MrsJohn Publish time 20-1-2010 11:13 PM

saper penah bg anak kurma+madu+habbadus sauda?aku nak try nihh..ok tak ok?
honeybee1802 Post at 20-1-2010 05:25 PM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

lum pernah bagi, coz habbatus sauda a bit "panas", u have to make sure ur kids drink lots of plain water...
madu ade bagi, yg pure nyer...bile2 teringat baru bagi...suap kat ujung camca plastic tu je...

habbatus sauda with madu ade dijual brand ustaz ismail kamus...tapi tak rajin nak bancuh :lol:;P

both of me & hubby ade childhood asthma, sebab tu our kids senang kene batuk & selsema..& eczema.....:$

honeybee1802 Publish time 21-1-2010 10:42 AM

Post Last Edit by honeybee1802 at 21-1-2010 10:45

21# MrsJohn
tauu..abgnyer dulu aku kasik yg jenih minyak isi dlm botol susu pagi2...dlm mamai2 dia minum...tp kalo dia nampak line minyak tuh musti dia tanya..Alhamdulillah la sesuai utk dia..ni adik ni payah tul..sbb dia bf..so aku kasik direct..mak aih..dia sembur jekk...agaknyer campur ngan madu sedap skit kot..manis...tp aku takleh mkn madu...semputtt...tp beli yg campur..mcm ok plak..
sama ler mrsjohn...both of us pon..in fact den nih pun ada balik asthma tu skang..

mek_ja Publish time 21-1-2010 10:47 AM

hehe
ventolin or sabutamol la if tanya farmasi
sama jek satu brand n satu lagi generic name
then if tak berkesan tak de wheezing ke apa aku kena amik singulair utk preventation
mahal ooo satu sa ...
cmf_phoebe Post at 20-1-2010 17:07 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Hanan setiap kali jumpa paed
mesti dpt singulair neh
tp aku tgk mcm tk berkesan je ngan dia

byk lagi stok singulair kat rumah tu hah

mek_ja Publish time 21-1-2010 10:49 AM

16# MrsJohn
tak iah...jauh nor linenya..tp dah anak2,mak,pak sumer ada spesel ubat memsg...mana aku tak terhapal..aku,n anak2 asthma..seme ada inhaler memsg..hehe..laki aku sinus..aku pung dah ten ...
honeybee1802 Post at 20-1-2010 17:21 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

honey
ptg tu maksud ko start dr kol brapa?
bbsitter aku mandikan Hanan dlm kol 4.30
dan bila aku bwk balik...mmg takde mandi2 dah la
just tukar ke baju tido je

honeybee1802 Publish time 21-1-2010 11:00 AM

24# mek_ja
aku tak mandikan ptg biler dia kene selseme...kalo dok nursery nih takut derang tak kose nak buat air panas, aku suh jek jgn mandikan..just lap jek..but biler dia sihat, kumandikan jek...kang comot berkuman plak..better ngan air suam la..kalo pagi2 lagik ler..mmg kene air suam..sbb aku rs sendiri kat diri aku nih..kalo pepg dingin tu aku mandi ngan air sejuk..tak semena la datng asthma tuh..though without cold pun..

cmf_phoebe Publish time 21-1-2010 02:26 PM

anak aku suka mandi
kekadang dia rasa tak selesa dia suh aku mandikan dia
jenis main byk berpeluh byk
pasty now cirit2 lai la basah badan kerap

honeybee1802 Publish time 21-1-2010 02:59 PM

so meh den senaraikan serba sikit alternative utk abtuk dan selsema:
1. scott emulsion
2. madu
3. minyak kelapa dara
4. habbatus sauda

MrsJohn Publish time 22-1-2010 09:17 AM

so meh den senaraikan serba sikit alternative utk abtuk dan selsema:
1. scott emulsion
2. madu
3. minyak kelapa dara
4. habbatus sauda
honeybee1802 Post at 21-1-2010 02:59 PM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

vitamin c....tp ikut umur anak ...kene tgk dosage yg sesuai...
my kids..mmg amik vitamin hari2...sbb kalo depends on what they eat, tak cukup khasiatnye....

another thing, rumah kene bebas habuk & soft toys yg berbulu2....ini punpunca....

