darling Publish time 21-10-2004 02:40 PM

Originally posted by owner at 21-10-2004 01:02 PM:
x darling...cleanser neutrogena owner byk lg...
nk abiskan tuh dlu...
owner guna total white ni lps apply toner...

olay ada toner ke?

bestla kulit cam owner..bole pakai mix product..

peachlily^ Publish time 21-10-2004 02:55 PM

Originally posted by kitty77 at 21-10-2004 01:06 PM:
rani..

"alkohol" tu bkn bermakna arak ke ape kan..
tp mungkin jugak etanol, methanol.. hehehe..mcm le yg nol-nol lagi..
:setuju::setuju:

owner Publish time 21-10-2004 04:02 PM

Originally posted by darling at 21-10-2004 02:40 PM:

olay ada toner ke?

bestla kulit cam owner..bole pakai mix product..

toner neutrogena la...olay xde toner kot....
best pebender darling...ni saje try n error la..
kulit owner blum ok lg...:(

RHB Publish time 21-10-2004 09:48 PM

muka i pun berminyak.pakai olay...lagi bertambah minyak.tak sesuai.pernah cuba pond,sama juga kesannya.pakai hazeline snow,ada dgr gossip krim tu campur lemak binatang.pakai BML,terancam dgn hidrokuinon pulak.sekarang guna artistry,sesuai la juga tapi slow sikit.memang menguji iman betul.nak try SKII,tak sesuai dgn poket.:cry:

-NZ- Publish time 22-10-2004 08:12 AM

RHB,

utk dpt kulit yg cantik, mmg kena sabar...mcm N dulu....mmg ada prob dgn skin berminyak....tapi sekarang alhamdulillah...dah ok....
kalau sesuatu product tu kesan dia cepat....adalah yg tak kena tu...
tapi nasihat N, jgn guna product oil base kalau skin kita jenis oily..

owner Publish time 22-10-2004 10:17 AM

tgk kulit mutia...tingin lak nk try biomedic...
tgh dok survey2 + bajet2 ni...hehehe..

N...dh tgk gmbr mutia x??dlu muke N prob camtuh ker??

-NZ- Publish time 22-10-2004 11:25 AM

owner,

dulu...skin N lagu teruk problem dari mutia....:ah:..rasa rendah diri betul...:(..

muka merah2....jerawat....tak henti2...keluar...surut..keluar..surut... n muka oily... but sekarang ni..alhamdulillah....berkat kesabaran, N akhirnya...even belum 100%, dpt juga milikki wajah idaman wanita....:cak:.. cuma sekarang ni nak hilangkan terus jerawat n reduce scar ..scar..alhamdulillah...dah pudar 75%....tu yg suka tu..:bgrin:...

sebab tu....N nasihatkan pd sesapa yg alami masalah oily skin ke..jerawat ke..kena byk2 bersabar...n jgn asyik try n error kat muka..nanti skin muka rosak....kesian dia....:ah:

Atikah2000 Publish time 8-4-2005 10:06 AM

Hiii

Hi..labu..apa khabar?Saya ada satu produk yg unik dan hebat...kalau labu nk tau blh tak labu bg no telefon labu..biar saya terangkan kepada labu ttg produk ni...porduk ni cukup baik dan hebat..saya boleh buat demo facial free utk labu...

anohini Publish time 8-4-2005 10:45 AM

Originally posted by Atikah2000 at 8-4-2005 10:06 AM:
Hi..labu..apa khabar?Saya ada satu produk yg unik dan hebat...kalau labu nk tau blh tak labu bg no telefon labu..biar saya terangkan kepada labu ttg produk ni...porduk ni cukup baik dan hebat..sa ...

produk apa tu atikah2000? bagitahulah kat sini.. orang lain nak tahu gak..:ah:

labu Publish time 8-4-2005 03:54 PM

hai..atiqah & kwn2 seme..

