CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zackkuda

Buntu nye aku....perlu ke berhenti kerja.

revoc replied at 10-5-2016 09:02 AM
abis,klau tt amik tiga tiga kid............baru x selfish???gitu?

tak kisah tiga2 TT jaga atau tiga2 wife jaga tp kalau pisahkan anak dgn adik beradik yg lain tu mmg selfish.

TT pentingkan perasan sdri je. nk ambik satu anak dijaga utk ingatkan anak yg lain. kalau x buat camtu takut lupa anak yg lain. ko baca la balik apa TT tulis tu sblum TT edit ayat dia.

Hana replied at 10-5-2016 11:55 AM
aku rasa, dgn ada skill memasak, better focus yang rakyat malaysia suka - NASi dgn lauk pauk.
boleh ...

syabbass bettey syabbas!
hana, ko dah bleh jadi devil's advocate tau!

Please TT explain punca nak bercerai dengan wife. Mendadak jugak ni, tak expect pun. Ingatkan sekadar dingin sebab dia lebihkan akak dia je.

zackkuda replied at 10-5-2016 12:18 PM
Terima kasih atas nasihat dan pandangan.

alah. pendek nau ko reply.
penat aje makcik taip panjang2 tau.

ko tak suka aku ke apa? apesal orang lain ko boleh bantah pandangan derang?

beldandy replied at 10-5-2016 02:50 PM
syabbass bettey syabbas!
hana, ko dah bleh jadi devil's advocate tau!

devil's advocate maksudnya apa eh?

Hana replied at 10-5-2016 03:11 PM
devil's advocate maksudnya apa eh?

aq x tao exact definition

jdi,aq bntai..................#modeiblisactivate

x pun,mood izrail on

hahahahaha

Follow Us
aku duk kat shah alam. kat shah alam ni, ada gerai yang jual pancake ala ala krabi tu.
kalau aku lalu, confirm beli. takat 1 aje la.
harga pun starting dari rm4 sekeping. lagi banyak bahan, lagi mahal la. tapi, takde la sampai rm10 sekeping.

aku interview ownernya. ownernya, takde buat bisness tu semata2.
dia keje (tapi, dia cakap akan behenti tak lama lagi)
pastu dia ada online business yang pelbagai. salah satu tu jual perfume diaxandra apa tah.

sedap mmg sedap. mula2 dia berniaga kat sec7. area tu mmg laku sebab ada tempat tumpuan orang beli tudung, beli baju. student uitm ramai. aku pun boleh pergi.
tau la sec7 kan..

pastu dia pindah ke tempat, yang aku consider yang tak berapa strategic. tak tahu kenapa dia pindah. maybe tak mampu nak bayar sewa ke apa ke. belum interview lagi.
aku tau sebab dia iklan kat FB laa..
awal2 tau pun dari FB jugak.
dah tak pergi sebab location tak strategic. buat apa pergi kalau takat pancake. bukannya ngidam pun.

kalau business, yang penting, location nya.  

zuri154 replied at 10-5-2016 02:12 PM
tak kisah tiga2 TT jaga atau tiga2 wife jaga tp kalau pisahkan anak dgn adik beradik yg lain tu mm ...

cmne ko tau yg bongsu rapat dengan yg sulong

kne yg sulong salu debuk yg bongsu ka..................die lgi suke sensorang ka

revoc replied at 10-5-2016 03:26 PM
cmne ko tau yg bongsu rapat dengan yg sulong

kne yg sulong salu debuk yg bongsu ka............. ...

budak2 tengah membesar normal la kalau gaduh2 manja dgn adik beradik sdri. kalau debuk arini esok baik balik. tu kan circle pembesaran budak2.

pehtu debuk2 skit terus nk pisahkan dgn alasan si sulong debuk si bongsu, si bongsu suka duk sensorang. apa punya pemikiran la.

zuri154 replied at 10-5-2016 03:50 PM
budak2 tengah membesar normal la kalau gaduh2 manja dgn adik beradik sdri. kalau debuk arini esok  ...

aq x paham,knapa wajib mereke bertiga???

klau identical twin dipisah kan................mati ker

Hana replied at 10-5-2016 03:11 PM
alah. pendek nau ko reply.
penat aje makcik taip panjang2 tau.

Ehhh...bukan mcm tu. Aku hargai. Cuma nanti aku reply benda yg sama jer.

Yang gue faham pasal TT ini, dia lelaki, bapa, pekerja yang nak berhenti kerja, nak mencuba business tapi tak tahu apa2 atau kata lain, tak pandai nak merancang pun!

