lil_sparky Publish time 28-9-2015 03:22 PM

skrg dh 2 minggu mkn ubat jrwt selang sehari..hari yg xmkn ubt tu..kena sapu krim sblm tdo
doc kata kne pki krim tu min 2 thn utk btl2 pulih..jrwt xkeluar.
doc kata kalo 2,3 kali sapu krim n jerawat naik 3-4 biji..stop dlu. makan balik ubt everyday.
bila jrwt tumbuh..mksdnya kulit xready lg
doc nk jerawat ok dlu br buat dermaroller

lil tnya doc..kalo muka sya ni..doc agk bila?
doc kata dec-jan dh bole buat dah.

harga krim,..rm40
ubat rm6*15days
total rm130/month

cleanser jns mild rm35 tahan 5 bln..
kkdg lil sulam dgn cleanser aiken

CikJuliey Publish time 28-9-2015 04:10 PM

lil_sparky replied at 28-9-2015 03:22 PM
skrg dh 2 minggu mkn ubat jrwt selang sehari..hari yg xmkn ubt tu..kena sapu krim sblm tdo
doc kata ...

ok tak cleanser aiken tu? Skrg julie guna toner aiken yg tea tree tu . Julie ada pegi klinik biasa n doc bg doxy n krim sapu utk malam .

lil_sparky Publish time 28-9-2015 06:26 PM

CikJuliey replied at 28-9-2015 04:10 PM
ok tak cleanser aiken tu? Skrg julie guna toner aiken yg tea tree tu . Julie ada pegi klinik biasa ...

ok jgak la.shower cream pon sya pki aiken..kkdg sulam dengan antabax pink

maktehSarah Publish time 2-12-2015 12:48 PM

NadiaNizam Publish time 30-12-2015 04:59 PM

alexandria_iz replied at 29-1-2015 10:28 AM
Nutriwhite ada whitening essence. bole pakai after toner & before apply bedak or mekap.

Berkesan ke enfuselle ni untuk muka jerawat n berminyak? igt nk try

Alffa_Green Publish time 7-1-2016 02:57 PM

julia5094 Publish time 8-1-2016 05:12 PM

Iols sekarang ni sejak dah pertengahan 30an ni, lebih concern pasal kulit muka ni. Orang cakap, mahal murah tu tak penting, tapi kena cari yang serasi dan sesuai dengan kulit muka. Yang penting, moiturizer tu wajib pakai. Tak kira la jenama apa..

Sekarang ni, moisturizer pun buat sendiri je, kadang2 sebelum tidur pakai je extra virgin olive oil la, grape seed oil la, virgin coconut oil la...best je kulit muka lembut bila bangun pagi. Sekarang ni tengah mencuba pure vit C powder..baru je 2 minggu. Tapi rasa macam dah nampak kesan sikit2. Siap buat serum sendiri guna vit c powder tu. Kulit macam dah semakin cerah sikit...

Kadang2 buat mask guna vitamin c powder campur dengan minyak2 tu semua dan rose hip essential oil..untuk awet muda u...kalau tak nampak muda jugak, tak tau la..ha..ha..ha...

generallookp Publish time 10-8-2016 05:21 PM

Denco Publish time 13-8-2016 08:40 PM

Saya dah mencuba mcm mcm kosmetik muka dari yangmahal smp yg murah.

Pengalamansaya guna barang local , kulit muka jadi putih dgn segera ..kesan kulit tu nampak cantik woow cuma dalam setahun je. Bilanaik jerawat, jerawat yg takde mata tu dan besar2..tapi yg palingpenting.nampak putih je.tapi sebenarnyestructure kulit tak sihat

Sekarang dah 2 tahun pakai skll , kesannye lambat ...nampak kesan lepas setahun setengah pakai...tapi saya sabar.
Hasilnye kulit mmg tak putih melepak...tapi kulit kita nampak sihat. Bilakulit sihat.. automatically nampak cerah sekata.Dulu saya mmg suka asyik2 nak putih kan kulit tapi..Sekarang ni saya tak kisah kulit putih pun...tapi janji sihat.

Denco Publish time 13-8-2016 08:40 PM

Saya dah mencuba mcm mcm kosmetik muka dari yangmahal smp yg murah.

Pengalamansaya guna barang local , kulit muka jadi putih dgn segera ..kesan kulit tu nampak cantik woow cuma dalam setahun je. Bilanaik jerawat, jerawat yg takde mata tu dan besar2..tapi yg palingpenting.nampak putih je.tapi sebenarnyestructure kulit tak sihat

Sekarang dah 2 tahun pakai skll , kesannye lambat ...nampak kesan lepas setahun setengah pakai...tapi saya sabar.
Hasilnye kulit mmg tak putih melepak...tapi kulit kita nampak sihat. Bilakulit sihat.. automatically nampak cerah sekata.Dulu saya mmg suka asyik2 nak putih kan kulit tapi..Sekarang ni saya tak kisah kulit putih pun...tapi janji sihat.

Redempire Publish time 14-8-2016 10:48 PM

fiera.mary.k Publish time 4-1-2017 02:18 AM

eauclaire replied at 12-2-2014 12:20 AM
salam semua...

kulit muka saya sekarang kering, berminyak dan naik jerawat akibat penggunaan skin ...

Hi there..sry sy br lagi dlm forum ni..n terbc status u yg kulit muka dh rosak..dh setel ke mslh kulit u? If dh alhamdulillah..if blm.u blh wsp sy 0182500849 utk rundingan masalah kulit secara percuma n insyaallah sy blh bantu :)

Aquarius9283 Publish time 19-5-2017 10:36 PM

Pantang.mkn.minum.air.mineral.water2 liter
Vitamin.c.stop.pkaimake.up.sementara.ni
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]
View full version: Tolong...kulit muka rosak..