CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong

aku blh buktikan wujudnya graviti... apakah bukti kewujudan tuhan

Acong_II replied at 12-5-2016 01:27 PM
Ni bukti ko ni bodoh...

Kamu yg kata "boleh buktikan graviti". Jika kamu mampu "buktikan adanya graviti", soalnya kamu "nampak graviti dgn apa?"

Jika kamu nampak "graviti" melalui "lukisan", ramai yg tahu "lukisan graviti".

Objektif kamu sebenarnya mencari apa?

Saya tahu cara "Acong buktikan graviti". Dia ambil bola dan biarkan bola itu jatuh". Ataupun "Acong buka internet terpampang gambar lukisan gelombang graviti".

Soalan saya mudah sahaja. Jika kamu mampu buktikan graviti, yg sebenarnya rupa graviti yg kamu nampak itu berdasarkan kpd apa?

Jika sekadar berkata "saya mampu buktikan graviti guna alat ini, benda ini dan itu", menjelaskan kelemahan diri sendiri menipu diri sendiri. Mengapa perlu bukti "alat" jika mampu "buktikan graviti"?

Jika anda rasa, anda mampu nampak objek bernama graviti, maka sahlah kamu seorg yg dahsyat di atas muka bumi.

Sama ler, jika kita nak kenal Allah, maka ilmu alatnya hanya boleh didapati melalui Alquran dan Sunnah.

Guna konsep yg sama, cuma terlebih rasa tahu. Kalau setakat nak bagitau "boleh buktikan graviti" tapi tidak mampu "nampak graviti dgn pacaindera yg Dia bagi", tidak perlu berkata "bodoh".

Acong, jika kita mahu menggunakan akal utk memberikan "alasan", hakikatnya kita "sedang menipu diri sendiri".
Kita ni "tiada apa" yg "diapakan" yg sebenar2nya.
Bagi saya, post ini "tiada kekuatan" utk menegakkan "kebenaran" yg dimaksudkan.

Edited by Lagubestbest at 13-5-2016 01:39 AM
Acong replied at 10-5-2016 05:19 PM
Bongak gak ko nie... Kitab lu pun manusia yg tulis...

Haha. mmgla org yang tulis, tapi sumber dari Allah takde tipu2 takde alter2 bagai ikut nafsu, melalui malaikat jibril direct ke Nabi. Syukur tau Allah yg tak perlukan kita pun, tak kisah nak spend some time beri 'petunjuk' cmne nak survive dunia dan melayakkan diri masuk syurga nanti. Bukan sumber berdasarkan andaian, buku sejarah ke ape. Lagipun, tak kiralah nak follow Allah ke tak, semua pun hidup dalam ketentuan Allah. Tak percaya tuhan sekalipun, umur naik 50 jugak, kulit jadi tak smooth jugak lama2, jadi tua jugak, nyanyuk jugak, nanti mati jugak. Takde beza sangat pun orang Islam dengan yg gila2 tak mengaku Allah wujud. Malah rugilah tak nak percaya Allah, percaya ke tak, habis jugak 24 jam sehari.

Beza orang islam / bukan islam cuma ni je, sikit sgt beza..
1. Tunduk (mengaku Allah yg satu ada, muhammad nabi) - dapat tiket ke syurga
2. Beriman (buat apa yg tuhan suruh, tinggal apa yg tuhan larang) - syarat xnk lalu neraka sblm masuk syurga

No. 1 perlu ikhlas lah, takyah nak sombong bagai. Takde faedah pun. Kena mengaku nabi muhammad, sbb Allah beri petunjuk melalui nabi.
No. 2 bukan payah pun nak ikut, xminum arak (bersepah minuman halal), xmakan babi (mcmla boleh mati xmakan babi), perempuan? boleh, kawin (4 lagi kalau mampu, xpayah simpah mistres bagai), solat 5 waktu, 10 minit satu sesi je pun bukan melekat kepala kat sejadah sampai kebulur sembah tuhan (anggap mcm g gym senang, leh nmpk orang kat masjid at least seminggu sekali waktu jemaah jumaat so kalo stress xdela nak lompat tingkap).

Bila jujur ikut tunduk pada Allah ni, nak2 lagi orang2 yang jaga No. 2 tu, hidup jd terurus dan rasa tenang je, sebab tak kira betapa fck up pun kat dunia ni, nanti Tuhan hantar masuk syurga jugak. Kira macam dapat ketenangan dan kegembiraan abadi.

Syurga ni banyak tingkat, jarak satu tingkat ke tingkat lain macam kita kat dunia ni tengok bintang paling jauh kat langit. Makin tinggi tingkat makin banyak/ hebat kegembiraan/ kekaguman yang tak terfikir dek akal manusia, kita boleh dapat. Sbb tu ada yg pulun jadi ustaz, ada yang kaki masjid, ada yang gila2 jadi dermawan, ada yang sempoi buat baik sesama manusia. Sebenarnya kalau Allah nak, boleh je semua orang masuk syurga, takkan sesak pun ruang syurga tu. Cumanya Allah sangat adil, bila sampai masanya, orang Islam, orang tak percaya Allah, ISIS, hitler, semua pun takkan pertikai langsung bila tuhan beri result.. Kau masuk neraka tingkat mana, kau masuk syurga tingkat mana. Kalau dpt neraka, mmg org tu akan meraung menangis nak lari taknak masuk nak minta balik hidup kat bumi semula, tapi kat hati orang tu dia akui dia mmg layak masuk kena humban masuk neraka pun. Kalau dapat syurga, syukurlah, happy abadi kau.

