak atas kite,cmtu ler

klau nk blembut kasi masuk pun,munkin kaukasian dan minah middle east dipertimbangkan

revoc replied at 8-5-2016 04:02 PM
ppuan ker

Perempuan lerr. Tua berkedut. Haha

swayne replied at 8-5-2016 10:07 PM
Perempuan lerr. Tua berkedut. Haha

hahaha

mesti anu die pun kedut kedut,kendur,jatuh,melayut

saladin780 replied at 6-5-2016 01:11 PM
penah kena dulu cina prc tetiba potong que..aku maki je dalam bm ckp babi punya betina tua..tetapi d ...

Entah-entah tu pelancong Cinabeng tempatan.

minggu lalu aku kat jungfraujoch stesen tren tertinggi di Alps.masa rehat ada dua couple yg sdg makan kat situ. walau pun tertulis 'no picnik ' tp ramai yg selambe je makan. kedua2 couple pun tertumpah mee segre atas lantai karpet tu.satu pasangan dgn sabar kutip dgn copstik semua mee yg tumpah tu sampai berseh.yg satu lagi tu just walk off buat tak kesah dgn lantai yg dh kotor tu. berdasarkan pengelaman ,aku dpt meneke pasangan yg walk off ni pasti dr prc. memang tepat tekaan aku .sempat plk aku berbual dgn pasangan yg pertama yg bersehkan lantai tu.memang mereke dr korea. kami berkenalan dn bercerita tentang korea .siap aku jemput mereke dtg ke malaysia lagi. begitu lah budaya menunjukkan bangsa dn dr mana kita.hina nya feel cina mainland ni. memalukan.

Mak mertua aku cina asal vietnam tapi warga kanada sejak hampir 40 tahun sudah.
Ada sekali tu masa aku bawak dia gi makan buffet, diambilnya banyak2 makanan letak dalam dua tiga pinggan pastu taruk atas meja kasi kami anak beranak makan walhal tak semua menda dia amik tu aku anak beranak makan pun. Aku punya bengang sampai tak terkata apa ..bini aku cakap muka aku tetiba jadi merah...iyerlah sebab tahan marah...dan malu kat orang lain.

Then lepas balik umah wife aku citer kat aku yg mak dia bitau pasan aku mcm marah...dan wife aku explain la kenapa aku marah. Then MIL aku tu jawab dia just nak amik makanan untuk anak menantu dan cucu2 dia je...takkan tu pun salah. haishhhh...part tu mmg la bagus...tapi walaupun dah duduk berpuluh tahun di kanada yang mana penduduk mat salehnya cukup bersopan santun pun masih tak mampu mencuci genetic kolot orang2 cina ni agaknya.

huu...sabor jelah.

kambeng_masam replied at 10-5-2016 08:30 PM
Mak mertua aku cina asal vietnam tapi warga kanada sejak hampir 40 tahun sudah.
Ada sekali tu masa ...

Ini bukan setakat warga cina atau vietnam. Mak mentua aku pun set camni. Klu buffet dia akan amik byk2 konon nak bg anak cucu menantu mkn. Aku terus bg amaran, mak amik tu mak mkn smp abis. Bukan semua yg mak amik tu kami mkn. Kena jaga adab klu mkn tmpt public begini aku bgtau kat dia. Aku ckp, namanya buffet, takkan lari makanan tu. Amik apa yg nak di mkn dulu, bila nak tambah baru amik lg. Malu kita klu org tgk. Mcm tak pernah mkn. Sejak dr ari tu, dia dah tak buat perangai camni. Aku rasa orang tua mmg begitu perangainya.

yg terlebih kiasu cina singapore..
kalau korg check in hotel, depan tu singaporean mampuihla menunggu setengah jam..
macam2 ditanyanya...

Bnyak cina yg perangai tak senonoh dtg dri kampung2 kat china tu..
dulu aku 7 tahun di china.. dah masak sgt perangai yang suka potong q ..

kadang2 perangai potong q tu berjangkit jugak dekat cina2 tua kat malaysia nie..
selamba jer potong q bila kita tgh beratur nak bayor..
kenangkan ko tu dah tua jer aku diam.. kalau tak mmg setepek aku sound...

jenis2 educated ni lain sikit... boleh nampak beza...

Peterpan17 replied at 11-5-2016 11:48 AM
Ini bukan setakat warga cina atau vietnam. Mak mentua aku pun set camni. Klu buffet dia akan amik  ...

Yg ni aku sangat bersetuju, kekadang bukan perangai cina vietnam dll tapi bangsa kita sendiri melayu pon kebanyakan ada berperangai sebegitu tak percaya? cuba pergi majlis berbuka puasa dekat Hotel cukup, penuh satu meja penuh dengan makanan mcm setahun tak makan, lepas 2-3 kali suap dah kenyang, tapi atas meja penuh lagi dengan barisan pingan mangkuk yg penuh dengan makanan yg tak habis. Bangla waiter pon geleng kepala, balik negara dia sure dia org bercerita pasal buruk lantak org malaysia hehehe. Silap haribulan di bahanyer kita dalam forum depa.

Peterpan17 replied at 11-5-2016 06:48 AM
Ini bukan setakat warga cina atau vietnam. Mak mentua aku pun set camni. Klu buffet dia akan amik  ...

Hahha...gitu rupanya....kalau aku ada dua tiga emak mertua barulah aku boleh buat perbandingan.