bijakbudget Publish time 19-8-2014 12:21 PM

Tanda-tanda Jamu dan Makjun itu sesuai..

1. Mudah kentut dan mudah sendawa.
2. Kencing lawas.
3. Air besar lawas.
4. Selera makan jadi baik.
5. Mudah berpeluh bila buat kerja.
6. Tidur lena.
7. Kulit jadi bersih.
8. Suhu badan panas selesa tapi tidak terlalu panas.
9. Terasa cergas

Pada pendapat saya, tugas jamu ialah membetulkan sistem perjalanan darah dalam badan kembali ke tahap normal dan sesuai. Apabila darah berjalan lancar, semua akan jadi baik seperti suhu badan, penghadaman, pembuangan toksid melalui (peluh, air kecil dan besar) dan lain-lain.

Makjun yang terlalu panas perlu dikurangkan dos, gunakan kayu ukur suhu badan untuk mencari dos yang sesuai, sukat sehingga jumpa suhu badan normal yang sihat. Badan yang terlalu panas atau terlalu sejuk boleh menghalang pragnent. Disamping kesan sampingan untuk jangkamasa panjang. Suhu badan normal perlu kita ketahui, terlalu cepat berpeluh tanda badan panas, terlalu lambat berpeluh tanda badan sejuk. Cari yang terbaik sebab ada yang kerja bawah aircond perlu suhu lebih, ada yang kerja bawah matahari perlu kurangkan sukatan. Pendekkata makan ikut sesuaian badan.

Jamu juga membekalkan asas-asas zat yang diperlukan badan untuk cover zat-zat yang hilang akibat bersalin, bekerja terlalu kuat atau selepas diserang panyakit.

Pendekkata secara kesimpulan kita bayangkan diri kita ini seperti sebuah kereta baru beli dari kilang. Semua tip-top, bagaimanapun selepas 5 tahun ke atas.. banyak part perlu diganti, apabila rasa tak sedap suspension kita tukar esorber atau tayar. Kayu ukur ialah prestasi masa baru beli dulu, kalau berbeza cepat2 tukar alat ganti.

izy Publish time 24-8-2015 03:49 PM

Thread lama- tapi nk upkan dengan pertanyaan :
Ada tak yg pernah try jamu kencur. Mcm nk try

whm Publish time 25-8-2015 03:19 PM

Sedang Mencari jamu yang sesuai

xdielzx Publish time 26-8-2015 09:57 AM

izy replied at 24-8-2015 03:49 PM
Thread lama- tapi nk upkan dengan pertanyaan :
Ada tak yg pernah try jamu kencur. Mcm nk try

Macam menarik bila tengok iklan kat FB hehehe..

izy Publish time 26-8-2015 10:46 AM

xdielzx replied at 26-8-2015 09:57 AM
Macam menarik bila tengok iklan kat FB hehehe..

Tu la pasal..... Tgk mcm terpengaruh dah... Tp xde pun real testimoni dr pengguna. Semua yg dipost by seller. Too good to be true plak...lps tu tgk semua page mcm auto jawab je.. Sepesen jawapan. Org tabya len, jawab sama je...
Tu yg tanya dlm ni kot kot ada yg dah pernah try kan

DoBBE Publish time 26-8-2015 02:44 PM

Saya ada beli jamu kencur ni..3 kotak baru habis sekotak tu pun kadang2 je ..kesan tu macam x nampak pun   

macam yg di review tu..maybe makan jamu tu x konsisten kot..jamu tu sedap je..hehe

naina Publish time 28-8-2015 12:51 AM

Jamu kencur.ni kan Mak aku buatkan masa aku dalam pantng.mmg tercirit aku sbb dia cuci.dalamn kot.resepi jamu ni kencur,kunyit hidup asam jawa,gula merah Dan air.blend jer.sedap sbb ada mnis gula merah.

yayangmama Publish time 30-8-2015 10:11 AM

saya nak try maajun petani...tapi belum beli lagi....

kalau ada yang makan bagi tau ye kesannya...tq :bye:

cucuq Publish time 31-8-2015 09:46 PM

naina replied at 28-8-2015 12:51 AM
Jamu kencur.ni kan Mak aku buatkan masa aku dalam pantng.mmg tercirit aku sbb dia cuci.dalamn kot.re ...

rasa2nya selamat xjamu ni...cucuq cadang nak try sebab kite buat sendiri kan so yakin la skit..ke sama je kesan jamu yang dorang dok bincang ni...sebab tgok ramuan die mudah jer nak buat

maktehSarah Publish time 5-11-2015 04:25 PM

keluarga sy makan jamu Ratu Perawan...
best lah bagi tenaga kat badan..klu selagi xambik xkan tahu..dah try baru kita tahu kesan dia camne tu y sebabkan ramai amek tu..esp yang dah ada anak..nak mantapkan balik badan..
insyaAllah memang membantu..macam contoh benda y kita selalu guna..lama2 mesti buruk n nk rosak kan..cmtu lah badan..xleh pakai je kena 'servis' jugak..memg sistem badan kita dah lengkap proses ape2 klu nk dibanding dgn mesin..tapi bila umur bertambah..anak bertambah..hormon brubah..metabolisme makin slow..pemakanan xjaga makn minyak atau lemak etc..
tu sebab kena bantuan herba2 jugak..byk sgt khasiatnye.kena jg badan utk diri dan suami jugak..sape y xnk amek hati suami kn..hehe

saya saran kalu yang xberani tu, boleh ambik sebotol dulu..tgk kesan camne..dah amek nnti decide byk benefit amek jamu atau x..hehe..btw Jamu Manjakani Serapat Plus Ratu Perawan 100% herba asli..Halal, ada KKM & selamat..
testimoni byk..pape boleh whatsap sy 013-4257476 klu nk try..oh ya satu tips kesihatan..makan jamu ke xmakan jamu ke air kosong jgn lupa minum banyak2 sehari..penting utk tubuh =)

swayne Publish time 19-2-2016 02:21 PM

naina replied at 28-8-2015 12:51 AM
Jamu kencur.ni kan Mak aku buatkan masa aku dalam pantng.mmg tercirit aku sbb dia cuci.dalamn kot.re ...

saya pun minum yang ni buat sendiri. tapi minum masa period je sebab dia lancarkan darah. apa apa pun jamu ni jangan berlebihan.