Kau ingat, bila aku yang dah islam ni, taip2 begini, aku berlagak sbb aku islam, aku buat perangai macam lagi betul dari kau yang tak percaya islam kan? tak lah, aku cuma bersyukur, makin rasa rendah diri adalah (makin kau tau pasal sesuatu, makin kau sedar dah byk salah kau buat, makin kau sedar jalan ke depan byk lagi kau tak lalu). Lagi2 maybe masa kau baca ni kau pandang hina aku, sinis dengan pemahaman aku pasal Allah. Aku cuma share je apa yg aku tau, ikut quran yg bertahun2 aku baca dan baca terjemahan, ikut khutbah jumaat yg tiap2 jumaat aku dengar. Tu je.

PS: Nak tolak mesej atas ni pun fikir la acong, aku ni tak rajin selamanya nak taip topik agama. Topik agama ni boring gak, lagi2 topik tahap tadika pasal tuhan ada ke tak sebenarnya. Sah2 la aku percaya Allah ada, argument gini dah tak valid pada aku. Lihat pada dunia, takkan kau rasa hidup ni semua rawak je? meaningless? takkan hidup tak sampai 100 tahun je masing2?. Masjid bersepah, quran leh amek free kat masjid (minta izin la), astro ada channel TV Alhijrah, ada Oasis. Kau la guna kaki kau, guna mata kau, guna tangan kau, takkan pasal duit je, takkan pasal nafsu je, takkan pasal ego je, gunalah untuk pilih hidup yang benar jugak, jadi bijak (ask everything), berfikir (sementara masih sihat, masih bernafas, masih pijak bumi ni).

May the 'force' be with you

Cis panjang giler aku taip, bukannya kau nak baca dan faham pun apa aku tulis. PageDown laju2 n terus reject, tu je non muslim selalu buat. Dahtu apa tujuan tah bukak topik gini, nak kebangga kau tak percaya Tuhan wujud? Kebangga kau percaya sains (aku pun percaya sains gak, tp takdelah sampai tahap sains jadi sesuatu yg diagung2kan tanpa limit)? Dahtu apa faedahnya?

Follow Us
alasala replied at 12-5-2016 02:55 PM
Kamu yg kata "boleh buktikan graviti". Jika kamu mampu "buktikan adanya graviti", soalnya kamu "na ...

jika ko terjun dari bangunan setinggi 14 tingkat tanpa menggunakan sebarang alat keselamatan, ko akan jatuh ke bawah......

ini graviti............

lepas ko mampus, kirim salam kat tuhan ko seandainya wujud afterlife  

jika ko melayang ke atas, tu kuasa tuhan khayalan ko   

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

alasala replied at 12-5-2016 03:00 PM
Saya tahu cara "Acong buktikan graviti". Dia ambil bola dan biarkan bola itu jatuh". Ataupun "Acong  ...

bongok, graviti takde rupa atau bentuk........  

Lagubestbest replied at 13-5-2016 12:33 AM
Haha. mmgla org yang tulis, tapi sumber dari Allah takde tipu2 takde alter2 bagai ikut nafsu, mela ...

bongok laa ko...... kitab ko ditulis bila? cuba ko bandingkan dgn hang tuah lak.....

syurga? buktikan wujudnya tuhan sebelum nk cerita bab syurga & neraka laa......

Acong....kau ada secretary kan? Ada orang bawahan kan?
Kalau aku ada secretary, aku cuma cakap aje, yg buat dictation
Secretary aku la. Aku perintah je...org bawahan aku yg jalan kan perintah aku.
Aku Boss ape...buat ape nak  susah susah...lagi pun aku tau betul anak anak buah aku.
Siapa rajin, siapa malas ,siapa yg terkejar kejar credit........

Yg terkejar kejar credit ni pulak.....dia bole bole nak MAKAN boss... Takpe la ..gasak dia.
Yg aku kesian ni...dia frust menonggeng..menyalak sakan tak kena tempat.
Kalau aku la...aku tak menyalak sakan buang masa..... Aku cari jalan, aku cari FAKTA ,
Fakta da ada baru aku bentang kan.pasti ramai anak buah boss aku yg akan berpaling tadah.
Tapi bila di fikir fikir...aku takde fakta sebab......boss ni segala gala nya BAIK.....

Acong_II replied at 13-5-2016 10:27 AM
jika ko terjun dari bangunan setinggi 14 tingkat tanpa menggunakan sebarang alat keselamatan, ko a ...

Utk kes terjun tingkat 14, tanpa alat "belum tentu" saya mati "walaupun tanpa alat" kerana bagi saya "Allah kan ada".

