meeudang Publish time 10-2-2011 01:01 PM

hi.. better ask yr friend to see a doctor.
i dah ambil pil perancang lebih 4 tahun. Now berat badan bertambah lebih 10 kg & mula rasa pening2.. period teratur & sedikit..ingat nak tukar ke Yasmin juga kalau boleh menurunkan berat badan..

sharifahloh Publish time 27-10-2012 11:58 AM

Klu aku pla doc yg sugest amik yasmin, masa tu aku keguguran, n after dat doc ckp perlu amik pil dlu, aku ckp aku ni jenis yg takut gemuk, sbb dgr2 kwn ckp bab2 pil prancng ni klu amik blh gemuk.. So doc kasi aku yasmin tp mhl ckit la doc tu ckp, x pe la kan klu x buat kt gemuk, so far aku mkn ok, x naik pun berat, jrawat kat muka pun beransur pulih, skin pun jd cerah, eh btl la x tipu.. Kwn pun tego skin aku.. Sesuai la ngan aku kut.. Ehehe..

limoais Publish time 29-10-2012 04:53 PM

saya mkn yasmin..berat bdn ok..kulit pun cantik & jerawat pun takut nak dekat...hehehe

Mamason Publish time 5-11-2012 10:38 AM

Hai all, just want to share my experience... Mama makan pil perancang marvellon.Anak sulung lepas bersalin mama ada masalah kesihatan, jadi terpaksa jarakkan kelahiran anak.So doktor advice marvellon ok, sbb pil nie xberat sgt laa (kata depa laa)... but alhamdulillah... mama makan ok jerk... 5 tahun makan tu, period ok, berat badan xgemuk, menten jerk.... lepas tu stop utk anak kedua.Lepas stop jerk terus lekat.alhamdulillah xtunggu lama for second baby. hehehe... lepas bersalin, ambik balik pil perancang... now dah 5 tahun, stop sbb hormon makin tak stabil.Period pun weng jerkk.. .kejap dtg kejap tidak.Datang pulak ada color coklat2 gelap gitu...
Mama jumpa doktor citer laa masalah nie, mama tak kisah laa kalau lekat coz mmg plan for our third baby.Doktor kata itu semua kesan pil perancang .. mama dah makan lama sgt... dulu anak sulung 5 tahun , yg nie pulak 5 tahun, altogether dah 10thn woo... Mama buat pap smear ngan doktor yg sama jugak, Alhamdulillah result OK, syukur.Lepas tu mama mula sakit bahagian ari2...tau kan ari2...bawah perut tu laa.. kat area atas 'barang' kita tu... lepas tu cek doktor lagi, buat scan kot2 ada nampak benda2 xelok.Alhamdulillah semua clear.Means that doktor tu kata, memang itu semua kesan pil.Alahai...teruk jugak kesannya kome oii... now, nak still lagi kejap dtg kotor, kejap clear... pening dah rasanya! ermm...next time, kalau ada rezeki pregnant, nak jarakkan kelahiran xnak dah ambik pil2 bagai... dah takut dgn kesannya...

awejeha Publish time 9-11-2012 09:32 PM

saya dah 20 thn mkn mercilon, so far tak de masaalah berat bdn, jerawat pon tak de..cuma selalu moody jeee...
cuma lately ni..selalu skip mkn..alhamdullilah tak pregant..mungkin benih dah kering kot akibat mkn lama sgt..

budakbaik10 Publish time 16-11-2012 03:37 PM

BB pnh telan noriday, MAB & last skali diane...antara tiga2 tu diane paling best kot...sbb berat bdn maintain, jrawat dah x kuar (pdhal BB sblom ni jenis muka berjerawat), kulit muka ada cerah sket & dah x oily...period jd singkat 4 ke 5 hari jek, pad pon jimat x payah bli yg maxi wing bagai...dari segi mood? emm dah lama x touching2 sgt mcm masa baru2 kawin & masa peknen dulu...means moody2 tarakk laa...huhuhu
Pages: 1 2 [3]
View full version: Kesan Pil Perancang Bergantung Kpd Jenis @ .....