Ibu_Sara Publish time 13-9-2006 12:02 PM

Originally posted by bloomwood at 13-9-2006 11:05 AM
tetiba rasa nak balik umah lak cuci bilik air
tapi letey laaaaaa basuh toilet anak bujanggggggggggggggg
xtra workkkkkkkkkkk
depa ni asal boleh jer tapi bila bloom dah cuci
haaaa leganyaaaaaaaaa ...

samer la dgn anak dara saya punng...mesti kita kena touch up keje mencuci dia...:geram::geram:

jati Publish time 13-9-2006 01:45 PM

kat rumah ada 3
bawah 1
atas 2
seminggu sekali mesti cuci................

eenaz Publish time 12-2-2007 04:13 PM

eenaz kalau bab cuci toilet nie asben yg buat....:lol: ...itu pun nasib baik ader Xtra Glow....cepat bersihkan...hanyer sembur kat dinding yg berlumut(if) pastu cuci ajer ngan air...cepat and pastu kalu nak tumbuh kulat ker lumut ker.....jarang sesangat

pear_madu Publish time 13-2-2007 07:43 AM

aku bab cuci toilet ni ada kureng sikit...kecuali dah takda siapa nak buat...

skrg aku suruh maid aku cuci 2 or 3 kali seminggu...

rzjs Publish time 13-2-2007 10:57 AM

Originally posted by tad2200 at 23-8-2006 10:01 AM
nama pun acid.. nak pakai berus boleh.. tapi kene campur air dulu.. jangan kene pada kulit.. nanti gatal2.. nak sapukan?? cemane nak sapu.. acid nih jenis cecair.. bukan jenis debu.. tak tau la a ...

saya ada acid nie bersihkan tile dapur..dapur jenis buat separuh tak siap pas tu sekarang dah siap..banyak simen putih tu atas tile..so sekarang dapur dah bersih..tapi nak membuatnya..ya allah surrender..kalau ada barang steel kat dapur..dia menghakis..spek saya pun coated dia pun tanggal..pas tu masa guna berus tu..asap dia ..boleh menyebabkan batuk2..gatal2 kat tgn..

serik ..aaaharga acid nie rm8.50 botol besar..adaa jenis kuat dan tak kuat..kalau nak cepat mintak yg kuat. warna jernih..beli kedai hardware..

la nie projek akan datang nak but kat toilet..tapi toilet space dia kecik..kalau takde kipas..habis la batuk2..

dulu biasa beli revell punya cuci toilet...mmg kuat tapi bau pon kuat..mmg bersih dinding,,

rzjs Publish time 13-2-2007 11:00 AM

Originally posted by anakperantau at 24-8-2006 09:51 PM
Ada tak sesiapa di sini buat kabinet dalam bilik air.. jika ya, guna material apa? Teman tengah fikir2 nak buat kabinet bilik air, yang kat sinki tu.. at least boleh letak barang2 bilik air kat d ...

cuba cari kat ikea..atau kedai2 accesories bilik air..selalunya plastic atau stainless steel..

fossil Publish time 13-2-2007 11:16 AM

Originally posted by hasaru at 4-8-2006 08:41 PM
tempat saya duduk dulu airberkarat...
so sekejap je habis lantai / dindi ng jadik warna kuning.....tgk macam tak cuci sebulan.

so saya guna acid..beli kat kedai hardware.......sekali jirus...

idea bagus nih!!! nak cari asid gak laa....tak sempat nak menyental2 nih..ada sedikit penyakit malas..;P ;P ;P

TabletSusu Publish time 13-2-2007 03:34 PM

kenangan TS cucui toilet kat master bedroom
rumah 2 tingkat
masa bersalin anak ke 2, duduk bwh je
mak mmg tak bg naik tangga
kiranya lebih sebulan lah toilet tu tak kena cuci
nak harap hubby... hmmmm mimpi je lah

lepas pantang, naik le bilik tu.. ok lg
masuk bilik air.. yaaaaaa tuhan.. mmg x berbasuh
lebih 1 jam TS duk menyental
sinki, dinding, toilet bowl.. lantai paling teruk hitam nya
mmg x boleh harap lgsg hubby ku..!!

spidernfly Publish time 14-2-2007 07:24 AM

selalu if basuh bilik air mmg my job la tu coz my hubby if buat mcm lepas batuk kat tangga je.

my house ada 2 bathroom & 1 toilet. my bathroom comes with the toilet. thus if basuh my bathroom, kena basuh the shower room-lap the glass so that jgn ada soap scums, lantai, dinding... then basuh the sink and lap the counter. lepas tu cuci jamban pulak. last bagi sapu the toilet then mop.

for my boys/guest bathroom... sincemy sons tak guna the shower room, i kena cuci their bathtub. then cuci sink, sapu then mop

guest toilet... sapu .. mop and cuci jamban ....

