suraya76 Publish time 4-8-2006 11:46 AM

kalau kat airport saya suka masuk toilet yang dekat dengan gate nak masuk pelepasan tu.. walaupun toilet duduk tapi bersih..
tapi kalau yang dekat dengan balai ketibaan atau pelepasan ni.. tak bersih sangat sebab ramai yang guna kot...

mrs_teratai Publish time 4-8-2006 01:28 PM

Originally posted by white pearl at 4-8-2006 09:54 AM
easy off bang tu mmg bagus ker...?
macam nak terai.. tapi teragak2 pulak.. nak beli ke tak...

btw, u all pakai apa utk cuci bilik air?

saya selalu kalau toilet bowl mmg pakai harpic.. utk ba ...

easy off bang tu mmg bagus.tp kuat sgt ... tu je tak tahan... lebih baik guna sarung tgn kalau tak nanti tgn mesti pecah2 mengelupas...

white pearl Publish time 4-8-2006 03:32 PM

tu yang takut tu nak pakai pencuci bilik air nih..
sbb kesan dia very strong.. dulu saya pakai daia pun camtu gak..
habis pecah2 kulit tangan... sakit pulak tuh...
seminggu barula nampak ok..

tapi mmgla basuh bilik air kita pakai sarung tgn getah kan? kalau tidak tak sanggup pulak nak berus toilet tuh..
dekat putrajaya nih air kotor.. kadang2 tu tak sampai 3 hari basuh, dah kotor balik..
dekat tepi dinding tu kuning jer.. rimas pulak rasanya... sinki jgn ceritala... sekejap jer berkilatnya...

dilaOHdila Publish time 4-8-2006 04:59 PM

Bilik air kena cuci selalu
rimas kalau masuk bilek air berbau
rasa seperti tidak selesa
nak buang pun rasa tak akan kuarkuar....:lebai:

hasaru Publish time 4-8-2006 08:41 PM

tempat saya duduk dulu airberkarat...
so sekejap je habis lantai / dindi ng jadik warna kuning.....tgk macam tak cuci sebulan.

so saya guna acid..beli kat kedai hardware.......sekali jirus je...tak payah gosok pun, putih balik jubin bilik air.

Mimpi Publish time 5-8-2006 01:40 PM

cuci bilik air memang hari2. tak boleh ada sehelai rambut pun..
tapi kalau bab suka sgt basuh bilik air masa tgh pregnant.. munkin pembawakan
satu hari 2 kali mesti basuh bilik air kalau baju plak mesti basuh hari2 walaupun ada 3 atau 4
helai... mop lantai hari2.. sampai besok nak lahirkan anak pun masih buat semua kerja.
sbb ceaser kan so tahulah bila nak lahir anak.. ntah pembawakan kot.

my hubby selalu bising udah2 lah tu stop nanti anak keluar kerja kat dobi tak pun jadi
amah cleaner.. :)

nasi^impit Publish time 6-8-2006 10:51 PM

nasi cuci bilik air sendiri w/pun ada maid
lagi puas hati
dah alang2 kita mandi tu, apa salahnya kita sental2 apa yg patut
tak yah tunggu maid buat
merangkap exercise skali.. hehe

appleCrux Publish time 7-8-2006 12:32 PM

Originally posted by dilaOHdila at 4-8-2006 04:59 PM
Bilik air kena cuci selalu
rimas kalau masuk bilek air berbau
rasa seperti tidak selesa
nak buang pun rasa tak akan kuarkuar....:lebai:

http://i53.photobucket.com/albums/g77/Aimandilla/md110. ...

cantiknya bilik air....saya pun di kalangan yg mmg takleh bilik air kotor nih..kalo x larat sgt..selalu cuci sikit..hari ni lantai..esok toilet bowl...etc..rasanya time blaja n dok rumah sewa dulu, apple sorangla tukang cuci bilik air kat master bedroom yg tpt apple duduk...yg lain mcm tak kisah kalo bilik air kotr..tp apple sorry laaa...geli..

suraya76 Publish time 7-8-2006 04:44 PM

Originally posted by appleCrux at 7-8-2006 12:32 PM

cantiknya bilik air....saya pun di kalangan yg mmg takleh bilik air kotor nih..kalo x larat sgt..selalu cuci sikit..hari ni lantai..esok toilet bowl...etc..rasanya time blaja n dok rumah sewa d ...

