ApplePie00 Publish time 26-8-2014 05:55 PM

ladyinwhite posted on 28-2-2014 05:48 PM static/image/common/back.gif
Saya pakai cetaphil & dalacin-T tu je untuk 6 bulan, semua jerawat yang dalam kulit tu yang tak ada...

parut jerawat da ilang x?? guna ape?

ApplePie00 Publish time 26-8-2014 05:57 PM

nurheart_ayu posted on 20-8-2014 09:51 AM static/image/common/back.gif
I pun ada skin problem lps cuba skincare baru...asalnya tak ada masalah muka, saja nak cuba skincare ...

vit c injection + placentaamek kt dr ranjit gk ke????

Asdira Publish time 26-8-2014 07:00 PM

MISSLIYA posted on 21-8-2014 03:16 PM
owhhhh ... based on u punye pengalaman . nak tanya kalau muka tengah hazab naik jerawat and megeru ...

Akak,bgs jg pegi buat facial cuma kena cari tmpt yg x korek2 muka kita..as dh pegi facial.mmg nmpk lain dh.maybe kotoran dh xde..tmpt facial as pegi tu mmg x korek2 jerawat tu..pakai mask 2 kali.steam..pakai serum matikan jerawat..dlm 2 jam 30 minit.

lady_lily Publish time 27-8-2014 04:05 PM

Asdira posted on 26-8-2014 07:00 PM static/image/common/back.gif
Akak,bgs jg pegi buat facial cuma kena cari tmpt yg x korek2 muka kita..as dh pegi facial.mmg nmpk ...

saya suka pegi ido's clinic...dia tak buat extraction yg jenis picit tu tapi they all guna machine utk extract black/white head...1st facial kita dah boleh nampak muka glowing and fresh tapi tak tahan price dia....1st trial RM180. Pakej dia ribu riban....they all pun buat peeling treatment tapi dia orang monitor laa...end result mmg cantik sebab semua beautician situ kulit glowing mowing....

nurheart_ayu Publish time 27-8-2014 04:40 PM

ApplePie00 posted on 26-8-2014 05:57 PM static/image/common/back.gif
vit c injection + placentaamek kt dr ranjit gk ke????

tak, i ambil di clinicbiasa.. :loveliness:

WawaRaRa Publish time 27-8-2014 05:00 PM

intanku posted on 13-2-2014 02:06 PM static/image/common/back.gif
sk2 basic skin care je wak...

sama la kita... kulit sy elok pas guna SKII... sy amek 1 set ngan miracal waterpas 2 set sy stopsbb muka da ok... sy guna lanege pulak... serasi... hehe... alhamdulilah....

WawaRaRa Publish time 27-8-2014 05:06 PM

alexandria_iz posted on 13-2-2014 07:04 PM static/image/common/back.gif
kalo rosak & nak cara natural ~ cuba tepek pure almond oil / virgin coconut oil kat muka tu tiap2 ma ...

tapi bukan klu pakai yg oil2 pore leh clog ker??? nanti banyak kuar white head + black head... nanti jd jerawat... huhu....

alexandria_iz Publish time 27-8-2014 05:32 PM

WawaRaRa posted on 27-8-2014 05:06 PM static/image/common/back.gif
tapi bukan klu pakai yg oil2 pore leh clog ker??? nanti banyak kuar white head + black head... nan ...

tak sis. klulit me pun jenis berminyak. memula me susah hati gak nk pakai. takut lagi berminyak / pores tersumbat.

tapi alhamdulillah, kulit tak jadi makin teruk. makin better ada.

kulit muka mmg jadi glowing. tapi biasa laa. benda2 yang natural nie ~ mmg amek masa yg sangaaatttttt lambat utk nmpak. hahahhahahaha. sakitttt je jiwa nk tunggu result.

me pun dah tak buat. sebab malas. kekekekekke

me telan vit e & GLA Shaklee je. repair dari dalam. vit e tu je me picitkan capsule dia & tepek kat muka seminggu sekali. pastu buat masker ESP seminggu sekali.

time rajin ~ guna mistine egg white as a masker utk tarik keluar white heads / black heads.

