didie80 Publish time 2-6-2008 11:45 PM

Originally posted by ituseorangaku at 2-6-2008 02:48 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif

pernah baca satu petua sorang ustazah..bila berdepan ngan orang kita suka...baca ayat terakhir surah al-Imran..sampai abih..insyaallah..usaha tangga kejayaan,.... :loveliness: :loveliness:

baca dlm hati boleh kan?tkt nnt tersasul2 pulak....;P

didie80 Publish time 2-6-2008 11:46 PM

Originally posted by sunquick at 2-6-2008 02:11 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
kita tingat ada 1 citer indon kat TV9 utk slot Maha Kasih...mungkin bleh jadi panduan buat didie80... pelakon nye desy ratnasari... kisahnye si desy dah agak berusia la tapi x kawin lg... dia mem ...

to sunquick...terima kasih atas cerita yg sunquick bgtau ni...mmg ptt diambil sbg iktibar....terima kasih kerana mendoakan didie dpt jodoh yg soleh....amin....

terima kasih....:loveliness: :loveliness: :loveliness:

didie80 Publish time 2-6-2008 11:59 PM

Originally posted by pinKy180 at 2-6-2008 10:39 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
huhu doa yang penuh dgn penganiayaan....:shakehead3:

berkenaan jodoh ni didie ngadu direct pada Allah..... Dia mengetahui semuanya...

dan klau boleh berdoalah minta Allah jodoh didie dgn l ...

betul ape kt pinky tu...bg didie....bila didie tak thn sgt... i mean, sbb didie pendamkan perasaan ni..mmg menyakitkan...so, kepada Dialah tempat didie mengadu...hati didie pernah tertutup utk org lain...dulu, didie berdoa semoga ex didie la jodoh didie....namun, semakin hari didie doakan die...makin didie rs tak suke dgn die...bertambah perasaan benci tu....

dr situ, didie perasan, die bukan jodoh didie agaknya...sbb tulah didie ngan die terpisah....setelah hampir 3 thn, br didie dpt buka ht didie utk org lain....ntah mcm mana didie boleh tersuke dgn org tu...mgkn kerana budi pekerti, budi bahasa and perwatakan dia buat didie boleh jth hati...didie jd kagum dgn die...sejak tu didie rs didie jatuh ht pd die....dgn melihat perwatakan die, didie teringin utk jd lbh baik...tp kt tak tau ht org, pinky..sbb tulah didie ckp, didie cuma boleh berdoa semoga dibukakan hatinya utk didie...andai kata die bukan utk didie, didie hrp didie mampu lupakan die....:(

bak saranan pnky suruh bt mcm khadijah tu, didie terima cuma masanya belum sesuai lagi....terima kasih ya pinky....:flower:

didie80 Publish time 3-6-2008 12:01 AM

Originally posted by obelisk at 2-6-2008 12:08 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
Ya Tuhan ku.. kalau dia memang jodohku,
jodohkanlah...
Tapi kalau bukan jodohku,
Jodohkanlah jugak...
Jika dia tidak berjodoh denganku,
maka jadikanlah kami jodoh...
Kalau dia bukan jodohku ...

didie tak fhm la...betul ke doa ni?:o :o

kupia Publish time 3-6-2008 12:16 AM

Originally posted by didie80 at 2-6-2008 11:43 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
qt...nak tanye skit...mcm mana nak bt solat hajat 40 hari tu ya....klupompuan, mmg takkan tercapailah 40 hr tu...(yg sblm menopous la)...;Pyg tu didie tak fhm....hrp ade yg dpt bg tunjuk ajar...lg satu, mcmmana yg qt mksdkan mase berdoa, jgn mntk didekatkan...yg tu didie takfhm....hrp qt or sape2 boleh jelaskan ye...