Jika saya mampu "demo" didepan mata Acong, saya mampu lompat dari bawah naik ke tingkat 14 tanpa alat, maka cukup tak syarat utk Acong beriman kpd Allah "tanpa alasan"?

Edited by Lagubestbest at 13-5-2016 07:16 PM
Acong_II replied at 13-5-2016 10:35 AM
bongok laa ko...... kitab ko ditulis bila? cuba ko bandingkan dgn hang tuah lak.....

...

Quran.. 1400 tahun dulu. Bongok kau ni, zaman tu orang kata bumi ni flat okay. Tapi orang islam padang pasir tetibe mampu tulis bumi sfera? Bigbang pun ada dalam quran. Bijak giler diorang. Nombor, 1.. 2.. 3.. 4.. 5.. (integers) kau tau siapa cipta nombor? yang sains kembangkan dan dok guna merata tu? Asalnya egypt guna.. tapi sumber dari mana?

Ambik la genius pujaan kau Stepen Hawking.
2002 - The theory of everything - teori okay, bukan fakta, time ni la dia kata tiada tempat untuk tuhan dalam teori fizik.
2005 - God created the integers - nahh.. kau.. dah kenapa? hahaha

Darwin theory (teori lagi acong)
Beruk berevolusi jadi manusia. Tapi aku rijek ni, aku bijak, aku ambil kata2 tuhan (Quran) setuju Tuhan cipta manusia. Tapi kau sokong sains.. kira follow la darwin ni kan? Kau setuju kau tu beruk? Kau mmg baka beruk? bapak hinanya status.. hahaha. Okay la nak sedapkan hati, beruk mutasi? tu kau acong? hahaha kebangga sains.. sains.. sains.. tapi apa pun tak tau.

Lagubestbest replied at 13-5-2016 06:02 PM
Quran.. 1400 tahun dulu. Bongok kau ni, zaman tu orang kata bumi ni flat okay. Tapi orang islam pa ...

betul kaa beruk berevolusi jadi manusia? apasal masih ada beruk kat hutan?   

tuhan ko dah jadi beruk2?  

alasala replied at 13-5-2016 12:33 PM
Utk kes terjun tingkat 14, tanpa alat "belum tentu" saya mati "walaupun tanpa alat" kerana bagi sa ...

ko pi laa lompat..... kalau ko tak jatuh ke bumi, sebaliknya melayang ke langit, tuhan ko wujud  

x

Acong_II replied at 14-5-2016 01:44 AM
ko pi laa lompat..... kalau ko tak jatuh ke bumi, sebaliknya melayang ke langit, tuhan ko wujud  ; ...

Saya tanya soalan dan beri jawapan, yg pastinya kamu akan beri "alasan".

Apa alasan kamu yg mengatakan "kamu tidak percaya kpd mana2 tuhan"?

alasala replied at 14-5-2016 01:52 AM
Saya tanya soalan dan beri jawapan, yg pastinya kamu akan beri "alasan".

Apa alasan kamu yg men ...

ko cuma percaya 1 tuhan dan tidak percayakan beribu2 tuhan lain...... aku hnya tak percayakan sebarang tuhan......

x

Acong_II replied at 14-5-2016 01:58 AM
ko cuma percaya 1 tuhan dan tidak percayakan beribu2 tuhan lain...... aku hnya tak percayakan seba ...

Saya minta "bukti" yg kamu dakwakan "tuhan tidak wujud". Semua orang boleh sebut "percaya".

Jika kamu "tidak percaya tuhan", sewajarnya perkataan "percaya" itu "tak boleh digunakan".

Kamu berkata "kamu percaya diri kamu sendiri" dan itulah hakikatnya "diri kamu tuhan" tanpa kamu sedari.

Di dalam Rukun Iman, hal ehwal Qada dan Qadar menjelaskan perihal kepercayaan. Jika manusia merancang utk "percaya dirinya" tanpa sandaran syariat Allah, maka secara automatiknya ditetapkanNya "bertuhankan diri sendiri".

Kamu tak perlu berkata "tidak bertuhan" kerana sebelum datangnya "kiamat", majoriti manusia "bertuhankan diri sendiri".

Maka secara jelasnya, anda tak sedar anda "masih bertuhan"

alasala replied at 14-5-2016 12:35 PM
Saya minta "bukti" yg kamu dakwakan "tuhan tidak wujud". Semua orang boleh sebut "percaya".

Ji ...

tiada tuhan, syurga & neraka..... dan sesungguhnya semua nabi2 adalah penipu

x

Acong_II replied at 14-5-2016 01:11 PM
tiada tuhan, syurga & neraka..... dan sesungguhnya semua nabi2 adalah penipu

:zz

bukankah kamu percaya "diri sendiri"? Bukankah lebih baik jika kamu  jgn percaya "diri sendiri"?

alasala replied at 14-5-2016 01:24 PM
:zz

bukankah kamu percaya "diri sendiri"? Bukankah lebih baik jika kamu  jgn percaya "diri se ...

tuhan tidak wujud..... aku rasa aman & damai  

bahkan aku senyum sinis melihat manusia2 bodoh meyembah tuhan yg tidak wujud.....