CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 13796|Reply: 71

Pasangan Ku Orang Sarawak

Saya merupakan seorang pelajar di University Malaysia Sabah,pada tahun akhir sedang menjalin cinta dengan seorang gadis Sarawak. Insyaallahjika di izinkan selepas ini, akan ada next phase mendirikan rumah tangga.Belajar itu wajib tapi untuk teman hidup itu pasti ye. Saya merupakan orangsemenanjung, nak tanya lah kan kepada semua yang berada di Sarawak betul kehantaran untuk gadis Sarawak tinggi. Ada yang cakap ikut tiang rumah, ada yangcakap itu ini. Pasangan saya merupakan orang melayu Sarawak. Cuma nak tahusahaja, sebab Sarawak agak asing bagi saya. Tak pernah ke sana seumur hidup.Bila tanya si gadis dia kurang pasti akan perkara ini.

Mohon berikan pendapat. Share-share informasi ;)

Sarawak area mana pasangan tu?

neez_cookies posted on 9-5-2016 11:31 PM
Sarawak area mana pasangan tu?

Dia duduk area kuching, samarindah.

Congrats bro in advance. Kamek sik tahu pasal hantaran tok. Cuma nak komen orang melayu Sarawak tok ramai yang putih2. Untung kitak ek. Lagi satu kalau raya ada kek lapis. Hihi.

p/s Bakso dekat kawasan Samarinda tu sangat sedap bro. Dekat area masjid. Serius rindu nak makan lg.

Hantaran orang Sarawak murah la beb, terutama Orang Ulu. Melanau barangkali stended 10k ke atas jikalau graduate.

saya orang sarawak.. mix melayu melanau cair2 sket.. tapi saya pun tatau pasal hantaran2 nih.. pernah borak sekali pasal ni ngan bapak and yes dia marah kalo minta hantaran tinggi.. plus siblings takda yang kawen lagi..

kalo melayu, biasa2 la kot.. kalo melanau ikut pikul (tatau istilah lain) kalo tak salah.. em.. kadang2 ikut keturunan gak.. kalo ada gelaran tu lain la pulak cara kira dia..

apa kata minta your girlfriend risik2 tanya kat family dia macamana kira hantaran ni.. lagi mudah kalo dalam keluarga dia dah ada yang kawen.. kalo dia malu, tanya la secara bergurau, jangan obvious sangat..

gud luck bro!

Follow Us
dpat nk bantu

aq x penah jejak borneo

jauh amat nk brenang laut andaman selatan tuh

saya kawin takda hantaran..

ikut budi bicara family bro...  Ada keluarga yang tak ikut adat sangat.. Ada yang mesti ikut..

cuba suruh gf tanya family dia...

Good luck bro!

ice_sky92 posted on 10-5-2016 12:01 AM
Congrats bro in advance. Kamek sik tahu pasal hantaran tok. Cuma nak komen orang melayu Sarawak tok  ...

Itulah syukur sgt bro, memang putih ni kita ni jenis laki kulit sawa matang ni jadi bendera pahang dah bila bergabung. Tak sangka juga sebenarnya sebab perkenalan yang tak di jangka. Wah kek lapis mesti sedap ni, macam tu ye kat sana. Asal sarawak ke bro?

Saje je nak tahu pasal ni, itu yang buka thread. Tengok pendapat orang sana. hehe ..Pasal bakso tu yang sebarang jalan masjid ke? Ada macam gerai kecik tu kan.

chazey posted on 10-5-2016 01:28 AM
Hantaran orang Sarawak murah la beb, terutama Orang Ulu. Melanau barangkali stended 10k ke atas jika ...

Oh ye ke? Kalau melayu macam mana..mudahan lah begitu. Senang sikit nanti mengumpul duit nanti.

Ruzaini90 replied at 10-5-2016 06:10 PM
Itulah syukur sgt bro, memang putih ni kita ni jenis laki kulit sawa matang ni jadi bendera pahang ...

Hihi tak la. Asal semenanjung jugak. Tapi selalu la bercuti ke Sarawak. Ada kawan kat sana. Kek lapis memang sedap bro. Paling suka kek lapis cheese.

Yup. Kedai bakso tu seberang masjid je. Orang Indonesia punya kalau tak silap. Nasi goreng ayam dia pun sedap.

