hsmd11 Publish time 13-6-2011 11:19 PM

Reply 50# rheafly

dalam awal tahun 90'an boleh board dari Butterworth. sekarang ni tak boleh dah.

kerawangcraft Publish time 14-6-2011 01:47 PM

wow lega...baru lepas call ktmb :sweat3:

rupanya train dari singapore ke kl still exist..ingatkan dah tutup terus

mijot Publish time 14-6-2011 02:13 PM

ada lagi tp mula kt woodland...
kalau mcm tu baik naik kt johor, murah skit...
kt singapore kena bayar gn SGD...

mijot Publish time 21-6-2011 07:55 PM

nak tanya lagi...
ada sesiapa yg pernah beli tiket ktmb guna online?

Rushrush Publish time 21-6-2011 10:21 PM

Reply 233# mijot
saya pernah beli tiket online...tak de masalah pun .... siap boleh tahu seat mana yg ada lagi pilih katil yg mana.. Payment pakai credit card ataupun mungkin skrg dah boleh pakai direct debit. Saya setahun yg lalu beli tiket KL-JHB koc yg paling mahal...satu bilik share dua org siap dgn toilet, sink and tv. kalau tak silap RM114 upper bunk. Saya naik k-api cos nak save belanja duduk satu mlm kat hotel. Waktu belitiket online biasa.... tapi pengalaman dlm keretapi tu cukup dahsyat! Memalukan untuk KTMB!

mijot Publish time 21-6-2011 10:29 PM

Reply 234# Rushrush

thanks tuk info..booking dia lebih kurang mcm kita booking tuk beli tiket kapal terbang kan...
selalu kebanyakkn org beli kt kaunter tp mcm saya nak ke stesen berdekatan jauh bebenar tu yg nak cuba beli online..
sekali lagi terima kasih..

tapi pengalaman dlm keretapi tu cukup dahsyat! Memalukan untuk KTMB!   

jika tak keberatan, boleh kongsikan pengalaman awak..

kerawangcraft Publish time 22-6-2011 04:59 AM

ada lagi tp mula kt woodland...
kalau mcm tu baik naik kt johor, murah skit...
kt singapore kena b ...
mijot Post at 14-6-2011 14:13 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

haah kan...dah dkt ngan johor
tapi masalahnye ngan 2 org budak kecik & beg2 tu yg fikir byk kali nak naik kat johor
kalau xde budak2 x kisah sangat
memikirkan hassle nye tu, rasanya lagi senang naik kat singapore

kerawangcraft Publish time 22-6-2011 05:00 AM

Reply 234# Rushrush

marilah sharing2

melur_30 Publish time 22-6-2011 07:57 AM

Reply 233# mijot

saya penah hehehee

Rushrush Publish time 22-6-2011 08:03 AM

Reply 237# kerawangcraft

Ok...ni cerita saya...Last skali naik k-api lebih 10 tahun dulu....