ApplePie00 Publish time 27-8-2014 05:49 PM

lady_lily posted on 27-8-2014 04:05 PM static/image/common/back.gif
saya suka pegi ido's clinic...dia tak buat extraction yg jenis picit tu tapi they all guna machine ...

kt mne ni??

intanku Publish time 27-8-2014 05:49 PM

WawaRaRa posted on 27-8-2014 05:00 PM static/image/common/back.gif
sama la kita... kulit sy elok pas guna SKII... sy amek 1 set ngan miracal waterpas 2 set sy stop ...

lenege tu beli kat farmasi ke ? murah pada sk ?

lady_lily Publish time 28-8-2014 09:54 AM

ApplePie00 posted on 27-8-2014 05:49 PM static/image/common/back.gif
kt mne ni??

saya pegi branch dia kat bukit tinggi,klang opposite jusco bukit tinggi.

WawaRaRa Publish time 28-8-2014 10:24 AM

intanku posted on 27-8-2014 05:49 PM static/image/common/back.gif
lenege tu beli kat farmasi ke ? murah pada sk ?

laneige ler... cer klik ni Laneige

Harga dia murah banyak la dari SK2... Bli kat kaunter... sogo ada, isetan and parkson KLCC ada... banyak tmpt la yg ada... song hye kyo dia punya spoke person.... trpengaruh tgk kulit song hye kyo dlm that winter the wind blows.. mula2 sy try dia nyer bb cream... pas tu dia bagi sample... try... cam ok... pas tu ble SK2 habis sy try bli satu set.... ok rasanyer... hehe...

Asdira Publish time 29-8-2014 10:05 PM

matchstick posted on 12-2-2014 01:19 AM
ok..mocik masuk skrg.

rosak teruk sgt ke? ada smpai tahap naik jerawat menggerutu ke? bukan apa.. ...

Nk tanya.
Kat mana topik mengenai uriage tu ye?
Pastu kat mana sis beli produk tu?

matchstick Publish time 30-8-2014 12:53 AM

Asdira posted on 29-8-2014 10:05 PM
Nk tanya.
Kat mana topik mengenai uriage tu ye?
Pastu kat mana sis beli produk tu?

Rasa xde specific thread psl uriage tu. Just come across dlm thread psl sk2 vs estee lauder kalau x silap, ada forumer situ bgtau dia pakai uriage, result sgt best n rega jauh lg murah. So, try beli jgk. Dkt caring pharmacy, guardian yg besar2 ada. Kt midvalley tu mmg full range ada.

Asdira Publish time 30-8-2014 07:35 AM

matchstick posted on 30-8-2014 12:53 AM
Rasa xde specific thread psl uriage tu. Just come across dlm thread psl sk2 vs estee lauder kalau...

OO kat thread tu ye.
Thanx sis.nnt sy nk gi jengah.hehe

sy kat sban..maybe sy try cari kat guardian..nk pi midvalley jauh sgt la pulak.

vender Publish time 1-9-2014 11:48 PM

MISSLIYA posted on 21-8-2014 03:16 PM static/image/common/back.gif
owhhhh ... based on u punye pengalaman . nak tanya kalau muka tengah hazab naik jerawat and megeru ...

Facial tu tak pasti sebab aku dulu gi facial dia elok sekejap saje..pastu mcm tu blk bila dah seminggu. So nak kena facial selalu buat kopak duit je. Dahla dia korek2 tu sakit. Pastu aku notice jerawat yg keluar selepas seminngu facial tu mesti tgglkn parut lubang. Sebab before facial tu kaalu jerawat parut hitam je, takdela sampai berlubang..:huffySo based on pengalamn aku yg pernah 2 kali buat facial, facial ni takde faedah pun kat kulit muka aku..

