sitifarishah Publish time 11-1-2010 10:29 PM

dulu saya pernah makan marvelon, adela dlm 6bulan..tp tiap2 kali period mesti senggugut yang sakit giler...pastu saya try makan estelle pulak.sampai sekarang..so far ok.badan pon xde naik. tp estelle tu ssh sket nak cari. saya mmg highly recommended untuk estelle. :)

saatcham Publish time 12-1-2010 11:51 AM

my wife makan noriday...
ada farmasi adviser bgtau pil xleh makan lbh 2 tahun ,nanti ada effect...
skrg dah 1 1/2 tahun...
ye ke??

ping_pong Publish time 16-3-2010 03:07 PM

sy tak mkn pil tp sy amik injection depo provira, 3 bln skali....sy amik skali je.....
tp kesannya.....bdn lebih dr bluehyppo, period kekadang xde langsung, tp after 6 months amik injection, period m ...
pieezah Post at 17-12-2009 16:55 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

pieezah, berat badan ko sebelum ambil injection tu brape Kg??? aku baru bercadang nak ambik injection tu,,huhuhu

ping_pong Publish time 16-3-2010 03:40 PM

rata-rata yng ambil injection ni badan naik mcm bluehippo...huhuhu

masterudeng82 Publish time 18-3-2010 11:07 AM

aku amek pil juga. dah 10 bulan. mula2 tu period memang x stabil. aku amek pun ikut nasihat doktor la. tapi side effect pil ni badan aku ada berisi la. aku suka juga badan berisi sebab sebelum ni aku memang sangat kurus. tapi cukup setahun aku ingat nak stop la.

MariaClara Publish time 18-3-2010 05:24 PM

sy pon amik injection..tp xler badan sgt..lg pon before injection i mmg kurus gile so naik skit mcm xpe kot..cume sakit hati lengan jadi besar..x cantik dahh...

UMMI_MAI Publish time 18-3-2010 06:23 PM

Salam semua... saya pun dah 5 tahun ambik marvellon. cadang nak stop tahun ni. Sepanjang 5 tahun saya ambik, takde apa2 masalah, badan maintain, period memang tetap, tetiap bulan, minggu ke 3, hari ahad, sebab saya habis makan pil hari Khamis malam ....

tapi 2 3 bulan ni saya punya period cam pelik skit, tak banyak darah, coklat lagi banyak dan meleret2... saya ingatkan sebab saya ada ambik CCPP ... rupanya masalah lain... next week saya akan buat pap smear sebab plan nak concieve this year...

AHMADVW Publish time 18-3-2010 06:48 PM

i nak tanya ada side effect ,,tak ambik pil ni, sedangkan ambik panadol pun bahaya:sleepy:

iza_yuss Publish time 18-3-2010 10:56 PM

ade x OCP yg x menggemukkan? ade x?:o

nurun04 Publish time 21-3-2010 12:49 PM

me mmg x berani mkn apa2 pil..my hb pun sangat2 x bg sbb takut effect akan dtg..so we all ikut kiraan..Alhamdulillah ok je, anak skrg dh 4 thn..thn depan plan nk ada baby lg insya-allah..

fardz Publish time 25-3-2010 05:12 PM

yang dah lama dlm tempoh berkahwin x per rancang sendiri...tp, yg baru kawen nie kena guna gak method yg ada....nak x nak terpaksa guna.......per2 pun zmn skang musti ader side effectnyer.....

lailamajnum Publish time 18-5-2010 01:10 PM

hi..just to share.. i guna Yasmin.. Dr yang suggest.. alhamdulillah 3 tahun pakai ok.. takder sakit kepala..berat maintain.. n semua ok.. after 3 years guna, i plan nak pregnant.. ramai kawan2 cakap lepas stop pil, it takes about few month untuk pregnant, tapi i tak sempat few month sebulan stop next month dah pregnant.