Mula2 turancangan saya nak masuk cabin…..mandi dan lepas tu terus tidur. Memang excitedlahnak naik coj ni sebab ni yg paling mahal dan exclusive dlm KTMB-maklumlah adatoilet sendiri, tv & ada supper dan breakfast free (termasuk dlm hargatiket). Tengok gambar dlm cabin bukan main cantik lagi.
Waktu trainsampai baru sedar koc ni kat belakang sekali…x kisahlah jalan cikit. Kebanyakankalaupun tak semua penumpang koc ni orang asing terutama sekali mat2 & mek2salleh. Bila masuk dlm kabin je baru sedar…. Kecik betul cabin ni!! My “roommate”orang lelaki Sweden – pemberita majalah – tinggi 6 footer++. Saya 173cm. Bilakami dua-dua berdiri dah tak boleh nak bergerak lagi sebab x de space nakberselisih! Tempat letak beg takde so kena letak beg atas tilam, pasal matSwedish nak letak bag besar dia kat bwh katil dia (lower bunk).
Lampu bedside saya rosak…so tak bolehlah nak baca apa2. Upper bunk pulak tak de tingkapnak tengok luar – ni yg buat claustrophobic ni! Tingkap lain x de. TV tak de Cumatinggal frame tempat letak tv je. Bila k-api dah jalan ada staff dia dtg checktiket dan tanya nak mkn apa untuk supper. I pun cakap kat dia yg lampu bedsidesaya rosak, tlg panggil technician repair; dia ok je. Si Mat Salleh ni pulakgelak sakan….. dia kata “They will never come!” , rupa2nya dia ni veteran naikk-api kat Asia dan dah naik KTMB bnyk kali, dia selau naik yg ada tempat dudukje tapi untuk mlm tu dah penuh. Dia tau sangatlah service level KTMB ni… MatSalleh ni kuat merokok so dia ambik stool dlm cabin dan pergi duduk dekattempat koc-koc bersambung dan perasap kat situ.
Sekejap lgdtglah org KTMB bawak tuala (diseal dlm plastic) dan bekas makanan untuk supper– saya pilih bihun goreng. Tak de sabunke? Ok kami tak bagi sabun! Ok mungkindlm shower ada tempat picit keluar sabun…kotOk nextsaya nak mandi – nak bagi badan fresh dan cepat boleh tidur – tak bersabun punx kisahlah. Nak buat ape lg, nak tengok TV tinggal frame je, nak membaca bukuke lampu pulak rosak!
Masuktoilet baru perasan lampu tempat shower x function, mandi dldm gelaplah ni! Xpe org laki apa takut! Takde sabun jugak kat sini! Dah habis mandi (ataupun basahkanbadan) saya pun dah mengelap muka pakai tuala tadi…alamak punya teruk bau tualatu…macam bau muntah!!!!! Dahsyatt!!!! Kita jadi nak muntah!!! Saya kat tempat sink– sebelah shower – di sini ada lampu, bila saya bukak balik kepala shower tu(waktu ni pintu shower dibukak – so boleh nampak sikit dlm shower) baru nampak airyg keluar dari shower tu warna kelabu asap!!!!!! Tah2 recycle water!!!! OMG!!! Patutlahtak de lampu tempat shower ni! Masyaallah!!!

Saya cepat2lari dari tempat horror show tu dan tukar baju dan naik atas bunk utk, tdur …..nakmakan bihun tadi pun dah give up – takut termuntah pulak. Kesemua benda-bendani – ketiadaan tingkap, lampu rosak, cabin yg sempit, bau diesel yg kuat, airkotor, tuala busuk, aircond x kuat dan gegaran kuat k-api buat saya betul2 nakpitam – so saya cepat2 cuba tidur; sebabkan letih maka tertidurlah…nasib baik.
Saya terjagabila ada gegaran/goncangan kuat k-api…..sikit lg sya nak terjatuh dari bunkatas! Wow, nasib baik, saya check jam dah pukul 3.30 pg….naik keretapi nibahaya ..bukan ada announcement cakap you dah sampai kat mana…. Nak tengok daritingkap stesen apa dah x de tingkap. So saya bangun n tunggu kat luar cabintengok nama stesen seterusnya… ok …belum terlajak ke S’pore! Mat Swedish tutengah berdengkur kat bunk bawah. Saya ada meeting pukul 9.00am di Danga Bay,so kena mandi lagi dan bersiap. Nak buat mcm mane….terpaksa mandi air kotor tudan pakai tuala kotor tu jugak!!!! BTW ada button sebelum katil kita untukpanggil staff KTMB mintak tolong ke ape…tapi saya punya button tu samada takfunction ataupun tak de org nak respon !!
Sebabkan taktahan duduk (tak de tempat duduk pun!) dlm cabin saya pun angkut beg pergiduduk kat tempat makan sebelah cafeteria; hmmmm baru lapang dada dapat tengokpemandangan kat luar dan tempat dudukpun lapang dan terang. Saya tunjuk tiketdan dapatlah my breakfast tak ingat plak makan apa. Bila sampai JB cepat2turun, kaki pun dok
bergoyang lagi! Whata nightmare!! Cepat2 saya sms abg saya & kawan2 supaya jgn naik koc tulagi!!!! Saya tak tau nak komplen kat siapa sampailah jumpa forum ni.
IMHO kalaucabin lain yg double bunk sleeping berth ok sikit sebab lapang dan terang,walaupun kurang privacy. Kalaupun terpaksa lain kali saya akan naik yg tempatduduk tu cukuplah!!!

