wawiwuwewo Publish time 21-7-2015 11:24 PM

tolong...nak kurus sebelum kahwin..

Edited by wawiwuwewo at 21-7-2015 11:27 PM

hye..im newbie...
sorry kalau salah board, boleh take action.

oh okay, mslhnye iols nak kahwin hujung tahun ni..nak kurus :( bf okay je..tapi iolss nak nampak cantik on my big day..plus bile iolss jalan dgn bf nampak mcm kakak die..org ckp mcm dh beranak 3..tinggi 163cm..berat 84kg..
target i 65kg..

boleh tak bagi tips ke menu ke rutin ke ape diet yang berkesan..in sha Allah i ikut...

puasa baru ni lost 3kg tp naik balik 3 kg..huhu

iolss ingat kalau pagi iolss breakfast oat, lunch nasi sikit lauk and sayur banyak..malam oat lagi...ok tak?

iolss memang tak senam sangat...ingat weekend iols start joging..tp weekend jela boleh sebab weekdays kerja..balik kerja lepas isyak pengsan terus.

please help..iolss taknak la amik ubat ke ape ke..nak try atkin iolss tak kuat..huhu

otai_g Publish time 21-7-2015 11:52 PM

bnyk cr tp kena korbankan RM sikit.

1. kena kawal input yg masuk iaitu makan.

2. kena bakar aset yg ada dgn bersenam. cr paling senang dan efektif utk bersenam ialah pegi gym la. aku x rs yg ko akan rajin utk joging tiap2 ptg kuarkan peluh.

kalo ko ada bajet lebih leh gak hired sorang pt (personal trainer). ckp kat dia ko nak kurangkan berat badan. dia tau la mcm ne nak buat.

BalasKomenBodoh Publish time 22-7-2015 12:38 AM

nak kurus xperlu puasa, cukup jer makan makanan low fat, pastu jogging.punca gemok bila makan makanan byk lemak ngan kurang senaman. tu jer.. bkn sebab byk makan. gemuk kurus tu semua genetik. ade genetik kurus makan byk2 pun tetap kurus, tp berpenyakit.
kalo makan makanan low atau no fat, ko makanlah 100 kali sehari pon lom tentu gemok cam babi..

tp low fat pun tetap ade kalori sikit. kalori ni kemudian akan ditukarkan kepada lemak kalau xbersenam. so pergi jogging. make sure bersenam sambil bergembira, baru la terasa nak bersenam lagi dan lagi. hati pun gembira, tenang. pastu tanpa sedar tiba2 dah kurus, rase cepat masa berlalu nak kurus, sbb buat dgn rasa gembira.

kalo xleh pergi gym, xleh bersenam kat taman, just kaitkan semua perkara dgn bersenam. contoh nak pergi ofis tingkap 10, jgn naik lif tapi naik tangga. kalau nak parking, jauh2 sikit so boleh lah bakar lemak2 tu.. buat kerja rumah yg perlu byk bergerak bergerak, etc.. kaitkan jer semua perkara dgn bersenam.

agak2 parah sgt xtau nak bersenam kat mana sbb mmg standard org malaysia xbersenam, kat rumah pon boleh. kalo aku nak 'jogging', aku cari karpet yg lembut, yg xmelekat, pastu jogging setempat cam treadmil jugak lah..so bila ko lari xder la kaki tu melekat kat karpet cam kat lantai.

aku tulis gini sbb aku ade pengalaman aku sendiri. aku pernah diet cara macam ni. aku berusaha keras. akirnya 2 minggu dptkurang 11 kg beb. tp aku buat betul2 la. non stop. agak2 nak mati tu baru aku stop. akhirnya skrg dpt la bentuk badan mcam zul ariffin... pastu mula main gym jd ahli.. hihi

wawiwuwewo Publish time 22-7-2015 05:38 AM

@otai_g huhu memang tak mampu den weh...

wawiwuwewo Publish time 22-7-2015 05:40 AM

@BalasKomenBodoh tulah kena senam jugak kan...dala jenis lambat turun badan ni...tq2..nanti iolss jg calori intake iolss..

sabar_sabariah Publish time 22-7-2015 08:44 AM

i ada housemate dulu
dia lebih rendah dari u
tapi berat sama dgn u
masa bulan pose,
dia skip nasi
replace dgn oat
dia pelbagaikan menu oat dia
buat sup oat
telur + oat
and mkn syr2 - brokoli etc
dia pun xbersenam giler2
dia senam dlm bilik je - lari setempat, lompat bintang smp la peluh keluar bercucuran
senam yg simple2 jek
by end of ramadhan, dia turun 10kg

otai_g Publish time 22-7-2015 09:39 AM

wawiwuwewo replied at 22-7-2015 05:38 AM
@otai_g huhu memang tak mampu den weh...

kalo x mampu ko kena kurangkan makan la.

member aku dulu gemuk gak dulu. cr dia diet ialah x makan nasi time malam.

lps sebulan kurus. mcm x caya yg sblm ni dia gemuk.

itik_kuning Publish time 22-7-2015 10:48 AM

yes, no rice pls.

tukar dengan karbo lain.

nuryakmal Publish time 22-7-2015 12:06 PM

takde cara mmg bersenam , minum air masak, dan diet. tu je dek...

ko pung pang la tapi no short cut in slimming unless ko pegi buat tummy tuck yang da beribu tu..

