azelan74 Publish time 30-7-2010 03:59 PM

aku skarang pun tengah kena .karang kat pinggang sbelah kiri....
sakitnya tuhan saja yang tau..
aku trus ke klinik swasta dan doktor scan...sah ada batu....dr pun inject 2 jarum kat pinggang 10 minit lps tu terus clear sakt .......
tapi skarang masih sengal2 kat bawah pinggang.......air kencing dah jernih dah......

mizsela Publish time 30-7-2010 04:45 PM

aku pernah baca...kalau amalkan kencing berdiri bleh ade risiko batu karang

addamnor Publish time 30-7-2010 11:55 PM

ofis mate kita ada batu karang dlm hempedu... pastu takut nak operate... gi wat rawatan alternatif.. ...
white_orkid Post at 1-7-2008 13:05 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

kalo macam tu kami para doctor memerlukan khidmat dia lah...jimat sikit belanja.. tak payah bius.. tak payah guna banyak ubat perkakas sepital.. panggil dia jek suruh keluarkan;P

zuenaz Publish time 2-8-2010 03:37 PM

teh misai kucing pun boleh pecahkan batu karang, tapi ambik masa
sikit

fariepari Publish time 3-8-2010 10:29 AM

aku skarang pun tengah kena .karang kat pinggang sbelah kiri....
sakitnya tuhan saja yang tau..
ak ...
azelan74 Post at 30-7-2010 03:59 PM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

aku dh p scan semalam, mmg doc detect ada batu karang kat kiri n kanan buah pinggang
tp takde pulak doc tu inject buang batu tu...
dia cuma suruh aku minum air byk2..kalau bleh minum air ECPI..sbb air tu beralkali tinggi

umialiah Publish time 8-8-2010 06:45 PM

Umi nak kongsi tentang sakit batu karang ni. Tak kira lelaki ke perempuan ke boleh dapat je sakit ni. Sepupu lelaki umi baru je umur 25 tahun dah kena batu karang. Doktor suruh operate tapi dia takut.
Ada sorang kawan umi introduce dia makan 1 produk kesihan. Tak sampi 2 minggu baru karang dia pecah dan keluar ikut air kencing. Dia betul2 happy dah tak perlu operate lg dan terus mengamalkan produk tu sbb doktor kata batu karang ada kemungkinan berulang lg
Jadi umi bagi cadangan kita rajin2lah buat medical check-up macam ultra sound ke sbb sekurang2nya sakit ni dapat dikesan sebelum sampai tahap teruk. Lagi 1 x perlulah tunggu dah sakit baru nak cari penawarnya..Apa kata kita sama2 ubah cara pemikiran kita iaitu MENCEGAH LEBIH BAIK DARI MENGUBATI..Laburkan sikit pendapatan bulanan supaya kita kekal sihat..InsyaAllah.

khairen Publish time 8-8-2010 08:22 PM

memang ramai dengar kalau kena operate...memang jadi kecut perut...hehe sbb tu ramai yang cari alternative lain....ada gak sedara i yang kena batu karang ni. Macam biasa la..rasa takut sangat nak operate...last2 try satu product kesihatan ni....bila amalkan rasa kurang dah sakit. lama2 dah tak sakit lagi....pergi scan, dah ilang dah batu tu....alhamdulillah :D

khairen Publish time 8-8-2010 09:10 PM

this is my suggestion....cube try product Fujita Lactose-S and Win Tea:D

sundreyati Publish time 24-8-2010 02:23 PM

aku pun sakit juga kat bahagian pinggang ni. azab betul...semalam dah g hospital kerajaan.. dah cek air kencing..ada campuran darah sikit.....dr suruh buat xray ....minggu depan ni.....
aku takut lah keputusan dia.....

gdb Publish time 25-8-2010 01:33 PM

baru lepas kuarkan batu karang kat sjmc....asyik sakit perut je.... after ctscan doc bg tahu ada batu about 10mm.....since insurance company cover, terus agree je le utk minor procedure... diorng bagi cd...ngeri jugak nak tengok.... so far ok le

sevenoctober Publish time 2-9-2010 02:19 PM

Reply 50# gdb

urologist kat sjmc bagus tak?
aku aritu buat kat kpj kajang..
lepas bukak stenting, masih sakit lg..
nih bulan puasa, nak2 bila dah petang n air kencing dah keruh, mula aa rasa sakit kat pinggang..
rasa sakit tu sama sakitnya mcm masa pakai stenting dulu..
bila pegi doctor kerajaan, dia kata aku ni saikologi..
mcm gampang je.. org sakit betol2 ni..