~tq~

Ishh tak usahlah penting sangat 7 hari, 40 hari, 100 hari tu, hishh Nabi saw tak penah ajar macam tu pun...Solat hajat itu sendiri pun masih dipertikaikan banyak ulamak.
yang penting cari doa doa dulu, pastikan doa doa tu dipetik dari Quran dan hadis hadis sohih, kalau belum ada beli buku yang betul, jgn cari doa yang bukan bukan.Kalau belum hafal baca tengok buku pun tak apa dulu...
Buat solat sunat malam tu ikut kemampuan kamulah, kalau boleh tiap2 malam lagi bagus, bonus untuk diri sendiri niat untuk akhirat nanti, otomatik dunia pun dapat...
Yang sebaik baiknya munajat spertiga akhir malam tapi bukan wajib, kalau tak dapat buatlah awal malam sebelum tidur, lepas isyak tu pun boleh...

Buat solat sunat ikut yang Nabi ajar.Mula2 tu buat solat taubat 2 rakaat, solat hajat 2 rakaat cukup, solat tahajud 6 rakaat kalau larat lepas tu tamatkan dengan witir 3 rakaat 2 salam (baca doa qunut bangun dari rukuk rakaat akhir solat sunat witir).Lepas tu buat zikir sikit, baca ruqyah sikit terus doa dengan sepenuh hati dan perasaan meminta hajat keperluan.Lepas tu rajin2 baca quran, janganlah pilih surah Yasin aje ganti2 lah surah2 lain sama....

Insyaallah doa anda pasti akan diterima...

[ Last edited bykupia at 3-6-2008 12:19 AM ]

tobby Publish time 3-6-2008 12:35 AM

bab jodoh ni .....doa & usaha kena sama byk. klu dok hoping kpd hanya satu orang jer sbg jodoh kita maka payah la. klu yg belum ada jodoh tu kena paham, manusia perlu berjumpa dgn seramai manusia lain utk dpt kebarangkalian dpt jodoh. klu sembunyi sorang2 dlm rumah layan Astro sapa nak nampak anda & terpikat dgn anda? so bwk2 la joint persatuan ker, kelab fotografi ka, kelab panjat gunung ka, kelab joging ka, kelab main badmintor ka, kelab kumpul setem ka. jgn kelab malam udah la...

utk bergaul dgn seramai mungkin manusia secara baik boleh jugak register utk amik courses jgka pendek kat kolej ka, universiti ka, masuk rakan muda ka..........byk caranya. jgn bimbang.....yg tak hensem akan jumpa gadis yg sekufu dgn mrk. gadis yg tak berapa cun akan jumpa lelaki yg layak utk mrk. jgn letak expectation yg terlalu tinggi. asalkan ada pekerjaan tetap, hormat orang tua, jaga solat...consider orait dah tu.

thedude Publish time 3-6-2008 12:40 AM

Originally posted by didie80 at 2-6-2008 11:45 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Betul gak tuh ... gabra kan ? ;P;P;P

thedude Publish time 3-6-2008 12:43 AM

Originally posted by didie80 at 3-6-2008 12:01 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif

didie tak fhm la...betul ke doa ni?:o :o

Dia memain jer tu .... ;P;P;P

kupia Publish time 3-6-2008 12:45 AM

Originally posted by didie80 at 2-6-2008 11:45 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif

kalau kat rumah tak kan tesasul sasul... :lol: hafalkan bacaan dulu..
baca tu mestilah keluarkan suara tu bagi sendiri boleh dengar bacaan, jangan baca kuat-kuat tu yang tesyasyul tu...

thedude Publish time 3-6-2008 12:49 AM

Originally posted by didie80 at 1-6-2008 10:04 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
assalammualaikum semua...sy br di thread ni...

hati sy terdetik nak bertanya tentang soal jodoh...jodoh mmg telah ditentukan untuk setiap org, cuma sbg hamba kt kena berusaha...

sy nak bert ...

