miminn Publish time 10-4-2010 02:43 AM

last naik train ni masa 2002 kalau x silap. huhuhu. tapi ada sorang coursemate sibuk dok ajak naik train. sebab ada discount for student and warga emas kan sekarang kan. hhuhu. macam nak apply card tu tp xtau bila lagi nak naik train. dari KL ke JB je dah makan berapa jam entah. sakit badan.

TipinTakTipu Publish time 11-4-2010 03:10 AM

Last March naik ketapi kelas tido katil atas dari KL kul 10 malam sampai JB kul 6 pagi..RM39 kot rege dia.. :loveliness:

yamapi Publish time 11-4-2010 05:39 AM

sukee naik ketapi.. ketapi gerak jekk terus sms mak ckp ketapi da gerak (ala2 budak2 jakun.. ) suke amek katil.. sodapp yooo tido situ.. tp paneh sikit lew... hihihihi nnt nak naik ketapi lagi.. tp tader member...

asamfy87 Publish time 11-4-2010 05:11 PM

199# yamapi

aik..panas ke?ko naek 2nd class bedding ke?aku baru je beli tiket yg katil tu..xtau la plk panas..ke ko naek siang??huhu

zafira Publish time 14-4-2010 11:46 AM

Nasihat pada saper-saper yang nak gi Singapore naik tren, janganlah korang naik yang pepagi punya (terpulang kat individu masing-masing).   Better naik sebelah malam.Tak dapat nengok permandangan pun takpe.Cukup penat dan meletihkan especially budak-budak.

Naik tren last year 2 hari sebelum Xmas.Tren bertolak pukul 8.30 pagi dan sepatutnya sampai pukul 4 lebih.Kita orang sampai kul 6.35.Sangkut kat imigresen Singapore lama sangat.Nearly 2 hours.Mungkin sebab tren full house.   Yang lecehnya, lepas aje check bukan boleh naik keretapi terus.Dikuncinya pintu exit nak ke tren dan kenalah tunggu sampai semua orang dah abis periksa baru boleh masuk ke tren.Tercongoklah makcik-makcik, nenek-nenek, adik, kakak, emak kat ruang menunggu tu dengan beg-beg yang besau2 tu. Kesian betul.

Nasib baik waktu balik smooth aje.Naik tren kul 2.30 petang sampai dlm kul 8 lebih.Kira cepatlah gak tu.Tak terasa pulak letih time balik.

Anyway, satu pengalaman yang interesting tapi next time nak naik tren sebelah malam pulak.

Dunhill. Publish time 15-4-2010 06:32 PM

dont worry, semuanya bermula dgn langkah pertama..
my mum siap nangis nangis lagi bila dia tau me ke bangkok sesorang...
tetapi lepas dan selamat, terus dia percaya....
pandai bawak diri, semua ...
faraway1 Post at 7-1-2010 12:34 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

kalau tahu ada yg sedih dgn perjalanan kita, jangan lah lokek keluarkan duit beli sim kad diorang.. DTAC mmg murah & org Malaysia boleh beli pakai passport.. daripada tanggung kos international roaming.. cuma DTAC nih tak kuat signal kat kawasan kampung :D

semete Publish time 23-4-2010 04:05 PM

semete

semete..byk benor pengalaman ko naek tren..haha..tiket flight KL-KB utk bln 6 dah mhl.. ...
asamfy87 Post at 2-4-2010 14:39 http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

mahal ke tiket flight dr KL ke KB? kalu u rajin cari, MAS pun blh dpt RM150 return utk bln 6 ni...
nak jimat lagi nak ke Kole Besut, naik je bus dr airport ke Kota Bharu, pas tu gi naik bas ke Pasir Puteh...
dr Pasir Puteh naik lagi bus ke Kole Besut, tgk mat2 saleh rilek je transit mcm tu dgn backpack depa lg...

teman pun nak pi Perhentian bln 5 ni amik flight je ke Kota Bharu, nak jimat masa sbb gi 2D1N jee..

tang toilet tu bkn kotor sgt, tp kaler dlm toilet tu mcm tak nmpk bersih, mgkin kerap sgt org guna kot...

InVendeTTa Publish time 23-4-2010 04:27 PM

nostalgiknya nek train
dulu time blaja kat arau slalu blk kg nek train
tp yg x tahan tu malam2 ler.sejuk bangat..
teringat gik pakcik yg slalu jual nasik lemak dlm train time subuh2 kat perak
pastu best lepak kat bukit mertajam while train menyimpang ke butterworth
nanti cuti pnjang igt nak try blk ler..kot2 dah tambah speed ke:lol:

fa_stellar Publish time 23-4-2010 08:29 PM

Nak share jugak experience naik train. Hehe! :lol: Tapi dah agak basi la... 2007 Chinese New Year pegi Singapore. Saja wat keje gile ngan kekawan masa belajar (sebab nak cop passport.hahaha!). Naik train malam masa 1st day CNY, pkl 8 malam dan sampai dalam pkl 7 pg.

Aku lena je tidur sepanjang perjalanan. Kawan2 aku...ada yang first time naik keteapi...tak berapa boleh tido. Dok pikir keteapi nak terbalik la, keteapi merempit la..laju sangat la ape la. aku tau aku tido sedap jek..tau2...kene bangun sbb nak check passport. hahaha! Solat subuh pun kat tempat tido tu je! ;P

Apepon....aku suka naik keteapi. Dengan LRT Msia ke MRT Spore ke BTS Bangkok ke..suma aku suka! Skang ni cecita nak naik train waktu siang ke utara je tak kesampaian lagi...sebab aku ajak geng2 aku yg aku jalan2 salu sume tanak..cm serik naik train. hahaha!