a'ah produk apa tuh?? citer la kat sini...
seme org nak tau...:P

labu Publish time 8-4-2005 04:05 PM

kulit b'minyak mmg problem skit...kdg2 ok...moist je..takyah pakai pelembab pun relax jek...
tapi skrg ni bila keluar jerawat...ada kecik2..ada yg besar2...mcm jerawat batu:onf::onf:

mls nak pk lagi terus p klinik...doc suh pakai cethapill (betul ke eja ni???)
kene cuci muka 3x sehari...
tapi dia bagi cleanser jek...takde toner..moisterizer

utk kulit b'minyak....toner & moisterizer tak boleh pakai ke ??
sesiapa yg pakar...blh tlg jawab tak??:hmm:

Esmeralda Publish time 10-4-2005 09:41 AM

Originally posted by anohini at 8-4-2005 10:45 AM:

produk apa tu atikah2000? bagitahulah kat sini.. orang lain nak tahu gak..:ah:

meh esme tolong jawabkan...tika guna kandesn from sunrider mcm yg esme citer tu...mmg great product..org dah biasa dengar..'great product, hebat sgt product ni'..but kandesn MEMANG MEMANG best sesangat...lembut kulit...texture, tone kulit mmg byk beza kalau guna kandesn...lebih2 lagi guna fully set n tak campur2...YA ALLAH, rasalah sendiri...! kan tika kan...

:love::love:

Esmeralda Publish time 10-4-2005 09:46 AM

Originally posted by labu at 8-4-2005 04:05 PM:
kulit b'minyak mmg problem skit...kdg2 ok...moist je..takyah pakai pelembab pun relax jek...
tapi skrg ni bila keluar jerawat...ada kecik2..ada yg besar2...mcm jerawat batu:onf::onf:

mls nak p ...

labu, kulit kita ni even labu kata "berminyaknya muka aku hari ni, berminyaknya muka aku sekarang"...tapi labu perasan tak ada hari2 yg kulit kita biasa, tak minyak tak kering...malah ada yg kering..itu biasa...dalam sebulan kulit kita akan berganti hormon, sel mati kulit pun akan bertukar setiap 28 hari..kalau kita stress pun boleh menyebabkan sel mati banyakkkk...

so, utk kulit labu ni, jerawat...salah satunya sebab kulit berminyak n pores tak cuci bersih...bila kotoran dah clog pores, so dia keluar sebagai jerawat...:kant:

utk masalah mcm labu ni, apa yg perlu ialah penjagaan yg betul, teratur, pemakanan, SKINCARE yg sesuai...

mcm NZ cerita, dia telah ketemu skincare yg sesuai n esme tahu rahsianya heheheh:clap: N, jom ah kita tolong labu nih jadi kulit cam kita hehehehe

Atikah2000 Publish time 11-4-2005 08:11 AM

Originally posted by Esmeralda at 07-04-2005 09:46:

labu, kulit kita ni even labu kata "berminyaknya muka aku hari ni, berminyaknya muka aku sekarang"...tapi labu perasan tak ada hari2 yg kulit kita biasa, tak minyak tak kering...mal ...

betul aaaa labuu..meh le cuba....belum try belum tauuu...sebenarnye...muka kita kotor byk jerawat bukan sbb brg yg kita guna tu tak sesuai tp sbb dlmn kita pun kotor...pencucian dalaman dan luaran mesti serentak..br leh dpt kulit yg cantik dan menawan dan berkilauan.......kan esme.....cubala labu..tikah dan esme nk tlg cantikkan labu...bukannye nk habiskan duit labuu..betulkan esme:love:

labu Publish time 11-4-2005 11:07 AM

hai...:tq: atikah & esme...

klu pasal kandsen tu mmg dah lama sy teruja...
tgk review mrk2 yg dah mencuba mmg terpaut jugak hati...
dan tgk harga nya....:o:o
tgk plak poket ni....keadaan sgt tak mengizinkan :(:(:(
terpaksa dipendamkan dulu hasrat ku ini...

