CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zackkuda

Buntu nye aku....perlu ke berhenti kerja.

ladyrosberg replied at 12-5-2016 11:56 AM
Mmg pernah nmpak filling pork ke dgr2 org cakap je?First time aku dgr org ckp pancakes koh samui a ...

Ade nampak menu ham. Tapi xtau la chicken ham ke ape. Yg tu aku x beli la. Tgk penjual nyer mcm bangla2 sikit.

Dekat koh samui x semeriah krabi org jual pancake. Krabi merata-rata.

Baru baca dua mukasurat pasal masalah TT dan apa yang aku boleh simpulkan, dia nak business sebab flexibility untuk spend time dengan anak. TT, tolong jangan terpengaruh dengan drama TV petang2 yaa. There is no such thing you yang baru nak buka business ni boleh relax2 apatah lagi dalam memperkenalkan menu baru. Marketing mesti power and make sure you boleh handle the crowd nanti. Lebih2 lagi zaman viral ni. Dah bersedia kah nak handle staff? Orang selalu ingat bila business, it is all about the financial capability. Yes, benda tu penting tapi TT perlu ingat, you cannot do all this alone. Jadi, perlu bersedia dari segi fizikal dan mental nak handle pekerja nanti. Dan sebab you baru lagi dalam bidang ni, you have to be there to supervise 24/7. Silap2 lagi you tak nampak anak berhari2 nanti.

Seboleh2nya, buat a proper business plan. Dari sana, you boleh tengok your strengths and weaknesses. Perfect your recipe first. Pergi offer nak beli recipe pancake Kakak tu kalau you betul2 serious. And make sure berdiri tepi dia time masak so dia tak ngelat. Jangan ambil recipe yang dia tulis tangan jer.

Akhir kata, all the best TT!

fairy_fairy replied at 12-5-2016 06:33 PM
Baru baca dua mukasurat pasal masalah TT dan apa yang aku boleh simpulkan, dia nak business sebab fl ...

Terima kasih atas nasihat yg berguna.

Hi TT, u stay area mana? berapa range harga upah pengasuh?

surisau replied at 10-5-2016 03:02 PM
Please TT explain punca nak bercerai dengan wife. Mendadak jugak ni, tak expect pun. Ingatkan sekada ...

Kan...nmpk mcm tergesa2...takut kesunyian eh lps cerai nti  

Ini sedikit nasihat saya seorang usahawan full time selama 3 tahun. Bisnes yg dah confirm ada demand pun masa mula2 memang struggle dan perlukan komitmen 100%. (Apatah lagi bisnes yg belum tentu ada demand, tak kira la pancake ke apa ke). Kebanyakan orang akan gagal, hanya yang betul2 cintakan keusahawanan dan sanggup buat apa saja supaya boleh berbisnes yg akan survive. Keupayaan bisnes utk survive bukan berdasarkan berapa modal kita ada , tapi  business acumen & experience yg kita ada. It takes time to gain. And during all those time used to gain it, u will suffer. Soalan TT kena tanya diri sendiri, u sanggup ke suffer during those time, sanggup ke kalau 0 revenue selama setahun? U sanggup ke tengok anak u suffer sebab business u down? Kalau tak sanggup , atau niat buat bisnes semata2 sebab nak ada masa dgn anak , better jgn berhenti kerja. Duit 70k yg ada tu better buat cari pembantu/pengasuh/maid/bini . Saya bukan nak jatuhkan semangat TT , tapi saya dah tgk ramai sangat yg hilang duit akibat salah ber bisnes, dan family mereka yg tanggung akibatnya.

Follow Us
Pelindung replied at 12-5-2016 11:29 AM
bro, jgnlah bercerai. takat sesikit hal tu nko abaikan je. dah tak boleh selamatkan ke? org pompuan  ...

Monster Bakso,
Jalan Kristal J/7.
sebelum monster bakso, kedai ni restaurant jovian x menjadi.
belakang polpero

zackkuda replied at 9-5-2016 10:54 AM
Aku mempunyai pekerjaan yg stabil. Pendapatan bulanan dikira agak besar. Sekarang aku ade masala ...

ko duduk maner dik...klu dekat meh akak jaga anak ko malam2 dapat gak akak buat side income...anak berapa orang?

Edited by MissVixen at 17-5-2016 02:46 PM
ashk4nn replied at 9-5-2016 04:56 PM
skang kan trend benda siggit. ayam singgit, nasi lemak singgit..boleh la try kot. duk lumut la, situ ...

askhan tengah berdiet. :