Nanti ajak la bakal isteri pergi kampung budaya. Best. Dekat dengan Damai beach.

p/s dah start belajar bahasa Sarawak belum? Haha nnti senang lepas khwin nak bergaul dgn family belah sana.

sweetmi09 posted on 10-5-2016 06:03 AM
saya orang sarawak.. mix melayu melanau cair2 sket.. tapi saya pun tatau pasal hantaran2 nih.. perna ...

Wah orang sarawak ya, duduk di kawasan mana tu. Kuching juga ka, ada juga sy ada gf pasal hantaran. Dia ada cakap ayah dia mintak biasa-biasa je. Sebab dia anak sulung, tak de yang kawen lagi. Tapi harapnya biarlah begitu, mx berpatutan.

Ya dia melayu sarawak, by the way nak tanya gadis serawak ni memang beza ke ye. Maksud saya kadang-kadang gaya dia garang dia, haha. Bikin seram ni, ko aq ja manjang2. Kena biasakan diri jawabnya ni.

Tq ya mudahan di permudahkan.

revoc posted on 10-5-2016 08:01 AM
dpat nk bantu

aq x penah jejak borneo

Jangan berenang ni, lemas nanti. Tapi ingat lah now everyone can fly air asia ;)

epysha posted on 10-5-2016 08:10 AM
saya kawin takda hantaran..

Wah syukurlah, yang wajib-wajib je ye.

steadylady80 posted on 10-5-2016 10:16 AM
ikut budi bicara family bro...  Ada keluarga yang tak ikut adat sangat.. Ada yang mesti ikut..

cu ...

Tak mintak banyak mudahan di permudahkan ja, biarlah segalanya berlalu dengan senang. Nanti mau mx dia tanya, saje2 bergurau jadi azam begitu.

Doakan ye amin.

Ruzaini90 posted on 10-5-2016 11:56 PM
Wah orang sarawak ya, duduk di kawasan mana tu. Kuching juga ka, ada juga sy ada gf pasal hantaran ...

Oh orang semenanjung juga ya, igt dari sini juga. Asal dari mana ni? Saya datang ke sabah ni pun sebab datang belajar kalau tak jangan harap, buat keptusan yang tepat ke sini cari ilmu dan berjumpa jodoh gitu. Pernah soal siasat katanya dia reti buat kek tu, dah boleh hari2 mkan kek puas2. Sedap ye kek lapis cheese, selalu mx kwn beli strawbery atau pun mint ja. Boleh try nanti ni.

Ptotlah ada streetview nak cari tmpt tu, tapi lom pgi lagi. Kalau ke sana nak try, macam sedap je ni. Gerai dia pun kecik je kan, banyak cadangan berguna ni.

Insyaallah bro kalau semua jadi macam di rancang pasti saya smpai ke sana, semua tu nak explore punye. Selalu sangat dgr tempat tu, selain tu bro selalu ke mana?

p/s: Buat masa ni baru belajar sikit2 contohnya ape kenak tek? selain tu bro buku dah ada beli tapi blum sempat khatam lagi. Sbuk skit, tapi pelan2 peraktis. Dkat sana smua guna bahasa serawak kan, memang pelik ni nanti first time ke sana.

Ruzaini90 replied at 10-5-2016 11:58 PM
Jangan berenang ni, lemas nanti. Tapi ingat lah now everyone can fly air asia ;)

x mampu

Ruzaini90 replied at 10-5-2016 11:56 PM
Wah orang sarawak ya, duduk di kawasan mana tu. Kuching juga ka, ada juga sy ada gf pasal hantaran ...

kalo kampung kat kalaka.. kalo jenis yang tak kisah tu ok la.. minta biasa2 tu banyak mana? 3-5k? 7-10k?
tapi kalo parents dia cakap tak kisah, ok la kot.. kalo melayu punya kite tengok biasa2 jek.. tak complicated.. based on perkahwinan pakcik/makcik..

kekasaran/kelembutan tu depends kat individu.. tapi as long as kasar tu acceptable, ok la.. nampak pandai jaga diri di situ.. kalo dia guna aku/ko maksudnya dia rasa rapat la ngan uols..

ice_sky92 replied at 10-5-2016 11:03 PM
Hihi tak la. Asal semenanjung jugak. Tapi selalu la bercuti ke Sarawak. Ada kawan kat sana. Kek la ...

ingatkan uols orang sarawak.. nampak fluent guna bahasa sarawak kat post di atas..

rasanya kite pun tak pernah g kedai bakso tu.. selalu mintak laksa ngan mee kolok jak mun balit..