niceghost2005 Publish time 7-7-2011 05:54 PM

hidup kita di muka bumi dengan izin dan ihsan Allah. bernafasnya kita setiap hari juga dengan pinjam ...
cik.panda Post at 7-7-2011 16:47 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Cik Panda,

Dahulu ada soghang yg pabila di suruh/ajak solat, dier akan berkata,"Belum sampai seru"
Padahal yg mengajak dier bersolat itu lah yg di katakan 'SERU'.

Dier nak tunggu Allah swt sendiri ker datang and 'menYERU' dier agar bersolat?? :curse:

niceghost2005 Publish time 7-7-2011 05:58 PM

Xlogic...ini bod muslim, bukan bod sunni shj, sudah tentu wajib di turunkan ayat-ayat Quran di s ...
sirrikhafi Post at 7-7-2011 16:58 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Hmmmm..................

Kat sini oghang malas nak bersoal jawab dgn miker.
Sebab tu MOD minta miker pergi ke Bod Al Quran. (takkan tak biasa kot kat sana)

Berhujah laaaa kat sana yer.
Sini jangan kaco kaco....................oghang nak berinteraksi.
Asyik tanya surah mana, ayat mana.

Ini memang nak tunjuk diri nya pandai.

Oghang cakap pasai Rasulullah saw n para sahabat r.a., dier dok tanya pasai Surah dalam Al Quran.

fire_place Publish time 7-7-2011 06:11 PM

aku dulu pakai tudung on/off jugak.alasan aku..alasan biasa.aku belum bersedia nak pakai tudung terus..sbb ape??aku rasa dgn btudung susah nak bfesyen,xbsedia..mcm2 alasan yg aku buat supaya,aku rasa tindakkan aku betul.nak sedapkan hati sdiri.,tp bila aku baca kat ruang agama kat sini.lama 2tgerak hati aku on terus.sbbnya aku takut,aku pikir kita xtahu bila ajal kita ni sampai,mgkin mlm ni,esok,lusa.mgkin kita pikir tunggu umur 30 baru pakai tudung,tp mcmne kalo sebelum umur 30 kita dah xda.aku nekad nak pakai tudung je,walau kuar rumah.

tp mula2 aku segan juga..aku muda,makcik2 yg tua2 pun bjalan kat luar tak pakai tudung.tu aku malas kuar umah.coz org mcm tgk semacam je.aku ckp kat suami aku.suami aku ckp buat pe nak malu,patutnya yg tua malu dekat ayg,pasal yg muda kluar kepala tutup,yg tua kepala lopong.pastu aku terus xda malu2,gembira je.

sirrikhafi Publish time 7-7-2011 06:42 PM

kbyne Publish time 7-7-2011 07:47 PM

Pakai tudung itu wajib(buat dapat pahala,tak buat dapat dosa)...lagipun nampak lebih ayu...cantek...georgeous...

aku tengok wanita tak pakai tudung,aku rasa takut...takutkan siksaan di neraka yang bakal dia dapat tuh...

cik.panda Publish time 7-7-2011 08:51 PM

Cik Panda,

Dahulu ada soghang yg pabila di suruh/ajak solat, dier akan berkata,"Belum sampai...
niceghost2005 Post at 7-7-2011 17:54 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

first time nampak awak guna emot bebel >> :curse: ;P

Imam Ghazali peernah menyatakan bahwa benda yang paling ringan ialah solat. kerana itu ramai manusia yang selamba meninggalkan solat tanpa rasa bersalah.

dan saya rasa lagi aneh melihatkan segolongan manusia yang boleh berpuasa setengah hari tapi bab solat yang cuma 5- 10 minit saja, mak aii liatnya :shakehead3:

belum sampai seru : alasan je tuh.