Didie ..

tak usah risau dengan kisah lalu .... teruskan aje niat awk ... berilah peluang kepada diri awk sendri .... :loveliness::loveliness:
Yakinlah dengan doa awk ... jika dia jodoh awk ... minta didekatkan ... jika tidak minta dijauhkan ...:loveliness::loveliness:
jika awk berdoa begini ... insyaAllah awk tidak begitu kecewa jika hubungan tak jadi .. kerana awk tau
doa awk telah diperkenankan .. dia bukan untuk awk .. maka Allah telah jauhkan .... :loveliness::loveliness::loveliness::loveliness::loveliness:
Allah lebih tahu apa yang terbaik ... :loveliness:

thedude Publish time 3-6-2008 12:51 AM

Reply #1 didie80's post

jangan baca ayat tu terang2 sangat pulak .. nanti dia ingat nak jampi lak ... ;P ;P ;P

pinKy180 Publish time 3-6-2008 06:21 AM

Originally posted by didie80 at 2-6-2008 11:59 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif

betul ape kt pinky tu...bg didie....bila didie tak thn sgt... i mean, sbb didie pendamkan perasaan ni..mmg menyakitkan...so, kepada Dialah tempat didie mengadu...hati didie pernah tertutu ...

sama-sama:$

pendam perasaan dan kekecewaan yg pernah berlaku mmg menyakitkan tapi InsyaAllah tentu saja ada hikmahnya, so jgn marah ya...

klau tak bersedia utk buat cara Saidatina Khadijah berdoa pun tak apa......lepas ni boleh cari alternatif lain lagi yg penting berusaha secara berterusan dan slow-slow...

InsyaAllah nanti didie akan bertemu jugak dgn lelaki yg sesuai dan mungkin masa tu didie akan bersyukur dgn perpisahan dulu....

gud LucK nowh....semoga usaha didie berhasil.....:)

aspaloren Publish time 3-6-2008 08:44 AM

didi, aku ada satu citer tentang jodoh ni.
True story la konon-kononnya camtu la.
Kena lak kat bod muslimin muslimat lg kena citer aku ni.
Ada sket la kena mengena ngan solat hajat minta petunjuk bab-bab jodoh ni
Aku try pendekkan mana yg panjang, yg pendek dipanjangkan. Baru suspen campur thriller sket. Tp realitinya, aku bukannya reti sgt bercerita.

Aku dari sejak umur aku 16 tahun kerap mengalami mimpi2 aneh bin ajaib. Oleh kerana, terlalu kerap mimpikan perkara2 ajaib bin pelik, kadang-kala agaklah merunsingkan kepala aku. Yg buat aku makin runsing, ialah mimpi2 tu selalunya jadi kenyataan. Terpulang kepada cara mcm mana aku tafsirkan mimpi tu. Pernah aku citerkan pada family yg terdekat, tp sygnya diorg tak berapa percaya cakap aku coz family aku bukanlah dari golongan yg warak. Kami berfahaman sederhana saja. So, perkara seperti ini mcm kejutan pd diorg, long story made short, diorg ingat aku reka citer. Aku nk salahkan diorg pun taklih gak sebab bukan every detail of the story aku citer kat diorg. Ada reason yg tertentu yg aku tak citer kat diorg. Salah satu drpd reason dia ialah sejak dari awal lg aku asyik termimpi2 ttg this girl. Klu aku citer about this girl to my parents, maunya parent aku ingat aku dah kemaruk nk kahwin. And then, klu this girl muncul dalam mimpi-mimpi biasa aku takpe gak. Tp muncul dlm mimpi yg abnormal sket.
Sebagai contoh, mimpi aku berjumpa Nabi Muhammad SAW, di akhir mimpi tu 2 org ustaz yg periksa condition aku menasihatkan aku supaya segera mencari my 搊ther half

ahysa Publish time 3-6-2008 10:55 AM

salam didi....

saya juga pernah mengalami perasaan sama yg mcm mana didi rasa tak lama dulu...mungkin lebih teruk lagi sbb didi masih muda (dari angka di nick didi) walhal saya sudah awal 30-an.

banyak saya usahakan utk mendapat jodoh dgn org yg saya sayang. selain dari solat hajat, puasa sunat, dan baca apa2 saja doa yg saya tau. saya selalu minta dipertemukan jodoh kami. tapi takde tanda2 yg doa saya tu dimakbulkan...sampai lah satu ketika tu...

masa tu saya betul2 dah nak give up. saya rasa pasrah sungguh dgn ketentuan Allah lalu saya pun tukar doa saya...dari semoga dipertemukan jodoh saya dgn dia ke semoga Allah temukan kami berdua jodoh yg terbaik utk diri masing2...kalau dia bukan jodoh saya, berikan lah yg lebih baik utk saya dan berikan lah yg lebih baik utk dia supaya kami bahagia dgn pasangan masing2. hati saya betul2 ikhlas nak lihat dia bahagia...walaupun bukan dgn saya.