Ko bayangkn, kulit kita tgh dlm keadaan nazak, tiba2 macam-macam bahan kimia yg dia nak kena hadap time facial tu. Lagi seksa sel kulit tu.huhu..

Organic tu aku pernah try, bagus jugak rasanya..cuma dia renyah gak krim dia lambat meresap kat muka aku so aku tak suka. Hehe. Ko tryla dulu...

Toner is a big no no bagi aku kalau time jerawat tgh byk. Act sampai sekarang aku tak pki toner dah..Act kulit kita sebenarnya kering, bila lepas cuci, sapu toner tu akan buat kulit jadi lagi kering. So kulit akan fikir dia kekurangan minyak dan akan increase oil level kat permukaan kulit. Sudahnye jerawat pun timbul.

I tgk org resdung ni kena jaga makan..cer rujuk blk pola pemakanan mcm mana..pastu jaga dari allergen (habuk) and bahan kimia. Control je sebab resdung ni genetik jugak..takkan hilang unless jaga makan. Keturunan i pun resdung thats why byk jerawat, but i jaga makan. Makan ubat tu disarankan tp careful towards steroid, sbb most of drug utk resdung dia letak steroid.

Aku suggest kat member aku haritu pki cetaphil(gentle cleanser) ngan ubat jerawat clean and clear je. Aku bg pinjam yg aku punya..after 2 weeks tgk kulit dia dah okey..tp kena bertabahla jgn pki bedak @ mekap dulu..

My advice cuma: kurangkn chemical product kat kulit masa dia tgh meragam. Kulit ni ialah cell. Bila cell sihat sbb dpt makanan yg sihat tidur yg cukup (oxygen cukup) dia akan grow kulit baru yg sihat and cantik jugak. {:1_152:}

limau_lemon Publish time 12-9-2014 07:36 PM

fuzzyfuzzy posted on 17-2-2014 02:23 PM static/image/common/back.gif
based on my true story...

dulu aku mmg gigih nak cantikkan kulit..ckp je product apa yg bagus...s ...

aiken ok ke sis...hari tu pegi guardian dorg surug gak try aiken, tp masa tu i nk try eucerin dulu ..tp kalau naik lg jerawat..i nk try aiken plka

ZaraPalarae Publish time 13-9-2014 11:20 PM

sedih n kasihannya i bace posting2 uols yg ada pengalaman muka jd teruk sgt2 after pakai local produk :(
diharap lepas ni lebih berhati hati ya
mana yg tengah usaha utk pulihkan wajah, goodluck, inshaallah kulit uols akan sembuh cuma makan masa sikit kn. bersabar k :)
i paham, sbb i pn pnh ada masalah dgn produk muka
klu sesiapa yg ada kenalan jual marykay, boleh la try rujuk ngn dorg
almost setahun i pakai botanical effects n selang seli ngn melaCEP (both are mary kay product)
alhamdulillah, skin makin siuman
amalkan juga pengambilan collagen, n pakai homemade masker

miss_A Publish time 14-9-2014 12:50 AM

eauclaire posted on 12-2-2014 01:35 PM static/image/common/back.gif
Produk skincare dari negara seberang..utk hilangkan jeragat katanya..produk tu nama A*ha skincare. ...

oke. macam tao da roduk ape. huhu.
sabar la ye. stop je guna produk tu. kesan skjp je da nampak. kan was was tu.
jumpe pakar kulit. x pon mungkin bole try dalacin-T . produk farmasi.
dulu kita pakai. alhamdulillah. jerawat comel n yang tak berape comel semua surut. :loveliness:
mintak pendapat Dr dulu la ye. takot silap pakai maken parah pulak :lol:
ape ape pun kena sabar la ye kalo pakai pape produk tu.
produk yang bagus kesan dia tak cepat. :loveliness:

axela Publish time 27-9-2014 05:55 AM

sis pakai serum stem cell aylamyra, pm sy
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10
View full version: Tolong...kulit muka rosak..