jangan cakap di zaman canggih ni solat pakai niat saja da la. :sweat3:

makita Publish time 7-7-2011 09:00 PM

aku baru je bertudung dekat setahun..
nikmatnya MasyaAllah..x terucap..
sebelum bertudung...da pnh buat mcm2 pd rambut...rebonding..ikal mayang...highlight...
segala jenis pakaian tak menutup aurat aku dah pakai

tp semua ni x bole nak atasi nikmat bertudung....
masa tu hati ni sentiasa nak bertudung...tp bila tanye diri sendiri kenapa x mula bertudung? xdek jawapan yg mampu di beri...
akhirnye....pd 20 sept 2010 lepas solat subuh....terus capai tudung dan pegi keje...
sejak dari aku bertudung....hati tu rasa tenang....ini lah ketenangan yg aku cari selama ni...
anugerah dari Allah
Alhamdulillah...

ibnur Publish time 7-7-2011 09:22 PM

Xlogic...ini bod muslim, bukan bod sunni shj, sudah tentu wajib di turunkan ayat-ayat Quran di s ...
sirrikhafi Post at 7-7-2011 16:58 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
Mungkin Haji sirri boleh berinteraksi dengan Allah untuk mengetahui allah benci siapa dan boleh tahu siapa adil di sisi Allah.

Topik kisah ni dah lama di forum ni tak habis-habis.Sejak grup pendokong Astora jabat termasuk Astora Jabat sekali pernah masuk sini.Sejak itu diwujudkan bod Quran, Hadith dan Sunnah supaya pendokong Quran sahaja boleh berhujah di sana.

dengan demikian, saya akan ban semua posting sirri mulai mukasurat ini (sekiranya saya terbaca) yang mana hujah-hujahnya adalah mendokong buah dokong.....bukan buah dokong.....mendokong fahaman quran sahaja.

charming_gal Publish time 7-7-2011 10:04 PM

Mungkin Haji sirri boleh berinteraksi dengan Allah untuk mengetahui allah benci siapa dan boleh ta ...
ibnur Post at 7-7-2011 21:22 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

yup...sokong sngat{:1_152:}{:1_152:}...delete je smua posting die...

rimau_belang Publish time 7-7-2011 10:12 PM

smoge satu hari nt sy akan bertudung juge...

masterudeng82 Publish time 7-7-2011 10:20 PM

Reply 1# hafira

a man decided to change at 12 o'clock but die at 11 o'clock..

habibollah Publish time 7-7-2011 10:46 PM

walaubagaimanapun, saya hormati usaha syeikh sirrikhafi, kita tidak boleh mengharamkan yang halal dan menghalalkan yang haram. kita mesti faham 'Ulamak bukan tuhan' dan hukum itu milik ALLAH. samalah dengan perbezaan pendapat tentang kes najis anjing dan babi. kita tak boleh menghukum sesuatu tanpa ada dalil yang menyokongnya. Tetapi bersyukur kepada ALLAH atas jasa ulamak terdahulu, tanpa mereka ilmu itu tidak akan sampai kepada kita.

Apa-apa pun, bertudung itu adalah identity seorang muslimah. ianya menunjukkan kesopanan dalam berpakaian dan maruah diri dalam penampilan. so Jagalah diri anda.

myralolx92 Publish time 7-7-2011 11:23 PM

Reply 1# hafira

1) hina sangatkah kalau tidak bertudung?
bg aku x hina pun,cuma bergelumang dgn dosa la.kte xle nk pksa org kan klau die xready nk pkai tdung.for me klau da ada niat tu kira bgus,atleast die ada fikir nk pkai tdung drpd xpena terfikir nk pkai tdung.kwn mk aku umo 40+ pun xreti nk pkai tdung lg relax je.based on my experience,aku mcm kau nk pkai tp xready,tp just keep on berdoa moga2 tuhan bg kau hidayah,cahaya keinsafan.never give up.syukur alhamdullilah aku da pkai tdung,which aku pena terfikir aku akn pkai tdung secepat ni.
the key is 'teruskan berdoa' ok

2) perlu ke bertudung atas desakan dan bukan atas diri sendiri??
nasihat aku,jgn buat something sbb sseorg even ur parent.buat sbb kau nk.klau sapa2 desak,kau ckp je kau xready lg.

myralolx92 Publish time 8-7-2011 12:10 AM

Reply 67# makita

aku pun mcm kau jgk.aku baru start pkai tdung bulan 5.btul la mmg rasa nikmat pkai tdung tu lain mcm,aku rasa mcm best gila.

