MssHarry89 Publish time 13-3-2015 09:45 PM

perbezaan skincare murah dengan mahal

hai uols..aku nak tanya ni..pernah tak korang pakai skincare yg murah n mahal? ada perbezaan tak?

skincare murah tu mcm brand safi,alaisyah, (bukan skincare repack tu yea) yang mahal tu mcm clinique, face shop ke dll..kalau ada beza sila ceritakan pengalaman uols. thanks!

ladyinwhite Publish time 13-3-2015 09:53 PM

pernah pakai serum garden of eden, mahal la jugak untuk 10ml pun dah dekat rm30. Bagi saya mahal la sebab sikit. Tapi tak de effect pun. Jerawat tak hilang pun, pakai berbotol2 sama je. My mom pakai pun muka jadi kusam terus tak pakai. Mak saya memang pakai safi dan syahirah, muka dia so far ok je, tak ada bintik hitam, tak ada jerawat, pigmentation etc & nampak muda. Dia pakai lama dah. Tapi saya pakai naik jerawat pulak sebab saya punya kulit acne prone. Last2 pakai sabun tanah liat sabun paling murah (dulu harga dia tak sampai rm6 pun sekarang dah naik tapi tak exceed rm10) & tak pakai krim lain pun, sabun semata-mata. Tapi jerawat semua hilang sekali ngan parut.

miabebe Publish time 13-3-2015 10:09 PM

Edited by miabebe at 13-3-2015 10:10 PM

Dulu pas spm kulit muka kami naik jerawat bernanah2 kt dahi n both pipi..sakit sgt2..

Kami pon pakai LAskincare Dr cosway dah lupa brand ape tp DLM botol kaca..pakai dia nyer pencuci muka toner n moisturizer.. Mmg bagus lepas pakai terus OK kulit muka licinseperti kulit bayi....tp mmg mahal La skincare tu..

Bila dah OK kulit dah berazam xmo pakai bnyk chemical kt muka ni so skrg just pakai pencuci muka safi, utk mlm kami pakai pati IBU putih jannalawa dgn day cream neuvoles visage..maap xingat spelling hihi..lg satu utk cuci makeup (jarang2 skali kami makeup)kami gune oliveoil ginvera ..alhamdulillah kulit xde pape masalah skrg..sekian..hihi

jijigren Publish time 13-3-2015 10:19 PM

Paling mahal aku pernah pakai pun clarins

Skrg ni suci muka dengan skrub st ives...xpun kulit buah oren tenyeh kat muka malam2...muka skrg bersih jerawat pun jarang tumbuh..kalau tumbuh je sekejap dah kecut

timahterung Publish time 14-3-2015 12:53 AM

Kekadang campuran murah dgn mahal bagi hasil yg terbaik..I pakai cleanserShiseido + moisturizerOlay.. sometimes pakai krim kecantikan safi balqis..

MssHarry89 Publish time 14-3-2015 08:19 AM

ladyinwhite replied at 13-3-2015 09:53 PM
pernah pakai serum garden of eden, mahal la jugak untuk 10ml pun dah dekat rm30. Bagi saya mahal la...

mana nak dapat sabun tanah liat tu?

MssHarry89 Publish time 14-3-2015 08:24 AM

miabebe replied at 13-3-2015 10:09 PM
Dulu pas spm kulit muka kami naik jerawat bernanah2 kt dahi n both pipi..sakit sgt2..

Kami pon pa ...

wa..baguslah kulit muka awak dah okey..
skrg mmg konsisten la pakai yg ibu putih tu ye? ape fungsinya ea?

MssHarry89 Publish time 14-3-2015 08:27 AM

timahterung replied at 14-3-2015 12:53 AM
Kekadang campuran murah dgn mahal bagi hasil yg terbaik..I pakai cleanserShiseido + moisturizer...

ha kan..i pun rasa mcm tu..
skrg i pakai cleanser bio essence(pada i mahal la jugak :p ) haha n face lotion & serum safi rania..okey la..

shiseido belum mampu nak pakai..haha

MssHarry89 Publish time 14-3-2015 08:28 AM

jijigren replied at 13-3-2015 10:19 PM
Paling mahal aku pernah pakai pun clarins

Skrg ni suci muka dengan skrub st ives...xpun kulit bua ...

ade beza tak pakai clarins dgn st ives? tp rasanya dua2 tu mahal kan..

niena90 Publish time 14-3-2015 02:50 PM

Yg mahal pernah pkai pun Mary Kay..mmg sgt bagus bekas2 jerawat hilang terus,kulit jd smooth..since muka pun dah elok so skang ni pkai brand Simple je