urologist kat kpj kajang tu bagus gak..
buat ultra sound checking last 3 month, takde jumpa batu..
urine test pun ok..
the prob is aku still rasa sakit sama mcm waktu nak kena batu karang stuck kat kidney aritu..

most of the out patient doctor ni, dorg suka assume bila urine test ok, means patient tu ok..
n this is shit...

terasa mcm takde sape percaya apa yg aku tgh menderita ni...

luce Publish time 3-9-2010 09:48 AM

AP PUNCA KENA BATU KARANG NI... baru kuar wad.. doktor suspek ada batu karang..
surayaarshad Post at 23-6-2008 13:28 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kerap kencing jugak kan

izati Publish time 3-9-2010 10:43 AM

Reply 23# surayaarshad

Kesian su...walauapa pun dari skg su kena minum air kosong sebyk mungkin....kalau boleh setiap sejam 1 gelas. air kosong bertapis jgn yg terus dari paip...setahu saya teh misai kucing berfungsi mencuci buah pinggang. Dulu saya pernah kena sbb suka tahan kencing..saya nie lg buruk kalau berkereta dari jb ke kl leh lagi tahan kencing sbb tak suka masuk tandas awam.Skg nie air kosong leh minum setiap jam klu tak puasalah...sbb dah duk umah masa keja dulu tak suka jgk sbb byk minum kerap jgk msk bilik air.

Dan satu lagi lobak putih..buat sup..kalau boleh jgn letak garam..kalau nak bubuh guna garam kasar. Mng kurang sedap cikit tapi yg tak sedp tu lah ubat...Cuba ya su..

neomorpheus Publish time 3-9-2010 09:53 PM

Kat melaka ade tempat merawat batu karang yg femes. Even doctor kat hospital melaka pun recommend pegi situ. Ape yg i paham, die rawat secara ghaib. Tapi terpulang pada diri sendiri lah mcm mana. mula2 aku pun tak percaya. my friend yg kena batu karang ade pegi last few months. mmg lepas tu hilang. even pegi scan pun nampak dah tak de. Tapi lama gile lah menunggu sbb ramai giler org beratur. Dtg pagi pun giliran maybe petang or mlm... :)

peachRose Publish time 3-9-2010 10:23 PM

Pls jgn ambil enteng pasal batu karang ni..
batu karang ni boleh menyebabkan hati kita rosak (kalau batu dalam hempedu) dan buah pinggang rosak...bayangkan kalau 2-2 organ penting dalam badan kita ni rosak??
sabar dan tahan la skit dgn treatment yg doc berikan dan jgn buat treatment sekerat jalan...sbb perkara tu tak seberapa dibandingkan dgn treatment untuk hati atau buah pinggang yg rosak.

gdb Publish time 15-9-2010 12:56 PM

Reply 51# sevenoctober

so far still sakit gak since stern tak buang lagik... scheduled on this coming monday. based from doc. feedback after buang stern, thing should be back to normal.... nanti sy update once dah buang stern tu....

pelitaHatiku Publish time 16-9-2010 08:17 PM

huhuhu....peritnya pengalaman stenting.....:L

budakkuatmakan Publish time 17-9-2010 11:18 AM

mmg sgt sakit ....saya memahaminya juga sbb saya pun salah sorang yg disuspek da batu karang, bulan ni baru dpt appt tuk buat ultrasound kat sepital kerajaan yg mmg jimbam lembap tp free...saya dpt batu karang sbb kolestrol yg sgt tinggi...huhuhu..dulu ingat tah apa2 lah ketumbuhan kat rahim ...wisau dibuatnyer..tp sekarang kurang sikit sakit dan tak kerap sgt mcm dulu...saya amalkan minum air masak banyakkkkkkkkkkkk2 sgt dan amalkan kombinasi bacaan doa dari Darussyifa Dato Dr Haron Din..khas tuk pesakit batu karang

ayu_ludo Publish time 20-9-2010 06:49 PM

Reply 58# budakkuatmakan

salam. boleh tak nak doa tu? email me pls... ayu_ludo@yahoo.com

ayu_ludo Publish time 20-9-2010 06:50 PM

Reply 57# pelitaHatiku

stenting tu ape?
Pages: 1 2 [3] 4 5 6
View full version: BATU KARANG!!