CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zackkuda

Buntu nye aku....perlu ke berhenti kerja.

ashk4nn replied at 9-5-2016 04:56 PM
skang kan trend benda siggit. ayam singgit, nasi lemak singgit..boleh la try kot. duk lumut la, situ ...

Nanti aku try dipndip tu. Pancake krabi mmg mcm roti canai. Dalam tu ade pisang. Lapisan luar boleh letak nutella, coklat, susu n mcm2. Mmg meleleh air liur bila teringat pancake tu.

Kalau duduk di lumut, makne nye aku dah x keje. Kalau mcm tu baik aku jaga sendiri anak. Sekarang ni aku masih di kl. Dan masih berkerja. Cuma kat sini susah nak cari org yg boleh jaga budak waktu malam. Weekend ni nk try iklan kan. Kot2 ade yg sudi nak jaga.

virgo19 replied at 9-5-2016 05:18 PM
Kalau ikut pengalaman saya yg dh banyak kali jatuh bangun, nak buat bisnes ni kena kaji dulu permint ...

Aku mmg ade kemahiran dan pengalaman kecil-kecilan buat katering. Untuk jamuan 100 org mmg dah biasa. Tapi sblm ni wife yg saling membantu. Takut nanti dah xde sape nak tolong. Lagipun penat sikit. Kadang2 terpaksa ambil cuti sbb ade tempahan pada hari bekerja.

Aku ambil jaga sebab nak hilangkan kesunyian. Bukan niat nak pisahkan. Mgkn kalau aku jadi berhijrah nanti, ....................aku x tahu nak tulis mcm mane. Sedih nyer......

zackkuda replied at 9-5-2016 06:05 PM
Nanti aku try dipndip tu. Pancake krabi mmg mcm roti canai. Dalam tu ade pisang. Lapisan luar bole ...

nak cari pengasuh malam tu, area taman TT duduk tu xde ke group kat fb ke wasap rukun tetangga ke, boleh try cari dr situ dulu, drpd iklan jauh2 xtau mana tempat kan. TT ada kemahiran masak, amik la upah memasak lunch ke petang ke..pakej siap deliver. aku amik cth dr group i love manjung  kt fb la(sbb aku area sini) ada je hari2 dorg iklan pakej lunch rm5, nasi kerabu, lontong etc semua delivery area sekian2 sahaja.

Bisnes popia goreng LG OK kot?

Xyahla berenti zmn2 gawat Ni..nak sgt bisnes buat weekend dulu..ko rasa 70k tu byk tp percayala, ko xde keje tetap dgn nak mula bisnes, mmg cepat je habis. Kawan aku baru last week kene retrenched, satu Dept ditutup..dtg opis pepagi mcm biasa alih2 xsampai tghari dah hilang keje, nangis2 dia. So bersyukurla ko ada keje lagi.

tiramisuu replied at 9-5-2016 03:12 PM
rare saje, lebih kpd taste ko je sbnrnya. so adakah target ko utk org dh g krabi? mcm mane dgn org ...

Satu lagi: Education

Buat makan bungkus and antar ke pejabat2 or kampeni...aku salu nak oder makan tp sokmo la tuan buat makanan xleh nak antar..kena p amik sendiri..kami pulak x boleh kuar dari kampeni suka hati..amik makanan kt pagar tu bolehla..

semoga dipermudahkan niat tt tu..70k x banyak mana pun..sat ja boleh habis..

Follow Us
bro, kalau buat lunch box tak boleh ka? kawan aku engineer, benti keja. pastu meniaga, buat lunchbox dan meniaga sambal online. tambah pulak kat kl, org memang malas nak keluar lunch.

Pasal resipi pancake yg ko risaukan.. Dunia tgh gawat, anak terpisah dgn mak, well being anak kalau dijaga as a single parent, anak tukar environment, etc ko tak risau plak..

Keje susah nak cari, bisnes slow sekarang.. Duit yg ada tu simpan la utk rainy days.. Masalah jangan dicari..

Kadang2 aku tak paham org lelaki nih..

Edited by Naatasha at 9-5-2016 09:13 PM

Salam TT, ada beberapa option:

1. Sy dr mula nk cadangkn tt ambil maid. Maksud sy yg tinggal serumah, boleh jaga anak, membasuh dan juga memasak. Senanglah kalo tt keje mlm. Tp tt ni lelaki rupanya, susah lah sikit kan. Tak elok la pulak kalo tinggal skali dgn maid. Kalo nk cari juga maid mcm yg sy sebut kat atas tu kena cari mak cik yg berusia sikit lah kot.

2. Tt kena cari pengasuh. X tau la sng or tak nk cari sbb kebiasaannya malam adalah waktu brsama keluarga. Kalo ade rezeki tt, dpt lah tt cari nanti. Insyaaallah.

3. Sorry sy nk tny, tt mmg dah x de peluang ke nak berbaik dgn wife tu. Bkn apa, kalo berbaik banyak masalah boleh setel. Tt boleh teruskan kerja, anak tt ada ibu yg menjaga dan semuanya masih serumah dgn tt. Kalo lah kata tt x dpt nk cari pengasuh, mngkin tt boleh consider bg ibunya yg jaga. Sok pg tt ambil la balik. Jgn la pindah jauh2, kesian anak tu. Sunyi la dia bila berjauhan dgn adik bradik dia.