Untuk nampak dia ada sifat penyayang dan tidak lupa diri itu seorang bapa, dia sanggup pisahkan anak kecil dia dari si mak dan adik beradik yang lain. Eh, lucu pula. Hanya mampu jadi seorang bapa bila anak di depan mata. Bermakna akalnya tak sejauh mana, tak nampak anak maka terlupa ada anak. Potensi tidak memberi nafkah anak2 pun besar juga.

TT seorang lelaki biasa yang hanya tahu pergi keja balik kerja, cukup bulan dapat gaji. Sebaiknya dia kekalkan keadaan sebegitu.

zackkuda replied at 10-5-2016 08:43 AM
Insyaallah....

Mane nasihat yg baik saya ambil. Sekarang mmg tgh cari pengasuh waktu malam. Mas ...

Owh ye baru perasan psl TT pny problem sbelum ni..what happen tt?

Betullah org kta.suami isteri boleh cari ganti... adik beradik mn mungkin....

Tt teruskn jerlah keje..ank2 bglah ex wife jaga..bila ko blik ko amik dorg semua.
...kn elok gtu dr pisah2kn anak2...

Hana replied at 10-5-2016 03:18 PM
aku duk kat shah alam. kat shah alam ni, ada gerai yang jual pancake ala ala krabi tu.
kalau aku la ...

Kat shah alam ade ye. X penah jumpa lagi. Mgkn x popular sgt. Org yg pegi krabi jer tau benda ni. Org lain tgk mgkn mcm roti canai jer.

Naatasha replied at 11-5-2016 12:58 AM
Owh ye baru perasan psl TT pny problem sbelum ni..what happen tt?

Pergolakan rumah tangga.

Sekarang nak cari pengasuh anak untuk malam. Kalau susah nak dpt, aku berhenti keje. Nak buat bisnes kecil-kecilan. Mana yg termampu.

bunnyhoney replied at 12-5-2016 12:18 AM
Betullah org kta.suami isteri boleh cari ganti... adik beradik mn mungkin....

Tt teruskn jerlah k ...

Masalah nyer wife yg suruh ambil. Aku x tahu ape alasan dia. Bila aku nak semua, dia ckp x boleh. Sbb dua org tu dah sekolah. Mgkn sbb dah besar, so senang sikit nak jaga. Ni perbincangan secara aman. Xde paksaan. Tapi alhamdulillah sebab aku dpt jugak penjagaan anak.

Aku rasa wife sengaja bagi tekanan pada aku. Sbb aku ni keje shift. Dia nk tgk mcm mane aku arrange anak.

Demi anak, aku sanggup buat ape jer. Kalau susah sgt nak cari pengasuh, aku mmg nekad yg resign jer. Buat bisnes kecilan dulu. Susah sgt nanti, aku balik kpg jer. Meniaga kat sana. Anak boleh mak jaga. Tapi kpg aku ceruk dunia. Sape la yg nak beli pancake aku nanti.

zackkuda replied at 12-5-2016 08:52 AM
Masalah nyer wife yg suruh ambil. Aku x tahu ape alasan dia. Bila aku nak semua, dia ckp x boleh.  ...

Memang tt tak boleh nak tolerate dgn wife psl kakak ipar tu ke?wife mmg surirumah?

aku nak komen pasal business kau tu.. pancake.. aku x pasti pancake yg mana kau ckp ni. tp aku dah pergi beberapa kedai jual pancake. yg exclusif dan ygbiasa2 saja.

komen aku kedai /rastaurant cam ni agak kurang sambutan. org malaysia tak makan sgt pancake. culture pancake agak kurang. org makan roti canai dari pancake. .. aku tau kau nak business and generate untung. tp aku rasa better kau spend banyak masa sket buat survey and kajian.

try approach mana2 agensi. tak silap aku PNB ada data untukk business2 yg nampak top tp sebenarnya seksa.. and diorang leh suggest business apa yg sesuai.

aku rasa kau kena kerja cam biasa. kau kena tekel isu jaga anak waktu malam. aku tak rasa isu besar sgt jaga malam.

aku rasakan kau tgh serabut.. jgn buat keputusan sekarang...rilex dulu. waktu malam kaukena carik someone yg boleh jaga anak2 kau.. try google... kadang2 ada student yg suka amek parttime jaga anak.. try dari situ..

zeed replied at 12-5-2016 09:42 AM
Memang tt tak boleh nak tolerate dgn wife psl kakak ipar tu ke?wife mmg surirumah?

Dah cuba yg terbaik. Tapi dah tawar hati. Wife keje.