rebas Publish time 5-12-2007 08:01 PM

Detox semulajadi.. KKM pun approved

Allah Taala cipta manusia ni sangat cantik.. setiap punya badan ada sistem detox semulajadi.. ini kerja hati (hepar /liver)..
setiap jenis makanan yang diserap oleh perut akan dibawa oleh darah ke hati untuk detox.. apa yg hati buat ialah deactivate sebatian2 yg bahaya kepada yang body friendly.. lepas tu darah bawa ke semua bahagian badan.. dan dinyahkan via buah pinggang...
Selagi seseorang manusia tu tak telan apa2 yang bahaya (racun rumpai/ racun tikus/ overdose ubat/ overdose jamu/etc..) insyaAllah hati dan buah pinggang sedia jalankan tugas...
Allah Taala juga cipta tiap2 sel tu dgn detox system juga.. in fact system pertahanan badan kita pun ( white cells) jadi polis boleh detox kuman/ bendasing dalam organ2 badan...
Therefore bersyukurlah.. dan jagalah diri baik2.... ketahui apa yang anda makan...

Longhairlady Publish time 5-12-2007 08:04 PM

Sy makan Herb-Lax Shaklee seminggu sekali :)

ReD_Ginger Publish time 6-12-2007 02:09 AM

makan produk ke, exercise ker semuanya kena berterusan, taklah minggu ni makan/exercise.. berenti.. then 3 minggu yang akan datang pulak mulakan balik.. mmg kantoi la..

sweet_charcoals Publish time 6-12-2007 11:26 AM

aku mkn pil ayurveda. so far ok la. muke ponbersih. jerawat sebulan sekali tu biase la. then sume lancar le.

mata_bulat Publish time 6-12-2007 11:51 AM

Makan capsul RG dan GL banyak membantu, bila toksin banyak kat dalam badan tengok jelah muka kita kelihatan tua dari usia.........kulit kita pun mula kelihatan kusam, rambut gugur dan lain2. Bila amalkan RG dan GL untuk kesihatan lebih lagi yang masih muda ni elok amalkan dari awal.........mengelak dari masalah penyakit.........bila kita amalkan selalu boleh lihat perbezaan kulit menjadi cerah, rambut kelihatan sihat dan lain2. Teman dah 30 baru nak makan tapi boleh jugalah cover daripada nampak tua sangat;P ;Pkulit pun ok tak kusam.......bacalah info dekat web teman infocantik banyak maklumat yang menarik.

zamzuri Publish time 12-1-2008 11:13 PM

Reply #1 limauais's post

You boleh buat rawatan water therapy. Boleh buat sendiri. Sangat berkesan.

http://www.trap17.com/forums/amazing-water-therapy-t53936.html

Bruxelle Publish time 13-1-2008 08:17 AM

Reply #1 limauais's post

Aku pegi kat Dr. Aman, buat rendam kaki guna kaedah ionization, nanti lepas setengah jam rendam kaki, air tu tukar jadi kotor, tu tandanya toksik2 dah kuar la tu...first time aku buat, air tu tukar jadi warna hitam, kuar ketulan2 macam darah beku, kuar buih2, and bau pun busuk..huish..byk betul toksik dlm badan aku, second time aku buat air tu tukar warna oren, kira dah kurang skitla toksik. Yg aku perasan lepas buat tu, seminggu aku tak de bau badan. Tk pakai deodarant pun takpe. Tpi aku lupa la nama sebenar kaedah tu...sori yek.

ummy43 Publish time 23-1-2008 07:31 PM

Originally posted by Bruxelle at 13-1-2008 08:17 AM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
Aku pegi kat Dr. Aman, buat rendam kaki guna kaedah ionization, nanti lepas setengah jam rendam kaki, air tu tukar jadi kotor, tu tandanya toksik2 dah kuar la tu...first time aku buat, air tu tuk ...

skrg ni ko wat lagi ke rendam kaki ni? rendam ni ngan airbatu tu ke?