Sy hrp tt truskan je la kerja skrg. Kalo nk beralih angin, mngkin hari cuti tt boleh ambil order lasagna ke, nasi lauk ke, kira start cari customer dlu.. lama2 nt bila dh ada bnyk customer boleh la cnsider unt wat full time. All the best tt.

TT ni selfish. sebab takut sunyi hidup sdri & trauma keruntuhan rumahtangga; sanggup perjudikan masa depan anak. anak tu kecik lagi. wpun mgkn rapat dgn TT tp x elok la nk pisahkan dia dgn adik beradik. budak kecik apa la tau penceraian ibu bapa. yg dia tau dia gembira hidup ada mak bapak & adik beradik dia. kalau jodoh TT dgn wife mmg x pjg, jgn la pisahkan anak dgn adik beradik dia. kesian tau. hati org dewasa x sama dgn hati budak kecik. TT perlu jmp kaunselor atau psikitari ni. ciri2 kemurungan dah nmpk kt diri TT akibat dari masalah yg TT hadapi. jgn nafikan. cuba duduk dan renung hati sdri. sekian.

pada pendapat saya jangan lepaskan kerja stabil ko tu.. dah ramai dah aku jumpa orang2 yg sesuka hati resign pastu tak tentu arah , business tak menjadi, kerja susah dapat.. lain la kalau ko kena retrench atau buang kerja tu lain citer.. pasal anak tu, entah lah aku pun tak sure ko nak letak kat mana malam2.. nursery siang2 aje ada
tapi maid filipino macam reliable je.. ramai orang amik maid filipino jaga budak macam elok2 n sehat walafiat jadinya budak tu.. contohnya joy nanny si lara alana

zackkuda replied at 9-5-2016 12:37 PM
Tgk mase dia goreng tu mmg guna minyak + marjerin yg byk. Aku dah cuba kat rumag. Tapi x menjadu.  ...

Rasanya doh tu basic roti canai je kot (taruk marjerin gak kot dalam doh). Tebar biar nipis. Tapi lepastu hiris goreng deep fried dalam minyak panas (max, high, bukan medium high) kemudian cepat2 taruk sesenduk marjerin. Xkan tak jadi?

hanibee replied at 9-5-2016 09:07 PM
Pasal resipi pancake yg ko risaukan.. Dunia tgh gawat, anak terpisah dgn mak, well being anak kalau  ...

Bukan x risau. Bab anak, mmg aku ambil berat. Sbb tu aku nak buatt bisnes yg simple. Sbb aku nak anak sentiasa ade dgn aku.

nape ko nak berpisah ngan wife ko zack...
ada kena mengena dgn kes kakak ipar ko yg sakit kanser tu ke..

sori menyibuk pepagi buta ni...aku memang follow benang ko sblm ni...

mesmerize replied at 10-5-2016 12:10 AM
pada pendapat saya jangan lepaskan kerja stabil ko tu.. dah ramai dah aku jumpa orang2 yg sesuka hat ...

Maid boleh fikir kemudian. Mgkn kalau bisnes dah stabil, baru boleh ambil maid. Boleh gak tolong2 buat pancake. X pun, aku jaga anak, upah org buat pancake.

Mmt betul dgn ekonomi skrg, mmg susah nk dpt keje yg ok. Lebih2 lg dalam bidang kerjaya aku ni. Mmg limited sikit peluang nyer.

Lagubestbest replied at 10-5-2016 05:16 AM
Rasanya doh tu basic roti canai je kot (taruk marjerin gak kot dalam doh). Tebar biar nipis. Tapi  ...

Insyaallah boleh cuba nanti.

zuri154 replied at 9-5-2016 11:08 PM
TT ni selfish. sebab takut sunyi hidup sdri & trauma keruntuhan rumahtangga; sanggup perjudikan masa ...

Bagi aku bukan selfish. Dan xde niat nak pisah kan dorang. Aku sanggup berkorban ape sahaja untuk anak.

Bukan paksaan untuk aku ambil yg bongsu. Tapi persetujuan bersama. Aku ambil pun sbb aku x nak lupa diri nanti. Bagi aku, kalau yg bongsu aku ambil, ia akan mengingatkan aku pada yg lain. Aku x nak nanti lama2 aku terus lupakan dorang. Hati boleh berubah2.

Naatasha replied at 9-5-2016 09:10 PM
Salam TT, ada beberapa option:

1. Sy dr mula nk cadangkn tt ambil maid. Maksud sy yg tinggal seru ...

Insyaallah....

Mane nasihat yg baik saya ambil. Sekarang mmg tgh cari pengasuh waktu malam. Masih ade lg 3 bulan. Harap2 dipermudahkan.

Mmg syg nak tinggalkan kerjaya ni. Tapi kalo xde pilihan, buat bisnes ni jugak jalan yg terbaik.

patut nya.............bisnes ni mende yg ko expert

ni ko mcam x tao papew jek psal pancake tu......................pilih sbab tekak ko suke jek??

mcam orang pakar it,coding..da memang tu passion dier.................bole la die freelance,jdi bisnes cengitu,kt mne2 company

primarikey replied at 10-5-2016 08:29 AM
nape ko nak berpisah ngan wife ko zack...
ada kena mengena dgn kes kakak ipar ko yg sakit kanser tu ...

Pls check PM