haniman Publish time 29-8-2006 09:47 AM

Originally posted by KakTimah at 1-6-2006 02:23 PM
Dia ni adalah diantara motivator yang I paling meluatt sekali..

I tak suka cara dia beri motivasi.. cara dia nak motivate people tu.. macam menunding dan mencarik kesalahan orang.. then.. style ...

Maaflah saya terlambat membaca thread ni.

Saya rasa Kak Timah termasuk dalam gulungan yang tak mahu berubah dan tak mahu menerima kelemaan apabila diberitahu.

Icahn Publish time 30-8-2006 09:07 AM

Originally posted by haniman at 29-8-2006 09:47 AM

Maaflah saya terlambat membaca thread ni.

Saya rasa Kak Timah termasuk dalam gulungan yang tak mahu berubah dan tak mahu menerima kelemaan apabila diberitahu.

Orang yang termasuk dalam golongan seperti Kak Timah ni samalah macam burung unta ( yg dijadikan contoh dalam kaset rakaman Dr Tuah ), selalu memberikan alasan apabila disuruh membuat sesuatu. Tidak mahu menerima kebenaran, tidak mahu menerima kenyataan dan kelemahan, tidak mahu berubah dan sentiasa mempunyai perasaan hasad dengki terhadap orang lain ; sentiasa mencari kesalahan orang yg didengki, perkara yg baik tentang orang yg berkenaan disembunyikan, perkara yang buruk diuar2kan dan diceritakan kepada orang lain. Berubahlah wahai kaum kalau kamu termasuk dalam golongan ini, tak ke mananya kamu dgn perangai macam ni......

blue^panther Publish time 2-9-2006 11:25 AM

Originally posted by ^_^Angel at 28-8-2006 11:46 AM
motivasi Dr Tuah OK tapi sejak guna sms segala, macam tak best pulak...macam nak cari untung pun ada...selalu juga baca motivasi kat majalah mingguan wanita..first paragraph cakap motivasi, and the ...

:setuju::setuju::setuju:
sblm dia dikenali dulu, buku2 dia mmg best....
buku membina imaginasi cemerlang mmg leh baca 2-3 kali sbb pas baca kita mmg makin bersemangat....tapi biler makin glamer nih,buku dah ntah apa-apa....siap ada sms lagik...nmpak sgt mcm nk keuntungn......pasal baju tuh,mmg dia ader kata dia suker warna2 terang nih.....menaikkan semangat....pada aku tak kisah la dia pkai apa, yg penting dia rasa yakin dgn apa yg dia buat tuh dan ianya telah terbukti......

aper2 pon aku salute ler dia sbb dari anak org biase yg takde ayah dari kecik (kalo tak silap aku ler; ada saper2 leh confirm kan??) biler dah besar leh berjaya........ni la salah satu contoh Malaysia Boleh! lagi satu, sbb dia nih senegeri ngan aku...kire bangge ler jugak....hehehe....

helmetkebas Publish time 5-9-2006 02:47 AM

aku suka amik pendekatan mcm nie...jgn bandingkan antara dia dgn mana mana motivator yg dah lama established, lain org lain cara dia utk mengexpresskan apa yg dia cuba nak sampaikan....take the positive side from him...dia telah di kategorikan sbg salah seorg yg berjaya...sebagai org melayu yg sebangsa dan seagama dgn dia, contohi dia bagaimana dia bangkit dari kegagalan...melayu bukan bangsa yg lemah, bukan bangsa yg selalu gagal...tp kita adalah bangsa yg sgt bermartabat...jd, hormatilah org yg sebangsa dan seagama dgn kita..kalau pun kita tak suka dgn cara org lain, jgn judge mereka dgn penghakiman kita...kita bangsa yg bermaruah kan....

honeybunch Publish time 6-9-2006 02:49 PM

never read any of his books tho i'd really luv to do that..but i follow his column in Mingguan Wanita every week..I really like to read his writing in that magazine cos for me he seems like he really understands women, and he knows what women wants..dan selalunya in each of his writing ade pengajaran & contoh yg boleh dipraktikkan..i wud really luv to meet him personally, hehe..

haniman Publish time 8-9-2006 01:42 PM

Aku pernah mendengar ceramahnya secara live.Banyak motivasinya yang telah merubah gaya hidup aku.Ceramahnya banyak memberi semangat untuk kita bangkit menjadi bangsa yang maju.

Melaui ceramahnya dan buku-buku yang ditulisnya menjadikan aku seorang yang lebih tabah dalam menghadapi hidup dan lebih tenang ketika menghadapi musibah yang mendatang dalam hidup.Mengajar kita menerima bahawa inilah ujian Allah pada kita.

Beliau memang dibesarkan oleh ibunya seorang ibu tunggal yang tabah mendidik anak2nya sehingga menjadi orang2 yang berjaya.

Mengenai mencari keuntungan, mana ada motivator yang memberi motivasi free.Tak percaya, cuba semak.

emOtsuXX Publish time 8-9-2006 09:32 PM

pada pandangan aku, wpun tulisan2 dia byk yang sukar utk difahami... tapi tu lah dia creative writing.. tak straight fOrwards.. sekurang2nya kita dapat berfikir apa yg tersurat dan tersirat... dan aku memang tak suka sama skali cara kak timah tu mengOmen.. hrmmm..

physics Publish time 10-9-2006 12:43 PM

Originally posted by KakTimah at 1-6-2006 02:23 PM
Dia ni adalah diantara motivator yang I paling meluatt sekali..