Orix Publish time 14-3-2015 06:51 PM

pernah pkai safi. x ssuai.. rse krim mcm duk kt kulit je, tak serap.. syahirah tak suke sbb bau dia, ad pewangi.. beza nye produk2 murah n mahal iols rse yg mahal2 ni mmg rumusan nye diuji di makmal, dermatology tested.. mcm clinique, dermalogica tu la.. kalo kayo2 boleh la pkai. kalo gaji so-so pkai jela clinelle, eucerin tu.. tu pn iols x mmpu chuols.. iols pkai nature republic n etude house je.. tu pn tggu sale buy 1 free 1 pegi beli, berbaloi2..

cayunk Publish time 14-3-2015 11:16 PM

Iols pakai sabun susu beras ja..1 ketol rm .90 sen.. :lol::lol:

md_nana Publish time 15-3-2015 06:25 AM

cayunk replied at 14-3-2015 11:16 PM
Iols pakai sabun susu beras ja..1 ketol rm .90 sen..

Sabun susu beras aku pki utk body.
Hehe. Sbb best n kulit rasa lembut.

cayunk Publish time 15-3-2015 12:13 PM

md_nana replied at 15-3-2015 06:25 AM

Iols ngan muke2 skali..
Bukan apa sblm ni mmg pakai mcm2 produk yg separa mahal ler..emm last2 muka dh mcm kertas pasir..
Fed up last2 pakai sabun 90 sen ni jah..
Smpi skang almost 4 tahun pakai ..nk period je jerawat 1 ke 2 timbol..
Save duit poket ku..hehehe

poyohabis Publish time 15-3-2015 11:18 PM

Penah pakai satu set skII.. Yg sesuai dia nye essence je yg lain x sesuai.. Pakaikan yg lain kat muka suami ok lak kulit dia.. Skrg ni pakai pencuci muka kuning safi, krim muka n pelembap safi hijau n makan lenoxx.. Penah try safi rania muka x sesuai, bio essence best gak tp mls lak nak tepek mcm2 selepas mandi.. :lol::lol::lol:

bazinga Publish time 15-3-2015 11:19 PM

Aku tak penah la pakai skincare mahal2, pernah dpt sample few products from clinique, rasa best jugak, cuma tak mampu le nak continue..

Mase skola menengah banyak jerawat nasi, aku suke sgt kutil..mak aku belikan ginvera.. Tp aku ni pakai tak consistent..bile masuk kawad.. Muka dah berbelang teruk.. Aku pakai pond's, aku suke sgt pakai brand ni, sampai la aku masuk first year degree..
Pastu, aku rasa boring, aku tukar pakai loreal, lama gak aku pakai sampai 2013. Mmg aku takda masalah apa pun, cuma jerawat naik bile nak period, adala dlm seketul dua, ske beno jerawat aku naik kat hidung :L
Skang aku pakai neutrogena, pun ok.. Menten jekla..:P

bazinga Publish time 15-3-2015 11:20 PM

md_nana replied at 15-3-2015 06:25 AM

Nak tanya, awak beli sabun susu beras kat mana..?

md_nana Publish time 16-3-2015 04:51 AM

bazinga replied at 15-3-2015 11:20 PM
Nak tanya, awak beli sabun susu beras kat mana..?

Dulu saya kirim kt kwn org kelantan.
Dia beli kat thailand rasanye.
1 dozen rm15 kot.

nonim Publish time 16-3-2015 09:47 PM

Edited by nonim at 16-3-2015 09:49 PM

paling mahal I pakai ANR Estee lauder ni pun sebab terpengaruh dengan forum yg lagi satu tu. Baru pakai 3 minggu kalau nak bayar barang kat kaunter sekarang ni orang panggil I adik you. Kalau dulu panggil puan ngan kakak. Ada housemate baru Iterkejut bila I ckpumur lebih tua dari dia padahal beza 5 tahun tu dia panggil nama mula2 kenal tak panggil kakak. Tapi bila I pakai ANR ni takder la nampak beza sangt muka dulu ngan sekarang mungkin org lain tengok nampk awet muda kut.
Sebab I ada masalah acne so campurjugak dgn produk klinik benzoyl peroxide, duac, acne serum sekrg dah ok I pakai kadang-kadang jer. Pencuci ngan moisturizer pakai laneige yang pore tu ok gak serasi dengan muka. paling murah clinelle buat cuci makeup . So pakai yang mahal kalau serasi nampak kut kesan ketara macam ANR , SKII semua tu.

vender Publish time 16-3-2015 10:13 PM

aku try beli skii essence keluar jerawat...pakai safi jugak yg takde jerawat..
Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: perbezaan skincare murah dengan mahal