ayu_ludo Publish time 20-9-2010 06:51 PM

Reply 54# neomorpheus

saya baru pergi kt pakcik tu dua hari yg lepas. mmg tibe2 pakcik tu kuarkn batu dr pinggang. dlm percaya tak percaya la.tp blum baik lagi. hopefully akan baik dlm seminggu dua nie. if tak baik jugak, kena korbankan diri buat x-ray @ scan....

neomorpheus Publish time 20-9-2010 07:11 PM

Reply 61# ayu_ludo

Mmg x baik terus..tgk keadaan mcm mana la..kawan sy pun lepas 3-4 kali pegi kut baru ok sampai skrg..
Apesal x scan dulu? kawan sy dulu die dah scan. lepas pegi sana tu die scan lagi..tu nampak yg dah hilang banyak batu2 tu

gdb Publish time 20-9-2010 08:57 PM

Reply 56# gdb

hari ni dah buang J-stent tu..... pergh baru hilang azab stenting.... things back to normal again... hopefully no more batu karang.... start hari ni kena minum byk plain water le.............

ayu_ludo Publish time 20-9-2010 09:34 PM

Reply 62# neomorpheus

sbb g doc last week, doc xnak wat x-ray@scan dulu..dia kate nnt tak berapa elok la sbb blum kahwin nnt effect ovary. then dia bg pain killer dgn muscle relaxant. baru 3 ari mkn ubat, should be hujung mggu ni if tak baik, kena g x ray ar. nak dijadikan cite, sabtu kelmarin g la kt pakcik melaka tu, kuar batu, ni ari kedua, masih sakit pinggang, tp kurang la teruk. so now pun da confuse if sakit berterusan, nak g doktor ke nak g pakcik melaka tu balik? dahla ubat doc terus stop mkn..sbb pakcik tu kate takyah...lagipun dok minum air pakcik tu bg...

ayu_ludo Publish time 20-9-2010 09:38 PM

Reply 63# gdb

pls someone explain to me what stenting is?

neomorpheus Publish time 20-9-2010 10:18 PM

Reply 64# ayu_ludo

Owh my friend ari tu lepas pakcik tu buat hilang la sakitnye..cuma letih teruk sampai demam2 la gak..kalo x silap my friend makan dua2 sekali ubat yg doc kasi dgn supplement and ubat/air pakcik tu buat..i pun x tau la antara percaya ngn tidak..tp my friend tu sampai skrg ok alhamdulillah

gdb Publish time 21-9-2010 11:12 PM

Reply 65# ayu_ludo

alamak...saya bukan dr...tapi sy explain le jugakapa yg saya faham.... stent ni dr akan letak utk mengelakkan ureter & uretra yg bengkak selepas process removal of the stone. Katanye untuk mengelakkan dua benda ni dari tersumbat.... yg sakitnye bendalah ni dia akan / atau hit the kidney atau melukakan bhg yg bergesel. so most of the time urine akan berdarah atau keruh. (kalau ada dr kat sini, boleh betulkan jika explanation ni salah)
   semalam selepas remove dr bg stent tu, terkejut gak tgk boleh tahan le panjangnye....tapi alhamdullillah... dah hilang sakitnye... urine pun dah back to normal.... 4th oct ni follow up.... hopefully dah tak ada batu karang..... dr just suruh minum air byk byk...

zaiha Publish time 23-9-2010 05:35 PM

Kat melaka ade tempat merawat batu karang yg femes. Even doctor kat hospital melaka pun recommend pe ...
neomorpheus Post at 3-9-2010 21:53 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

bole tau kat melaka 2 area mane nak gak gi cari....

ayu_ludo Publish time 23-9-2010 06:20 PM

Reply 68# zaiha

exit tol ayer keroh,ikut signboard sg udang...terus smpai traffic lite 1st, akan nampak muzium pengangkutan belah kiri. terus je lagi smpai traffic lite num 3..dalam 10minit jugak jalan ni. smpi traffic lite num 3..amik kanan...right after that terus ke tepi belah kiri, ..ada kedai2 makan , tanye je mana rumah pak jamil. nnt diorang tunjuk junction yg nk masuk tu. dah masuk dlm mmg akan nmpak ramai2 org tula rumah pak jamil.

telepon la pakcik tu dulu nak tgk dia buat hari apa , sbb dia tukar2 hari. sila pergi awal. sy smpai kul 7, kul 11.30 br dpt masuk.seeloknye kul 615-630 sampai okla dpt number bwh 20.

pak jamil : 0176017296

ayu_ludo Publish time 23-9-2010 06:20 PM

Reply 67# gdb

thanks 4 the info.. :)

sevenoctober Publish time 28-9-2010 02:29 PM

Reply 63# gdb

gdb laki ke pompuan?
cemana doc awak buang stenting tu? ada bg bius apa2 tak?

my case dulu buang stenting just amek masa 10 mins je..
doc just letak bius yg jenis gel tu..
tp bila dia masukkan scope tu, adoi sakit giler..
rasa macam x de efek pun pakai bius tu..
lepas tu about a week jugak kena berterusan makan pain killer..
kalo x, hurt sgt2 kat salur kencing tuh..

tinta_balqis Publish time 28-9-2010 10:30 PM

Reply 69# ayu_ludo

bape lebih kurang harga brubat ngan pakcik ni ye?...

ayu_ludo Publish time 30-9-2010 01:39 PM

Reply 72# tinta_balqis

pakcik ni iklas..masukkan je suka hati dalam tabung dia. lagi satu. pakcik ni xdeguna kemenyan ker..limau ke keris ke or whatsoever....dia tulis2 tulisan ape ntah, x paham, pastu pegang pinggang sikit2 je...terus kuar batu

gdb Publish time 1-10-2010 05:39 AM

Reply 71# sevenoctober

sevenoctober,

saya male, doc bius use bius am.... terus tak sedar, 1st time buang air tu memang perit, tapi lepas tu as per normal yg penting hati senang lepas takde stent, urine pun as per normal

27oktober Publish time 27-10-2010 10:38 AM

Reply 69# ayu_ludo
kalau saya datang dari jauh,utara,sampai sebelum kul 10 ,sempat ke buat dengan pakcik jamil ni?

ayu_ludo Publish time 27-10-2010 10:49 AM

Reply 75# 27oktober

sempat..dia smpai pukul 4ptg....ade jiran dia buat homestay jugak kalau2 nak rehat....dlm bulan nov-dec anak dia nk kawin...so dia cuti...tp saya da lupa tarikh dia..kol yer tanye

27oktober Publish time 27-10-2010 02:29 PM

Reply 25# tokhai

barli biji ke barli tanpa biji?maksud aku boleh makan ke sekali biji barli tu?

27oktober Publish time 27-10-2010 02:30 PM

Reply 76# ayu_ludo

tkasih ayu.
kene jumpa sebelum nov la ekk.

ayu_ludo Publish time 27-10-2010 05:09 PM

Reply 78# 27oktober

kol for confirmation

0176017296

speed74 Publish time 28-10-2010 07:54 AM

kalau nak try rawatan alternative boleh pergi ke Felda Gunung Besout 4 cari En. Razali @ Abg Mi. Hari tu makcik aku dr confirm dia ada batu karang kat kidney. abg mi ni dia kuarkan guna limau. golek2 kat tempat kidney tu. lps tu pegi balik hospital scan/xray dr confirm batu tu dah x der.
Pages: 1 2 3 [4] 5 6
View full version: BATU KARANG!!