my housemate yang duk master bedroom nak kuar hujung bln ni..
so i akan pindah masuk bilik tu la..
but before i masuk situ..
untuk first time ni, i dah mintak cleaner office dtg untuk cuci bilik air tu..
sebab bilik air dia :geram:

dilaOHdila Publish time 14-8-2006 09:42 PM

kekadang kalau owang datang umah kita tengok bilek air kita kotor mesti jugak mereka tak selesa. .....
basuh ajerlah dengan sabun serbuk pun tak apa......asal baubau tu ilang. Nak buat apa kat dalam bilek air tu nati lepastu akan jadi selesa. Sembursemburkan lah dengan lavinder perfumed toilet tuh........

anaktupai Publish time 15-8-2006 08:43 PM

best giler kalau masuk bathroom tu rasa cam nk duk ctu lama2.tupai slalu weekend je la nk cuci pun..ari lain dah letih keja.tp x fhm tgk hosmate lain x reti nk jaga toilet depa.seb baik mine dlm bilik sendiri...kekadang tu boleh nmpk sarang spidermen dlm lubang toilet tu..adeke patut..dah tu pulak..bila ada kengkawan visit, malu lah tupai.toilet bwh tu mesti org nk masuk dulu...ish..ish..nak je letak NO ENTRY kat ctu.....:hmm:

tad2200 Publish time 16-8-2006 11:24 AM

asid yg jual kat hardware tuh memang ler bersih tile korang.. tapi asid nih mesti campur air banyak skit.. pasal asid nih akan menyebabkan simen celah tile tuh tanggal. bilik air tad arituh hubby pi cuah jer asid + air yg sedikit = walaaa... abih tanggal simen celah tile tuh.. yg ijau jadik itam la plak... buruk jadiknyer.. kene tampal balik.. hehehhe

RedAlert Publish time 17-8-2006 12:22 AM

cuci bilik air ni aku tak kisah... cuma aku paling geli part nak bersihkan lubang drainage yang selalu banyak rambut... huwaaa!!! boleh pitam beb!

....walaupun rambut tu aku punya :nyorok:...

faraway Publish time 17-8-2006 07:56 AM

hari ni hari cuci shower/tub/toilet (tiap tiap minggu hari rabu)
tapi bilik air jenis kering..
so tak lah susah sangat...

CivicSI Publish time 22-8-2006 11:51 AM

Originally posted by tad2200 at 16-8-2006 11:24 AM
asid yg jual kat hardware tuh memang ler bersih tile korang.. tapi asid nih mesti campur air banyak skit.. pasal asid nih akan menyebabkan simen celah tile tuh tanggal. bilik air tad arituh hubby p ...

Tak boleh ke pakai berus dan sapukan acid tu ke tempat yang kotor ? apa nama acid tu ?

tad2200 Publish time 23-8-2006 10:01 AM

nama pun acid.. nak pakai berus boleh.. tapi kene campur air dulu.. jangan kene pada kulit.. nanti gatal2.. nak sapukan?? cemane nak sapu.. acid nih jenis cecair.. bukan jenis debu.. tak tau la ade ke tak jenis debu..

anakperantau Publish time 24-8-2006 09:51 PM

Ada tak sesiapa di sini buat kabinet dalam bilik air.. jika ya, guna material apa? Teman tengah fikir2 nak buat kabinet bilik air, yang kat sinki tu.. at least boleh letak barang2 bilik air kat dalam kabinet tu.. kat barat bilik air kering, so mereka tak kisah kot guna kayu apa2 pun, tapi sebab bilik air kita ni basah.. rasanya kabinet camner sesuai? Atau just buat kabient sink macam kat hotel.. then kabinet dinding?

umiabuya Publish time 25-8-2006 11:10 PM

suka bilik air kecil senang nak cuci

nabialishad Publish time 29-8-2006 04:59 PM

boleh x tanya kalau lubang saluran air yg kt lantai tu kn tersumbat camna ekkkk? mungkin byk sangat sabun kecik2 masuk situ n berkumpul terus mengeras.n mungkin ada rambut2..kalau paip air boleh laa bukak bwhnya..tp klu saluran air keluar tu camna plak?camna nk bg x tersumbat ek? aduhai tuluns laa..tetiba tersumbat n air dok bertakung ja kt bilik air..huwaaaaaaaaaaa help help!!

CivicSI Publish time 29-8-2006 05:16 PM

Originally posted by nabialishad at 29-8-2006 04:59 PM
boleh x tanya kalau lubang saluran air yg kt lantai tu kn tersumbat camna ekkkk? mungkin byk sangat sabun kecik2 masuk situ n berkumpul terus mengeras.n mungkin ada rambut2..kalau paip air boleh la ...

Pergi ke kedai hardware .. and beli chemical untuk membersihkan ketulan yang tersumbat itu
Pages: 1 [2] 3 4 5
View full version: CUCI BILIK AIR