Esmeralda Publish time 11-4-2005 11:34 AM

Originally posted by labu at 11-4-2005 11:07 AM:
hai...:tq: atikah & esme...

klu pasal kandsen tu mmg dah lama sy teruja...
tgk review mrk2 yg dah mencuba mmg terpaut jugak hati...
dan tgk harga nya....:o:o
tgk plak poket ni....keadaan...

labu oh labu...kalau nak result yg puas hati, membanggakan, selamat, yakin, cantik mestilah kena berkorban sikit. kalau nak guna produk yg murah2, result yg tak seberapa, susah hati juga...

esme ada sorang customer yg complaint ttg mahal ni. dia amik trial set dulu. dia berkenan sgt sebab dia alami kesan yg mmg menakjubkan. dia msg esme mcm mana nak buat, nak beli lagi tak cukup fulus. apa yg esme cadangkan ialah beli satu2...beli mana yg kritikal nak habis, esme yakin tak ada time yg produk akan habis serentak...kalau ada pun mungkin sekali dua dalam setahun..kemudian dia kata satu pun mahal esme...i kata, mcm ni lah...u masuk ahli...share dengan kwn, then pakat beli starter pack....bila beli di HQ dah dapat dealer price...jadi, dia pun kumpul kawan, share n beli...alhamdulillah, now dia cont pakai dengan masuk ahli sekali...dapat rebate, harga barang pun kurang...yang seronoknya dia kata, dia dah dapat balik modal sebab ramai kenalan, sedara, keluarga dah beralih ke Kandesn dengan melihat wajah dia yg makin glowing, sihat, natural...

jadi esme rasa, pengorbanan itu perlu..esme sendiri bukanlah di kalangan berada..tapi dengan semangat utk tetap pada Kandesn, esme cari customer, bagi mereka rasa apa yg esme rasa, mereka suka...beli ngan esme jadi itu dah jadi satu sumber pendapatan kita juga labu....kena pandailah berkiraaa:love::hug:

pinkpurplez Publish time 25-1-2006 05:32 PM

Originally posted by purpler at 29-5-2004 03:38 PM
korang tau tak,sabun apa yang sesuai untuk badan yang berjerawat???

purpler, sory la kalau ada yang dah suggest sabun ni.. Pernah dengar product felisa?.. Sabun 'MEDICATED' dia elok untuk kulit badan yang berjerawat... sabun ni memang untuk body care..

True-X Publish time 3-2-2006 02:05 AM

... baguih ler topic nie.. manyak info.. ni lak pengalam adik aku

..pakai eversoft.. tak jalan
..pakai neutrogena.. tak jalan
..pakai loreal ...tak jalan.....
..pakai simple pong tak jalan
..skrg dia ader uum.. aku tak tau ler skrg dia tengah pakai aper

.. pengalaman aku
... macam2 produk aku dah pakai...
.. akhirnya pakai simple.. baru ok... sampai skrg aku pakai.. cumer moisturiser aku pakai olay..

...b4 that masa first year(2000) kat kampus jerawat aku naik teruk sgt... sampai kengkawan sumer bertanya... geram betol.. pastu biler raya.. lagi ler aku tak tahan makcik2 aku jadikan muker aku topic berbuallll...

.. aku tak ler nak berhabis duit sgt.. tapi mak aku sendiri tak tahan tengok muker aku... raya ketiga terus gi klinik kulit jumpa dr.... pasto bari reda...

... skrg nie ntah apehal ler.. jerawat aku naik balik... dah imun kot ngan produk simple?:stp:

purpler Publish time 3-2-2006 05:29 PM

Originally posted by pinkpurplez at 25-1-2006 05:32 PM

purpler, sory la kalau ada yang dah suggest sabun ni.. Pernah dengar product felisa?.. Sabun 'MEDICATED' dia elok untuk kulit badan yang berjerawat... sabun ni memang untuk body care..

thanx sebab sarankan sabun tu...
sebenarnya dah jumpa pun ubat nak rawat jerawat kat badan ni....

http://www.cosway.com.my/product/skincare/pic/pa_skinperfectmoisturiser.jpg

lepas mandi,saya sapu krim ni...
kulit pun lembut tapi yg penting jerawat cepat hilang...:)

laimoi Publish time 3-2-2006 05:39 PM

krim amende tu....kat mana nak beli?
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18
View full version: masalah kulit....berminyak & berjerawat