Purlylilac Publish time 2-3-2016 09:57 PM

Kt tmpt keje sy ade sorg kakak ni mmg mnum jamu dr zaman mude.. skrg mmg cntik kulit plus umur da 40++ still nmpk mcm 30++. Die ckp die dpt resipi jamu dr org indon ni. Org indon tu beri ke die resepi tu sbnye sblm ni die mkn pil.Bahan nk buat pun simple je. Sy bru je cube, perubahan mcm pnas bdn etc xnmpk lagi.Tp mcm tkut plk lepas bce kesan lepas2 ni..

fire_place Publish time 3-3-2016 08:11 AM

Jamu ni mmg aku dah xbeli dah.dulu rajin sgt makan.
TP kita bukan tahu kandungan dlm dia Kn,
Sbbnya banyak kali kat tempat aku toko jamu besar2 ni kalau
Ada rush dari KPDNKK dgn KKM..diaorg dh tutup awal2, maybe ada informer
Masa pemeriksaan mengejut banyak kedai jamu ni kena bungkus barang semua, ada masuk TV
Serbuan KKM.

Jd dari situ aku xberani,evenada hologram dr KKM lah,banyak yg palsu.
Skrg kalau nak makan jamu,aku akan buat sendiri,
Jamu buat sendiri,Workout tu yg berkesan kot untuk aku anak 2 ni.
Lg satu perempuan pls lah Jgn terpengaruh dgn jamu insert dlm cikpit tu,
Ketahuilah cikpit tu kemutan adalah dr otot,nak kuatkan kemutan melalui senaman
Ko insert jamu tu sebenarnya mengeringkan,dan kau pun berani2 tanpa tahu bahan apa sebenarnya.
Kalau cakap manjakani,baiknya kau beli manjakani kat kedai India,kau tanak sekali dlm nasi
Lepastu makan,ni yg aku buat.

fire_place Publish time 3-3-2016 08:17 AM

Purlylilac replied at 2-3-2016 09:57 PM
Kt tmpt keje sy ade sorg kakak ni mmg mnum jamu dr zaman mude.. skrg mmg cntik kulit plus umur da 40 ...

Jamu buatan sendiri kalau kita yg bancuh bg aku xda masalah
Aku pun bancuh jamu sendiri boh dlm botol
Rasa MCM jus perawan tu,tiap hari makan sesudu
Masa akak aku bersalin aku buat,ipar aku bersalin pun aku jaga
Dan banyak buat jamu sendiri.jamu asam kunyit,jamu kencur,
Manjakani..semua kalau buat sendiri xda masalah yg jadi masalah
Yg kita xtahu sumber dia dr mana,dan mungkin ada bahan terlarang yg
Akan bg kesan pada tubuh padan kelak.

Purlylilac Publish time 3-3-2016 08:28 AM

fire_place replied at 3-3-2016 08:17 AM
Jamu buatan sendiri kalau kita yg bancuh bg aku xda masalah
Aku pun bancuh jamu sendiri boh dlm b ...

Ye ke? Hihi ni jamu yg kluaran2 xthu ade kkm ke x la kan.. ok2 noted.. hehe :lol: ;P

fire_place Publish time 3-3-2016 08:35 AM

Purlylilac replied at 3-3-2016 08:28 AM
Ye ke? Hihi ni jamu yg kluaran2 xthu ade kkm ke x la kan.. ok2 noted.. hehe

Kat internet pun bsepah ramuan jamu ni
Kebanyakan bahan asas,kunyit,manjakani,madu,gula Melaka,
Kacip fa timah,daun kelentit kering( Mmg gini nama dia,cekur dll.
Resepi kwn ko apa?? Leh lah share2. Huhu..

Purlylilac Publish time 3-3-2016 08:48 AM

Ha lebih kurg same je.. hehe kunyit, daun sirih, manjakani, kcip ftimah, gula melaka dgn serapat tu.tp kalu org belum kawin jgn letak serapat tu.hee rse sme je resepi kite :$;P

Purlylilac Publish time 3-3-2016 08:48 AM

Ha lebih kurg same je.. hehe kunyit, daun sirih, manjakani, kcip ftimah, gula melaka dgn serapat tu.tp kalu org belum kawin jgn letak serapat tu.hee rse sme je resepi kite :$;P

MistrezHermanaz Publish time 17-3-2016 10:27 AM

Purlylilac replied at 3-3-2016 08:48 AM
Ha lebih kurg same je.. hehe kunyit, daun sirih, manjakani, kcip ftimah, gula melaka dgn serapat tu. ...

mana nk cr bahan2 ni sume ek

Purlylilac Publish time 17-3-2016 10:37 AM

MistrezHermanaz replied at 17-3-2016 10:27 AM
mana nk cr bahan2 ni sume ek

Klau mis duduk kt area kl ni, org ckp kt chowkit ade 1pasar ni, yg ckp je kite nk bhn jamu, nt die thu crikan.. klu slain dr sini, sy xthu..hehe :$
Pages: 1 2 3 [4] 5
View full version: Kesan makan JAMU