mamanett Publish time 22-1-2010 05:06 AM

ada sesiapa yg kenal or tahu sesiapa yg bole ajar mengaji al quran area p.gudang... sila pm or email sy (ammnett@yahoo.com) ..

semoga jasa baik kalian di berkati Allah.. amin..

maizana Publish time 14-2-2010 08:10 PM

Saya nak cari guru mengajar al-quran untuk anak 8, 9, 17 dan saya sendiri. Lokasi di Semenyih.

Mas916 Publish time 7-3-2010 10:32 AM

saya nk cari ustazah yg ajar tajwid kt umah.
lokasi mainland , penang.

swotworld Publish time 27-3-2010 11:15 AM

Kalau nak ustaz/ustazah datang ke rumah untuk ajar mengaji quran dan tajwid. Macamana kah bayarannya? Per jam ke atau bulanan..

ibnur Publish time 28-3-2010 05:52 PM

Kalau nak ustaz/ustazah datang ke rumah untuk ajar mengaji quran dan tajwid. Macamana kah bayarannya? Per jam ke atau bulanan..
swotworld Post at 27-3-2010 11:15 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

macam2 rate ada.ada yang kira sekali datang .ada yang kira bulan.ada kira jam.

swotworld Publish time 29-3-2010 06:34 PM

hmmm..ada org mintak charge Rm100-Rm150 sejam...agak-agak dia nih tahfiz ke apa???

rdzaccess Publish time 1-4-2010 12:39 AM

62# maizana

Nak belajar tajwid ker atau tarranum atau hanya untuk pandai membaca ?

mifune Publish time 25-5-2010 11:56 AM

Reply 20# nolya

ye btul.....saya sokong...

butterfly_23s Publish time 16-7-2010 10:46 PM

salam...
saya mencari guru mengajar al-quran area s.alam...tajwid & kelancaran membaca

amirsuraya Publish time 20-7-2010 04:24 PM

Assalamualaikum dan selamat sejahtera..

Kepada anda (yang tinggal di sekitar Bandar Baru Bangi, Kajang, Putrajaya, Bandar Seri Putra dan Bandar Bukit Mahkota) yang berminat atau pun yang sedang mencari tempat atau guru untuk mengaji Al-Quran sila hubungi Ust Marzuq di talian 019-2029251. Antara kelas /pengajian yang ditawarkan adalah seperti berikut:

1. Pengajian Al-Quran bagi Dewasa
2. Pengajian Al-Quran bagi Kanak-Kanak
3. Pengajaran Al-Quran secara Persendirian (Kelas Perseorangan)
4. Program Bulan Puasa: Tadarus Al-Quran

Kaedah pengajian yang digunakan ialah kaedah Al-Matien (gabungan kaedah lama dan baru) yang telah diperkenalkan oleh Ust Hj. Mohd. Zamri. Untuk keterangan lebih lanjut, bolehlah hubungi no di atas.

TEMPAT DUDUK ADALAH TERHAD KEPADA 15 ORG UNTUK SATU KELAS/SESI

iza_yuss Publish time 3-8-2010 12:41 AM

ade sape2 nak g umrah x bulan pose ni?

nak mitak tolong....:)

gdah Publish time 9-12-2010 12:56 AM

sy nak cari kelas alquran utk lelaki dewasa, area rawang @ kepong @ selayang. nak daftar utk suami utk perbaiki bacaan dia. sy xmo yg free sbb sy nak dia betul2 bg komitmen... tolong ye sape2 yg tau. tu hadiah anniversary sy utk dia. bnyknya sy tgk kelas area bangi, kajang, shah alam...

