adekjeli Publish time 16-1-2007 05:38 PM

uwaaa ,maluyeee...malu2:nyorok:

bakulkain Publish time 17-1-2007 03:40 PM

Reply #121 adekjeli's post

laaa nak malu apa nyer.. bagus le klu banyak bertanya.. kita bincang sama2.. takde masalah.. akak pun dulu banyak gak tak tahu itu ini.. jadi dah join forum ni banyak info tau..

adekjeli Publish time 19-1-2007 11:28 AM

tq akak2 sume..huhu :love:

alifinara Publish time 24-1-2007 02:45 PM

anak saya minum susu Dumex Mamex, rumusan susulan yang ada tulis langkah ke2 utk bayi 6 bln ke atas... my son almost 8 months... tapi tak minum selalu sebab bfeed... susu formula ni standby je... mostly, ok je tengok dia... susu ni pun beli yg tin kecik je, baru RM15.50... hehhehe... tin ketiga ni... yang ni pun banyak lagi... :)

Ai#eru03, apsal aku tak pernah nampak susu mamex tin kecik ni? Kalau ada pun yg Mamex LF..kau beli kat mana ekk?

eddina_14 Publish time 7-10-2007 01:22 AM

saya beli susu dumex dulac tadi. Harga beza2 ek? kat manjaku 36+, kat giant 33 utk 1.6 kg tuh... dulu pakai nan1, tak laratla...mahai sgt...anak saya full bottle feed...huhu

suriza_sue Publish time 15-3-2008 11:33 AM

Ada sesiapa ibu yang anaknya hisap susu mamez ni sharelah dgn su pengalaman anda

mummychiaz Publish time 17-3-2008 01:13 PM

Hi..anak mamy lak, 1st 3 months dia minum susu ibu..pastu minum anmum..tk lama pastu dia ada kahak then paed advise soh tuka nursoy..ok je sampai dia 8 months camtu mamy tuka mamex gold step 2. ok je..dia suka and cepat je minum..and the most important is dia serasi..berak sumer ok..now dah 11 months 2 weeks, mamy dh intro susu dumex dugro..alhamdulillah everything ok. dia mmg suka..pastu kuat menyusu since bg dumex dugro ni..sedap agaknya. seminggu tu dekat 2kg gak la.. sib baik susu ekonomi..tkkisah yg penting SERASI... :)

sweethonesty Publish time 17-3-2008 01:43 PM

baby sweethonesty skrg minum susu mamex gold 6-12month..mmg dari kecik minum susu mamex gold nie..allhamdulillah serasi..berak pun ok...

miazara Publish time 25-4-2008 11:25 AM

dugro perasa madu tu mmg sedap ker?kalaubg yg asli sedap tak

sha_n Publish time 28-4-2008 02:19 PM

nak tumpang tanye...
dumex dugro yg dlm paket tu mmg xde scoop die kan???
sbb b4 ni tergerak hati nk cuba dugro+bijiran jagung....
memula beli paket kecik,xde scoop...then beli paket besa pon xde scoop jugak...

sha_n Publish time 29-4-2008 03:14 PM

Reply #130 miazara's post

pnah bg dugro+bijiran jagung..
tp xde scoop..:D :D

perantau_79 Publish time 3-6-2009 05:20 PM

Nak tya, skrg baby saya dah sbln lbh fully bf..sblm msk 2 bln igt nak bg susu fm..cadangnya nak
bg dumex je dulu..
Seeloknya baper lama seblm nak msk bln kedua blh bg kat baby. Takut nnt baby tak terima susu fm..

singgahjer Publish time 2-7-2009 10:50 AM

anak aku dari lahir smpi skrg setia dgn dumex...memula dulac...pastu dupro..skrg ni dah setahun tukar dumex dugro lak..adik2 aku dulu2 pon minum dumex gakk....
teringat iklan dumex masa kecik2 dulu...
'membesar bagai johan...minum la susu penuh krim dumex'
tiap kali buat susu utk anak... lagu ni la selalu aku nyanyikan...hehheee
mahal or murah tak penting.....yg penting perut anak sesuai dah boleh terima susu tu...:loveliness:

singgahjer Publish time 2-7-2009 11:15 AM

nak tumpang tanye...
dumex dugro yg dlm paket tu mmg xde scoop die kan???
sbb b4 ni tergerak hati nk cuba dugro+bijiran jagung....
memula beli paket kecik,xde scoop...then beli paket besa pon xde s ...
sha_n Post at 28-4-2008 14:19 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

Ha' ahh tak ada scoop...aku guna scoop yg dupro punya....aku ikut sukatan mcm masa minum dupro tu jugak...

leotazz818 Publish time 4-8-2009 03:47 PM

dalam pantang hari tu bg fully bf.. bila masuk sebulan lebih saya ajar dia minum fm.. sekali sehari.. cuba dgn dutglady memula.. x sesuai.. anak cirit & kembung... lepas tu bg dulac, beli tin kecik dulu.. npk sesuai... poopoo cantik... cuba jugak lactogen, ok gak x der masalah.. tapi rasanya dumex dulac lagi ok.. sejak mula keje ni, susu badan pon mcm dah kurang dah.. so i beli mamex gold, bagi yg mahal sikit... hari tu ingat nak terus dgn dulac... ingat susu badan byk lagi, bg time ada kat rumah & malam.. tapi x cukup dah skg... so anak saya minum mamex gold skg... ok je.

izati_abc Publish time 24-8-2009 09:10 AM

anak aku pengguna setia susu dumex ni....hehe...dr kecik sampai sthn guna dulac...n skrg guna dugro la.....tp aku guna perasa asli je...sbb aku compare rasa dulac n dugro....dugro lg manis....so kalo perasa honey tu.....mestila lg manis kan....so better bg yg asli aje.....

so far dia ok ngn susu tu n x bercadang pon nk tukar brand lain.....

scoop dia aku guna yg scoop dulac dulu....byk aku simpan...sbb scoop dugro dlm tin tu besar aku x reti nk agak......kalo guna scoop dulac tu sukatan biasa aje...satu scoop satu ml air.....

tinta_balqis Publish time 26-8-2009 09:48 PM

dumex ok je la
lgpun brand ni da lama kat psaran

katak hijau Publish time 28-8-2009 01:45 AM

memula ok je... pastu baby jadi berak sendat... kesian plak tengok setiap kali berak asek nangis.. tpaksa tukar susu.. skarang dah ok

zazreen^80 Publish time 28-8-2009 10:31 AM

anak reen memula dulu lactogen 1...tapi mcm panas je...tukar dulac sampai la hari ni......poopoo pun ok.........so mmg akan stay ngan dumex ni la......x kisah la murah pun...asalkan anak serasi......

mamaredrose Publish time 25-8-2010 10:18 AM

boleh tak share harga & beli kat mana susu dumex dugro 3-6yrs yg u all selalu beli??? boleh la kita compare mana yg murah kan....
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8
View full version: Susu Dumex....