mijot Publish time 22-6-2011 01:26 PM

teruknya pengalaman awak...
kalau tgk kt web ktmb, cantik first class tempet tido ni...

mijot Publish time 22-6-2011 01:27 PM

Reply 238# melur_30

kira ok dan menjadilah kan..
riso gak sbb ramai yg beli tiket kt kaunter, jarang tgk/baca org beli tiket ktmb online...
thanks...

melur_30 Publish time 22-6-2011 01:29 PM

Reply 241# mijot

so far tak penah ada masalah lagi mijot..cuma kalo beli online kena letak detail penumpanglah maksd saya nama/no ic..kalo kat kaunter tak payah benda2 ne semua...

Rushrush Publish time 22-6-2011 03:19 PM

Reply 240# mijot

https://intranet.ktmb.com.my/e-ticket/Booking.aspx   Btw trip tu Bulan April 2010......SENANDUNG SUTERA ADNFD (KOC SELESA):
dalam gambar bukan main lagi! Jgn terpedaya. Lower Bunk RM135, upper bunk RM114

bdk2 Publish time 22-6-2011 04:01 PM

Reply 243# Rushrush

btw bro, sgt2 horror la pengalaman tu. haishhh....mcm haunted train lak. :L

polaris_girlz Publish time 28-6-2011 11:40 AM

Melancong dgn Train dr KL --> HatYai @ Bangkok

Rasa2 ok tak kalo kita melancong naik train je? tp amik seat tido la...
mau patah pinggang kalo duduk huhu....

Dr KL Sentral ada terus pi hatyai kan....
Patut turun bangkok dulu atau terus ke hatyai...?

Nak ke hatyai, tp xtau apa xtvt nk buat....xplan lg...
yg aku tau nk naik train ke hatyai hihihi :$

any suggestion?

laniey_84 Publish time 28-6-2011 11:48 AM

aku rase ko turun kat hatyai dulu...sebab kat hatyai best jugak...mmgla xbest mcm kat bangkok tapi dah alang2 ko sehala baik ko singgah..pi tgk dier punya floating market..best owh..aku suke dier punya floating market..new xperience..

polaris_girlz Publish time 28-6-2011 12:24 PM

tu ar...aku tgk rege tiket train pon murah....

xde lah lama mana dlm train.. kira bertolak dari kol 9.30 malam.. sampai dalam 10.30 pg esok.. ok lah tu... rege tiket pon around RM54 camgitu lah...

kalo nak ke krabi jauh skit lah ek? kena amik bas ye?

bottombikini Publish time 28-6-2011 12:26 PM

Reply 3# polaris_girlz

gi krabi naik la van kat hatyai..4 jam la tapi

mak oi rasa x sanggup aku nak pi bkk naik tren..lama siot baru sampai

btw - floating market kat hatyai tu kat belah mana? (jadi modal la pi hatyai coz tak penah pi lagi) :laugh3:

lana_lang Publish time 28-6-2011 12:44 PM

Reply 4# bottombikini

ko pg hatyai...naik tuk2 bgtau je nk pg KLONG HAE...
nnti driver tuk2 bwk la...
Pages: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24
View full version: [MERGED] Pengalaman naik keretapi KTMB - All Destinations