I tak suka cara dia beri motivasi.. cara dia nak motivate people tu.. macam menunding dan mencarik kesalahan orang.. then.. style ...

kak timah oi..isk..pe hal nak marah2 camni...dah baca blom buku die...ape la....langsung tak bagi support..tah ape2.....pegi jumpe die dulu...baca buku die..baru nak kutuk ke ape...ni kene cermin diri dulu nih.....tah ape2:tembak:

physics Publish time 10-9-2006 12:45 PM

baca lah buku die..aku rasa bagsu..lebih2 lagi yang buku membina hati bahagia tu..:) sukenye aku...bile aku rase cam sedih ke ape ke..buku tu leh ubat hati aku nih..cewahh...tapi tu la realitinya..:)

CRK Publish time 10-9-2006 02:42 PM

kelulusan akademik Dr Tuah mengelirukan dan boleh dipersoalkan

emOtsuXX Publish time 10-9-2006 04:10 PM

apa yg nak dikelirukan, yang penting mesej yg disampaikan dlm mOtivasi dia tu betOl.. tak menyimpang akidah kan??

CRK Publish time 11-9-2006 05:48 PM

Originally posted by emOtsuXX at 10-9-2006 04:10 PM
apa yg nak dikelirukan, yang penting mesej yg disampaikan dlm mOtivasi dia tu betOl.. tak menyimpang akidah kan??

saya tak pertikai apa yg disampaikan tapi kelulusan.

DanIno Publish time 11-9-2006 10:03 PM

Originally posted by CRK at 11-9-2006 05:48 PM

saya tak pertikai apa yg disampaikan tapi kelulusan.

Jangan main pertikai je. Kesangsian kita kena ada bukti yg kukuh. Husnuzzann itu penting.......

DanIno Publish time 11-9-2006 10:05 PM

Originally posted by DanIno at 11-9-2006 10:03 PM

Jangan main pertikai je. Kesangsian kita kena ada bukti yg kukuh. Husnuzzann itu penting.......

Do your research and homework first.

CRK Publish time 12-9-2006 09:11 AM

saya dah buat semakan sebab tu saya berani cakap.

emOtsuXX Publish time 15-9-2006 03:36 AM

Originally posted by CRK at 12-9-2006 08:11
saya dah buat semakan sebab tu saya berani cakap.

cakap saja tak guna.. bukti tu yg penting.. kalau ada paste kat sini.. jangan sampai jadi fitnah.. tak baik taw...

CRK Publish time 15-9-2006 10:26 AM

bukan niat saya nak memfitnah, cuma inginkan penjelasan sebab timbul kekeliruan...
pada sapa2 yg lebih arif, harap boleh berikan penjelasan pada saya

ini apa yg saya dapat:

I take one example:
Dr Tuah claim dia ada degree BA dari Brantridge University di US. bila check dalam website, Brantridge Uni tak wujud (dah lama closed down). dan degree dari uni ini tidak di iktiraf di US.

utk senarai uni tak diiktiraf boleh lihat:
http://www.osac.state.or.us/oda/unaccredited.html

juga lihat http://www.securitymanagement.com/library/michigan_nonaccredited0505.pdf#search=%22brantridge%20university%20%22

dan di http://www.littlespeck.com/content/education/CTrendsEdu-031020wannabe.htm
laman web ini menyenaraikan Brantridge salah satu uni yg keluarkan ijazah palsu.

ok now kita tgk satu kes fraud.. dlm laman web ini:
http://ceramahislam.com/audio.html

dlm laman web tu ustaz jumadi claim dpt master dan PhD juga dari Brantridge Uni tapi di England, UK. apparently Brantridge Uni tidak pernah wujud di UK. tak pecaya??? cuba check dlm web or nak lebih confirm lagi, boleh tanya British Council.

juga boleh lihat kes penipuan Spanish lecturer (who claim graduate from Bantridge Uni):
http://www.espen.com/archives/2005/05/spanish_univers.html

[ Last edited byCRK at 15-9-2006 10:28 AM ]

nuha Publish time 15-9-2006 10:53 AM

academic background

DR. HM TUAH ISKANDAR al-Haj
Cert. Syariah (UM), Mal.; Dip. Jour., (Trans), UK; G. Dip. Mgnt. (Inst. Comm.), UK; BA Media, Brantridge), USA; MA Mass., (Trinity), USA; Ph.D Mass. & Litt., (Ansted), UK

nuha Publish time 15-9-2006 10:58 AM

Kalau lihat dari latar akademik, dia nie memang menjurus dalam bidang media massa- penulisan kreatif. Di lihat sebagai pakar motivasi maybe sebab ceramah dan penulisan kreatif dia.

Me... ada byk persoalan sebenarnya...

CRK Publish time 15-9-2006 11:07 AM

DR. HM TUAH ISKANDAR al-Haj
Cert. Syariah (UM), Mal.; Dip. Jour., (Trans), UK; G. Dip. Mgnt. (Inst. Comm.), UK; BA Media, Brantridge), USA; MA Mass., (Trinity), USA; Ph.D Mass. & Litt., (Ansted), UK

again saya tak ada niat memfitnah or else cuma kelulusan akademik dia timbulkan kekeliruan.

sebab:
Brantridge - uni tak wujud dan tak di iktiraf di US. at the same time ada orang lain yg claim dapat degree Brantridge dari England

Trinity - salah satu uni yg tersenarai tak di iktiraf / keluarkan ijazah palsu

Ansted - ditubuhkan di British Virgin Island (somewhere di Lautan Pasifik?) tetapi berpejabat di Pulau Pinang dan tak ada kampus.

[ Last edited byCRK at 15-9-2006 11:10 AM ]
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7
View full version: DR H.M TUAH ISKANDAR ALHAJ