kikilalat Publish time 22-1-2010 11:53 AM

Post Last Edit by kikilalat at 22-1-2010 11:55

Post Last Edit by kikilalat at 22-1-2010 11:54

1# iezyan

My son dulu dekat 2 bulan batuk kahak. Went to 4 different paeds, ada la 7-8 kali ulang alik ambik ubat. Semua paeds kata paru2 okay. Last2 suruh paed buat X-Ray chest baby. Ada pneumonia dah my baby. Admit hospital. Ada buat physio and sedut kahak. DAh ler kita kena pegang baby masa time sedut tu. Kesian sangatttt... Tapi kalau tak sedut lagik teruk rasa nya. Sebab masa sedut tuh, banyak sangat kahak tepu yg keluar. Lab test showed level of bacteria dalam badan dia dah 40 000 times the normal rate. Bola dah identify bacteria jenis apa, baru paed boleh kasik antibiotic yg betul jenis nyer... Baru ler okay lepas tuh, dalam seminggu jugak ler lepak spital...

Lesson learnt: Kadang2 paed nih pun bukan boleh pakai sangat... Kena buat test jugak...

MrsJohn Publish time 22-1-2010 12:10 PM

Post Last Edit by kikilalat at 22-1-2010 11:55

Post Last Edit by kikilalat at 22-1-2010 11:54

1# iezyan

My son dulu dekat 2 bulan batuk kahak. Went to 4 different paeds, ada la 7-8 kali ...
kikilalat Post at 22-1-2010 11:53 AM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

moralnye kan...kalo batuk tu berpanjangan, longer than usual..WAJIB check kan.....
tak yah nak kesian baby le...nak baby sakit sikit ke, nak die sakit berpanjangan?...

me mase baby kene sedut kahak luks, mmg tabahkan hati je le.....:$

kikilalat Publish time 22-1-2010 12:49 PM

30# MrsJohn

Betul, betul, betul...

Lagi elok baby sakit sekejap masa sedut dari sakit berpanjangan tak sudah... My baby kena suction 3 kali sebab banyak sangat... Kesian yg amat, mama dia trauma sampai sekarang... Tapi, main thing was nak baikkan dia...

Buat kat hospital lagi molek, sebab physiotherapist tu akan tepuk2 belakang baby with the correct technique before suction.

intandanial Publish time 22-1-2010 03:01 PM

boleh bayang mcm mana traumanya kalau si ibu yg tengok dan pegang anak masa sedut kahak...

intan siap berjurai air mata nangis...sian..dengar dia nangis...

nurakashah Publish time 27-1-2010 02:02 PM

pernah kena masa baby 4 bulan.. demam x baik2+batuk.. masuk hospital 5 hari..dah kena pneumonia.. memang sedih masa dr sedut kahak tu tp kena tabahkan hati jek..x mau nangis walaupun memang rasa nak nangis sbb kalau nangis sapa nak pujuk baby..

soo TT kena buat yg terbaik utk baby kita..jgn sebab kasihan semua xnak..pikirkan kebaikan jek..jgn dah terlambat menyesal x sudah.

mayyonnizz Publish time 29-1-2010 08:56 AM

salam...
mayyo tgh berhadapan dgn problem inilah..my daughter..Alanna 5months old..dah sebulan batuk... minggu lepas baru pergi hospital..amik gas dgn sedut kahak..

last raya haji..die admitted 5 hari.. masa first time kena..doktor..bagi antibiotik je sepanjang duk ward..alhamdulillah..die sembuh..

but now kena balik..jangkit dgn anak babysitter... dh sebulan nih...my daughter pulak ada problem poor sucking..die tak tahu telan kahak..or buang kahak..dats why kahak die mcm floating jer kat kerongkong... bila batuk jer..berbelon2 kuar dr mulut..

last week gi sepital..doktor risau & bagi i referal letter...anytime i rasa anak i banyak kahak...i boleh bawak alanna i pergi emergency or wad & suruh diorang buat suction.. anytime..24 hours..bahaya simpan kahak baby...selain kuman..kotor boleh buat diorang lemas.. i dah biasa tgok anak i.. kena sedut..tabahkan hati jer...

tp apa yg membimbangkan i sekarang is..my alanna..kecik sgt..die taknak minum..bayangkan..die dah 5 month tp still minum not more than 60 ml..itupun kadag2 tak habis..

berat die sekarang baru 5kg..macm saiz budak 3 bulan.. & die mcm tak aktif sgt... last pergi jumpa doktor..doktor worried sgt pasai perkembangan die..& ask me to refer to pakar pediatrik takut perkembangan die terbantut... i tersentak dgr doktor ckp.. mcm tak percaya..tp doktor cuma syak jer..next week wiil take alanna to see fisoterapi & pakar kanak2

tp so far die dah boleh meniarap..cumer die tak aktif sgt..tak lompat2..die mcm suke termenung..gaze to sumthing..