time aku free hair dulu,aku mcm kau la.buat rebond,highlight,kaler rmbut jgk tp sikit2 la sbb aku ingt klau wuduk xkna rmbut xsah smbhyg.aku pkai skirt.teruk la aku dulu,tak ingt tuhan
dulu psl smbhyg pun xkesa,dgr azan tp xsmbhyg.parents aku xd nk pksa2 dah sbb die fikir kteorg da bsr,dorg just perli je la.
tp cmne tah satu hari tu tuhan bg hidayah,aku terus berubah serta merta
smbhyg trus ckup,trus pkai tdung,aku trus break dgn bf aku
mmg aku totally berubah
kwn2 aku sume,'apasal awk tbe2 berubah ni?''kenapa dgn awak?'
smpai skg aku xpercaya yg aku dah berubah,
aku cuma bole bdoa moga2 tuhan xtarik balik hidayah ni.:$

mbhcsf Publish time 8-7-2011 02:58 AM

Post Last Edit by mbhcsf at 8-7-2011 03:00

saudari,

ini bukan soal selesa ke tak ....

sebab macam ni ya saya pun tak perfect tau dan saya pun takut nak menasihati dalam hal macam ni

tapi kalau saudarinak pakai

dan benda yg baik kan terlintas kat hati maka soal hati adalah urusan allah maka lakukanlah

soal selesa ke tak tu ...adakah persepsi suadari tang org lain akan fikir penampilan saudari takkena ke?

atauu sendiri physically rasa tak selesa?

pada saya kan ....saudari ambil satu kertas

senaraikan apa yg saudari buat
like saudari boleh bernafas, saudari boleh menaip semua aksara dalam keybord ni, saudari melihat , saudari makan , saudari minum, saudariberfikir , dan melihat , dengar semua

terfikir tak saudarai even satu molekul / zarah dalam badan saudari tu kesemua beribu ribu tindak balas biokimia yg berlaku dalam bdn saudari tu- like sel darah merah saudari dikumuhkan di hati, setiap neurokimia saraf yg membolehkan otak saudari mentafsir sekeliling semua ni berlaku dalam pengetahuan dan perkiraan- Nya

ni baru satu proses dalambadan saudari tapi berbilion manusia kan di bumidan berbagai bagai proses alam di bumi dan alam semesta ni kan

semua ni berlaku dalam perkiraan-Nya

dan hebat sungguh kan Allah ni - ilah kita ni kan ?

hebat kan , dan saudari cukup sifat ....sihat semua ...sure ini juga nikmat dan kasih-Nya pada saudari kan

so terlalu terlalu banyakkkkkkkk nikmat DIA pada kita kan
dan DIA sayang kita

sangat sayang ....Dia melihat kita , dia TAHU apa yg terbuku dlaam hati semua

dia juga pegang nyawa kita ....

so...perfect ke tak perfect sama samalah kita berusaha perbaiki

tapi ... kalau boleh saudari sebenarnya saya amat terkilan dengan frasa tu sikit walaupun saya menghormati kejujuran itu - saya berasa tak selesa

saya kalau saya sinikal mahu saja saya cakap : allah dah bagi begitu nikmat, sifat dan upaya pada saudari ....maka apakah kita hamba masih mahu mengungkapkan hukumnya like saya tak selesalah itulah inilah? apakajh kita pada - Nya, adakah kepunyaan mutlaj kitakah jari jemari dan akal semua ni - adakah ini semua HAK kita? ni semua amanah sahaja ....kurniaan DIA

saya rasacuba , saudari cuba ....langkah pertama sememangnya susah tapi kalau niat nak baiki diri dan dibuat atas purelydasar lillahi taala maka di stu keikhalsan , di situ adanya redhasaya percaya sangat ini

sojust do it : what stopping you???