agar2 Publish time 15-2-2007 10:32 AM

bilik air ni... kena cuci selalu. jgan biar lama2 baru nak cucu
kalau boleh sambil mandi tu, gosok2 le lantainya ngan kaki
saya selalunya spraykan ngan duck killer tu malam2 sebelum tidur... paginya berus sikit dah ok.. tak le teruk sngt nak mengosoknya.... teruk gak nak cuci blilik air ni... maklumle ada 4 bilik air... tapi nasib le yang betul2 guna cuma 2 aje

dok tengah cari kalau2 ada cleaner yang boleh datang ujung minggu... boleh gak le relex sikit...:lol:

agar2 Publish time 15-2-2007 10:33 AM

bilik air ni... kena cuci selalu. jgan biar lama2 baru nak cuci
kalau boleh sambil mandi tu, gosok2 le lantainya ngan kaki
saya selalunya spraykan ngan duck killer tu malam2 sebelum tidur... paginya berus sikit dah ok.. tak le teruk sngt nak mengosoknya.... teruk gak nak cuci blilik air ni... maklumle ada 4 bilik air... tapi nasib le yang betul2 guna cuma 2 aje

dok tengah cari kalau2 ada cleaner yang boleh datang ujung minggu... boleh gak le relex sikit...:lol:

haizan5479 Publish time 15-2-2007 02:58 PM

Originally posted by jati at 13-9-2006 01:45 PM
kat rumah ada 3
bawah 1
atas 2
seminggu sekali mesti cuci................

sama la.. ngan rumah saya:o

Ina_zali Publish time 15-2-2007 03:13 PM

I suka toilet bersih tapi taklah consider cuci toilet as hobby ;P . Tapi Ina gi rumah orang dan kalau nampak toilet kotor rasa mcm nak bersihkan utk dia lak. Tang ni bukan hobby tu, itu, penyakit...;P

poison_ivy Publish time 16-2-2007 08:41 AM

Originally posted by hasaru at 4-8-2006 08:41 PM
tempat saya duduk dulu airberkarat...
so sekejap je habis lantai / dindi ng jadik warna kuning.....tgk macam tak cuci sebulan.

so saya guna acid..beli kat kedai hardware.......sekali jirus...

Pernah guna gak benda ni..tapi kuat sangat laa...sampai simen putih celah2 jubin tu boleh cair...kita memang praktis kan bila mandi jer mesti tangan ni sental2 mana yang patut sikit..tak ler bila daki dah 1 inci baru nak cuci...ayoo..itu buka easy of bang...bubuh acid pun tak jalan wooo..tangan pun sakit nak sental..;P

intanazlynna Publish time 22-2-2007 11:30 AM

Intan pun ader hobi cemgini gak..

kalo mandi tu mesti nak nyental lantai... kuning sangat2 ar lantai tu...

memang geli sangat2... berlendir... eeee

biasanyer toilet bowl la paling geli nak nyental... macam2 benda imagine... heheheee....

yup guna clorox senang... tapi intan tak amal kan selalu cuz biler kiter simbah clorox intan mula la pening kepala...

lovedi Publish time 15-5-2009 01:34 AM

agak-agaknya kalau toilet yg dah lama tak cuci..esp. toilet bowl la..apa yg paling berkesan nak hilangkan segala benda yg berkarat tu. Eeee..masuk tempat keje baru..toilet dia memang tak lulus sungguh. Tepaksa ambik masa rehat sket buat aktiviti menyental. Sape

fatinnajwa Publish time 15-5-2009 11:19 AM

cubalah cosway bath cleaner...mmg berkesan...rumah sy ni pun beli atas org...faham2 la...dah lama ditinggalkan.....mmg berkilat la jadinya dah disental.....

fatinnajwa Publish time 15-5-2009 11:24 AM

Balas #73 Ina_zali\ catat

mmg....pastu pk camner la diorang bole guna toilet yg kotor.....tak jadi terus masuk...mmg setiap minggu cuci lantai ,dinding...sink biar bersinar.....

kotaktisu1305 Publish time 15-5-2009 11:32 AM

tisu suka basuh toilet ( umah sendiri latp masa kat asrama dulu suka gak... kat bilik mandi suka sental dinding2)... sebab bile dah bersih jd sonok nak mandi.. rasa berkobar2... rasa tenang.. hehehhe....
klu toilet bersih hati pun tenang....
masa mandi pun bleh buat gak.. sesambil syampu rambut kaki sental lantai toilet.. hehehhe... b4 mandi bleh cuci gak....

[ Last edited bykotaktisu1305 at 15-5-2009 11:48 ]

stats Publish time 15-5-2009 12:35 PM

Originally posted by rzjs at 13-2-2007 10:57 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

saya ada acid nie bersihkan tile dapur..dapur jenis buat separuh tak siap pas tu sekarang dah siap..banyak simen putih tu atas tile..so sekarang dapur dah bersih..tapi nak membuatnya..ya alla ...

dulu aku suka jugak pakai acid ni, tp da lama tak beli... mmg puas hati cuci longkang ke lumut ke semua jalan... tp careful acid ni jgn terkena kat marble tiles... boleh hakis rosak marble... kalau pakai kena make sure bilas bersungguh2.. kalau tak nanti kulit kaki pun bole tertanggal..
Pages: 1 2 3 [4] 5
View full version: CUCI BILIK AIR