so nasihat i..kalo baby u all..sakit ker apa ker..jgn kesian sgt better dpt rawatan cepat2 takut jadik lain pulak...

ader sesiapa tak yg hadapi poblem baby taknak minum?? or minum sikit..

honeybee1802 Publish time 29-1-2010 10:23 AM

mayo.. thin u should jumper pakar pediatrik..because kene check jugak why she's got sucking problem tu...i rs once problem tu settle insya Allah dia akan consume byk...
Alhamdulillah nampak mcm better dah batuk anakku..semlm takde dia terjaga tgh malam batuk..lega aku..

xette Publish time 29-1-2010 01:20 PM

anak aku ponbatuk and selsema.
selsema start dari minggu lepas...
dah jumpa paed..
now dah kurang sikit selsema dia..but still worry me sbb lom baik betul..

then..2-3hari ni..batuk pulak
kaw2 batuk dia...
dah bg ubat batuk..still lom kurang..
tp..good thing is...dia selalu muntah..
meaning dia kuarkan lendir/kahak dia tu...
tp kecian la pulak...sbb abis susu/makan dia kuar..

MrsJohn Publish time 29-1-2010 01:24 PM

salam...
mayyo tgh berhadapan dgn problem inilah..my daughter..Alanna 5months old..dah sebulan batuk... minggu lepas baru pergi hospital..amik gas dgn sedut kahak..

last raya haji..die admitted 5...
mayyonnizz Post at 29-1-2010 08:56 AM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

agree with honeybee1802, u mmg patut bawa baby jumpa paed...kalo tak puas hati dgn explaination, jumpe paed lain pulak....

apple_pie Publish time 1-2-2010 02:18 PM

just nk share dgn uolls about my paeds view:
my bb pun tgh batuk berkahak skrg ni. batuk dh seminggu..masa mula2 bawak g jmpa paed, dia bg nose drop + antibiotik. xbg kesan pape pun kt dia. same je condition dia me tgk.
then last weekend balik kg, bawak g jumpa paed lain pulak, paed tu kate, bunyi paru2 bb ok..& he is still active. so dia kata tak perlu ubat sbb umur dia yg masih kecil (nk masuk 3bln) n memandangkan ubat batuk & selsema yg ada di pasaran sumanya hanyalah drug yg cuma menidurkan sbb nk kasi bb rehat (unless bb mengalami kesukaran utk tido). lg satu paed tu kate, sebenarnya suma ubat utk kanak2 yg ada di pasaran adalah base on research utk kanak2 yg berumur 2thn ke atas. no research done to bb below 2 years.. so we dont really know what is the exact effect to bb yg masih kecil...

then the paed ckp lg..dia kata it's normal for a bb to get influenza,fever & cough sbb bb tgh create their own antibody so just biarkan @ dlm erti kata lain, terima shj keadaan bb mcmtu unless, dia menunjukkan symptom2 yg lebih teruk spt kurang aktif, demam, takmo minum susu @ pernafasan bertambah laju. reason dia ialah we dont want to give unnecessary medicine for him sedangkan dia ok..

mmg sedih bla tgk bb batuk, tp nk buat mcmana kan.....huhuhu

apple_pie Publish time 1-2-2010 02:21 PM

anak aku ponbatuk and selsema.
selsema start dari minggu lepas...
dah jumpa paed..
now dah kurang sikit selsema dia..but still worry me sbb lom baik betul..

then..2-3hari ni..batuk pulak
kaw2 ...
xette Post at 29-1-2010 13:20 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

xette, bb kta pun slalu muntahkan kahak dia tu..tp bla dgr dia batuk sblm dia muntahkan kahak tu mmg kesian la. batuk mcm org besar2...:P

MrsJohn Publish time 1-2-2010 04:20 PM

just nk share dgn uolls about my paeds view:
my bb pun tgh batuk berkahak skrg ni. batuk dh seminggu..masa mula2 bawak g jmpa paed, dia bg nose drop + antibiotik. xbg kesan pape pun kt dia. same je c ...
apple_pie Post at 1-2-2010 02:18 PM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

ape sebab die bagi antibiotic? me rase paed tak senang2 bagi antibiotic, especially for babies...unless kalo ade infection, demam ke ape....kalo still active gitu paed mmg takkan bg antibiotic....hmmp..
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: Baby batuk x baik2...Risaunyer...