kalau sesapa nak guna yasmin i suggest pakai lah .before this pernah guna marcelon tapi tak sesuai ..sakit kepala sangat. kalau ikutkan yasmin is a new generation of pil perancang. It means, dengan menggunakan pil yasmin ni tak sepatutnye berat badan meningkat.. n so far no research done that prove pil perancang can cause cancer, n yasmin takder prone to cause cancer, n dia dapat avoid pigmentation n jerawat . for more infor boleh la visit website yasmin

puakumbu Publish time 22-5-2010 04:21 PM

yang terbaru di pasaran ialah YAZ.harga dalam 50 lebih.yang ni kena makan hari2 non-stop.ada 3 biji ubat warna putih (masa ni kira datang la period)..i find that berat badan tak naik tapi bila tapi dekat nak period, badan & sendi2 saya jadi sakit2..tak tau la orang lain camna

usew Publish time 22-5-2010 08:40 PM

http://www.mesra.net/forum/index.php?showtopic=103421

aireesya Publish time 25-11-2010 03:21 PM

sy mkn marvelon badan jd cm hippo..makan x le byk..skunk mkn noriday sb breastfeed..tapi nurse suruh stop sb bb dh 1 thn lebih...selain noriday apa pil x kering susu?yasmin cm terlalu mahal...yg lain 2 compom badan naik...noriday sy jd slim..thee

MiaLibra Publish time 8-2-2011 04:03 PM

hi..just to share.. i guna Yasmin.. Dr yang suggest.. alhamdulillah 3 tahun pakai ok.. takder sakit...
lailamajnum Post at 18-5-2010 13:10 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

I pun bru mula last mth....itupun sbb lepas bersalin ank ke3 lst yr,period lama sgt till 15days and sgt heavy smpai pucat2 muka i sbb blood byk hilang..checked gynae ada small fibroid 3 cm...pilihan i sama ada guna pill or ambik ubat stop bleeding...i punala xtahan wp dh ambik ubat stop darah,so i pasrah ambik yasmin..before this mmg xpenah ambikpun pil perancang...ermm i tya nk kepastian pil ni kena ambik ikut urutan dia smpai habis kan..kena ambik msa yg sma setiap hari..bila dh habis kena stop seminggu,right?lepas 2hari stop,i period mcm biasa but mmg heavy jugak cuma xdela teruk sgt like before,even bila dh tiba time seminggu yg kena stop frm the pills tu,my perion still on-kira cam day 5 ler..next day tu i dh nk kena start balik pill tu,kan...ok ke i teruskan ambik or kena delay kan sehari dua n then baru start new pack?ada sesiapa yg arif psl ni...thanks!

cn7 Publish time 8-2-2011 07:13 PM

Reply 32# lailamajnum

betul info ni...

cn7 Publish time 8-2-2011 07:15 PM

Reply 33# puakumbu

yang ni pun info betul. YAZ ni sort of a 'revised' atau ímprovised'version of YAsmin. SAma beradik, sama comapny. Tapi ada satu lagi kelebihan YAZ ni, dia memang licensed to be used for PCOS & untuk skin condition (jerawat etc)

Yasmin & YAZ antara OCP generasi baru yang tak menaikkan berat badan

alfara Publish time 9-2-2011 12:13 PM

i amik injection...period mmg kacau...kdg2 xdtg lansung...kalo dtg pun coklat2 je...xpyh pakai pad...badan pun xdala naik sgt...but now....dah 4 bln stop...coz nak bb lg...

amoi_blur Publish time 9-2-2011 03:32 PM

Nak tanya u all..amoi baru start amik Yasmin first pack bulan ni.. first pill amoi amik masa first day period...tp sampai sekarang ( hari ke lapan) period masih ada lg..tp tinggal yg kecoklatan tu la..yg ekor2 tu...mmg mcm tu ke?slalunya laa..hari kelapan amoi dah kering dan boleh solat dah..tp tis time jd gini...ada tak sesiapa yg b'pengalaman mcm amoi ni? plz help..
Pages: 1 [2] 3
View full version: Kesan Pil Perancang Bergantung Kpd Jenis @ .....