terlalu banyak nikmat DIA dah bagi , DIA your lover tu hanya mahu kamu tunduk sahaja

dan tudung itu biarlah ( saya ingatkan diri saya juga dan sayapun takut ungkapkan sebab saya pun weng jugakkekadang ...i am not perfecttoo anyway , no human is )
saya masa matriks dulu ada seorg pensyarah fizik ni cakap satu ngkapan yg indah
TUDUNG ITU DATANG DENGAN NILAI

maka hijrahkanlah diri bit by bit

mbhcsf Publish time 8-7-2011 03:05 AM

for me tudung is liberating ....because people will see u as you - a lady not you know...what ...and you lebih bermotivasi lagi nak jadi muslim terbaik sebab u juga dengan pakaian tudung tu berdakwah actually...

mbhcsf Publish time 8-7-2011 03:10 AM

Reply 1# hafira

ni pun i takut jugak nak type...semua ibadah kita kan solat ke yg khusus ke atau yg umum ke semua kita buatdan yg mematuhi syarat ni

ni i think kalau u blajaq agama pendidikan islam tingkatan 1 1991 punay silibus you tahu kan

iabdat khusus dan ibadat umum

yg umum ni

kalau a ) niatb) perlaksanaan tu ikut syarakmaka semau ni dikira ibadat ...so ...u know pakailah tudung atas niat dan penhetahuan dan kesedaranyou sendiri sebagai

a) hanya hamba kepada ALLAH
b) seorg yg mensyukuri nikmat yg dia bagi
c) wellyg TAHU WHY you kena pakai dan atas niat dan pengetahuan you

my parents to be honest less keen we tiga org adik beradik gals pakai tapi sorang akak sulung start pakai when she was 16 then my second sister then me .. so alhamdulilah, bless my first sister , really ...bless her ....allah kuatkan hati dia , dan she is a trendsetter

so actually nak genggam sesuatu biar genggam bebetul , ya?

tabirhitam Publish time 8-7-2011 09:21 AM

for me tudung is liberating ....because people will see u as you - a lady not you know...what ...and ...
mbhcsf Post at 8-7-2011 03:05 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Liberating kalau kita internalize hijab tu dengan bersungguh-sungguh, tujuan dan falsafahnya. It is indeed liberating, kita tak heran pun what the current trend dictates, how we must dress or wear our hair, kita tetap dengan identity kita sebagai Muslimah. No strange ajnabi men can even envision how we actually look like beneath our hijab. Hijab is all about individuality & exclusivity.

Kalau masih terikut-ikut trend dan fesyen, IMHO masih banyak yang perlu diperbaiki. Asyik2 nak kena beli tudung baru, kan membazir namanya. Tambahan pula, kena ingat, tabarruj itu berdosa, dan ramai je muslimah bertudung tapi masih bertabarruj.

If I may say something, di Msia ni amalan berhijab leaves much to be desired. Maaf kalau ada yang tersinggung, tapi pada saya, kalau kita nak mengajak muslimah menutup aurat, kita kena cerita elok-elok tujuan dan falsafahnya.

Sebab tu saya lebih suka menggunakan "menutup aurat" atau "berhijab" berbanding dengan "bertudung".

mbhcsf Publish time 8-7-2011 09:52 AM

Liberating kalau kita internalize hijab tu dengan bersungguh-sungguh, tujuan dan falsafahnya. It ...
tabirhitam Post at 8-7-2011 09:21 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

well ..i put aside bab bertabarruj tu dulu sebab the idea is to love wearing hijab dulu dan why kena pakai hijab dulu ...

sebab it is rather subjective lah kot bila nak kata itu ini but you have a point la ...ada tatacara...that's all kot my opinion.

hijab ler and jaga penampilan sekali apa susah, kan?

lagipun i do not thinbk a bunch of jewishconsultants would like to see u tak terurus and tak jaga ...u could stil;l be in full hijab but kemas laa

tapi i pun nak senyum jugak ada yg jenis lilit berbonggol tu well...hihihi well subjective though...

trends nisebenarnya applies to all fashion , just know your style that suits you lah tapi i [un tak nak cakap bebanyak sebab i pun tak perfect

so tak nak passing on judgements tang tabarruj ke tak

mbhcsf Publish time 8-7-2011 09:53 AM

still it is still liberating ...though.
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13
View full version: bertudung @ freehair