mata_bulat Publish time 23-1-2008 11:13 PM

nak maklumat lanjut boleh baca di sini tentang produk ni dah 4 tahun teman amalkan memang best, harga tak mahal boleh makan berpajangan.

http://www.infocantik.portalniaga.com/?p=productsList&iCategory=25&sName=-RG-dan-GL-DXN-(GANOTHERAPY)

[ Last edited bymata_bulat at 23-1-2008 11:15 PM ]

carold Publish time 25-1-2008 03:19 PM

Originally posted by anieszack at 27-10-2007 11:18 AM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif

kat area jb kat mana nak cari eq?

kat s'mart, giant, care4 pun ade..
cari kedai2 yg jual minyak2 urut..sejadah,telekung
or ubat2 kmpung..
banyk n melambak:loveliness:

addinnasa Publish time 26-1-2008 04:54 AM

Balas #1 limauais\ catat

Boleh try makan herb-lax dari Shaklee, RM42.oo untuk 120 biji. Memang utnutk buang toksik dalam badan. dah 8 tahun saya makan dan sangat berpuashati.

Bruxelle Publish time 26-1-2008 06:06 PM

Originally posted by ummy43 at 23-1-2008 07:31 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

skrg ni ko wat lagi ke rendam kaki ni? rendam ni ngan airbatu tu ke?

dah lama tak buat..bukan dengan air batu, dia guna satu gadget yg bersambung dgn satu mesin elektronik, gadget tu dimasukkan sekali dalam air rendaman kaki tu.

DrHati Publish time 27-1-2008 08:30 PM

Reply #1 limauais's post

Cuba minum teh hijau Herbalife

lica_mica Publish time 28-1-2008 07:57 PM

sy buat detox minum air lemon (belah dua, amik sebelah je) pepagi, mcm ada forumner ckp kat sini, dah lama amalkan, sblum gosok gigi taw

pastu selama sejam jgn makan pape, pastu br makan pape breakfast ke. pastu siang tu minum bnyk air.

pastu nak tdo, minum lagi separuh lemon tadi.

hasilnya mmg cun, kulit muka mmg ada kesan la. makin rradiant, pastu, berat samada turun atau menten wpon mkn bnyk, hehe, tu yg best.

accun Publish time 28-1-2008 11:44 PM

batul ckp limauais buat pe susah2 nie nak buang toksik just minum air kosong/suam/mineral 3 liter setiap hari itu je murah dah mudah betul tak Dr Arissa sofea

Bruxelle Publish time 29-1-2008 02:48 PM

Originally posted by lica_mica at 28-1-2008 07:57 PM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
sy buat detox minum air lemon (belah dua, amik sebelah je) pepagi, mcm ada forumner ckp kat sini, dah lama amalkan, sblum gosok gigi taw

pastu selama sejam jgn makan pape, pastu br makan pape...

hehehe nak try lah kaedah u ni..aku pun tgh nak turunkan berat badan ni..nak tanya waktu period boleh minum air lemon ni tak? u minum tiap2 hari ke?

ubikayu Publish time 29-1-2008 05:35 PM

ubi minum teh daun raja herba.... proses pembuangan lancar.... lendir-lendir pun kuar sekali... badan rasa lebih bertenaga, tak mengantuk dan berat badan pun dah turun dan yang penting sekali teh ini murah.... tak perlu nak habis beratus ringgit sebulan untuk sihat.... sebungkus hanya RM 12.50... cukup utk sebulan.

Naudeez Publish time 25-6-2016 03:42 PM

Ade care lain lagi, dengan DETOX . banyak caa detox kat luar tu yg kene mkn buah satu2. yg sy amalkan nie dah siap gabungkan semua buah-buahan dalam 1 sachet jadi serbuk dah :D

RM9 je per sachet, kesan die perhhh! 5 jam dah ringan badan dah. hehe
ade kelulusan KKM juga. xde kandungan kimia
baca kat sini : www.facebook.com/jusalkurmadanenerfiber
Pages: 1 2 3 [4]
View full version: cmne nak buang toksin dalam bdn?