CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ibnur

Untuk Acong on Atheis logic ... sila komen

Edited by sam1528 at 20-5-2016 08:02 AM
Acong_II replied at 20-5-2016 01:28 AM
sembang macam org mabuk todi........ mana buktinya?  

sedangkan aku dah bawa bukti kitab engkau palsu dan tuhan engkau dicipta kat gua di padang pasir  

LOL , ko dah bengap , buta sains & lemah english. Mana ko nak paham bukti yg diberi .... your stupidity is your problem

Yg ko bawak bukti adalah kebodohan ko yg salah paham Abu Bakr(ra) karang Quran manakala bukti wiki yg ko bagi menyatakan Abu Bakr(ra) kumpulkan dan bukukan kitab Quran. Mengarang dan mengumpulkan lain makna tau. Lagi sekali ko buktikan yg ko debat dlm kebodohan ko aje.

Ha ha , ko tak malu ke asyik ko aje diperbodohkan kat sini .... oh yeah , its only natural for you

'̶m̶a̶t̶ ̶s̶l̶o̶w̶'̶ ... oops ... acong ni takut nak jawab such a simple question. Ko boleh explain kepercayaan ko ... something came out of nothing

Theists menang lagi ... ha ha - he he - hu hu - wakaka - uh uh

sam1528 replied at 20-5-2016 08:00 AM
LOL , ko dah bengap , buta sains & lemah english. Mana ko nak paham bukti yg diberi .... your stup ...

menang? betul kaaa theist menang? thor dan zeus pun pernah menang suatu ketika dahulu...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Acong_II replied at 20-5-2016 02:16 PM
menang? betul kaaa theist menang? thor dan zeus pun pernah menang suatu ketika dahulu...

LOL , off the mark by miles ..... as usual for 'mat slow'

Tak percaya pada anthromophism .... kan dah bagi tau banyak kali.

Tu pasal dah kata ko dah kalah. Modal dah habis

Yaay!! Theists dah menang .... ha ha - hu hu - hi hi - wakaka - ngak ngak - uh uh ....

sam1528 replied at 20-5-2016 02:52 PM
LOL , off the mark by miles ..... as usual for 'mat slow'

Tak percaya pada anthromophism .... k ...

kesian....... atheist dah kalah   

x

Acong_II replied at 20-5-2016 02:54 PM
esian....... atheist dah kalah   

ateis 1.jpg(343.24 KB, Downloads: 0)

Kesian betul.

Nampak gaya dah ada contradiction dgn nabi ko , Chris Hitchens yg memerlukan bukti

Atheis dah kalah ... ha ha - he he - hu hu - wakaka - ngak ngak - uh uh .....

sam1528 replied at 20-5-2016 02:59 PM
Kesian betul.

Nampak gaya dah ada contradiction dgn nabi ko , Chris Hitchens yg memerlukan buk ...

betul laa............. tuhan ko tu wujud......... baru semalam aku terserempak dgn superman kat 7-eleven  

aku nak bertaubat dgn tuhan laa  

Follow Us
Acong_II replied at 20-5-2016 03:01 PM
betul laa............. tuhan ko tu wujud......... baru semalam aku terserempak dgn superman kat 7-eleven  

aku nak bertaubat dgn tuhan laa  

Ha ha , betul2 ... aku pon terserempak dgn superman tapi kat starbucks (tempat kelas sikit lah). Tapi aku tau dia karut aje pasal cakap melayu.

Ha ha , jumpa superman - taubat dgn tuhan ..... you know how silly you sound

Lagi sekali , ateis dah kering modal .... ha ha , he he - hu hu - wakaka - ngak ngak - uh uh  

sam1528 replied at 20-5-2016 03:05 PM
Ha ha , betul2 ... aku pon terserempak dgn superman tapi kat starbucks (tempat kelas sikit lah). T ...

superman bagitau aku tuhan tu wujud.............  

katanya tuhan kekadang bertafakur dlm kotak kosong tetapi tiada manusia yg nampak  

x

Acong_II replied at 20-5-2016 03:08 PM
superman bagitau aku tuhan tu wujud.............  

katanya tuhan kekadang bertafakur dlm kotak kosong tetapi tiada manusia yg nampak  

faith gone.png(826.78 KB, Downloads: 0)

Ye ke? Superman yg aku jumpa kata tuhan wujud & dia yg bagi 'First Cause Argument' yg ikut dasar sains

Superman ko tak tera lah pasal dia nampak kotak kosong aje. Superman ko tu bangang , buta sains ... jadi ko ikut dia bangang sekali

Ha ha , 'mat slow' dah habis modal .... ha ha - he he - hu hu - wakaka - ngak ngak - uh uh

sam1528 replied at 20-5-2016 03:19 PM
Ye ke? Superman yg aku jumpa kata tuhan wujud & dia yg bagi 'First Cause Argument' yg ikut dasar s ...

kenapa superman tu jadi bangang? apasal ko tak bangang? wahalnya dedua si bangang percayakan kewujudan tuhan  