aisyah Publish time 9-12-2010 07:05 PM

salam, bagus kerana kawan2 ingin belajar agama kembali, itu satu perkara sangat2 baik. moga kawan2 sentiasa diberkati Allah SWT

aisyah Publish time 9-12-2010 07:35 PM

oh ye, jika ada dikalangan kawan2 disini yang memerlukan seorang guru untuk datang mengajar Fardhu Ain & Al-Quran dirumah anda, saya ada kenal seorang ustaz muda yang mungkin boleh membantu anda, rasanya beliau boleh mengajar di area sekitar ipoh perak sahaja, cuba anda try tanya Ustaz Ismail ke email : istiqomah2u@gmail.com . Mungkin beliau boleh membantu anda.

aisyah Publish time 9-12-2010 07:50 PM

tntg bayaran mcm yg ibnur tanya tu, pada pengalaman saya time belajar dirumah bersama ustaz ismail dengan 7 org kawan2 saya dulu di ipoh ( 4 ppn & 3 laki ), ustaz tu tidak berkata apa pun tntg bayaran, dia ckp ikut keikhlasan hati masing2, tp kami berpakat dengan kawan2 bayar sebanyak RM100 setiap seorang setiap bulan. maknanya kami 8 org termasuk saya = RM800 laa kami bayar setiap bulan. beliau ajar dua jam bagi setiap sesi & 2x seminggu. kadang-kadang 3x seminggu. maknanya 16 jam sebulan kami belajar beliau. itu pengalaman saya laa. tp skrg saya pulak dah pindah ke Johor ikut suami. Rasa nak blajar lagi dgn beliau.

aisyah Publish time 9-12-2010 07:54 PM

bagi kawan2 yang duk sekitar area ipoh perak boleh laa try tanya ustaz tersebut jika berminat, try tanya beliau melalui email yang saya bagi td. Semoga Allah memberkati hidup anda. Salam.

cutieslilies Publish time 16-12-2010 04:29 PM

Post Last Edit by cutieslilies at 16-12-2010 16:31

salam....

saya ada satu pertanyaan.. lepas nie saya ingat nak ajukan pada blog2 ahli agama...

1).. husband saya muaalaf.... baru2 ini saya diberitahu oleh seorg hamba allah bahawa suami saya tidak berhak/haram menerima wasiat/harta dari ibubapanya kerna ibu bapanya masih belum memeluk agama islam... adakah benar ??... saya amat memerlukan pandangan mereka2 yang bijak pandai dalam hal begini kerana sudah tentu saya amat risau kerana melibatkan rezeki yang dimakan oleh kami sekeluarga...

2) saya juga mencari ustaz yang boleh mengajar kerumah di ampang .kalau boleh kami sekeluarga termasuk hubby ingin mempelajari dan mengaji alquran serta muqaddam..

anak 2 berumur 5 dan 3 tahun....

saya telah diberikan pendidikan agama yang cukup baik dari ibu bapa.. dan pernah turut mengajar org lain dalam mengaji.. tetapi entah kenapa dengan keluarga sendiri..amat payah rasanya saya nak mengajar mereka....

terima kasih... saya mmg perlukan sgt guru mengaji ini memandangkan anak saya ini akan dihantar ke sekolah cina dan semestinya saya tidak dapat menghantarnya ke sekolah agama...sila pm saya ya..

Ibnuhafiz Publish time 31-12-2010 03:09 PM

salam puan boleh email saya ..ibnunin@gmail.com..insyaALLAh saya bantu

iza_yuss Publish time 16-1-2011 01:04 PM

salam

tumpang tanya, psl puasa ganti
kalo kita berpuasa ganti, dan secara tetiba ada org menjemput utk jamuan (on the dot punya invitation), boleh x berbuka?

sbb saya penah dgr org cakap, xleh bukak kalo puasa ganti.....tapi kalo puasa sunat, boleh bukak sbb nak menghormati tuan umah.....

sesape yg bleh tolong jawab? please.....

budakkampung Publish time 31-1-2011 01:18 PM

Buka takde masalah. Tapi nanti gantilah balik.. Kira membatalkan puasalah hukumnya tu.
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11
View full version: Perkhidmatan Mengajar Agama