Allah tu maha besar...maha mengetahui dan maha agung. tak lama lepas tu, hubungan kami bertambah baik & rapat. bukan tu saja, ibu bapa dan keluarganya pun memberi restu pada hubungan kami. dan berkat doa & restu mereka, insyaAllah kami akan disatukan aug ini.

dari pengalaman ni meyakinkan saya lagi yg apa pun yg kita buat, cakap, minta...mesti betul2 ikhlas. & kita sentiasa mesti pasrah & tawakal selepas berusaha. :)

fatinz Publish time 3-6-2008 11:36 AM

doa untukmendapat jodoh...

1)baca ayat seribu dinar selepas solat- 3 kali....ayat seribu dinar adalah utk buka pintu rezeki dan diantara pintu rezeki itu adalah JODOH...
2) baca surah Yusuf ayat 4....

selamat berjaya dan berjumpa jodoh....
doa adalah senjata umat islam...

Gravedigger Publish time 3-6-2008 01:31 PM

Maut, jodoh dan rezeki.......bila tiba saatnya maka ia akan muncul dihadapan anda tanpa disangka.
Sesungguhnya Allah beserta orang-orang yang sabar.

didie80 Publish time 4-6-2008 10:20 PM

Reply #33 aspaloren's post

to aspaloren....thnks ya sbb sudi type pnjg2 ur story...even ade stgh yg sy kurang fhm...tp tak apelah...

klu sy jd awk...sy akan teruskn dgn that gurl kot....sbb sy nak cr org yg lbh baik dr sy....supaya diie dpt membimbing sy satu hr nnt...tp takpelah, insyaALLAH, dr ape yg awk alami ni, awk pasti akn berjumpe dgn seseorg yg lbh baik kelak...awk beruntung n istimewa krn dpt hidayah melalui mimpi2 awk...

skrg2nya awak belajarlah utk jd lbh baik sedikit demi sedikit...bersyukurlah atas keistimewaan yg allah berikan pd awak.....

didie80 Publish time 4-6-2008 10:21 PM

Originally posted by ahysa at 3-6-2008 10:55 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
salam didi....

saya juga pernah mengalami perasaan sama yg mcm mana didi rasa tak lama dulu...mungkin lebih teruk lagi sbb didi masih muda (dari angka di nick didi) walhal saya sudah awal 30-a ...

sy tumpang bahagia mendengarnya.....

punchup Publish time 6-6-2008 11:47 PM

Originally posted by ahysa at 3-6-2008 10:55 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
salam didi....

saya juga pernah mengalami perasaan sama yg mcm mana didi rasa tak lama dulu...mungkin lebih teruk lagi sbb didi masih muda (dari angka di nick didi) walhal saya sudah awal 30-a ...

ahysa, happy for u, semua kena ikhlas kan....:) anything we do...mesti ikhlas.....ahysa macam mana kalo mulut kata ikhlas tapi hati tak....tapi kita paksa hati kita kata ikhlas.....boleh tak? lama2 sure ikhlas..... :L tapi mmg niat nk ikhlas sesgt

Dulcy Publish time 7-6-2008 12:24 AM

penah la suka sgt dgn org ni...selau mintak doa supaya jauh kan dia sbb dia dah ada girlfriend tapi makin doa makin dia dekat..pastu saya dpat petunjuk mmg dia bukan unuk saya..tapi saya degil saya ckp jugak yg saya suka kat dia...suprisingly dia mmg ada perasaan kat saya tapi saya yang terlewat......:( :(
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8
View full version: doa mohon jodoh