Acong_II replied at 20-5-2016 03:21 PM
kenapa superman tu jadi bangang? apasal ko tak bangang? wahalnya dedua si bangang percayakan kewujudan tuhan  

Superman aku jumpa tu steady , tak bangang dan celik sains. Tu pasal dia paham 'First Cause Argument' yg mengandungi bukti dari pendekatan sains tentang wujudnya tuhan. Superman yg ko jumpa tu buta sains dan ko pon buta sains. Bagus lah 2 x 5. Tambah pulak korang dua2 bengap tak paham english

Ha ha , 'mat slow' dah konfius. Pi balik sekolah belajar sains & english ... ha ha - he he - hu hu - wakaka - ngak ngak - uh uh

sam1528 replied at 20-5-2016 07:18 PM
Superman aku jumpa tu steady , tak bangang dan celik sains. Tu pasal dia paham 'First Cause Argume ...

bagus....... superman dah wujud........ ko dah jumpa  

boleh laa kawan dgn @spiderman80   

x

Edited by sam1528 at 20-5-2016 09:10 PM
Acong_II replied at 20-5-2016 08:17 PM
bagus....... superman dah wujud........ ko dah jumpa  

boleh laa kawan dgn @spiderman80   

reason.jpg(119.82 KB, Downloads: 0)

LOL , spiderman pulak? Banyak betul khayalan ko ye. 'mat slow' yg dah konfius .... macam tu lah

Ha ha , to reason is to follow up with evidence. However you have no evidence to anything. Any reason why anyone should take you seriously? What is your reasoning?

Sampai skg ko tak mampu bagi bukti sudut sains
- tuhan tak wujud
- jelaskan something came out of nothing

Ko takut ye .... ha ha 'mat slow' yg kecut perut bila disoal , ha ha - he he - hu hu - wakaka - ngak ngak - hu hu

sam1528 replied at 20-5-2016 09:08 PM
LOL , spiderman pulak? Banyak betul khayalan ko ye. 'mat slow' yg dah konfius .... macam tu lah

H ...

iceman tengah lepak dgn tuhan kau  

Acong_II replied at 20-5-2016 09:15 PM
iceman tengah lepak dgn tuhan kau

Ha ha , dah nak lari ke? Baru mintak ko punya reasoning - ko dah tak cukup tanah nak lari.

Apa daaa 'mat slow' ni. Awat hang takut sgt nak jawab soalan. Ko takut org lain ingat ko ni bebal? Ko dah memang bebal. Skg nak tengok tahap mana bebal ko tu.

Macamana dgn bukti sudut sains
- tuhan tak wujud

Ha ha , 'mat slow' dah mula masuk gear nak lari -  ha ha - he he - hu hu - wakaka - ngak ngak - uh uh  

sam1528 replied at 20-5-2016 09:27 PM
Ha ha , dah nak lari ke? Baru mintak ko punya reasoning - ko dah tak cukup tanah nak lari.

Apa  ...

apakah bukti penganut bahalol sudah tunjukkan akan kewujudan tuhan khayalan mereka?  

Acong_II replied at 20-5-2016 09:31 PM
apakah bukti penganut bahalol sudah tunjukkan akan kewujudan tuhan khayalan mereka?

Ha ha , this is so funny. Takut ko bila org tanya soalan ye. Pasal apa ko takut sgt?  Ko takut ko akan terbukti bebal? Macam aku kata , ko dah memang bebal , skg nak tengok tahap mana ko ni bebal.

Ye lah , dah berkali kali bagi bukti tuhan wujud dari 'First Cause Argument' , ko tak paham pasal ko buta sains dan lemah english. Ada ke dok cari perkataan tuhan / God dlm argument tersebut.

Ha ha bila agak2 ko nak jawab soalan2 yg simple ni - bukti sudut sains
- tuhan tak wujud

See folks , 'mat slow' dah gelabah cuba sedaya upaya nak lari - ha ha - he he - hu hu - wakaka - ngak ngak - uh uh  

sam1528 replied at 20-5-2016 10:26 PM
Ha ha , this is so funny. Takut ko bila org tanya soalan ye. Pasal apa ko takut sgt?  Ko takut ko  ...

sampai skrg penganut bebal gagal bawa bukti kewujudan tuhan..... dok nak kornar sampai bila?  

Acong_II replied at 20-5-2016 10:28 PM
sampai skrg penganut bebal gagal bawa bukti kewujudan tuhan..... dok nak kornar sampai bila?  :sle ...

Lari 'mat slow' .... lari

Ha ha , kalo dah bebal , buta sains dan lemah english .... tak boleh tolong dah. 'mat slow' kalah lagi.

Macamana ni , bila nak jawab soalan simple ni? Bukti sudut sains
- tuhan tak wujud

See folks , 'mat slow' dah gelabah cuba sedaya upaya nak lari - ha ha - he he - hu hu - wakaka - ngak ngak - uh uh  

Note: Thread has been banned by manager