Ohh...tapi aku rasa sekali je aku rasa x berapa nak best naik train. Masa aku form 5 balik dari Kelantan ke KL...rasa jauhhhhhhhhhh dan x sampai2 masa tu. OhhOo!

Ni gamba dalam train. Budak nih comel sangat! Lari2 dalam kete api! Mementang la weols sume pompuan rajin die datang kt tpt kitaorg jenguk2 pastu lari! :$

AntagonisYgKeut Publish time 23-4-2010 10:09 PM

haloo sume..

aku planning nak pusing satu semenanjung cuti sem nanti naik ketapi..
ada tips tak boleh bagi kat aku? cam cara pembelian tiket, stesen mane yg bes untuk stop dan singgah, etc
kalo ade sesape nak folo aku dr muo ni pon orait gak:D

aks_berhad Publish time 24-4-2010 02:02 PM

mahal ke tiket flight dr KL ke KB? kalu u rajin cari, MAS pun blh dpt RM150 return utk bln 6 ni...
nak jimat lagi nak ke Kole Besut, naik je bus dr airport ke Kota Bharu, pas tu gi naik bas ke Pasir Puteh...
dr Pasir Puteh naik lagi bus ke Kole Besut, tgk mat2 saleh rilek je transit mcm tu dgn backpack depa lg...
semete Post at 23-4-2010 16:05 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

ada ker Pasir Puteh --> kuala Besut? aku dulu Kuala Besut-->Jertih-->KB-->Epot

semete Publish time 4-5-2010 08:56 PM

ada ker Pasir Puteh --> kuala Besut? aku dulu Kuala Besut-->Jertih-->KB-->Epot
aks_berhad Post at 24-4-2010 14:02 http://eforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

ado belako, dari Kole Besut --> nok gi Jerteh dulu ke, nok gi Pasir puteh dulu ke, nok gi direct ke KB pun boleh...;)

Rzihan Publish time 21-6-2010 10:03 AM

Service KTMB teruk. Asyik lambat je. Tiap2 hari lak tu.

lynalin10 Publish time 7-9-2010 03:04 PM

Lin plan bulan satu nih nak pegi singapore. Dah beli tiket pergi ngan Air Asia tapi tiket balik x jadi beli sbb mahal sangat. So, nih bercadang2 ingat dari Singapore nak naik train ke KL. Sape penah share la yer? Lin pegi ngan hubby ngan my son umur 2 tahun tengah buas. Berapa agak2 tiket dia? Kira per head ke, kira bed?

melur_30 Publish time 7-9-2010 03:35 PM

Lin kenapa tak ambil bus aje? lagi jimat masa..tapi kalo nak adventure train memang bestla :D

3 bulan lepas saya ke Singapore by train p balik...p ambil katil ataih (sebab bawah dah habis), RM40 sehala...kalo bawah agak mahal sikit (lin blh check harga dalam website ktm)..gerak dari KL pukul 10.30 pm sampai sana dalam 9 lebih juga la sebab lama kat imigresen...

balik pulak, gerak dari singapore pukul 1.30pm sampai KL 10.30pm (giler lama)..tapi kali ini kitaorang ambil seat biasa sebab train siang takde katil...

lynalin10 Publish time 7-9-2010 03:43 PM

Thanks melur, mmg sebenarnya teringin nak naik train. Last naik train zaman bujang dulu dari KL ke Arau. So, nih rasa rindu lak nak naik train, tapi x sedar ada baby nak bawa. Betul gak kan naik bus cepat sket sampai. Tapi.... Lin horror naik bus. Bus bawa laju woo. Kalu pegi-balik JB tu, kita bawa 110km/j bleh lagi bus potong kite. So, agak2 berapa laju dia bawak....

dvpro Publish time 7-9-2010 04:49 PM

Lin plan bulan satu nih nak pegi singapore. Dah beli tiket pergi ngan Air Asia tapi tiket balik x ja ...
lynalin10 Post at 7-9-2010 15:04 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
Aku cadang naik tren malam supaya tak boring lama sangat, sebab boleh tidur kan. Kalau couple dengan anak kecik, elok amik private cabin. Dalam tu ada 2 katil, atas dan bawah. Kalau anak bawah 3 tahun boleh kongsi sekali, cuma ada bayaran sikit. Kat sini ada gambar cabin: http://mforum.cari.com.my/redirect.php?goto=findpost&ptid=235296&pid=19438477

bayumentari Publish time 7-9-2010 10:15 PM

Lin plan bulan satu nih nak pegi singapore. Dah beli tiket pergi ngan Air Asia tapi tiket balik x ja ...
lynalin10 Post at 7-9-2010 15:04 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Kalau drp Singapore ke KL, harga tiket jadi sgt mahal...( kalau x silap 2 kali ganda) jika drp JB ke KL..., mcm baru ni saya naik, ingat nak naik drp Singapore, pastu banding kan harga, baik naik drp JB..., sambil tu boleh round JB, beli2 rempah kat Pasar Larkin...:P .

Ambik yg tempat tido, selesa sikit..., tak lah letih duduk je...

dvpro Publish time 8-9-2010 12:07 AM

Post Last Edit by dvpro at 8-9-2010 04:45

Reply 213# bayumentari
Ya betul, rugi sangat kalau start dari Singapore, rate yg sama tapi dalam SGD.

Contohnya, kalau amik private cabin dari Singapore ke KL Sentral dalam SGD260=RM600, tapi kalau dari JB dalam RM250 saja.

daiman Publish time 21-9-2010 08:01 PM

weh blh up kan lg tak thread ni sbb aku verangan nak travel naik ketapi plk..
pls..pls..
Pages: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22
View full version: [MERGED] Pengalaman naik keretapi KTMB - All Destinations