TT, jangan berhenti kerja dulu. cuba dlu berniaga sambilan pancake tu. kalau menjadi, baru la pikir nak berhenti. benda macam ni selalunya a one time thing. makanan hipster. bukan tiap2 petang orang nak makan. cuba sambil2 tu pelbagaikan apa menu TT.
pasal anak tu, tt berniaga makan masih kena cari penjaga juga. mana nak fokus masak dan anak. nanti anak plak terbiar dan budak2 tu buat benda bahaya. berniaga ni perlu komitmen. jatuh bangun, marketing, produk, semua atas usaha TT. jangan buat separuh jalan. biar la dia dengan mak diorang. stabilkan income baru ambil dia. bekas isteri ada income sendiri?
aku rasa pancake tu macam roti canai. doughs dia bulat2 kecik. dia tebar macam roti canai aku tengok dlu. dalam dia, dia ubuh pisang dan telur. telur tu dia kacau dengan something. dah siap, tabur susu pekat, gula dan choc rice. mentega pakai banyak. mentega buatkan tepi crispy siket dan bau sedap.

sribayu replied at 16-5-2016 11:09 AM
Monster Bakso,
Jalan Kristal J/7.

resto jovian tak menjadi? bankrup ke? baru nak cuba dan takde ye? dlu macam hips sangat. semua retis makan

MissVixen replied at 17-5-2016 02:44 PM
resto jovian tak menjadi? bankrup ke? baru nak cuba dan takde ye? dlu macam hips sangat. semua ret ...

x jadi, i think it's because of the menu and the price. Menu tu terlalu indonesia authentic, bukan selera org melayu. dah tu pricey, so cannot get repeated customer.
TT ni pun kalau jual pancake, can u sure of repeated customer? org mungkin makan sekali, sekadar nak merasa, tapi mungkin x teringin nak repeat makan.

Edited by zackkuda at 17-5-2016 07:52 PM
flyhalf replied at 16-5-2016 07:08 AM
Ini sedikit nasihat saya seorang usahawan full time selama 3 tahun. Bisnes yg dah confirm ada demand ...

Buat bisnes mmg sy minat 100%. Sbb tu saya boleh buat ketering kecil kecilan dari rumah. Alhamdulillah boleh buat side income. Mini pizza n lasagna pun selalu dapat tempahan.

Cuma kali ni saya nak beralih arah. Nk cuba yg baru.

sribayu replied at 16-5-2016 11:09 AM
Monster Bakso,
Jalan Kristal J/7.

Monster bakso x sedap. Sup dia biasa biasa jer. Kalau nak sedap, pegi area paya jaras. Sane byk org jual bakso.

soulmatte replied at 16-5-2016 04:13 PM
ko duduk maner dik...klu dekat meh akak jaga anak ko malam2 dapat gak akak buat side income...anak ...

Area kl. Anak sorang.

MissVixen replied at 17-5-2016 02:43 PM
askhan tengah berdiet. :

Sbb tu saya nk cuba kat pusat peranginan tepi laut. Mmg yg mkn bukan org yg sama. Sbb yg dtg bercuti org yg berlainan.

Mase mula2 tgk kat krabi aritu mmg nampak pelik. Bila dah cuba, hari2 mau. X pernah mis empat hari kat sana.

sribayu replied at 17-5-2016 03:49 PM
x jadi, i think it's because of the menu and the price. Menu tu terlalu indonesia authentic, bukan ...

Mmg x target repeat customer. Sbb plan nak bukak kat langkawi/pangkor. Jadi target utama org yg datang bercuti.

zuri154 replied at 10-5-2016 01:05 AM
terima hakikat jer la ko mmg selfish. xde niat konon nk pisahkan anak dgn adik beradik dia yg lain ...

u ni lupa ke mamat tu ialah ayah bebudak tu..
hanya kerana dia cuma ambil satu anak,
kalau dia kata dia tak ambil walaupun sorang,
pindah bawa diri jejauh, kompem semua akan
kata selfish, ayah jahat, lelaki tak guna bla bla bla...

zackkuda replied at 9-5-2016 04:32 AM
Skrg ni target aku kat pangkor / langkawi / kuantan. Mmg pancake ni mknn utama kita. Sebagai snek  ...

Kau gi jual kat pasar malam. Sewa tapak rm5 sehari.tgk respon macam mana.niaga ni bukan hari ni buka esok kau untung. Bukan hari ni ko letak modal rm70kk esok dapat balik. Kalau dalam 6bulan pertama tu orang dtg balik order alhamdullilah. Kalau orang dtg seminggu sekali...masalah ni.

Keje makan gaji ada cuti.ada kwsp. Ada perkeso. Kalau niaga sendiri tu semua xde. Untung sendiri rugi sendiri. Kalau meniaga tepi jalam atau pasar malam koa anggaran habis rm5k.kalau failed pun rm5k habis.

flyhalf replied at 15-5-2016 11:08 PM
Ini sedikit nasihat saya seorang usahawan full time selama 3 tahun. Bisnes yg dah confirm ada demand ...

Confirm ada demand tapi harga barang yang kita jual mahal+pesaing ramai atau demand tak pasti.harga barang kita sendiri.xde pesaing.

Mana satu pilihan anda?

sribayu replied at 17-5-2016 03:49 PM
x jadi, i think it's because of the menu and the price. Menu tu terlalu indonesia authentic, bukan ...

Macam Tutty Fruity... Mula2 riuh orang upload kt FB, instagram. Sekarang satu persatu franchise tutup tak blh survive. Yg ada skrg pun hidup segan2 je.