Minah Komando Publish time 22-7-2015 01:05 PM

ini cerita aku lak..sebelum puasa hari tu aku ada ambik produk CMD Revell ni..masa tu berat aku 68 kilo..aku just drop 10 titik dalam air 0.5 liter masa sahur,10 titik lagi dalam air 0.5 liter masa berbuka dan 10 titik lagi dalam air 0.5 liter time lps tarawikh..aku makan macam biasa jugak..senaman pun kurang buat..maklum la bulan puasa..
masa hari raya pertama aku balik kampung tu aku try la timbang balik..(siap bawak balik kampung penimbang digital tu ...;P)...aku sendiri terkejut..jadi 58 kilo...lps tu faham2 la bila raya..semua aku belasah makan..dan semalam timbang jadi 60 kilo..aku rasa nak maintain berat ni lah..

...ini bukan iklan CMD taw...

truestartommy Publish time 22-7-2015 02:41 PM

since atkins u x bole buat, try cut down sugar slowly...bnykkan minum plain water, insya allah berat akan turun. then try walk with leslie, mmg nmpak simple workout tu tp trust me peluh mmg mencurah2. i buat atkins, then walk with leslie start 1st march, tinggi i 161 berat i 75 skrg dah 58kg :) gud luck babe!

missus_meow Publish time 22-7-2015 04:26 PM

Xde short cut utk kurus. Nk kurus is a long term thingy. Kalo nk kurus sbb nk lawa ms hari kwin, alamatnye u akan jd bam2 semula lepas kawin. Ok?

U can start with something very simple:

1. Setiap pg before bfast, minum segelas air suam dicampur ngan perahan jus lemon. Ade org suke campo halia n a bit of honey supaya x masam sgt. Tp x campo madu better.
2. No eating after 7. Kalo nk makan jugak, boleh makan buah yg x menggemukkan. Mcm epal, limau. Deriyan tak yahle.
3. Minum segelas air masak sebelum makan ape2.
4. Catat setiap menda u makan. Dietician panggil a food log. Pastu, u boleh tgk betapa banyak u mkn, n what u can cut down.
5. No read meat, no goreng2. Gian makan nasi, try brown rice n 1 harim1 cawan kecik sudah. No white bread. No makan luar. No junk food.

And most important, jgn cakap, i susahlah nk turun berat badan. The bigger u r the easier you will lose the weight. Yang payah ialah maintainence.

wawiwuwewo Publish time 22-7-2015 07:28 PM

yang penting memang kena determined and disiplin kan...in sha Allah weekend i jogging...ni hari ketiga ganti puasa..hbs puasa by next week start diet..tq semua..i take note all response..tq :)

wawiwuwewo Publish time 22-7-2015 07:29 PM

@minah Komando eh..i ade beli cmd tu utk bapak i..tapi die x leh consume ab buah punggang problem..huhu..nt i nk try la jugak..

ditepi_pantai Publish time 22-7-2015 09:14 PM

Good luck @wawiwuwewo . :P

lizaluvliz Publish time 23-7-2015 01:57 PM

uols kt mn??
kalau x kita boleh la berjogging together2..iols kt dsara

kalau rajin gi la zumba...iols rasa zumba cepat nk tone kan body
esp kalau buat selalu

airisa Publish time 23-7-2015 03:07 PM

one main thing .. jgn asyik INGAT ..ingat saja .. tapi ... BUAT!! dan consistent

no more minuman bergas & bergula .. minum air kosong saja at least 2 liter per day
no snacking terutama jajan & kacang ...except fruits
kurangkan nasi
makan masakan bersup, stim & bakar sahaja

MISZZZ Publish time 23-7-2015 04:25 PM

missus_meow replied at 22-7-2015 04:26 PM
Xde short cut utk kurus. Nk kurus is a long term thingy. Kalo nk kurus sbb nk lawa ms hari kwin, ala ...

nak kurus jugakkkk....

saya ada setahun lagi sebelum majlis kahwin, sekarang berat 85kg, tinggi katik ja dalam 155 cm, tunang memang tak kisah, tapi of kos la dia pon mesti suka kalau isteri dia kurus cantikkan,tips ni cam bagus jaaa... ada dengar orang lost 15kg dalam 3 minggu just makan epal hijau dan air 0 ja.. tapi macam tak kuat jaaa{:nononoo

missus_meow Publish time 23-7-2015 04:47 PM

MISZZZ replied at 23-7-2015 04:25 PM
nak kurus jugakkkk....

saya ada setahun lagi sebelum majlis kahwin, sekarang berat 85kg, tinggi ...

Epal ijau sgt bagus utk diet, untuk penghadaman ....kalo setahun lagi, then, rsnye xde masalah ....tp jgn yoyo, kejap naik kejap turun, tak elok utk kesihatan. Byk diet plan boleh dicuba ... cer gugel n cari yg sesuai utk diri u. Jangan pergi slimming centre sudah ye, buang masa, buang duit .... ade kwn ikut program kevin zahari ... efektif for her. I x ikut any programmes tp mmg kena kawal diri. Not easy. Especially sbb i suke makan ...

~boolean Publish time 23-7-2015 08:03 PM

Beri tips kurus untuk orang gemuk kadang2 sia2 ja. Kita rajin kongsi ilmu, hat si gemuk tu ikut satu minggu ja, lepas tu buat balik peel pemalas dia...makan banyak, senam kurang.

Aku bukan mengutuk. Tapi sebab aku juga pernah gemuk. Aku kenal ramai sangat si gemuk yang give up lepas seminggu. Alasan baka keturunan tulang besar, walhal memang pemalas tak boleh berhenti makan.

Untuk tt, kau nak tips..kau tengok balik apa kau buat waktu kau turun 3 kg tu. Dan apa kau buat waktu kau naik balik 3 kg. Kita di sini boleh kasi tips, tapi jawapannya sebenarnya dah ada kat kau. Dapatkan balik motivasi untuk kembali ke zaman kau kurang 3 kg tu
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7
View full version: tolong...nak kurus sebelum kahwin..